Wyprawa 1907 (Giorgos Kiafas)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Wyprawa 1907 (Giorgos Kiafas)

Post autor: Vanatox »

Obrazek

Rozrzucone po całym świecie zaginione strony z legendarnego dziennika morskiego zostały odnalezione i połączone w całość. Sekrety tej historii były znane dotychczas tylko nielicznym. Wodne potwory, mroczne sny i koszmary, wiadomości z innych wymiarów… nadszedł czas, aby odkryć, co kryje tajemniczy, morski dziennik!

Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę. Wyprawa 1907 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek.
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Vanatox »

Mam problem z tą grą. Spodziewałem się dokładnie tego co w Dzienniku 29. Fajnych zagadek na miłe wieczory. No i się zawiodłem.

1. Przynajmniej 3 zagadki się powtarzają, albo są bardzo podobne, z tymi z Dziennika 29. (A dopiero jestem na 15 łamigłówce)

2. Wejście na stronę internetową z zagadką powoduje natychmiastowe mimowolne spojrzenie na podpowiedź. Ale nie taką klikaną. Na stronie są wyblurowane nieistotne części zagadki, a wyostrzone ważne słowa. Sami spójrzcie. Trochę dziwna sprawa. Nie rozumiem czemu to tak zrobili.

https://i.ibb.co/Tc7Q5jJ/Screenshot-20191122-113615.jpg

Z drugiej strony, żeby rozwiązać niektóre zagadki trzeba wejść na stronę, bo w książce nie jest zaznaczone wszystko. Tłumaczę: na stronie jest kopia zagadki z książki, ale z dorysowanym znakiem, którego w książce nie ma. Po co tak? Nie wiem

3. Podpowiedzi są beznadziejne. Po pierwszej nie wiesz o co chodzi, po drugiej też nie, a w trzeciej jest rozwiązanie.

4. I najważniejsze. Zagadki są super nieintuicyjne albo głupie jak dotąd. Spodziewasz się inteligentnego myślenia, a chodzi o to, żeby zrobić coś zupełnie odwrotnego. Autor sobie coś wymyślił i wpadnij na to człowieku. No i okej, na tym to polega. Ale tutaj rozwiązania zagadek po prostu są dziwne, a same pomysły na nie często nieciekawe.

Dziennik 29 bardzo fajny 8/10, Wyprawa 1907 wielki zawód. Bawię się raczej słabo. 3/10
Ostatnio zmieniony 22 lis 2019, 15:45 przez Vanatox, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: AnimusAleonis »

Wygląda jak Dziennik 29: Piraci :lol:

Przyznam że ta tematyka wydaje się bardziej ciekawa niż ta w Dzienniku 29, i nie wiem czy ten sam autor - grafik raczej na tego samego wygląda, co akurat na plus - ale jeśli to jest podobny format, i poziom "interaktywności", jak w poprzedniej pozycji od FoxGames, to raczej postoje :P ewentualnie poczekam aż, tak jak Dziennik 29, będzie na bardzo mocnych przecenach.

Ale dla zainteresowanych akurat jest na Wyprawę 1907 promocja w empiku i jest do wzięcia za 22,49 z darmowym odbiorem: LINK
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Domeru »

Właściwie nie ma czego dodawać, bo Vanatox wyżej napisał już wszystko.

Od Dziennika 29 nie mogliśmy się ze znajomymi oderwać. Tutaj części znudziło się już po kilku zagadkach, a pozostałym po kilkunastu. Sam potem na siłę dociągnąłem do połowy książki i odłożyłem, raczej już na stałe. Może przejrzę sobie rozwiązania, żeby sprawdzić, czy dalej są tak samo durne i bezsensowne jak do tej pory.
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Snickie
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2019, 20:25

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Snickie »

Witam,
Zakupiłem obie książki i rozwiązuje je jednocześnie. Zatrzymałem się w Wyprawi 1907 na rozdziale 4. Oczywiście spojrzałem już na podpowiedzi, które nic mi nie powiedziały, jak również na rozwiązanie, ale nie mogę wykombinować jak można było dojść do takiego rozwiązania, może komuś się udało?
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: dawid »

Spoiler:
A tak poza tym zgadzam się z Vanatoxem co do każdego punktu.
Od jakiegoś czasu atakują mnie reklamy tego "dzieła" na FB. Skuszony niską ceną i ciekawą formą zakupiłem. Dawno nie miałem poczucia tak zmarnowanego czasu. Po kilkunastu rozdziałach książka wylądowała gdzieś w otchłani. Nie sądzę żebym kiedykolwiek miał wrócić do tego tytułu.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 15:38 przez dawid, łącznie zmieniany 1 raz.
emunowak
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2017, 10:37
Been thanked: 1 time

Re: Wyprawa 1907

Post autor: emunowak »

Mam ten sam problem co kolega powyżej tylko z zagadką z rozdziału szóstego z dzwonem. Ktoś może mi powiedzieć, jak należy dojść do rozwiązania? Z góry dziękuję.
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: pyz »

Spoiler:
Zgadzam się z przedmówcami po stokroć. Dziennik był o niebo lepszy, zagadki miały sens i dało się je szybciej lub wolniej rozwiązać samemu.

W Wyprawie dotarliśmy z małżonką do jakiegoś 18tego rozdziału i tak nas to irytowało i męczyło po drodze, że głowa mała. Nieintuicyjne zagadki, podpowiedzi też z czterech liter wzięte. Zawiodłem się kurde bela.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: probbi »

Jest strona wyprawy na bgg?
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: ENDryu »

probbi pisze: 11 gru 2019, 20:37 Jest strona wyprawy na bgg?
Nie ma. Pytałem 2 razy w Foxgames i jeden z pracownikow mial dodac ze 2 tygodnie temu, ale chyba cos nie poszlo :roll:
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: probbi »

Jest przyszloroczna edycja zapomniana kopalnia ale obecnej nie ma. I jak tu rejestrować rozgrywki się pytam? (problemy pierwszego świata)
Aby było w temacie więcej jestem gdzieś po 10 zagadkach i dopiero się zorientowałem, że przed rozsiazywaniem zagadki powinno się przeczytać zarys fabularny z końca książki. Faktycznie dzięki temu jest tu jakaś historia. A co do podpowiedzi które są z automatu na stronie aplikacji. Niektóre są zbędne ale bez innych nie dało by rady. Przy takiej ilości tekstu informacja które słowa są kluczowe nie jest wcale jasne
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Domeru »

ENDryu pisze: 12 gru 2019, 16:34
probbi pisze: 11 gru 2019, 20:37 Jest strona wyprawy na bgg?
Nie ma. Pytałem 2 razy w Foxgames i jeden z pracownikow mial dodac ze 2 tygodnie temu, ale chyba cos nie poszlo :roll:
BGG odmówiło dodania, bo stwierdzili, że to nie jest planszówka. :P Po zwróceniu uwagi, że Dziennik 29 jest na liście odpisali, że dodali przez pomyłkę i tak już zostało...
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: ENDryu »

Domeru pisze: 12 gru 2019, 22:12
ENDryu pisze: 12 gru 2019, 16:34
probbi pisze: 11 gru 2019, 20:37 Jest strona wyprawy na bgg?
Nie ma. Pytałem 2 razy w Foxgames i jeden z pracownikow mial dodac ze 2 tygodnie temu, ale chyba cos nie poszlo :roll:
BGG odmówiło dodania, bo stwierdzili, że to nie jest planszówka. :P Po zwróceniu uwagi, że Dziennik 29 jest na liście odpisali, że dodali przez pomyłkę i tak już zostało...
To powinni skasować wszystkie gry stricte karciane, bo przecież one też nie mają planszy, więc nie są planszówką :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 107
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 248 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Domeru »

ENDryu pisze: 13 gru 2019, 10:13
Domeru pisze: 12 gru 2019, 22:12 BGG odmówiło dodania, bo stwierdzili, że to nie jest planszówka. :P Po zwróceniu uwagi, że Dziennik 29 jest na liście odpisali, że dodali przez pomyłkę i tak już zostało...
To powinni skasować wszystkie gry stricte karciane, bo przecież one też nie mają planszy, więc nie są planszówką :roll: :lol:
Nie no, dokładnie napisali:
As this is a solitaire puzzle, it is out of scope for BoardGameGeek.
A potem:
Journal 29 shouldn't be in the database as well, but it made it in on an error, and we are allowing the entry to stay.
Nie będę się wykłócał, bo gra i tak jest do dupy. :P
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: probbi »

Więc rozumiem, że kolejna część co będzie 2020 jest na tyle inna, że nie ma problemu aby ją dodać do bazy bgg?
radhu21
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2020, 21:35

Re: Wyprawa 1907

Post autor: radhu21 »

Witam, utknalem na rozdziale 13. Tam chodzi o
Spoiler:
MihauMihau
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2019, 23:21
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: MihauMihau »

radhu21 pisze: 28 mar 2020, 21:46 Witam, utknalem na rozdziale 13. Tam chodzi o
Spoiler:
Mam nadzieję, że pomoże.
Spoiler:
andrys
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2018, 07:50
Has thanked: 1 time

Re: Wyprawa 1907

Post autor: andrys »

Niektóre zagadki w tej książce są bardzo irytujace. Zastanawia mnie gdzie jest wskazówka do rozwiązania zagadki z rozdziału 11. Utknąłem na niej i musiałem zajrzeć do podpowiedzi, ktore za nic mi nie pomagały. Jednak dopiero dzięki tej zagadce trafiłem na rozdziały z fabułą na końcu książki.
Spoiler:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Wyprawa 1907

Post autor: mikeyoski »

Też miałem tak, że dopiero po iluś zagadkach zorientowałem się, że jest tam kawałek tekstu do przeczytania :-)

A niektóre zagadki są mocno irytujące i przekombinowane. Tak czy inaczej podoba mi się.
gabih
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2020, 12:56

Re: Wyprawa 1907

Post autor: gabih »

A zagadka 39? Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego wynik jest taki, a nie inny?
Sudearch
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2020, 11:10
Been thanked: 1 time

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Sudearch »

Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć zagadkę z pszczołami ? Rozdział 26. Nawet znając odpowiedź, nie wiem jak można do niej dojść. Podpowiedzi są zbyt ogólnikowe i strasznie mnie to męczy.
Sudearch
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2020, 11:10
Been thanked: 1 time

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Sudearch »

gabih pisze: 23 kwie 2020, 13:19 A zagadka 39? Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego wynik jest taki, a nie inny?
Spoiler:
Lucifiel
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, 15:51

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Lucifiel »

Sudearch pisze: 14 lip 2020, 11:18 Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć zagadkę z pszczołami ? Rozdział 26. Nawet znając odpowiedź, nie wiem jak można do niej dojść. Podpowiedzi są zbyt ogólnikowe i strasznie mnie to męczy.
Spoiler:
Annettaa
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2020, 21:17

Re: Wyprawa 1907

Post autor: Annettaa »

A czy ktoś może mi wytłumaczyć zagadkę 22? Zgięłam i odczytałam zdanie, ale o jaki obraz chodzi? Skąd odpowiedź jadalnia?
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Wyprawa 1907

Post autor: kisiel365 »

Ja już Dziennikiem byłem zawiedziony, ale tutaj to jest padaka totalna. Dostałem w prezencie, sam bym nie kupił. Ilustracje ładne dla fanów Lovecrafta, ale klimatu za grosz. Niby na końcu wpisy są bardziej rozbudowane, ale wartość literacką ma to zerową. Zagadki z jednej skrajności w drugą. A to nonogram na poziomie podstawówki trzeba rozwiązać, żeby w następnej po 2 dniach kombinowania przeczytać 2 podpowiedzi, rozwiązanie i uznać, że nie ma szans, abym samemu wpadł na śmiałe założenia autora zagadki.

Dodatkowo wkurza, że spora część zagadek wymaga części internetowej do rozwiązania. Nie możesz sobie w spokoju wziąć zagadek na posiedzenie tylko musisz chociaż komórkę mieć pod ręką, bo inaczej masz za mało informacji.

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić np. dlaczego takie a nie inne jest rozwiązanie zagadki nr 36?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ODPOWIEDZ