Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: SmallFighter »

Cześć, tak jak w temacie. Szukam gier, które świetnie sprawdzą się przynajmniej dla dwóch osób, ale będzie można w nie zagrać w większym gronie - nie chodzi mi o typowe imprezówki. Kolejnym wymogiem, bardzo istotnym, jest możliwość dużego móżdżenia, analizowania czy planowania. Dodatkowo musi być interakcja między graczami, może być negatywna - wtedy jest ciekawiej ;) Jeśli chodzi o tematykę to nie przepadam za tematami sci-fi, fantasy czyli teraformacje, władca pierścieni, gra o tron czy podobne odpadają. Gry, które bardzo lubię to: Azul, Zamki Burgundii, Grand Austria Hotel czy Szarlatani z Pasikurowic, itd. Wachlarz dość spory, nie ograniczam się. Nie przeszkadza mi losowość w grach. Jak mi się coś przypomni, to dopiszę. Proszę o pomoc w znalezieniu czegoś nowego do pogrania :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: Golfang »

No ja zaproponuję ostatnio kupiony przeze mnie tytuł - Great Western Trail. Niby zasady proste... ale główkowania sporo.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: KamradziejTomal »

Troyes brzmi jak dobry pomysł. Na dwie osoby to całkiem szybkie euro z mechaniką kości z jakąś interakcją. Szybko sięrozstawia i całkiem sprawnie gra a mimo to główkowania bardzo dużo. Na 3-4 ta gra zmienia się w morderczą walkę o kości i pola, zawsze wszystkiego jest za mało a podebranie czegoś przeciwnikowi jest zazwyczaj więcej niż kuszące.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: jrz8888 »

Głos z mojej strony zarówno na GWT, jak i Troyes, zatem popieram rozmówców. Do tej drugiej gry trzeba się przekonać, bo jest dość specyficzna, dlatego też ze względu na mniejsze ryzyko bardziej polecę GWT, ale w tym przypadku negatywnej interakcji jest mniej.
Warto jeszcze zapoznać się z Concordią, Brassem oraz Inis.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: BartoszK »

Polecam Inis, Osadnicy: Narodziny Imperium, Scythe, Great Western Trail, Brass: Birmingham, Klany Kaledonii, Lewis & Clark.
Większość gier jest w klimacie fantasy, albo SF więc ciężko Ci dogodzić :P
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: dave8 »

Brass Lancashire
Keyflower
Coimbra
Dominant Species (nie wiem czy jesteś gotowy aż na taką interakcje)
Troyes
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: SmallFighter »

Coimbrę mam, ale jeszcze nie grałam. Nie jest to za bardzo ciężkim euro?
Troyes - grałam raz, gra w porządku, ale chyba bez rewelacji albo miałam gorszy dzień ;)
Brass, Great Werstern Trail czy Scythe kojarzy mi się z wielogodzinnymi posiedzeniami. Czy się mylę? Dla mnie około 2-3h na grę to maks jaki mogę poświęcić, później zaczynam się nudzić albo czuć zmęczona. Może nie trafiłam jeszcze na grę,która mnie na tyle wciągnie :)
Czy Lewis i Clark jest podobne do Dziennik Odkryć Lewisa i Clarka? Grałam, gra spoko, ale jak dla mnie za mało interakcji między graczami. Skupiasz się tylko na swoim poletku, mało porywająca była.
Słyszałam pozytywne głosy na temat Concordii. Może się skuszę. Do czego można ją porównać?
BartoszK pisze: 10 gru 2019, 15:00 Większość gier jest w klimacie fantasy, albo SF więc ciężko Ci dogodzić :P
Aż tak, wiedziałam, że jest ich dużo, ale chyba nie aż tyle :) Jestem czasem wybredna, lubię gry strategiczne, ekonomiczne, które nie trwają pół dnia :D
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: BartoszK »

SmallFighter pisze: 12 gru 2019, 09:28 Brass, Great Werstern Trail czy Scythe kojarzy mi się z wielogodzinnymi posiedzeniami. Czy się mylę? Dla mnie około 2-3h na grę to maks jaki mogę poświęcić, później zaczynam się nudzić albo czuć zmęczona. Może nie trafiłam jeszcze na grę,która mnie na tyle wciągnie :)
Czy Lewis i Clark jest podobne do Dziennik Odkryć Lewisa i Clarka? Grałam, gra spoko, ale jak dla mnie za mało interakcji między graczami. Skupiasz się tylko na swoim poletku, mało porywająca była.
BartoszK pisze: 10 gru 2019, 15:00 Większość gier jest w klimacie fantasy, albo SF więc ciężko Ci dogodzić :P
Aż tak, wiedziałam, że jest ich dużo, ale chyba nie aż tyle :) Jestem czasem wybredna, lubię gry strategiczne, ekonomiczne, które nie trwają pół dnia :D
Brass, GWT i Scythe to takie gry na 1,5-2h. Przy 2 graczach 1h wyjdzie.
2-3h na grę to sporo ;)

Lewis & Clark oraz Dziennik Lewisa i Clarka to różne gry :)
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
velo333
Posty: 108
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: velo333 »

Concordia, Inis, Endeavor: Age of Sail, Battle for Rokugan, Zakazane Gwiazdy, Cyklady, Vitticulture, Tzolk'in
Staram się być bardziej graczem niż kolekcjonerem :P https://boardgamegeek.com/user/velo333
-5% grybezpradu.eu, -11% planszostrefa.pl
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: p_olo86 »

Concordia, Coimbra, Santa Maria, Pret a porter, Pięć klanów,
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: norkbes »

Podróże Marco Polo, ew. Lorenzo, Jorvik.
blacksad77
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwie 2019, 08:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: blacksad77 »

SmallFighter pisze: 10 gru 2019, 13:41 Cześć, tak jak w temacie. Szukam gier, które świetnie sprawdzą się przynajmniej dla dwóch osób, ale będzie można w nie zagrać w większym gronie - nie chodzi mi o typowe imprezówki. Kolejnym wymogiem, bardzo istotnym, jest możliwość dużego móżdżenia, analizowania czy planowania. Dodatkowo musi być interakcja między graczami, może być negatywna - wtedy jest ciekawiej ;) Jeśli chodzi o tematykę to nie przepadam za tematami sci-fi, fantasy czyli teraformacje, władca pierścieni, gra o tron czy podobne odpadają. Gry, które bardzo lubię to: Azul, Zamki Burgundii, Grand Austria Hotel czy Szarlatani z Pasikurowic, itd. Wachlarz dość spory, nie ograniczam się. Nie przeszkadza mi losowość w grach. Jak mi się coś przypomni, to dopiszę. Proszę o pomoc w znalezieniu czegoś nowego do pogrania :)
Jak lubisz Zamki Burgundii, to ja zaproponuję coś tegoż autora: W roku smoka. Interakcja negatywna w postaci zajmowania akcji i podbierania postaci... A druga gra, tegoż autora, Aquasphere - takoż podbieranie i wypychanie robocików. Obie działają na dwie osoby i na więcej też :-)
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra +2 graczy, dużo główkowania, interakacja

Post autor: duulamon »

Ja zaproponuję Puerto Rico - jeśli lubisz Zamki Burgundii to powinno podejść. Co prawda niektórzy narzekają na wariant dwuosobowy, mi i żonie gra się przyjemnie.
ODPOWIEDZ