Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Pytanie z innej beczki, które mnie dosyć mocno dręczy. Stoczyliśmy pojedynek Wermachtu z Sowietami i niemiecka frakcja posiada Grenadierów Pancernych. Ta jednostka może wykupić za amunicję dwukrotnie upgrade ataku ppanc. Jak to zaznaczyć po zakupie? Wymienić jedną z figurek na żołnierza z pancerszrekiem? A później przy ustalaniu strat takiej jednostki, jeśli usunę takie żołnierza, to jednostka traci atak ppanc? Graliśmy tak, że po zakupie takiego rozszerzenia, kładliśmy na tackę białą kość ataku ppanc. Wyglądało to gorzej niż przy wymianie figurki, ale przynajmniej widać było ten upgrade nawet jak jednostka traciła żołnierzy. Co stosują weterani CoH?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
buhaj
Posty: 1046
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 861 times
Been thanked: 513 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: buhaj »

RUNner pisze: 06 sie 2022, 12:39 Pytanie z innej beczki, które mnie dosyć mocno dręczy. Stoczyliśmy pojedynek Wermachtu z Sowietami i niemiecka frakcja posiada Grenadierów Pancernych. Ta jednostka może wykupić za amunicję dwukrotnie upgrade ataku ppanc. Jak to zaznaczyć po zakupie? Wymienić jedną z figurek na żołnierza z pancerszrekiem? A później przy ustalaniu strat takiej jednostki, jeśli usunę takie żołnierza, to jednostka traci atak ppanc? Graliśmy tak, że po zakupie takiego rozszerzenia, kładliśmy na tackę białą kość ataku ppanc. Wyglądało to gorzej niż przy wymianie figurki, ale przynajmniej widać było ten upgrade nawet jak jednostka traciła żołnierzy. Co stosują weterani CoH?
Kość
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Jak to wyżej napisał Buhaj - kość dajesz. Sama figurka byłaby bardzo nieczytelna - ciężko zapamiętać w ferworze walki. Ale jak będziesz pamiętać....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Zagraliśmy sobie wczoraj pojedynek na najmniejszej planszy i o dziwo bitwa trwała dłużej niż na podwójnej mapie! Zasoby wolno przyrastały, więc długo trwała rozbudowa czegokolwiek poza piechotą. Walki o środek były bardzo zacięte, a w momencie kiedy żona wystawiła Pz. IV i wjechała nim na punkt generujący VP, to żarty się skończyły. Zniszczyłem tanka solidnym ostrzałem z moździerzy i działa ppanc, no ale strata dwóch rund okazała się brzemienna w skutkach. Cały czas poznajemy grę i gramy jeszcze bez dowódców. Taka mała plansza jest świetna na początek, ale jednak na dwóch panelach jest chyba idealnie. Na jednym jest za ciasno, zdecydowanie brakuje przestrzeni operacyjnej i zasobów. Ciężko punktować za niszczenie jednostek piechoty, bo szybko się nimi ucieka do bazy i warto to robić. Na większej mapie taka jednostka jest wyłączona z akcji na znacznie dłuższy okres. Gramy tutaj z zasadami v2, gdzie wycofujący się oddział przemieszcza się o 6 pól.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Porzuć granie na 1 panelu :) Ja przy grach 2 osobowych od razu zaczałem od 2 paneli i jest idealnie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Jasna sprawa że 2 panele to jest to! Chcieliśmy sprawdzić małą mapę, ale do niej nie wrócimy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

W sobotę wróciłem na chwilę do gry komputerowej i upewniłem się, że CoH na planszy jest świetny! Od razu zaznaczę, że na komputerze spędziłem sporo godzin żeby grać w CoH. Zaczynałem od pierwszej części, później była druga, a teraz pewnie kupię trzecią jak się pojawi, ale do rzeczy. Na komputerze akcja gry jest bardzo szybka. Może nie jest to jakiś Starcraft, ale naprawdę trzeba się uwijać. Miejsca na planowanie nie ma za wiele i trzeba działać automatycznie. Kto grał online z żywymi przeciwnikami, ten dobrze wie o czym piszę. Z komputerem na wyższych poziomach trudności gra się podobnie, nie można się delektować grą, bo nie ma na to czasu. Pojawia się wrażenie przewagi zręczności nad taktyką. W planszówce są tury i można pewne rzeczy sobie przemyśleć, zwłaszcza w fazie zakupów. Do tego naprzemienność działań daje poczucie "szachowości" i do tego działa dynamicznie. Gracz jest cały czas zaangażowany w sytuację na planszy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 307
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Usul »

Dostałem dziś info o tym, żeby uzupełnić informację i mam zagwozdkę, mam napisane:
Faction Player Sets: For now please let us know which Faction Player Set you are planning on selecting in the Pledge Manager. Your All In Bundle comes with the British, OKW, Soviet, and US/Wehrmacht in the 2nd Ed Core Set and you get to choose 1 more.

Czyli czy dobrze rozumiem, że dostaję wszystkie Faction Player Set plus wybieram jeszcze jeden, który się zdubluje, czy czegoś nie zrozumiałem ?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Usul pisze: 18 sie 2022, 08:26 Dostałem dziś info o tym, żeby uzupełnić informację i mam zagwozdkę, mam napisane:
Faction Player Sets: For now please let us know which Faction Player Set you are planning on selecting in the Pledge Manager. Your All In Bundle comes with the British, OKW, Soviet, and US/Wehrmacht in the 2nd Ed Core Set and you get to choose 1 more.

Czyli czy dobrze rozumiem, że dostaję wszystkie Faction Player Set plus wybieram jeszcze jeden, który się zdubluje, czy czegoś nie zrozumiałem ?
Tak, all in zawiera jedną wybraną frakcję zdublowaną. Wybrałbym Wehrmacht albo OKW, żeby mieć axis po równo. Stworzyłem Afrika Korps frakcję, która wykorzystuje elementy Wehrmachtu, więc wiem co ja bym brał ;)
Pamiętaj też, że to tylko wstępna ankieta. Na nic nie ma wpływu.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Znalazłem sporą "wadę" Company of Heroes. Wczoraj zagraliśmy z kumplem w Nieustraszonych Afryka Północna i jakieś takie mizerne się okazało po tym jak gram w CoH. Nie dość że setup jest dłuższy, to jeszcze to turlanie kostkami potrafi zirytować. Szkoda, bo lubiłem serię Niestraszeni i nawet planowałem zakup dodatku Reinforcement, a teraz sam nie wiem...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 23 sie 2022, 12:07 Znalazłem sporą "wadę" Company of Heroes. Wczoraj zagraliśmy z kumplem w Nieustraszonych Afryka Północna i jakieś takie mizerne się okazało po tym jak gram w CoH. Nie dość że setup jest dłuższy, to jeszcze to turlanie kostkami potrafi zirytować. Szkoda, bo lubiłem serię Niestraszeni i nawet planowałem zakup dodatku Reinforcement, a teraz sam nie wiem...
Ale to zupełnie inne gry :D Undaunted to deck-builder, w dodatku chyba jest to gra jeszcze lżejsza od CoH. Spokojnie możesz mieć obie w kolekcji :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Wiem, że jedyne co te gry łączy to wojenny temat, ale dla mnie CoH jest znacznie wyżej w tabeli. Gdyby jeszcze było tak, jak napisałem, że rozłożenie gry w CoH by dłużej trwało, ale jest dokładnie odwrotnie. Nieustraszeni trwają krócej co może czasem mieć znaczenie i nie potrzebują aż takiej przestrzeni na stole.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Jinx1337 »

Update dzisiejszy KS'a.

Greetings Soldiers,

We have tragic news. Our founder, lead designer, and primary owner, Chris Gabrielson, passed away last weekend while in Germany attending the Essen trade show. This is something that no one can never prepare for, much less a company like ours. My brother Chris will be greatly missed, he was one of my best friends and I can't even begin to describe how much he meant to me and my family. For BCG he was the driving force and mastermind behind all of our projects. It was his passion, creativity, and quest for perfection that made the company what it is.

Myself and Bryan Green are the other owners of BCG and will be handling any final decisions, with the support and advice of the BCG team and this community. Our greatest wish is to deliver the game and honor Chris’s memory. We do ask for your patience over these next few weeks as we bring Chris back home and put him to rest. We promise to be completely transparent with any of the steps we take. We appreciate the support and understanding. We will keep you all updated as we move forward.

Thank you everyone,

Brian Gabrielson

Nieoficjalnie, popełnił samobójstwo.
Pozostawiam bez komentarza.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Po tym tragicznym wydarzeniu projekt utknął. Zresztą, trudno się dziwić. Pewnie PM nie zostanie już w tym roku otwarty, więc się zastanawiam nad zakupem samych mini dodatków. W UK Store, Pathfinder Pack jest przeceniony, ale nie wiadomo czy nie nałożą mi cła, więc bezpieczniej kupować w EU Store, ale tutaj z kolei go wyprzedano. Myślałem też o wstawieniu protezy w postaci modelu Zvezdy w skali 1:100, ale to trochę profanacja chyba...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: maciej.kr »

RUNner pisze: 06 gru 2022, 10:36 Po tym tragicznym wydarzeniu projekt utknął. Zresztą, trudno się dziwić. Pewnie PM nie zostanie już w tym roku otwarty, więc się zastanawiam nad zakupem samych mini dodatków. W UK Store, Pathfinder Pack jest przeceniony, ale nie wiadomo czy nie nałożą mi cła, więc bezpieczniej kupować w EU Store, ale tutaj z kolei go wyprzedano. Myślałem też o wstawieniu protezy w postaci modelu Zvezdy w skali 1:100, ale to trochę profanacja chyba...
mam nadzieję że projekt nie utknął na jakiś naprawdę długi czas....... szkoda by było bo mocno czekam na tą grę.
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Nie wydaje mi się żeby utknął. W głównej mierze to jest reprint a to co było do zmiany to już zostało ogarnięte wcześniej. Została właściwie głównie kwestia wyprodukowania. Jak dla mnie to raczej chodzi o to, że mają chwilowo na głowie inne, ważniejsze rzeczy a nie, że nagle nie wiedzą jak się do tego zabrać.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

maciej.kr pisze: 06 gru 2022, 10:58 mam nadzieję że projekt nie utknął na jakiś naprawdę długi czas....... szkoda by było bo mocno czekam na tą grę.
Otóż to. Projekt prawdopodobnie przesunął się w czasie, choć mnie akurat najbardziej martwi brak jakichkolwiek aktualizacji od tego tragicznego wydarzenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: foxikos »

Pytanie do znawców.
Czy pakiet PL z pierwszej edycji miał włoską okładkę ?
Dwa czy w USA jest wiec piechoty niż instrukcja mówi. Bo mi brakuje gościa z bazooka ale mam więcej piechoty.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

foxikos pisze: 06 gru 2022, 20:37 Pytanie do znawców.
Czy pakiet PL z pierwszej edycji miał włoską okładkę ?
Dwa czy w USA jest wiec piechoty niż instrukcja mówi. Bo mi brakuje gościa z bazooka ale mam więcej piechoty.
Nie, okładka miała PL flagę i nazwisko autora tłumaczenia.

Powinieneś mieć 6 ludków z bazooką, co do piechoty to wrzucali ręcznie, więc ktoś może mieć wiecej, ktoś mniej - ważne żeby minimum było zachowane czyli z tego co kojarze to 20.

Tu masz spis dla referencji - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: foxikos »

Przeczytałem instrukcje Basic i Advanced i odrazu zadałem kilka pytań o zasady w wątku o zasadach.
Głównie nie znalazłem odpowiedzi odnośnie 4 graczy, trochę mi zgrzyta umocnienie workami piasku, i nie do końca wytłumaczone jest wzmocnienie.

Pytanie co można wyciągnąć z 2 edycji ? W sensie jakie zasady aby można było grać w 1 edycje z zasadami z 2 ?
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: foxikos »

Post pod postem - admin mnie udusi

Jestem po dwóch grach na zasadach 2 edycji…
Na wstępie po dwóch grach jesteśmy (graliśmy we 4, w trybie 2vs2) zauroczeni gra… chcemy więcej tutaj i teraz - lecz czas nas powstrzymuje.

Ogólne wrażenia:
+ klimat
+ żołnierzyki, figurki
+ rozwiązanie z kostkami jako przydzielenie obrażeń super
- pierwszy i ostatni minus za zasady które sa nie dokonać przetestowane, żyjące i zmieniające się - lecz to nie skreśla gry
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: thorus197 »

Uwaga, uwaga żołnierze! Pladge manager otwiera się w tym tygodniu i VAT będzie na poziomie 15% nie 23%.

Gre powinniśmy otrzymać do świąt (nie napisali ktorego roku :D )
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

thorus197 pisze: 03 maja 2023, 08:13 Uwaga, uwaga żołnierze! Pladge manager otwiera się w tym tygodniu i VAT będzie na poziomie 15% nie 23%.

Gre powinniśmy otrzymać do świąt (nie napisali ktorego roku :D )
Nie wiem jak inni, ale w czasie trwania kampanii miałem przekonanie, że VAT już jest dodany do cen (choćby w formie 15% dla wszystkich nacji) :) No nic, będzie trzeba nieco głębiej sięgnąć do portfela, albo zmodyfikować zakupy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

RUNner pisze: 03 maja 2023, 13:51 Nie wiem jak inni, ale w czasie trwania kampanii miałem przekonanie, że VAT już jest dodany do cen (choćby w formie 15% dla wszystkich nacji) :) No nic, będzie trzeba nieco głębiej sięgnąć do portfela, albo zmodyfikować zakupy.
Dokładnie. Napisali wcześniej coś takiego:
Spoiler:
No i z tego 2 akapitu wynikało, że import VAT biorą na siebie, no i jeżeli uznać, że import VAT to jest ten VAT płacony wjeździe do kraju EU to sprawa jest prosta. Więc albo totalnie nie ogarniają albo polecieli w kulki. Niemniej chapeau bas za to, że teraz udało im się wmówić części ludzi, że te 15% to ukłon w stronę wspierających :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dekoy
Posty: 173
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Dekoy »

jak ktoś nowy w temacie to nie kupi już CoHa ze wspieraczki, czy się mylę?
ODPOWIEDZ