Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: yrq »

yrq pisze: 27 mar 2023, 11:21 Przestałem trzymać rękę na pulsie chwilę po tym jak wyszła afera z błędami.

Czy egzemplarze dostępne obecnie w sklepach (np. tu) są już pozbawione błędów?
Czy egzemplarze dostępne w sklepach są już pozbawione błędów? :)
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Sajmonella »

Chyba nie ma jeszcze takiej informacji, ale warto wspomnieć że nie pozbyli się wszystkich problemów :/
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

No i wróciliśmy z wielkim hukiem do gry w Oath. Mieliśmy wczoraj sam nie wiem czy najbardziej epicka czy najbardziej zepsuta rozgrywkę w naszej historii. Gra była pełna dramatycznych zwrotów akcji, wszystko było zależne od małych detali no i oczywiście zrobiliśmy sporo błędów.

Naprawdę nie wiem co myślę o tym wszystkim. Teoretycznie powinno to byc ekscytujące że każdy ma szansę na wygraną, w praktyce co rundę był to festiwal kolejnych dwóch osób które mogą wygrać a to wszystko okraszone połączeniem efektów które doprowadziły do naprawdę dziwnych patowych sytuacji. I jest to męczące.

Co się stało w praktyce? Kanclerz ma cel na relikty i banery i pierwszy relikt jaki zbiera pozwala na dobranie reliktu za spalenie dwóch monet i położenie książki... No to to robi całą grę. A to oznacza że zamknięta ekonomia doświadcza deflacji. Druga znajoma ma efekt który daje 4 kości ataku za spalenie pieniądza. W bankach pustki. Kryzys się poblebia.

Ja probuje wygrać już w trzeciej rundzie I mimo świetnego planu nie udaje mi się bo przegrywam najważniejszą walkę jedna tarczką. Smutek. Od tego momentu czysty chaos bo na stole jest relikt który zabrania odbierania ani w bitwie ani normalnie banerów. Kto go ma bierze baner na książki żeby nie mógł wygrać, ale też cel obywatela jest na baner monetkowy (co jeszcze bardziej kopie ekonomie).

Czy gra się zepsuła? Nie, działała, nawet powiedziałbym powstał idealny balans (czy bardziej pat). Ale czy mi się podobało to sam nie wiem, bo było to męczące i trwało tyyyyyle godzin. Chyba w SU&SD twierdzili ze dlugosc rozgrywki to plus. Naprawdę nie wiem jak. U mnie na razie każda rozgrywka trwa 3 godziny plus. Dodatkowo ma to te brzydką cechę co GoT czy Diuna, że rozpoczynając grę nie sposób przewidzieć ile gra potrwa. Teoretycznie gra może skończyć się w 3 turze. Ale tutaj mamy frakcje której w zasadzie zależy żeby gra trwała przynajmniej te 6 tur.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Nie o każdej grze można tak napisać, że amalgamat decyzji wszystkich graczy w tak dużym stopniu ukształtuje całą rozgrywkę.
Ja to uwielbiam i jestem oczarowany Oathem, choć w sumie zgadzam się ze wszystkimi Twoimi uwagami.

Myślę, że Oath wymaga bardzo specyficznego podejścia, skupienia na storytellingu bardziej niż na samym zwycięstwie.
Jako strategiczny jednostrzał, w którym tylko stół przemawia, a gracze milczą, skupieni na celu, a nie drodze - można się zawieść.
I właśnie, moim największym problemem z Oathem jest zebranie ludzi wystarczająco ekstrawertycznych, aby chcieli tę opowieść snuć i się nią dzielić (gra nad stołem), a jednocześnie na tyle introwertycznych, aby chcieli wgłębiać się w złożone i dość abstrakcyjne zasady i próbować różnych sztuczek. I standardowo jeszcze dojrzałych na tyle, by nie odbierać zwycięstwa lub przegranej emocjonalnie.
Powodzenia...


Też wczoraj grałem! I też samego rana obudziłem się myśląc o Oathu, chciałem podzielić się tym na forum.
Przedstawiałem grę osobom, które wcześniej w Oatha nie grały. Każde z grających szukało na siłę dużych wydarzeń, zafiksowane na odnajdywaniu sekretów i silnych doradców, magazynowaniu monet, wytyczaniu dróg do zwycięstwa, zbrojeniach i atakach, byle szybko szybko, nie marnować tury. Chaos, bida i praktycznie pusty stół, bez jakichkolwiek ciekawych mieszkańców. Brak chęci do rozmów, brak nawet nie sojuszy, a sympatii (czy choćby wrogości) między stronnictwami.

Obudziłem się dziś rano ze złotą myślą:
"Oath jest grą małych kroków. A każdy krok, choć mały dla Was, może stać się wielkim krokiem w dziejach kroniki (planszy)".

I choć wiadomo, że pierwsza gra jest jak pierwszy naleśnik - do wyrzucenia - to mam przeczucie, że gdybym umiejętnie przekazał tę złotą myśl graczom (i sprawnie moderował, by gra nie zdryfowała zbyt daleko od niej), wszyscy mieliby lepsze doświadczenie.
Na szczęście udało się ich nie zrazić, i o ile nie kłamali z uprzejmości, zagramy znowu za tydzień. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

A jak kształtują się u was długości rozgrywek? Mam małe dziecko i realnie udaje nam się zasiąść do gier koło 20:30-21:00. To niestety okazuje się za mało na tę grę, ona potrafi trwać jak duży 4X. I wiem dobrze, że większość tego czasu da się obciąć, bo to kwestia tylko i wyłącznie pytań i małych wyjątków od zasad. Często też, ktoś orientuje się w połowie ruchu, że zrobił coś niedozwolonego, cofa, kombinuje od nowa, to trwa...

Nie potrafię zliczyć razy kiedy nie policzyliśmy jakiejś kostki obrony, np z tytułu Oathkepper albo efektu terenu.

Ktoś to dobrze podsumował chyba w wątku na KS'ie Arcs, Cole Wehrle projektuje gry które mają proceduralnie proste akcje. Więc uznaje, że to prosta mechanika, a tak nie jest. Mechanikę musi sobie gracz jakoś umieć wytłumaczyć i gra musi mu pomagać w tym a zarówno w Root (do ktorego już straciłem serce, a kiedyś kochałem) jak i Oath są po prostu nieintuicyjne i przekombinowane. Spokojnie można by wywalić przynajmniej kilka rzeczy lub zaprojektować prościej. Naprawdę nie trzeba było pogłębiać decyzji o przyznawaniu obywatelstwa 4 efektami które zmieniają działanie akcji kanclerza (albo mogłyby być nie wiem, proste?). O efektach terenów czasem ciężko pamiętać i jest ich niepotrzebnie ile, 16 typów? Ostatecznie się człowiek orientuje, ale musi cofać akcje i wymyślać nową procedurę zrobienia tego samego.

Moim zdaniem Colowi brakuje po prostu producenta, który powie "dość, obcinamy". Marzę o takim Oath, ale zrobionym z większym szacunkiem dla czasu i umysłu graczy.

Też mi się Oath bardzo podoba, żeby nie było. Inaczej bym nie wracał. Ale jest w mojej głowie w tej samej przestrzeni co Feudum. Może kiedyś znajdę grupę i oni będą chcieli ze mną grać w tę grę która robi na złość i nie chce żeby w nią po prostu grać, chce żeby z nią walczyć. Na Oath na szczęście znalazłem odważnych. Co nie zmienia faktu, że fundamentalnie nie zgadzam się z tą filozofią i wolałbym streamlined wersje.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Całkowicie się z Tobą zgadzam, bardzo trafnie to opisałeś.
Może być, że Cole wyrobił sobie (razem z całym Leder Games, w tym Kylem Ferrinem) taką pozycję i kredyt zaufania, że może projektować gry takie jak chce. I może w efekcie wyszły mu bardziej opowieści o graniu niż gry, dedykowane dla ludzi testujących je w godzinach pracy (za pieniądze).

I jakimś cudem sprzedaje się to na tyle dobrze, że planują teraz pół roku pracować nad dodatkiem (do Oath).


Wczoraj graliśmy 3 godziny włącznie z moim tłumaczeniem zasad (poszło sprawnie). Doszliśmy do 5 tury i grający zaczęli już myśleć o spanku, tak więc zarządziłem rozgrywkę RPGową - jako kanclerz zwołałem obrady okrągłego stołu, poprosiłem graczy o opowiedzenie o swoich planach i zmartwieniach, po czym zapronowałem, że ustąpię z tronu i mianuję nowym kanclerzem gracza, który był w najlepszej kondycji do zwycięstwa.
Czy akceptujesz nominację? Tak. Czy ktoś chce sprzeciwić się temu? Nie, uważamy, że zasłużył. Ktoś chce poprosić o obywatelstwo nowego władcę? Nie.
Gratulacje! Jesteś nowym, samotnym kanclerzem.

Przy okazji narysowałem moją interpretację w kronice (:
Spoiler:
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: piwko »

SetkiofRaptors pisze: 14 cze 2023, 12:11 Marzę o takim Oath, ale zrobionym z większym szacunkiem dla czasu i umysłu graczy.
Też mi się coś takiego marzy. I z tego powodu sprzedałem w końcu mój egzemplarz, mimo że byłem na Oath bardzo nahajpowany. Nie spełniła moich oczekiwań, co więcej, to i jeszcze kilka innych elementów spowodowało że odpuściłem Arcs. U mnie Cole stracił kredyt zaufania.

Żeby dla mnie ta gra ta gra była grywalna powinna zamykać się w 1.5-2h i mieć duużo prostsze zasady.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

Qnnrad pisze: 14 cze 2023, 13:22 Wczoraj graliśmy 3 godziny włącznie z moim tłumaczeniem zasad (poszło sprawnie). Doszliśmy do 5 tury i grający zaczęli już myśleć o spanku...
Czyli 5 rund na ile, 8? Wyobrazasz sobie ile byscie grali do konca? Z 6 godzin całość. I jak to grać jako kampania, regularnie? To trochę niepoważne.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

SetkiofRaptors pisze: 14 cze 2023, 19:05 (...) Z 6 godzin całość. I jak to grać jako kampania, regularnie? To trochę niepoważne.
Znaczy, to dość niesprawiedliwa krytyka gry (abstrahując od tego, że niejednoznaczna). Rozumiem, że nie masz tyle czasu na granie, ale to jest cecha, a nie "wina" gry.
Oath nie byłby Oathem gdyby miał inną mechanikę.

Konstruktywnie byłoby się zastanowić co tak lubimy w Oathu że żal nam w niego nie grać, i poszukać czy istnieją gry, które realizują to samo, ale w krótszym czasie rozgrywki, lub czy da się wprowadzić home rules które czas gry skrócą nie odbierając tego, co lubimy.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: SetkiofRaptors »

Gra obiecuje coś innego na pudełku. To nie jest moim zdaniem naciągana krytyka. Jeśli gra ma na pudełku od 45 minut do 2,5 godziny a ogólnie to trwa kolo 5 czy 6 godzin to coś jest nie tak.

Nie za bardzo widzę jak te 2,5 godziny miałyby kiedykolwiek się u nas zdarzyć, do długości gier mamy jak wy póki co. Ogranie swoje zrobi, ale 2,5 godziny to na pewno nie jest górna granica a bliżej dolnej. Jak coś pójdzie super to teoretycznie widzę koniec gry po 2 godzinach. Ale jeśli będzie trwała całe 8 rund to nie ma na to szans.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

W sklepiku Portalu pojawiły się 'Oath: Komponenty Deluxe'
Są rewelacyjne i polecam łapać póki są :)
(szczególnie że swego czasu płaciłem duuużoooo więcej bezpośrednio od Leder Games bo 'miało nie być')
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Sajmonella »

Czy to co mają teraz w sklepie do zaoferowania do jakiś poprawiony druk czy podmienili komponenty na te z pakietów naprawczych ?
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 187 times
Kontakt:

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Teraz w sklepach to mają przedsprzedaż re-premiery zapowiedzianej na "sierpień 2023 (zależne od dostawcy)"
(dla nowych: po wycofaniu całego nakładu pod koniec zeszłego roku ze względu na "defekt planszy". Nikt nigdy tego defektu nie widział, za to widzieliśmy i wypunktowaliśmy na forum sporo błędów w tłumaczeniu, z czego niektóre zostały poprawione w "pakiecie naprawczym").

Co będą wysyłać w tym sierpniu 2023?
Czy zakres poprawek wykroczy poza premierę z 2022 z pakietem naprawczym?
Nie wiem.
Fajnie jakby się Portal w końcu wypowiedział.
Nic mnie nie zdziwi, ale i tak, jak ktoś Oatha jeszcze nie ma, to tylko brać i grać - najwyżej doślą pakiet z poprawkami.

PS. Monety są świetne <3 I są zaprojektowane do tworzenia solidnych stosików, które trudno nieintencjonalnie przewrócić, coś cudownego.
PPS. Kisnę jak oglądam stronę Portalu i te stare zdjęcia z podwiniętymi planszami, żeby nikt nie zauważył braku loga z nazwą gry. Wciąż strasznie mnie to bawi :D
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

Qnnrad pisze: 07 lip 2023, 18:29 Co będą wysyłać w tym sierpniu 2023?
Czy zakres poprawek wykroczy poza premierę z 2022 z pakietem naprawczym?
Nie wiem.
Fajnie jakby się Portal w końcu wypowiedział.
Nic mnie nie zdziwi, ale i tak, jak ktoś Oatha jeszcze nie ma, to tylko brać i grać - najwyżej doślą pakiet z poprawkami.
Padło na live w piątek z 4-5 razy, czy Oath zawiera poprawki czy też poprawki poprawek, niestety Grzegorz ani razu tematu nie podjął :)
Także zgaduje, że błędy z forum nadal są w grze :D

Ciekawi mnie czy ktoś zostawił sobie uszkodzonego Oatha i czeka, by za 3-4 lata sprzedać go jako prawdziwy biały kruk : "Patrzcie, oto Oath z uszkodzona planszetke w którą nikt nie wierzy, tylko 9999 złotych"
Kerlag
Posty: 44
Rejestracja: 06 gru 2020, 01:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 31 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Kerlag »

Zerthin pisze: 07 lip 2023, 14:16 W sklepiku Portalu pojawiły się 'Oath: Komponenty Deluxe'
Są rewelacyjne i polecam łapać póki są :)
(szczególnie że swego czasu płaciłem duuużoooo więcej bezpośrednio od Leder Games bo 'miało nie być')
Już nakład wyczerpany :/
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: vanbear »

Taka ciekawostka: kupiłem sobie te metalowe monetki i dostałem do zamówienia już mój drugi zestaw naprawczy i ma on kolejną iterację kafelka Uzurpatora z w końcu poprawnym opisem xd Jedyne co to jakość druku jest trochę taka jakby fanowska
Reszta komponentów chyba się nie różni od poprzedniego zestawu
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Zerthin »

vanbear pisze: 17 lip 2023, 10:26 Taka ciekawostka: kupiłem sobie te metalowe monetki i dostałem do zamówienia już mój drugi zestaw naprawczy i ma on kolejną iterację kafelka Uzurpatora z w końcu poprawnym opisem xd Jedyne co to jakość druku jest trochę taka jakby fanowska
Reszta komponentów chyba się nie różni od poprzedniego zestawu
Zawierał on coś jeszcze czy tylko ten kafelek?
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: vanbear »

Zerthin pisze: 17 lip 2023, 20:33
vanbear pisze: 17 lip 2023, 10:26 Taka ciekawostka: kupiłem sobie te metalowe monetki i dostałem do zamówienia już mój drugi zestaw naprawczy i ma on kolejną iterację kafelka Uzurpatora z w końcu poprawnym opisem xd Jedyne co to jakość druku jest trochę taka jakby fanowska
Reszta komponentów chyba się nie różni od poprzedniego zestawu
Zawierał on coś jeszcze czy tylko ten kafelek?
Był tam calutki taki sam zestaw jak te co rozsyłali wcześniej, czyli planszetki, karty, naklejki do instrukcji i uzurpator. Wszystko wygląda tak samo oprócz tego kafelka
Adamsosnicki
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2020, 01:39
Been thanked: 1 time

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Adamsosnicki »

Portal wysyła poprawiony żeton uzurpatora raz jeszcze ;) wszyscy zamawiający pakiet naprawczy dostali info o poprawionej poprawie żetonu uzurpatora - najważniejszego w całej grze ;) i że zostanie wysłany pocztą polską
to już nawet nie jest śmieszne panie Ignacy
szkoda że taki tytuł zalicza taki fail w polskim wydaniu, absolutnie straciłem zainteresowanie a i tak leży od roku na półce
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Propi »

Jestem ciekaw czy ten żeton został błędnie wydrukowany z jakiegoś powodu (już w pakiecie naprawczym), czy po wydrukowaniu go zgodnie z intencjami Portal zauważył komentarze i zdecydował się poprawić.

Coś szybko go też druknęli, czyżby to było drukowane w Polsce? Czyli różnice w kolorach/jakości?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: yrq »

yrq pisze: 24 maja 2023, 12:29
yrq pisze: 27 mar 2023, 11:21 Przestałem trzymać rękę na pulsie chwilę po tym jak wyszła afera z błędami.

Czy egzemplarze dostępne obecnie w sklepach (np. tu) są już pozbawione błędów?
Czy egzemplarze dostępne w sklepach są już pozbawione błędów? :)
To ja jeszcze raz z tym samym pytaniem :) Czy kupując teraz Oath w sklepie będę miał egzemplarz bez błędów?

Pytanie bonusowe: w jaki sposób, bez otwierania pudełka mogę sprawdzić wersję?
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

yrq pisze: 20 lip 2023, 10:20
yrq pisze: 24 maja 2023, 12:29
yrq pisze: 27 mar 2023, 11:21 Przestałem trzymać rękę na pulsie chwilę po tym jak wyszła afera z błędami.

Czy egzemplarze dostępne obecnie w sklepach (np. tu) są już pozbawione błędów?
Czy egzemplarze dostępne w sklepach są już pozbawione błędów? :)
To ja jeszcze raz z tym samym pytaniem :) Czy kupując teraz Oath w sklepie będę miał egzemplarz bez błędów?

Pytanie bonusowe: w jaki sposób, bez otwierania pudełka mogę sprawdzić wersję?
Nope, nadal są błędy w kartach, które tutaj na forum wychwycono ale portal nie poprawił.
Ale za to, jak praktycznie wszyscy, nie będziesz miał uszkodzonych planszetek!
vanbear
Posty: 39
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:15
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: vanbear »

Propi pisze: 20 lip 2023, 09:46 Jestem ciekaw czy ten żeton został błędnie wydrukowany z jakiegoś powodu (już w pakiecie naprawczym), czy po wydrukowaniu go zgodnie z intencjami Portal zauważył komentarze i zdecydował się poprawić.

Coś szybko go też druknęli, czyżby to było drukowane w Polsce? Czyli różnice w kolorach/jakości?
Tak, jest spora różnica, na minus:
Kerlag
Posty: 44
Rejestracja: 06 gru 2020, 01:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 31 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: Kerlag »

Spoiler:
Też dostałem. Jakość może być, ale szkoda ze tak późno i jeszcze większa szkoda, że do tej pory się nie zorientowali, że żeton Najmroczniejszej Tajemnicy również jest do poprawy. Mogli to załatwić za jednym zamachem. Niestety niesmak dalej pozostaje.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2023, 16:41 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Post autor: tomp »

FYI

Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ