Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: EVOCATVS »

W moim przypadku Galakta jest jedynym wydawnictwem, które całkowicie olało dosłanie wadliwego elementu.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1740
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Leser »

arian pisze: 05 maja 2020, 18:25 Ale czy w tym przypadku Galakta nie postąpiła wbrew polityce przyjmowania reklamacji i zwrotów, którą teraz przyjęło FFG? Teraz standardy są podobno inne. :wink: Oczywiście żartuję.
A tu masz sto procent racji. Faktycznie w FFG "dzień dziecka" i ochocze obsługiwanie klientów indywidualnych już się skończyły, a w nieodległym czasie może tak się stać także w przypadku innych dużych wydawnictw. Do mojego posta warto by zatem dodać: "przynajmniej na razie" ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: tomp »

Kojarzy ktoś czy jest planowany dodruk Eldritch Horror: Przedwieczna Groza – Zaginiona Wiedza
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Xian »

Pytalem na ich forum, czy planuja dodruk czegokololwiek z tej lini. Czekaja na ruch ze strony FFG.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

Galakta w pytaniu o AH LCG poinformowala -uwaga cytuje doslownie-

"Arkham Horror LCG ma się dobrze ale z dostępnością dodatków na pewno będzie kłopot ponieważ wydaje nam się, że pewien niedosyt dobrze robi tej serii."

Rozumiem ze nie chca zarabiac? Czy tam na te posty odpisuje ktos na trzezwo? W wielu przypadkach bronilem Galakte, ale tego nie da sie obronic. To moze w zapowiedziach nowych gier czy tez w tym przypadkow cyklow od poczatku napisac lepiej cos w stylu: ktos bedzie mogl kupic, a ktos nie bo mamy Was drodzy gracze w szanownym niepowazaniu.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Ale co w tym stwierdzeniu Cię tak dziwi ? Jak dla mnie jest całkowicie zrozumiałe i logiczne. Niech tylko wyjdzie dodruk cyklu Dunwich to zobaczysz czemu. Po co mają robić dodruk przy średnim zainteresowaniu ? Część się sprzeda część będzie leżeć w magazynach, lepiej go zrobić jak zapotrzebowanie dochodzi do górnej granicy, wtedy wszystko zejdzie dużo szybciej. Nie wspominając o tym, że "aura niedostępności" również będzie sprzyjała temu, że ludzie nie będą czekać tylko kupować od razu. Jak dla mnie to bardzo dojrzała biznesowo decyzja.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Elemenek »

Spoiler:
Nie mialbym pretensji jesli tyczylo by sie to tylko i wylacznie cyklu Dunwich. Z mojego punktu widzenia jest to zle, bo jak cos kupuje i bede chcial miec calosc, chcialbym zeby wydawca dal mi taka mozliwosc. Rozumiem ze moge kupowac od razu caly cykl czy tez na biezaco itp. Chodzi o to ze czasami lepiej nic nie powiedziec niz powiedziec o jedno slowo za duzo. Patrze na to przez pryzmat marketingu i tak z jednej strony jest to nakrecenie hype'u ale z drugiej brzmi i wyglada tak: "sa dzis moje urodziny, zapraszam Was bo kupiliscie podstawke, ale nie kazdy z Was dostanie swoja porcje bo nie starczy, chce zebyscie czuli niedosyt jaki on pyszny". I doskonale rozumiem ze jak naklad podstawki byl X to nie znacyz ze naklad dodatkow tez ma byc rowny X".

Model biznesowy jak najbardziej zrozumialy, ale marketingowo brzmi to poporstu slabo. Mogli poprostu napisac "Widzac jak bardzo czekacie na dodruk tego cyklu, wychodzimy Wam na przeciw I postaralismy sie specjalnie dla Was aby to wyszlo w normalnym druku a nie w DNZ abyscie nie stracili na jakosci. Mimo iz FFG nie miala w planach dodruku dla Was nam sie to udalo! Zaznaczamy ze jest to jednak jednorazowa akcja I naklad bedzie scisle ograniczony."

Brzmi to o niebo lepiej.

Pozdrawiam i milego wwekendu!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Probe9 »

Elemenek pisze: 12 cze 2020, 18:31
Nie mialbym pretensji jesli tyczylo by sie to tylko i wylacznie cyklu Dunwich. Z mojego punktu widzenia jest to zle, bo jak cos kupuje i bede chcial miec calosc, chcialbym zeby wydawca dal mi taka mozliwosc. Rozumiem ze moge kupowac od razu caly cykl czy tez na biezaco itp.
Z Twojego punktu widzenia jasne, że tak. Ale to wymagałoby od wydawcy ponoszenia ogromnych kosztów stałych w związku z magazynowaniem. Równie dobrze można powiedzieć, że z Twojego ( i innych konsumentów) punktu widzenia byłoby dobrze gdyby Galakta mytosy sprzedawała po 20 PLN :)
Elemenek pisze: 12 cze 2020, 18:31Chodzi o to ze czasami lepiej nic nie powiedziec niz powiedziec o jedno slowo za duzo. Patrze na to przez pryzmat marketingu i tak z jednej strony jest to nakrecenie hype'u ale z drugiej brzmi i wyglada tak: "sa dzis moje urodziny, zapraszam Was bo kupiliscie podstawke, ale nie kazdy z Was dostanie swoja porcje bo nie starczy, chce zebyscie czuli niedosyt jaki on pyszny". I doskonale rozumiem ze jak naklad podstawki byl X to nie znacyz ze naklad dodatkow tez ma byc rowny X".

Model biznesowy jak najbardziej zrozumialy, ale marketingowo brzmi to poporstu slabo. Mogli poprostu napisac "Widzac jak bardzo czekacie na dodruk tego cyklu, wychodzimy Wam na przeciw I postaralismy sie specjalnie dla Was aby to wyszlo w normalnym druku a nie w DNZ abyscie nie stracili na jakosci. Mimo iz FFG nie miala w planach dodruku dla Was nam sie to udalo! Zaznaczamy ze jest to jednak jednorazowa akcja I naklad bedzie scisle ograniczony."
To już kwestia indywidualnego odbioru, ja wolę szczerość od marketingu. Przynajmniej wiem, na czym stoję. Mam jedynie dwa cykle i również czekam na dodruk Zapomnianej Ery i reszty. Dzięki temu komunikatowi wiem, że prawdopodobnie się doczekam bo wydawca działa ostrożnie dzięki czemu biznesowo to się będzie spinać. Gdyby Dunwich miało dodruk X miesięcy temu i musiałoby być magazynowane to możliwe, że kolejnych dodruków już bym nie doczekał.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: micaj »

Zgadzam się z Probem. To nie jest tak, ze podaz i popyt muszą się równoważyć. To często sinusoida. Dodatkowo, używanie przykłady dziecka jest tu jak najbardziej trafione, choć nie do końca autorowi o to chodziło. Nie zawsze musimy mieć to co chcemy, choć faktycznie czasy są prokonsumenckie.

Zatem za Galaktą i ich polityka stoję, choc czasem to boli. :)
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: SickMind »

Siema.
Ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa dodatków do Eldritch Horror?
Dopiero zaczynam przygodę z tym tytułem i bez dodatków to lipa!
Kilku dodatków nie uświadczysz.
Będą dodruki?
SickMind
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Yuri »

Galakta musi tutaj czekać na dodruk międzynarodowy organizowany przez FFG i pod niego się dopiero podpiąć. Jak widzisz to trwa i nie wiadomo kiedy nastąpi, bo rynek międzynarodowy jest dobrze zaopatrzony w ten tytuł i niezbyt jest potrzeba uzupełnienia go. Zwyczajnie trzeba czekać z nadzieją. A warto bo gra zacna.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: litk »

Nie wiecie czy planują wydać nowy dodatek to Civilization A New Dawn?
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: TTR_1983 »

litk pisze: 24 lip 2020, 20:41 Nie wiecie czy planują wydać nowy dodatek to Civilization A New Dawn?
nie planują, bo podstawka leży.
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 195
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 115 times
Been thanked: 73 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Neysmeey »

TTR_1983 pisze: 24 lip 2020, 22:06
litk pisze: 24 lip 2020, 20:41 Nie wiecie czy planują wydać nowy dodatek to Civilization A New Dawn?
nie planują, bo podstawka leży.
Fatalnie... :( a może wiadomo coś o dodatku do Tuareg? myślę, że stanowisko podobne, ale wolę się upewnić
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 869
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: konradstpn »

Czy wiadomo coś więcej o terminie wydania Kingsburga ? Plany były tegoroczne.
Gram, więc jestem.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 28 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: ENDryu »

Neysmeey pisze: 25 lip 2020, 10:55
TTR_1983 pisze: 24 lip 2020, 22:06
litk pisze: 24 lip 2020, 20:41 Nie wiecie czy planują wydać nowy dodatek to Civilization A New Dawn?
nie planują, bo podstawka leży.
Fatalnie... :( a może wiadomo coś o dodatku do Tuareg? myślę, że stanowisko podobne, ale wolę się upewnić
Pytałem Galakty w PW na FB i powiedzieli, że nie na te chwile nie bedzie dodatku do Targi.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: adman »

Czy wydawnictwo Galakta planuje dodruk This War of Mine?
a jeśli tak, to kiedy?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Artur_M »

Czy ktoś z Was orientuje się co z Imperium Atakuje?
Coś mi się obiło o uszy, że produkcja tej gry ma być wznowiona.
Ma ktoś jakieś nowe newsy na temat tej gry?
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: SuCHaR »

Artur_M pisze: 15 sie 2020, 01:40 Czy ktoś z Was orientuje się co z Imperium Atakuje?
Coś mi się obiło o uszy, że produkcja tej gry ma być wznowiona.
Ma ktoś jakieś nowe newsy na temat tej gry?
Skąd to info? Nawet FFG porzuciło tę linię wydawiniczą na rzecz Legiony.
PZdr
Artur_M
Posty: 36
Rejestracja: 08 gru 2019, 20:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: Artur_M »

Widziałem filmik, dającą do myślenia wypowiedź FFG. Jak odkopię to zapodam linka.
tomg
Posty: 406
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 126 times
Been thanked: 159 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: tomg »

Czy ktoś się orientuje kiedy można się będzie zarejestrować na ich forum ? Jest komunikat że migrują do nowego
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: playerator »

tomg pisze: 20 sie 2020, 09:56 Czy ktoś się orientuje kiedy można się będzie zarejestrować na ich forum ? Jest komunikat że migrują do nowego
Wyłączona rejestracja i ten komunikat są tam odkąd pamiętam... :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
tomg
Posty: 406
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 126 times
Been thanked: 159 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: tomg »

playerator pisze: 20 sie 2020, 11:36
tomg pisze: 20 sie 2020, 09:56 Czy ktoś się orientuje kiedy można się będzie zarejestrować na ich forum ? Jest komunikat że migrują do nowego
Wyłączona rejestracja i ten komunikat są tam odkąd pamiętam... :mrgreen:
To nikt "nowy" im pytań nie może zadawać ? Zamknięty krąg 😀 ?
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: sitfun »

adman pisze: 14 sie 2020, 11:11 Czy wydawnictwo Galakta planuje dodruk This War of Mine?
a jeśli tak, to kiedy?
Pytałem, póki jest jeszcze w sklepach to nie planują - tak odpowiedzieli.
tomg
Posty: 406
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 126 times
Been thanked: 159 times

Re: Galakta – Polityka wydawnicza na przykładzie S&S

Post autor: tomg »

Jak sądzicie będzie jeszcze dodruk Star Wars Rebelia ? Kończy się w sklepach
ODPOWIEDZ