(Poznań) Pyrkon

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Dellas »

Skoro pojawił się tutaj wątek o tegorocznej edycji Pyrkonu, to w imieniu Klubu Fantastyki "Druga Era" chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na "Drugoerowy Wszechstronny Konkurs wiedzy o grach planszowych". Nie będzie to klasyczna wiedzówka, a kategorie nieraz Was zaskoczą. Jestem przekonany, że dla planszówkowiczów będzie to dobra zabawa.

Termin: piątek godzina 17:30-19:30
Miejsce: Sala Gamingowa (Krzyżak 7/7A)
Szczegóły tutaj
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

CthulhuPL pisze: 15 cze 2023, 01:02A ja mam pytanie czy jest sens jechac na pyrkon tylko w niedziele?
Xilk odpowiedział moim zdaniem w dużej mierze wyczerpując temat. Ja na ubiegłym Pyrkonie wszedłem w niedzielę tylko już na ok. 30min (to akurat stricte powodowane tym że trzeba było lecieć na pociąg) robiąc ostatnie zakupy. Czy było jeszcze co kupić, w co pograć? Tak. Czy było tak atrakcyjnie jeśli chodzi o dostępne spectrum, tego co mnie interesowało? Nie.

To co wstępnie odpuściłem w piątek, bezpowrotnie wyszło i niekupujac wtedy stracilem okazję. Acz w sobotę w zamian pojawilo się kilka nowych okazji.
Jednak gdybym miał wybrać jeden skrajny dzień to zdecydowanie piątek. Może tracę atrakcje z soboty, ale przynajmniej nie czuję efektu przebrania z niedzieli.

Jednakże w sytuacji gdybym miał na Pyrkon blisko i opłacałoby się to w zakresie czas/koszt podróży typu że odległość pozwala wyjść z domu rano, pojechać i wrócić tego samego dnia; a koszt podróży będzie mały to brałbym to pod rozwagę, ale czy się zdecydował to i tak pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

@bajbaj bardzo dziękuje za propozycje to bardzo miłe z twojej strony, zwłaszcza ze jestem nakręcony na TMB jak dziecko 😅 niedawno odkryłem CTG i po pierwszych grach w TMB od razu zamówiłem Cloudspire i kupiłem od kolegi japańczyka (dziękuje) Burncycle. Jutro maja przyjść obie gry do mnie wiec może zdążę zabrać do Poznania. Będę od jutro jakoś koło 15 do niedzieli na maksa :) planuje grać ile tylko dam radę 😅 naprawdę było by swietnie gdybys mógł zostać i pograć bo nie chce pożyczać od ciebie, chociaz oczywiście bardzo doceniam bo perspektywa zagrania KAŻDYM gerlokliem jest mega kusząca! Chętnie tez skonsultuje z kimś zasady, bo może coś robię źle - co dwie głowy… :)

EDIT
Wlasnie doczytałem, że masz unbreakable… czy moze być lepsze miejsce aby rozpakować tą bardzo zacną grę niż Pyrkon? ;) ja mogę pomóc z zasadami, bo lubię czytać instrukcje. Ta gra zbiera rewelacyjne recenzje. Ostatecznie wymienię się na czas tagów za żonę :lol:
bajbaj pisze: 14 cze 2023, 21:06 badirama - będę przynajmniej przez dwa dni na Pyrkonie. Nie chcę obiecywać (jeszcze) wspólnego grania (ani prosić o nie), ale, ale... może chcesz zagrać jakimś dodatkowym gearlockiem? Mogę zawsze wrzucić w plecak i wziąć ze sobą i podrzucić na pewien czas (do wyboru wszyscy, którzy wyszli, poza dwójką z Unbrekable - tego jeszcze nie rozpakowałem) :D

BTW. Nie wiem, co tam będą mieć w wypożyczalni, więc będę miał dodatkowo Porfirianę w plecaku, a kolega z którym będę zapewne też przyniesie coś małego i ciekawego😁
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Zbiorczo kilka wyłowionych rzeczy:

Galakta
Premiera - Małe epickie wyprawy
Dodatkowo pokazy dodatku do Waste Knights 2ed. - Beyond the Horizon

Rebel.pl
Genesys RPG: Krainy Terrinoth - Mniejsze zło - starter do otrzymania czy to przy zakupach czy na prelekcjach etc. /elektroniczna wersja będzie opublikowana 23.06 na stronie Rebela/

Portal Games
Premiera Listy z Zaświatów oraz Shards of Infinity

Lucky Duck Games
Premiera Plemiona wiatru i Zwierzęcy front - spiski, piski i przyciski
Dodatkowo LDG w sobotę o godzinie 17:00 zostaną ogłoszone dwa nowe tytuły, które dołączą do zapowiedzi.

Kraken's Keep Studio
Bermutria - testy gry

Inne:
Zrób zdjęcie Hermaeus Mora, wrzuć na TT/Insta, otaguj #ESOPyrkon i odbierz podstawową wersję The Elder Scrolls Online na PC z dodatkiem Morrowind

Edit:
Albi
Od zmierzchu do świtu - promocja - gra za 50zł

Phalanx
Prapremiera Dominant Spiecies - Władcy oceanu (cena 299)
Pakiet Scythe za 899

Lucrum Games
Przedpremierowo do zagrania Thorgal (RPG) oraz Brzdęk Katakumby
Ostatnio zmieniony 16 cze 2023, 01:51 przez NeXuS AlphA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: tomuch »

Czy byłby ktoś tak miły i mógł mi kupić na Pyrkonie Od zmierzchu do świtu? Mogę zrobić przelew zwykły, Blikiem lub w przypadku odbioru we Wrocławiu osobiście zapłacić.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

tomuch pisze: 16 cze 2023, 00:59 Czy byłby ktoś tak miły i mógł mi kupić na Pyrkonie Od zmierzchu do świtu? Mogę zrobić przelew zwykły, Blikiem lub w przypadku odbioru we Wrocławiu osobiście zapłacić.
Ja ci mogę kupić, bo szukam wymówki żeby zrobić zakupy. Obiecałem sobie że nic na pyrkonie nie kupuje, ale jak kolega prosi to wypada pomóc 😅 i oczywiście totalnie przy okazji sobie tez 😅

Także napisz do mnie na priv - na jaki paczkomat wysłać i co - wrzucę w niedziele do paczkomatu po drodze do domu, bo mam nadzieje ze jakoś pomogą mi zapakować do wysyłki na targach. Jeśli nie to w poniedziałek jak będę już w domu zapakuje i wyśle. Możesz mi przesłać na revolut lub zen lub blik.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: bajbaj »

tomuch pisze: 16 cze 2023, 00:59 Czy byłby ktoś tak miły i mógł mi kupić na Pyrkonie Od zmierzchu do świtu? Mogę zrobić przelew zwykły, Blikiem lub w przypadku odbioru we Wrocławiu osobiście zapłacić.
Swoją drogą - bardzo wrocławski tytuł, budzi miłe knajpiane wspomnienia sprzed lat :D
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Hexor »

Przytulił bym Waste Knights, ciekawe jakie ceny. No i. Oba dodatki do Diuny i jeszcze kilka innych. Zawsze na takich imprezach włącza mi się cebula. Ale na Pyrkonie jeszcze nie byłem. Może za rok jak będzie więcej czasu.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Ja jutro zrobię fotki mega okazji i promocji, bo dziś totalnie się spoźniłem i dopiero odebrałem wejściówkę i strefa sprzedawców zamknięta. Wiec dziś taktyczny odwrót do spania i jutro o 10:01 ruszam w teren :) na szybko teraz zwiedziłem pyrkon, bardzo dużo mangi itp. wiec jutro skupie się rano na strefie sprzedawców i potem już słodka nieustająca gra w planszówki 😌 widziałem tez gablotkę z wystawionymi przez uczestników figurkami (do konkursu lub tak do popatrzenia) - poziom kilku zrobił na mnie mega wrażenie!
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Ot tak kilka rzeczy

Wykaz tego co było w sekcji wyprzedaży Rebela.
Choć nie wszystko było tam ujęte bo był i Medyk do Nemesisa czy też Glen More II:Kroniki.
Spoiler:
Albi miało wspomniane Od zmierzchu do świtu i Mariposas po 50zl a gry z serii 50clues po 20zl.
/oprócz tego przemiłe Panie miały kapryśny ekspres choć z bardzo dobrą kawą :D

LDG to szereg różnych gier już obecnych na szeregu promocjach. Ach jak ktoś chciał to i za 220 była Diuna Deluxe box ale i komplet playmat do Mutantów za 5zł.

W Portalu oczywiście Shards jako nowość - z ulotką -10% więc z promkami ogólnie za 80zl.

Kilka zdjęć że wspomnianej wcześniej wystawki:
Spoiler:
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Yappen »

A był ktoś z was na stoisku Lucrum? Na fb pisali, że będzie można zgarnąć niedostępne w innych miejscach karty promo do Twierdzy i Brzdęka. Zastanawiam się czy w przypadku Brzdęka to faktycznie coś nowego niż te w zestawach lub dodawane w przedsprzedaży.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Jak będę przechodził niedługo to mogę rzucić okiem.
Na pewno jak wspominałem są dostępne startery Throgala RPG.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Brzdęk
Ostatni starkiller - 3zl
Dzialo zagłady - 4zl
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Yappen »

NeXuS AlphA pisze: 17 cze 2023, 11:38 Brzdęk
Ostatni starkiller - 3zl
Dzialo zagłady - 4zl
Dzięki za sprawdzenie! :) Póki co ogrywam klasycznego Brzdęka, więc karty do wersji w kosmosie nie są mi potrzebne.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Hexor pisze: 16 cze 2023, 17:47 Przytulił bym Waste Knights, ciekawe jakie ceny.
Wasteknights 470
The Thing 300
Wladcy nocy 200
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: bajbaj »

NeXuS AlphA pisze: 17 cze 2023, 12:27
Hexor pisze: 16 cze 2023, 17:47 Przytulił bym Waste Knights, ciekawe jakie ceny.
Wasteknights 470
The Thing 300
Wladcy nocy 200
Dodam tylko, że te 470 to cena za kickstarowy all-in w bigboxie (za Scavengerem). Ponoć ostatnie egzemplarze wydawcy.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

No i oczywiście gdyby ktoś przegapił info/live etc z tego ogłoszenia to nowe zapowiedzi to:

Townsfolk tussle
El grande
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

To był mój pierwszy Pyrkon i jestem zachwycony. Myślałem, że tylko planszowki mnie zainteresują, a jednak działo się tu dużo ciekawych i powodujących przyjemną falę dopaminy ręczy.
W piątek bardzo późno dojechałem i w zasadzie tylko przebiegłem truchcikiem po całym konwencie i poszedłem lulu. Chciałem kupić tutaj koledze z forum „Od Zmierzchu do Świtu”, ale w sobotę rano już nie było - jak komuś zależy na jakieś promce to najlepiej w piątek od 12:00 czychać.
Zastanawiałem się, czy o tym tutaj wspomnieć, ale może czytają to organizatorzy. Mianowicie dostałem żółtą kartkę za palenie marihuany na terenie konwentu. Otóż mam na nią receptę i wszędzie tam, gdzie można palić tytoń - ja mogę według prawa palić trawkę. Podeszło do mnie 4 miłych młodych ludzi z ochrony czy obsługi i wytłumaczyłem im sytuacje. Według mnie byli widocznie zakłopotani i nie wiedzieli co ze mną zrobić. Nie wiem czy wymyślili to na poczekaniu, ale zaznaczyli mi na karcie wstępu czerwoną kropkę jako „żółta kartka” i powiedzieli, żebym tego nie robił więcej. Cóż, nawet w pociągu musieli mi udostępnić przedział do palenia, bo tak mówi prawo - o tej godzinie lekarz kazał przyjąć lekarstwo i tyle. Także na przyszłość warto było być świadomym jako organizator, że zwłaszcza w miejscu emancypacji wolności - nie wszyscy lubią pic alkohol i ludzie maja różne używki (zgodne z prawem). Można to skonsultować z policja przecież, której dookoła było bardzo dużo - ja miałem takich rozmów z policja milion.
Bardzo dziękuje koledze tomax-zielik! Tomek, zawodowo wprowadziłeś mnie w Great Western Trail, mimo późnej godziny (skończyliśmy ok 1 am). A do tego wykręciłeś pięknie punkty na Nowy York! Dzięki i do zobaczenia za rok!
Dziś mam nadzieje popykać jeszcze w Wiedźmina, HoMaM 3 i Flesh and Blood. Pewnie starczy czasu na jedną 😅😅 o 11 jest nauka FB i potem o 12 turniej dla początkujących i chyba można zachować takie po grze (nie jestem pewien)

Pyrkon oceniam 9/10. Byłoby 10 ale musiałem szybko dopalić skręta😅
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Curiosity »

Ej, no, taki długi wywód a o najważniejszej sprawie nie napisałeś: zagrałeś w TMB? :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: NeXuS AlphA »

Co do Od zmierzchu do świtu to szkoda zatem że uznalem ze sprawą już załatwiona, bo jak ja się kręciłem wczoraj to jeszcze go dalej widziałem. aż się zastanawiałem że jak z kolejną wizytą obok Albi dalej go widzę a kolejne godziny dnia płyną, to czy to znak że może jednak go wziąć

Dla mnie pewnym zaskoczeniem było Akropolis bo potraktowałem to niczym Carcassonne a kurde przy ostatnich kolejkach główkowałem co robić jakbym nie wiem w co grał 😄 A nawoływanie że już należy halę opuszczać nie pomagało ;)
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkonu

Post autor: badirama »

Curiosity pisze: 18 cze 2023, 11:18 Ej, no, taki długi wywód a o najważniejszej sprawie nie napisałeś: zagrałeś w TMB? :P
Ostatecznie jednak w żadną grę ze zdjęcia poniżej nie zgrałem.

Obrazek

Z Tomkiem byliśmy umówieni i gotowi (po partyjce we 2 w Great Western Trail) zagrać w TMB. Ale skończyliśmy koło 2 rano i okazało się, ze moja żona wzięła samochód z parkingu pyrkonowego i pojechała do hotelu. A tam miałem gry, bo to jednak ciężkie gierki do noszenia w plecaku, a szatnia jakoś średnio działała. Mi nie powiedziała (albo wiadomo - byłem tak wkręcony w grę w GWT ze odpowiedziałem na autopilocie „tak tak kochanie” kiedy mówiła ze jedzie) wiec o 2 w nocy biegałem (wulgaryzmy - Curiosity) po parkingu, szukając samochodu i podejrzewając ze ktoś go ukradł 😅😅 wiec o 3 poszedłem spać, wcześniej przepraszając Tomka za chaotyczna sytuacje.
Ale przypomniałem sobie, czemu TMB to moja ulubiona gra na ten moment. Super szybki czas złożenia i rozłożenia to na pewno. GWT ma dość popularną mechanikę liczenia punktów na koniec znanej z góry ilości tur. Nie jestem jej fanem, choć przeciwnikiem tez nie. No i specyficzne eurasowe łamanie głowy 😅 które przypomina mi, jak bardzo kości (oczywiście z mechaniką na nie wpływania) są niezbędne w TMB, jak dużo frajdy dają i regrywalności. Osobiście uważam, ze TMB ma bardzo opłacalny trade off - brak elementów euro przez zastosowanie możliwie minimalnej ilości losowości.

Żona kupiła mnóstwo ciuszków wiec też zadowolona bardzo :)

Obrazek

Obrazek

Ja nauczyłem się w niedziele grać we Flesh and Blood oraz zagrałem turniej draft w mtg (pierwszy raz od 20 lat - ostatni raz grałem w 6 edycje😅😅).
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: Sapieha »

badirama Super że Ci się Pyrkon spodobał :) Szkoda że nie udało nam się spotkać :( Sam też byłem pierwszy raz i wrażenia mam, hm... że było w porządku. Miałbym lepsze wrażenia gdybym nie wałęsał się samotnie. Wiem na przyszłość, że na takie spędy warto kogoś ze sobą zabrać. Wziąłem udział w konkursie wiedzy planszówkowej ale nie zdobyłem za wiele punktów. Za to po 21:00 poszedłem pawilonu nr 6 pograć w cokolwiek. Na szczęście się udało. Spotkałem bardzo fajnych ludzi, którzy bez problemu przyjęli mnie do swojego grona. Z nowych gier poznałem Salem 1692, Donner Dinner Party i Time's Up.

PS. badirama GWT było z wypożyczalni czy kupione? Bo nie wiem jakim cudem mogłem je przegapić :D
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

Sapieha pisze: 18 cze 2023, 19:22 badirama Super że Ci się Pyrkon spodobał :) Szkoda że nie udało nam się spotkać :( Sam też byłem pierwszy raz i wrażenia mam, hm... że było w porządku. Miałbym lepsze wrażenia gdybym nie wałęsał się samotnie. Wiem na przyszłość, że na takie spędy warto kogoś ze sobą zabrać. Wziąłem udział w konkursie wiedzy planszówkowej ale nie zdobyłem za wiele punktów. Za to po 21:00 poszedłem pawilonu nr 6 pograć w cokolwiek. Na szczęście się udało. Spotkałem bardzo fajnych ludzi, którzy bez problemu przyjęli mnie do swojego grona. Z nowych gier poznałem Salem 1692, Donner Dinner Party i Time's Up.

PS. badirama GWT było z wypożyczalni czy kupione? Bo nie wiem jakim cudem mogłem je przegapić :D
No ja tez mocno się spoźniłem w piątek, za co przepraszam. Na następny rok to możemy wgl zabrać się razem! Razem raźniej i absolutnie się zgadzam, ze warto pojechać grupką. Poza tym może w przyszłym roku rozważysz 3 dni, naprawdę się opłaca imho.
GWT było Tomka, który mnie uczył w to grać, bo wcale takie proste nie jest! Ale na pierwsza grę zdobyłem 61 punktów, a Tomek ponad 80! Myśle ze 100 punktów to już poziom master.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:29 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Poznań) Pyrkon

Post autor: badirama »

CthulhuPL pisze: 15 cze 2023, 01:02 A ja mam pytanie czy jest sens jechac na pyrkon tylko w niedziele? Czy beda nadal ci sami planszowkowi wystawcy co w sobote? Czy raczej w niedziele to juz popluczyny i polowa wyjezdza po sobocie?
Tak jak kolega wyżej napisał - zależy na czym ci zależy :)
Jeśli tylko zakupy to zupełnie bez sensu, bo już prawie nic nie zostaje na koniec ciekawego. Już lepiej w piątek!
Wystawcy są w niedziele, nie zawijają się w sobotę. Ale gry które oferują są mocno przebrane. Jedynie kosteczek było pod dostatkiem 😅 niektóre bardzo ładne. Kosteczki! 😅😅

Aha btw widziałem prawie wszystkich znanych polskich planszówkowych jutuberów (jak to się mówi? Kreatorzy zawartości? Influenserzy? Jeśli ktoś zapyta Kaczmara jaka jest jego praca to co odpowiada? 😅). Trochę się wstydziłem podejść, bo nie chciałem im głowy zawracać, bo akurat grali albo rozmawiali (w obu aktywnościach przeszkadzać nieładnie). Nie chciałem też tak czyhać na nich aż skończą grać czy rozmawiać 😅😅 może czytają to forum - pozdrawiam was, to ja prawie czyhałem na was 😅

Ciekawostka:
Czyhać. Czasownik ten pochodzi od czeskiego słowa czih oznaczającego 'łowienie', 'sterczenie'. Zarówno znaczenie, jak i pisownia przez samo h zostały zapożyczone z języka czeskiego. UWAGA: Mimo że wyraz czyhać zapisujemy przez samo h, to podobne do niego słowo czmychać poprawnie zapisujemy już przez ch. Trzeba to zapamiętać!
ODPOWIEDZ