Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: suibeom »

Piaskoryb pisze: 19 maja 2020, 11:59 I czy właśnie nie oto chodzi? jeśli gra spełnia oczekiwania/wymagania i daje komus dużo zabawy to chyba wszystko czego można od niej oczekiwać! Tobie przypasowało, komu innemu nie i tyle ;p Tak to już bywa. Opisz jakąś relację z gry, byłoby fajnie :D
Prześledziłeś wątek więc chyba zauważyłeś, że nie polemizowałem z nikim komu gra nie podeszła tylko z, nie wiem jakiego słowa tu użyć, by nikogo nie urazić, pseudoanalitykami tłumaczącymi mój wybór zakupu. A o Nemesisie na pewno napiszę, gdy dotrą do nas dodatki.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: suibeom »

SmallFighter pisze: 19 maja 2020, 12:08 Bo mogę i chcę podzielić się swoją opinią - z tego co mi wiadomo, mamy wolność słowa. Jak Ci się to nie podoba, to trudno, masz wybór nie czytać. Inną kwestią jest fakt, że może mogłabym kupić ją ewentualnie jako prezent bo wiem, że komuś z moich znajomych się podoba. Mówię o swoich odczuciach w stosunku do gry oraz jej ceny.
Ależ możesz mówić/pisać co Ci się żywnie podoba, po prostu chciałem ustalić wartość merytoryczną Twojej wypowiedzi w tym temacie, nic więcej.
SmallFighter pisze: 19 maja 2020, 12:08 Czy gdzieś powiedziałam, że ja czekam? Chodziło o osoby, które zastanawiają się nad kupnem. Czepiasz się dla samego czepiania?
Bynajmniej nie czepiam się, jak napisałem wyżej, do tego chciałem też ustalić, czy czasem nie uchybiam pewnym zasadom i kulturze obowiązującym na forum, o których nie mam pojęcia
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: toblakai »

SmallFighter pisze: 19 maja 2020, 11:58
toblakai pisze: 19 maja 2020, 11:35 Ja bym nie zapłacił 50zł za grę w której nie podoba mi się klimat oraz mechanika. To chyba nie cena gra tutaj najważniejszą rolę?
Ja mam podobnie, szkoda mi kasę na szmelc, który będzie się kurzył na półce. Skoro nie cena się liczy, to co wg Ciebie?
Tematyka oraz mechanika. Twoja pierwotna wypowiedź ma znamiona 'oczywistej oczywistości' oraz zerową korelację z ceną gry.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Cyel »

SmallFighter pisze: 19 maja 2020, 10:50 Za taką grę na pewno bym nie zapłaciła 500zł - wg mnie szkoda pieniędzy. Nie mój klimat. Nie podoba mi się ani tematyka ani mechanika gry. W
A ile byś płaciła za grę w której nie podoba Ci się klimat, tematyka i mechanika ? Jak często kupujesz takie gry ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: SmallFighter »

Cyel pisze: 19 maja 2020, 12:40 A ile byś płaciła za grę w której nie podoba Ci się klimat, tematyka i mechanika ? Jak często kupujesz takie gry ?
Kiedyś, na początku swojej przygody z grami, kupowałam gry w ciemno, nie wiedząc nic o mechanice czy klimacie. Wydawałam na nie do około 200zł. Już tego nie robię. Abym miała kupić grę, coś musi mi się w niej podobać, przynajmniej jeden element: temat, mechanika czy np. cena.
toblakai pisze: 19 maja 2020, 12:29 Tematyka oraz mechanika. Twoja pierwotna wypowiedź ma znamiona 'oczywistej oczywistości' oraz zerową korelację z ceną gry.
Oczywista oczywistość - dla Ciebie czy dla mnie może tak, ale to jest raczej subiektywne stwierdzenie - nie każdy odbiera rzeczywistość w ten sam sposób. Dlaczego zerową korelacją z ceną gry? Gdyby cena była niższa to może bym zaryzykowała jej kupno i ją bardziej przetestowała.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2020, 13:40 przez SmallFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: toblakai »

SmallFighter pisze: 19 maja 2020, 13:31
toblakai pisze: 19 maja 2020, 12:29 Tematyka oraz mechanika. Twoja pierwotna wypowiedź ma znamiona 'oczywistej oczywistości' oraz zerową korelację z ceną gry.
Oczywista oczywistość - dla Ciebie czy dla mnie może tak, ale to jest raczej subiektywne stwierdzenie - nie każdy odbiera rzeczywistość w ten sam sposób. Dlaczego zerową korelacją z ceną gry? Gdyby cena była niższa to może bym zaryzykowała jej kupno i ją bardziej przetestowała.
OK, teraz rozumiem.
ODPOWIEDZ