(zagramw.to) Tytani

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 297 times
Been thanked: 71 times

Re: (zagramw.to) Tytani

Post autor: polwac » 09 lis 2019, 18:08

Stanowisko Go on Board:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Rashok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Rashok » 10 lis 2019, 01:03

Na myśl ciśnie mi się tylko jedno... parodia. O ile kampanię na zagram.to uważam za sukces (ze względu na cenę gry oraz konkretną grupę docelową) o tyle kampania na KS jest niewypałem.
Bgg Collection / Wishlist / Gry kupione na forum: 15 :)

Awatar użytkownika
Propi
Been thanked: 3 times

Post autor: Propi » 10 lis 2019, 10:58

A czy to nie jest trochę efekt tego, że po prostu trudno już upchnąć coś znaczącego do tej gry? Wydaje mi się, że wszystkie te dodatkowe karty nie zmieniają w żaden sposób mechaniki, tylko dodają więcej możliwości jej wykorzystania - gdyby w pokera grać nie trzynastoma kartami tylko dwudziestoma sześcioma to nadal byłby poker, ale czy zwiększyłoby to regrywalność lub głębię? ;)

Myślę że to czego oczekiwała większość "niezdecydowanych" to pogłębienie rozgrywki i dołączenie do gry dodatków/modułów urozmaicających i zmieniających przebieg gry, dodających kolejne mechaniki i poziomy strategicznego kminienia. To, co faktycznie pojawia się jako stretch goals to z kolei albo kolejne karty rozkazów, albo zmiany stricte estetyczne, które rozrywkę jedynie upiększają, a nie rozbudowują. Na moje ludzie oczekują po Tytanach czegoś, czym ta gra nie jest - i stąd niezadowolenie. Wspierający z racjonalnymi oczekiwaniami powinni bawić się świetnie, a sceptycy za te pieniądze znajdą multum gier z odpowiednią głębią i stopniem rozbudowania.

Kisun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Kisun » 10 lis 2019, 12:04

A według mnie to kwestia 150% celu i 2 sg, fajnych ale nic nie wnoszących do rozgrywki (nawet nie wiadomo jak dużych). A rozpalenie nadziei, po czym danie nieczytelnego opisu dodatku nieumarłych z eksponowaniem kółeczek pod figurki jako sg dokończył sprawę. Proste? Bardzo proste. :) Na szczęście trzy dni bez wzrostu kwoty dało chłopakom do myślenia i przebudują sg, może pokażą nowe (nie tylko jeden w przód) i kampania ponownie ruszy. Wszystko zależy od nich, bo zainteresowanie jest.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2019, 12:11 przez Kisun, łącznie zmieniany 1 raz.

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Post autor: MiXB » 10 lis 2019, 12:09

Tak se czytam i się zastanawiam jakby parę rzeczy, które gracze chcą miałoby wyglądać.

5 gracz? Kto? Jedyne co by mogło wejść na tą mapę w konwencjonalny sposób to Austria, ale Austria zniszczyła by balans gry totalnie. Więc 5 gracz musiałby grać jako ktoś na kształt Wagabond z Root czy coś takiego, może banda najemników? Ale zaprojektować coś takiego to nie jest kwestia tygodni, zwłaszcza że ta frakcja byłaby kompletnie asymetryczna względem pozostałych.

Stolice? Nie rozumiem czemu czekają, ale to pewnie się ufunduje więc nie ma problemu.

Ale co poza tym? Ta gra wygląda na skończony projekt, gdzie nie ma szans nic dodać "na szybko". Nowe karty i lepsza jakość komponentów to chyba wszystko co można dostać, a to wygląda mizernie. Jeśli naprawdę liczysz na coś więcej to się pewnie przejedziesz. Najgorsze jest to, że SG były śmieszne już na z.to, a tutaj to już jadą po bandzie na całego. 10 tysięcy funtów za plastikowe podstawki, no to na pewno przekonuje do zakupu. :D

Kisun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Kisun » 10 lis 2019, 12:16

Piątą frakcję sam Łukasz zapowiadał Niemców, czy jak oni wtedy się zwali. Właśnie po to jest druga (większa) strona planszy. To muszą mieć już gotowe.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 10 lis 2019, 12:54

Ja bym się nawet zgodził, że nie ma co tutaj wrzucać za bardzo i było by to jak najbardziej OK....tyle, że przy dużo niższej cenie.
Wtedy nikt by nie miał nic przeciwko takiej zawartości jaka już teraz jest.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 79 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 10 lis 2019, 14:04

Jak dla mnie ta gra jest dość prosta i to jest jej atut. Figurki wydaja sie nawet miec znaczenie(choc nie jestem tego az tak pewny), karty rozkazów fajnie działają, losowosci nie ma za duzo. Zamknąć fajne dudes of the map w takim czasie rozgrywki to jest sztuka.

Ja bym to chetnie kupił... z mniejszą mapą, ktora nie zajmuje od groma miejsca, gdzie sięganie po karty rozkazu jest jest mega utrudnione(Wookie to wielki chłop, a widac bylo ze ma ciezko), mogłyby byc mniejsze figsy i za 250 w EB max.

Patrol1q
Been thanked: 2 times

Post autor: Patrol1q » 10 lis 2019, 21:34

Według mnie data aktualizacji ustalona na 12.11.2019 r jest trochę za późno. Mogła by pojawić się dzisiaj, bo o ile pamiętam w kilku miejscach (prezentacje na YouTube) data startu była podawana na 11.11.2019 r. . Już teraz pojawiła się osoba z pytaniem kiedy wystartowała kampania i czy dzisiejszy dzień jest pierwszym dniem kampanii. Gdyby aktualizacja pojawiła się dzisiaj lepiej wyglądało by to w oczach "spóźnialskich". Mimo wszystko trzymam kciuki za projekt.

Awatar użytkownika
Moonday
Użytkownik wspierający

Post autor: Moonday » 11 lis 2019, 00:34

Nie bardzo wiem czego niektórzy gracze oczekują od Tytanów. To jest gra z prostymi zasadami, co pokazały filmiki na YT i trudno oczekiwać jakiegoś celu, który "pogłębi" mechanikę. Patrząc na Valhallę, to można spodziewać się opcjonalnych modułów, co już widać przy okazji dodatku z Kozakami, oraz innych propozycji dodanych na KS (nowe karty rozkazów). Osobiście nie chciałbym, żeby Tytani stali się drugim Lords of Hellas, bo takich gier jest już cała masa. Zamiast kombinować, Wookie i ekipa powinni rozwijać to, co już jest, bo mechanicznie wygląda to dobrze i powinno przynosić satysfakcję z gry.

Co mnie natomiast dziwi i niepokoi w podejściu autora do kampanii KS? Drogie cele, które niewiele wnoszą oraz odejście od realiów historycznych. Skąd w ogóle ten pomysł z armią nieumarłych? Za dużo Gry o Tron... Lubię fantastykę, ale tego jest już pełno w podobnych tytułach. Po Tytanach spodziewałem się, że gra uderzy bardziej w nuty historyczne. Wookie wspominał coś o scenariuszach i ja się pytam, co się stało z tym pomysłem? Moim zdaniem scenariusze wprowadzające np. dodatkowe warunki zwycięstwa w nawiązaniu do prawdziwych wydarzeń, albo chociaż do realiów epoki mogłyby nadać grze właściwej głębi poprzez snucie pewnej "opowieści". Uważam też, że wspierający na KS powinni dostać więcej ekskluzywnej zawartości. Póki co to ekskluzywną zawartość musieli sobie dokupić.

Jeżeli czyta to ktokolwiek z ludzi pracujących nad tą grą, to apeluję: ja Tytanom kibicuję i nawet nie myślę o tym, żeby wycofać się ze wsparcia, tylko błagam, nie serwujcie mi kolejnego tytułu z zombiakami. Rozumiem, że ma to być opcjonalne, ale szkoda waszej energii i zachodu na takie oklepane pomysły. Jeżeli chcecie rozbudowywać elementy fantastyki, to skupcie się na samych Tytanach i rozwińcie ten temat, który sam w sobie jest ciekawy. Ciekaw jestem, co zostało zaplanowane na 12.11 i mam nadzieję, że gra wróci na właściwe historyczne tory.

castelano
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Post autor: castelano » 11 lis 2019, 18:28

Napewno nie planowany był odpływ kolejnego tysiąca funtów :-(
Tak jak ktoś zauważył powyżej, po co czekać z aktualizacja do jutra, temat nieumarłych dramatyczny. Na zagramw.to każdy odbierał gre za historyczna z elementami fantastyki teraz pójdzie to w druga stronę? Nieumrali, element szaleństwa, bo przecież popularny temat wikingów juz wplecione przez dodatek...
Łukasz ogarnij się

Patrol1q

Post autor: Patrol1q » 11 lis 2019, 20:57

Zgadam się z użytkownikiem Monday. Chyba niektórzy oczekują zbyt skomplikowanej gry, którą tak naprawdę Tytani nie są. Według mnie również dodatek Nieumarłych jest przekombinowany. I też oczekiwał bym zapowiadanych wcześniej scenariuszy, 5 gracza oraz zróżnicowanej grafiki na kartach. Fajnie było by gdyby dwie kolejne stolice miały figurki, ewentualnie znaczniki kontroli terytorium w postaci stojących flag do wyboru z kładzionymi na planszy. Nie potrzebne tu są według mnie żadne surowce ani wydziwiane dodatki typu Nieumarli.

autopaga
Użytkownik wspierający
Been thanked: 19 times

Post autor: autopaga » 11 lis 2019, 23:27

+1 więcej grafik na kartach, stolice do kompletu i flagi, gra gotowa

Awatar użytkownika
Rashok
Been thanked: 7 times

Post autor: Rashok » 12 lis 2019, 09:10

Patrol1q pisze:
11 lis 2019, 20:57
Zgadam się z użytkownikiem Monday. Chyba niektórzy oczekują zbyt skomplikowanej gry, którą tak naprawdę Tytani nie są.
Problem jest z tym, że nie odróżniacie oczekiwań wobec gry od oczekiwań wobec kampanii.

Ja cieszę się, że będzie to gra bardziej przystępna i prosta. Nie... nie oczekuje Lords of Hellas, Rising Sun czy Blood Rage - chcę coś co wyjmę częściej przy szerszym gronie znajomych którzy są mniej zaawansowani. Natomiast jak pchasz się na KS z grą figurkową i ustawiasz cenę na 385 zł za wersję wybrakowaną, która nie ma odblokowanych dwóch dodatków ufundowanych na zagramw.to i ponad 450 zł za wersję Deluxe (haha-ha) to masz taki efekt jaki masz. Wygórowane ceny poszczególnych celów tylko dobiły kampanie. Popełniono tutaj dokładnie każdy błąd jaki można było popełnić.

- wysoki próg ufundowania
- poczucie, że egzemplarz za 77 funtów to wersja dla ubogich
- egzemplarz za 90 funtów jest za drogi
- drogie cele
- prosta gra w ładnym opakowaniu, kupujący na KS pewnie nie do końca wiedzą co dostaną
- fatalne prowadzenie kampanii
- 3 dniowa przerwa w update bo święto niepodległości
- gołym okiem widać potworną chęć zarobku

Przypominam również, że kampanie "zbieraczkowe" mają pomóc twórcą wydać grę, a nie naciągnąć wspierających na kupę kasy (którzy bądź co bądź zaufali twórcy i wpierają projekt w ciemno). Natomiast jest to niestety praktyka powszechna.
Bgg Collection / Wishlist / Gry kupione na forum: 15 :)

MiXB
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times
Been thanked: 47 times

Post autor: MiXB » 12 lis 2019, 10:45

Rashok pisze:
12 lis 2019, 09:10
Patrol1q pisze:
11 lis 2019, 20:57
Zgadam się z użytkownikiem Monday. Chyba niektórzy oczekują zbyt skomplikowanej gry, którą tak naprawdę Tytani nie są.
Problem jest z tym, że nie odróżniacie oczekiwań wobec gry od oczekiwań wobec kampanii.

Ja cieszę się, że będzie to gra bardziej przystępna i prosta. Nie... nie oczekuje Lords of Hellas, Rising Sun czy Blood Rage - chcę coś co wyjmę częściej przy szerszym gronie znajomych którzy są mniej zaawansowani. (...)
Tutaj warto dodać, że Tytani kosztują tyle samo co Lords of Hellas, Rising Sun czy Blood Rage w wersji podstawowej, a wyglądają jak wyglądają... Tytani powinni kosztować 300 złotych max na stałe, a nie dla Polaków na zagramw.to przez pierwszy tydzień przy tej zawartości. Ta gra bardziej przypomina mi Inis jeśli chodzi o zawartość, który mogę kupić za niecałe 200 złotych aniżeli którąkolwiek ze wspomnianych powyżej gier nielicząc może 4 figurek Tytanów, które nawiasem mówiąc są też sprzedawane oddzielnie.

autopaga
Użytkownik wspierający

Post autor: autopaga » 12 lis 2019, 11:02

No i tutaj się nie zgodzę, zawartość przebija blood raga. Figurki nawet prototypowe są mega dobre (grałem w prototyp na essen), a biorąc pod uwagę króla góry z valhalli jako wyznacznik to są chyba nawet lepsze od cmonowych. Plansza jest naprawdę świetna, co prawda graliśmy na macie, ale grafika super na poziomie mapy z scytha, do tego jest dwustronna i większa niż w blood ragu. Figurek jest mniej więcej tyle samo w obu grach, przy czym twierdze i stolice to odpowiednik żetonów do plądrowania i żetonu ragnaroku, których w podstawce w formie figurki nie doświadczysz. Do tego dochodzą kości których w blood ragu nie ma. Kart jest więcej i do tego 3 razy większe. Grafiki też przebijają blood raga (problem że za bardzo się powtarzają). Znaczników też jest więcej. Planszetki gracza będą grube, w br wiadomo co jest.

Trochę obiektywnego spojrzenia. Co do polskiej ceny w pierwszy dzień według mnie jest ona adekwatna do zawartości i po zagraniu w prototyp plułbym sobie w brodę, że gry nie wsparłem, bardzo mi się gameplay podoba. Jeżeli chodzi o kampanię KS, według mnie za mało celów i kosmicznie duże progi pomiędzy nimi.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 499 times
Been thanked: 206 times

Post autor: japanczyk » 12 lis 2019, 11:20

autopaga pisze:
12 lis 2019, 11:02
No i tutaj się nie zgodzę, zawartość przebija blood raga. Figurki nawet prototypowe są mega dobre (grałem w prototyp na essen), a biorąc pod uwagę króla góry z valhalli jako wyznacznik to są chyba nawet lepsze od cmonowych. Plansza jest naprawdę świetna, co prawda graliśmy na macie, ale grafika super na poziomie mapy z scytha, do tego jest dwustronna i większa niż w blood ragu. Figurek jest mniej więcej tyle samo w obu grach, przy czym twierdze i stolice to odpowiednik żetonów do plądrowania i żetonu ragnaroku, których w podstawce w formie figurki nie doświadczysz. Do tego dochodzą kości których w blood ragu nie ma. Kart jest więcej i do tego 3 razy większe. Grafiki też przebijają blood raga (problem że za bardzo się powtarzają). Znaczników też jest więcej. Planszetki gracza będą grube, w br wiadomo co jest.
No dobra, ale wciąż BR to gra kosztująca 215 zł, a Tytani w promocyjnej cenie 320? Te różnice które wymieniłeś to naprawdę niewielka przewaga na korzyść Tytanów, a wzrost ceny o 1/3
A tak swoja droga - wiecej kart? 104 vs 102 to żadna różnica
Grafiki to kwestia mocno subiektywna, figurki... jak dla mnie jakość powyzej CMON bez znaczenia bo CMON ma wystarczajaca jakosc do gier planszowych.

autopaga
Użytkownik wspierający

Post autor: autopaga » 12 lis 2019, 12:14

Kolega sugerował porównanie zawartości, więc porównałem zawartość. Cena jest taka jak każdy widzi. Według mnie też cena była strzałem w kolano, bo przy 250zł sądzę że wspierających byłoby znacznie więcej i przy takim samym poziomie zysku byłoby więcej sprzedanych kopii, jednak pewnie wiązało się to z wyższym ryzykiem.

piwo08
Has thanked: 4 times

Post autor: piwo08 » 12 lis 2019, 13:38

autopaga pisze:
12 lis 2019, 11:02
Trochę obiektywnego spojrzenia. Co do polskiej ceny w pierwszy dzień według mnie jest ona adekwatna do zawartości i po zagraniu w prototyp plułbym sobie w brodę, że gry nie wsparłem, bardzo mi się gameplay podoba. Jeżeli chodzi o kampanię KS, według mnie za mało celów i kosmicznie duże progi pomiędzy nimi.
Ja z kolei bardzo się cieszę, że nie wsparłem. Dla mnie gra jest zwyczajnie za droga w stosunku do tego co oferuje. Bardzo na nią czekałem, ale rozczarowałem się. Gdyby kosztowała koło 200 zł to wsparłbym bez wahania i pewnie leżałaby na półce, bo z tego co widziałem to gra nie dla mnie.

autopaga
Użytkownik wspierający

Post autor: autopaga » 12 lis 2019, 13:56

No i to jest właśnie to co kto lubi i z kim gra. Problemem blood raga jest np. pierwsza partia z nowymi graczami, to że nie mają szans na wygraną to oczywiste, ale nie są przygotowani na to co się może wydarzyć i ostre lanie gigantem ognia czy kartą walki usuwającą wszystkie figurki poza 1 można zrazić nowych graczy. Tytani mają fajny próg wejścia i jest to dosyć prosta koncepcja gry przez co łatwo ją wytłumaczyć i pierwsza partia nie idzie na straty, aby poznać grę. Taka jest moja perspektywa, ale ja nie lubię katować jednej gry non stop, tylko gram 2-3 razy i potem wracam do niej co jakiś czas.

Awatar użytkownika
Moonday
Użytkownik wspierający

Post autor: Moonday » 12 lis 2019, 17:22

Nie bardzo rozumiem po co ta cała dyskusja o zawartości gry na tym etapie, skoro kampania na KS jest ledwo na półmetku. Może warto poczekać z taką oceną przynajmniej do końca KS? Można natomiast oceniać samą kampanię na KS i tu jest pełna zgoda. Na szczęście Wookie i ekipa nie są ślepi na opinię wspierających i szykują ofensywę. Poczekajmy do końca kampanii i wtedy można ocenić zawartość. Dla mnie liczy się też jakość i za taką cenę oczekuję, że kartonowe elementy będą grube, figurki ładne, kostki ciężkie a grafiki bogate. Na cenę końcową wpływa zawartość, ale też jakość elementów, a to można ocenić dopiero, jak już gra się ukaże.

EDIT
Postanowiłem usunąć cytat, bo uznałem to za niepotrzebne.

Patrol1q

Post autor: Patrol1q » 12 lis 2019, 17:45

W kampanii KS Tytanów pojawiła się wyczekiwana aktualizacja

Awatar użytkownika
Moonday
Użytkownik wspierający

Post autor: Moonday » 12 lis 2019, 17:49

W kampanii KS Tytanów pojawiła się wyczekiwana aktualizacja
Choć nieumarli zostali, to wszystko wygląda teraz dużo lepiej. No i mamy scenariusze. Mam nadzieję, że nie jest za późno i teraz kampania nabierze właściwego tempa.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 12 lis 2019, 20:44

Coś ten licznik nie za bardzo chce się ruszyć do przodu.

Awatar użytkownika
Rigidigi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times

Post autor: Rigidigi » 13 lis 2019, 07:54

polwac pisze:
12 lis 2019, 20:44
Coś ten licznik nie za bardzo chce się ruszyć do przodu.
dokładnie. Grzech pazerności zbiera żniwa. Pomimo aktualizacji "user friendly" dzisiaj jest mniej na koncie niż wczoraj. Te podkładki na figurki będą się odbijać czkawką.

ODPOWIEDZ