Narcos - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
michcio
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2020, 11:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 3 times

Re: Narcos - pytania i wątpliwości

Post autor: michcio »

Co do blokad, to są/jest karty/a sicario pozwalające na przesuwanie/odpychanie Tropiących.

W kwestii Leona, strona 13 instrukcji:
El Patrón zagrywa kartę Leóna/La Quica LUB odrzuca dowolną kar-
tę Sicario, aby umieścić figurkę Leóna/La Quica na Mapie i wykonać
odpowiadającą im specjalną Akcję
Pamiętaj, że El Patron może wygrać na dwa sposoby:
Osiągnięcie 3 celów;
Zdobycie 20 punktów uwielbienia,
Takze jeżeli tropiący będą się koncentrować na lotniskach, El Patron szybciej stanie się El Presidente.
Thergar
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2021, 05:34

Re: Narcos - pytania i wątpliwości

Post autor: Thergar »

Mam pytanie związane z aktywacja El Patróna.

Przy aktywacji mogę wykonać 3 czynności w danej kolejności
1. Może poruszyć się 1 Sicario - opłacam ruch w zależności 1$/3 pola, spodziewam się, że nawet jeżeli mam wystawionych więcej Sicario to i tak mogę wybrać tylko jednego i nim się poruszyć, czy mogę np zapłacić 2$ i wykonać ruch 2 różnymi.

2. MUSI zagrać 1 jednego Sicario - tutaj chodzi o kartę z napisem Sicario (tak zrozumiałem) czyli muszę wyrzucić w każdym moim ruchu jedną kartkę Sicario, ale nie jest to związane z koniecznością aktywacji nowego Sicario? Czy może jednak zagarnie 1 Sicario oznacza aktywowanie Sicario i wprowadzenie go na planszę ( co jeżeli w danej kolejce, nie posiadam żadnej karty pozwalające mi na wprowadzenie nowego Sicario). Kolejnym pytaniem związanym z tym punktem ruchu El Patrón-a jest ilość wprowadzanych Sicario. Jeżeli posiadam na ręku 5 kart Sicario pozwalające mi na wprowadzenie np. 3 roznych Sicario, to mogę wprowadzić 1, 2 lub 3 czy zawsze tylko jeden na turę ( wtedy np nigdy nie byłbym wstanie wprowadzić w trakcie sezonu więcej niż 4 max.

3. Dobrać ilość kart, aby mieć 5 na ręku - znowu, sugeruje to, że mogę w jednej turze wykonać więcej niż jedną kartę Sicario (punkt drugi wymusza bym zawsze przynajmniej jedna kartę wykorzystał, aby była stała rotacja). Skoro mogę wykorzystać więcej niż jedna kartę z ręku, to czemu niemiałbym możliwości aktywowania (wystawienie na plansze np 2 czy 3 Sicario)

Proszę o odpowiedz, bo graliśmy ostatnio i nie możemy dojść do porozumienia jak to ma się odbywać, a na internecie ani w instrukcji nie mogłem znaleźć klarownej odpowiedz.
Dziękuję.
Maciej87
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2019, 10:10

Re: Narcos - pytania i wątpliwości

Post autor: Maciej87 »

1) Czy po zakończeniu sezonu przed rozpoczęciem kolejnego usuwamy z planszy żetony laboratoriów i blokad?
2) Czy po zakończeniu sezonu zerujemy tor zysków?
michcio
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2020, 11:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 3 times

Re: Narcos - pytania i wątpliwości

Post autor: michcio »

Thergar pisze: 26 gru 2021, 06:18 Mam pytanie związane z aktywacja El Patróna.

Przy aktywacji mogę wykonać 3 czynności w danej kolejności
1. Może poruszyć się 1 Sicario - opłacam ruch w zależności 1$/3 pola, spodziewam się, że nawet jeżeli mam wystawionych więcej Sicario to i tak mogę wybrać tylko jednego i nim się poruszyć, czy mogę np zapłacić 2$ i wykonać ruch 2 różnymi.

2. MUSI zagrać 1 jednego Sicario - tutaj chodzi o kartę z napisem Sicario (tak zrozumiałem) czyli muszę wyrzucić w każdym moim ruchu jedną kartkę Sicario, ale nie jest to związane z koniecznością aktywacji nowego Sicario? Czy może jednak zagarnie 1 Sicario oznacza aktywowanie Sicario i wprowadzenie go na planszę ( co jeżeli w danej kolejce, nie posiadam żadnej karty pozwalające mi na wprowadzenie nowego Sicario). Kolejnym pytaniem związanym z tym punktem ruchu El Patrón-a jest ilość wprowadzanych Sicario. Jeżeli posiadam na ręku 5 kart Sicario pozwalające mi na wprowadzenie np. 3 roznych Sicario, to mogę wprowadzić 1, 2 lub 3 czy zawsze tylko jeden na turę ( wtedy np nigdy nie byłbym wstanie wprowadzić w trakcie sezonu więcej niż 4 max.

3. Dobrać ilość kart, aby mieć 5 na ręku - znowu, sugeruje to, że mogę w jednej turze wykonać więcej niż jedną kartę Sicario (punkt drugi wymusza bym zawsze przynajmniej jedna kartę wykorzystał, aby była stała rotacja). Skoro mogę wykorzystać więcej niż jedna kartę z ręku, to czemu niemiałbym możliwości aktywowania (wystawienie na plansze np 2 czy 3 Sicario)

Proszę o odpowiedz, bo graliśmy ostatnio i nie możemy dojść do porozumienia jak to ma się odbywać, a na internecie ani w instrukcji nie mogłem znaleźć klarownej odpowiedz.
Dziękuję.
Ad. 1. Moim zdaniem tylko jedna figurka może być dzięki temu poruszona.

Ad. 2. Chodzi o wprowadzenie nowej figurki na planszę i jej aktywowanie. W talii posiadasz 17 kart z czego 10 to są zwykli sicario, 2 to specjalni sicario a 5 jest "neutralnych" (bez wizerunku) i jest raczej nie możliwe, byś nie był w stanie wprowadzić nowego sicario. Zwłaszcza, że możesz odrzucić dowolną kartę, by zagrać Leona lub La Quica.
Zawsze możesz i musisz wprowadzić tylko 1 figurkę.

Ad. 3. Jeśli dobrze pamiętam, to jest pewna karta, która pozwala odrzucić karty z ręki. W każdym innym wypadku zawsze w swojej turze zagrywasz 1 kartę i dobierasz 1 kartę by mieć ich na ręce pięć.
michcio
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2020, 11:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 3 times

Re: Narcos - pytania i wątpliwości

Post autor: michcio »

Maciej87 pisze: 08 sty 2022, 22:30 1) Czy po zakończeniu sezonu przed rozpoczęciem kolejnego usuwamy z planszy żetony laboratoriów i blokad?
2) Czy po zakończeniu sezonu zerujemy tor zysków?
Ad. 1. Nie. Wszystkie żetony na planszy zostają (z wyjątkiem czerwonych domków służących do oznaczania zasięgu El Patron).
Ad. 2. Nie. Tor zysków może tylko rosnąć.
ODPOWIEDZ