303 Squadron (Michał Kohmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: castelano »

Buhaj, teoretycznie jest spis...
Cyfry w nawiasach przy nazwie danego komponentu. Ale to tylko liczba elementow podstawki. Nie ma tu uwzglednionych elementów z SG.
Wskazowki(strzalki) na planszy gracza troche krótkie.
I narazie nie wiem do czego kolorowe podstawki. Bombowce ubralem w czarne, a reszta 4*9 w dziwnych kolorach... :/.? A nie moglo byc wszystko jednolite...

Pozdrawiam
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: buhaj »

castelano pisze: 05 lis 2021, 23:37 Buhaj, teoretycznie jest spis...
Cyfry w nawiasach przy nazwie danego komponentu. Ale to tylko liczba elementow podstawki. Nie ma tu uwzglednionych elementów z SG.
Wskazowki(strzalki) na planszy gracza troche krótkie.
I narazie nie wiem do czego kolorowe podstawki. Bombowce ubralem w czarne, a reszta 4*9 w dziwnych kolorach... :/.? A nie moglo byc wszystko jednolite...

Pozdrawiam
Podstawki kolorowe bo oznaczasz tym różne eskadry niemieckie. Każdy z kolorów eskadry ma odpowiedniego koloru strzałki
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: castelano »

A skąd pobrać muzykę, która miała być darmowa...
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: buhaj »

castelano pisze: 06 lis 2021, 11:03 A skąd pobrać muzykę, która miała być darmowa...
Można muzykę z filmu zapodać w tle :)
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: castelano »

Miał być do pobrania jakiś soundtrack...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Leviathan »

303 Squadron to tytuł, któremu bardzo mocno kibicowałem. Cieszę się, że wreszcie jest już jego finalna wersja!

Poniżej linki do wszystkich, opublikowanych dotychczas na Wojennik TV materiałów, dotyczących tego projektu. Zapraszam:

Wojennik TV # 290: Michał Kohmann - wywiad
Wojennik TV # 292: Michał Kohmann - interview (ENG)
Wojennik TV # 299: 303 Squadron (prototyp) - recenzja (PL)
Wojennik TV # 300: 303 Squadron (prototype) - review (ENG)
Wojennik TV # 301: 303 Squadron (prototype) - critique (FR)


I wreszcie świeżutki unboxing finalnej wersji:

Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 09:19 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: castelano »

Leviathan a jakies tlumaczenie zasad? Jest bardzo duzo niejasności... a moze hobbity maja jakis material jak grac?
Awatar użytkownika
Strzelec
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2009, 11:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Strzelec »

Czy tę grę można gdzieś kupić? Czy dostali ją jedynie ci, którzy wsparli na kickstarterze? Szukałem w internetach i nie widzę nigdzie opcji zakupu :( Ktoś coś wie?
"Never trust a computer you can't throw out of the window."
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: zawias »

Strzelec pisze: 14 sty 2022, 20:11 Czy tę grę można gdzieś kupić? Czy dostali ją jedynie ci, którzy wsparli na kickstarterze? Szukałem w internetach i nie widzę nigdzie opcji zakupu :( Ktoś coś wie?
Hobbity w tamtym roku mówiły, że w tym roku gra (w wersji KS) będzie jeszcze dostępna do kupienia w małej ilości w ich sklepiku, albo jakiś sklepach wybranych. Trzeba śledzić wydarzenia planszowe.
karrlos
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2022, 13:21
Been thanked: 1 time

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: karrlos »

Napisz na facebook do hobbitów. ja kupowałem na Kickstarter, ale potem kontaktowałem się kilka razy i szybko odpisywali.

Jakby ktoś w Gdańsku chciał pograć w większym gronie to mam cały zestaw.
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Flowenol »

Na stronie KS gry jest muzyka za free. Kupiłem u Hobbitów wersję KS z dodatkami ale nigdzie nie widzę info skąd pobrać muzykę. Czy coś przeoczyłem? Czy była ona dostępna do ściągnięcia w czasie kampanii dla wspirających?

Wszystko jasne, muza była dla wspierających. Szkoda😥, może pewnego dnia udostępnią ją dla wszystkich.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: RUNner »

Zawsze chciałem zagrać w grę o tej tematyce i jak pojawił się Dywizjon 303, postanowiłem wybadać temat. Niestety, gry już są w posiadaniu graczy, a opinii niewiele. Recenzje też liche. Co jest nie tak z tą grą? Wizualnie wygląda super, a co z resztą? Mechanika, klimat, emocje? Są te elemeny?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Probe9 »

Mi nie podeszła. Przede wszystkim instrukcja jest raczej słabo napisana, wielu kwestii w niej nie poruszono, wiele jest wyjaśnionych w sposób, który niczego nie tłumaczy :) No a do tego jak dla mnie gra ma zbyt małą głębię, zagrywanie kart nie wywołało u mnie emocji, na które liczyłem.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: buhaj »

Gra pięknie wygląda i jest niezła. Mnie się podoba ale problem w tym, że nie wiem czy gram dobrze. Instrukcja jest bardzo słabo napisana. Faq nie wyjasnia wielu pytań. Nawet ostatnio zadałem pytania w dziale zasad ale nikt chyba nie zna na nie odpowiedzi. Ma być kolejny KS z kolejną grą o tych samych zasadach. Autorzy obiecali dorobienie trybu rywalizacyjnego co jest świetną informacją. O ile będzie ta obietnica dotrzymana
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: mordajeza »

RUNner pisze: 03 paź 2022, 08:16 Co jest nie tak z tą grą? Wizualnie wygląda super, a co z resztą? Mechanika, klimat, emocje? Są te elemeny?
Myślę, że może chodzić o instrukcję, która rzeczywiście wymaga sporo samozaparcia, żeby ją zrozumieć. Ja przeczytałem instrukcję, obejrzałem filmik z rozgrywki (po angielsku, bo polsku niczego sensownego nie znalazłem), a i tak pierwszą partię grałem z instrukcją w ręku.

ALE

Jak już się przez to przebrnie, to okazuje się, że nie tylko świetnie prezentuje się na stole, ale też jest baaardzo klimatyczna i dostarcza sporo ciekawych decyzji. W mojej pierwszej partii wygrałem dzięki szaleńczemu, ale skutecznemu (i jak się okazało - samobójczemu) atakowi Zumbacha na niemiecki bombowiec - w ostatniej możliwej chwili.

Szczególnie spodobała mi się mechanika wsparcia - czy wydasz dobrą kartę z ręki (za de facto 1/3 jej wartości), żeby pomóc współgraczowi zestrzelić nieprzyjaciela lub uniknąć obrażenia? Scenariuszy jest sporo (16?), ponadto są dodatkowo urozmaicane przez wydarzenia (20 kilka), co razem tworzy sporą liczbę kombinacji. Przeciwnicy (kilka rodzajów) poruszają się wprawdzie dość schematycznie, ale i tak ciekawiej niż w takim Zombicide. Szkoda, że mapa jest zawsze taka sama, no ale cóż - ciężko byłoby wysłać Dywizjon 303 do walki np. w Afryce ;)

Ogólnie: kupiłem z drugiej ręki i na razie (po dwóch partiach) jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: garg »

Ja miałem z tą grą jeden problem - jest zbyt prosta na grę wojenną, ale ma zbyt zamotaną instrukcję na grę rodzinną.

Ale zgadzam się, że jest fajna. Tylko nie wiadomo, dla kogo ją stworzono.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: 303 Squadron (Michał Kohmann)

Post autor: Leviathan »

Rozmowa z wydawnictwem Hobbity.eu na temat gry 303 Squadron:

ODPOWIEDZ