Gra ze zwierzętami w roli głównej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: birdm »

Cześć
Poszukuję gry na prezent dla 6latka gdzie tematem mają być zwierzęta, najchętniej ptaki. Od razu przyszedł mi do głowy Wingspan, ale tam za dużo czytania jak dla takiego smarka:) Za 2 lata będzie idealna, a nie chcę kupować na wyrost, żeby nie zrazić. W kolejce mam Zoloretto, ale w sumie to szału nie robi. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Gra będzie grana pewnie głownie w 3 osoby, możecie coś polecić? Mechanika jest obojętna, karty, plansza - wszystko jedno. Ważny jest temat i próg wejścia(nie za wysoki).
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Kilson »

Mój 4 latek pcha się do wszystkich gier. W "Na Skrzydłach" zdarzyło mi się z nim grać na takiej zasadzie, że rzucamy kostkami (koniecznie w "budce" ;) ) i dobieramy żetoniki żarcia, dzięki którym możemy wystawić jednego z 3 odkrytych ptaków. I kto pierwszy uzbiera np. 3 ptaki, ten wygrywa :)

Takim sposobem mamy prostą "kościankę" w którą młody może pograć :) Tyle, że to bardziej na zasadzie ciekawostki, niż gry dedykowanej dla dzieciaka.
Jako gra typowo dla 6 latka, to jednak faktycznie za wcześnie. Nawet nie samego czytania bym się obawiał, bo dzieciaki mają świetną pamięć i po 2 rozgrywkach pewnie znałby na pamięć zdolności większości ptaków, ale jednak do sensownej gry trzeba odrobinę ogarniać zależności pomiędzy kartami i planować działania, więc obstawiam, że znudziłby się grą zanim by do niej dorósł.

Może "pędzące żółwie/jeże/ślimaki"? Powinno być ok w tym wieku, chyba, że dzieciak jest ograny od małego i to ma już "za sobą" ? ;)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: KurikDeVolay »

Może dolina kupców? Widziałem że karty są śliczne, to lekki deckbuilding, nie wiem tylko jak z ilością tekstu na kartach.
Piodag
Posty: 58
Rejestracja: 16 sty 2017, 14:37
Has thanked: 3 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Piodag »

Mój bratanek kiedy był w podobnym wieku strasznie zagrywał się w gry Zwierzak na zwierzaku i w Nogi Stonogi
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Lothrain »

Fauna Junior, ale nie wiem, czy ten tytuł jest gdziekolwiek dostępny. Duża Fauna może być za trudna. Lucrum wydało też całą serię gier "Czy wiesz, który zwierz?" - znane nam ptaki są w faunie Europy. Trefl wydał też zwykła talię kart z wizerunkami ptaków - Dzikie Ptaki Polski. Można tym pograć choćby w makao.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: birdm »

Pędzące żółwie są bardzo proste, taki filerek na 5 min, Zwierzak na zwierzaku wygląda ekstra, ale to zwykłe Mistakos w innej odmianie:)
Chciałbym jednak zakupić mu "pełnoprawną" grę a nie typowo przedszkolną zabawkę. I kurde jest problem bo nie mogę nic znaleźć.
Pojawia się też problem z "regułami domowymi". O ile to świetny sposób na wprowadzenie maluchów w planszówki, o tyle trzeba trochę temu poświęcić czasu i cierpliwości, nie mówiąc o zaangażowaniu. Niestety to nie mój dzieciak i nie wiem, jak jego rodzice będą się na to zapatrywać więc wolałbym coś co działa "out of the box"
Kilson masz dużo racji, że dzieciaki po 2 rozgrywkach zapamiętają pewnie większość kart :D Ja swoich też wprowadzałem zasadami domowymi w Agricolę - najpierw budowaliśmy ładne poletko ze zwierzętami, dopiero potem ogarnęli mechanikę. W sumie Agricola to nie głupi pomysł tylko tam trochę mało tych zwierząt...
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Neysmeey »

Są także Dobble Zwierzęta, gra która nie powinna się dzieciakowi dłużyć, co prawda też na kilkanaście minut zabawy, ale ja osobiście każdą odmianę tego klasyka uwielbiam.
Profil na: Boardgamegeek
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Golfang »

Może Carcassone Safari? gra prosta łatwa i przyjemna - 6 latek powinien bez problemu ogarnąć - no i są zwierzaki.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Pisarka »

Dziecięciem będąc, lubiłam "The Lion King", może wypuścili jakieś inne "gry" pod tą marką...

Z ptakami jest "No co tam?"

Aha, w "Świńskiej grze" można rzucać (dosłownie) świniami ;)
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Ruqu
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2019, 21:57

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Ruqu »

Hej,

Ja znam:
  • ice cool - zręcznościówka z pingwinami
  • planeta - logiczna gra przestrzenna z motywem zwierzęcym w tle
  • koncept dzieci - zwierzaki - gra na skojarzenia
  • lisek urwisem - gra kooperacyjna z liskiem
Wszystko z mojej strony
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: MichalStajszczak »

Pisarka pisze: 09 sty 2020, 11:33 Aha, w "Świńskiej grze" można rzucać (dosłownie) świniami
Obecnie gra nosi nazwę "Podrzuć świnię". Ale to nie jest gra dla dzieci, bo świnie mogą upaść w sposób, który w instrukcji został nazwany "Świntuszenie" :lol:
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Pisarka »

MichalStajszczak pisze: 09 sty 2020, 13:37
Pisarka pisze: 09 sty 2020, 11:33 Aha, w "Świńskiej grze" można rzucać (dosłownie) świniami
Obecnie gra nosi nazwę "Podrzuć świnię". Ale to nie jest gra dla dzieci, bo świnie mogą upaść w sposób, który w instrukcji został nazwany "Świntuszenie" :lol:
A tam, ja w to grałam jako dziecko, a poza tym wypuścili wersję z nadmuchiwanymi świniami, więc dzieciaki mają dużo zabawy. Vasel też gra w to z dziećmi.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: MsbS »

Super Farmer?
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Grzdyll »

Z własnego doświadczenia polecam szczerze dwie bardzo dobre gry "zwierzęce" do grania z dziećmi:
- Cardline - Zwierzęta. Wg mnie najlepsza część z serii Cardline/Timeline, mająca niemały walor edukacyjny.
- Mniam mniam. Bardzo prosta, choć wcale nie prostacka gra na przechytrzenie innych.
Obie sprawdzone na niejednych dzieciakach :)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: anna26 »

Gra Rekin od granny lubi i bardzo fajnie uczy myślenia ja swojej dawałam małe fory np więcej rybek
A kysz! Hej to moja ryba! ( Tylko układanie płytek opierdliwe) Frogi.
Z pamięciowek jedyne w które​ o dziwo chętnie zagram Pszczółki od G3
Ewentualnie Dino kontra dino
Fajne ale jednoosobowe na myślenie ze smart games 3 świnki, czerwony kapturek, Arka Noego,
Cardline tak od czasu do czasu.

Występują też zwierzątka ( koty i kruki,) a jest u nas hitem gra Sen.
Kruki ale to 2 osobowe.
Jeszcze jest Takenoko ale u nas nie podeszło podobnie jak pędzące zwierzęta (dla mojej to nudy) jeszcze spróbuję z bajkogry żółw i Zając jak coś to dam znać
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: birdm »

Dzięki wszystkim za propozycje.
Cardline - wygląda bardzo ciekawie, faktycznie aspekt edukacyjny w tym przypadku może być bardzo na plus. O Super Farmerze zapomniałem, a to też przyjemny tytuł. Mniam mniam - przyjrzę się dokładniej, dośc zachęcająco wygląda. Memorki wszelkiego typu odpadają. Podrzuć świnię, czy też świńska gra wygląda obiecująco, ale raczej na zakrapianą imprezę 18+:)
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Marcinus »

Super Farmer jest przereklamowany. Monotonny a edukacyjnie 6 latek też nic już nie skorzysta jeśli chodzi o naukę liczenia.

Jest też Mała Farma ale jeśli dziecko jest nie ograne to odradzam.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Grzdyll »

Marcinus pisze: 10 sty 2020, 17:17 Super Farmer jest przereklamowany. Monotonny a edukacyjnie 6 latek też nic już nie skorzysta jeśli chodzi o naukę liczenia.

Jest też Mała Farma ale jeśli dziecko jest nie ograne to odradzam.
Potwierdzam w całej rozciągłości - nie wiem z czego wynika taka popularność Super Farmera ale to prymitywna i bezmyślna gra, w której testuje się wyłącznie szczęście. Odradzam.

Mała Farma to faktycznie bardzo dobra propozycja dla ogarniętego planszówkowo 6 latka, a kolejnym świetnym etapem są Wesołe Krówki dające już sporo do myślenia nawet dla dorosłego.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Miszon »

A co powiecie na Arkę Zwierzaków?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Bruno »

Wśród recenzji Młodego Giercownika widziałem kilka gier ze zwierzętami (w tym co najmniej dwie z ptakami w roli głównej), które nie były chyba wymienione w tym wątku. Warto przejrzeć jego blog!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
2lip
Posty: 44
Rejestracja: 03 paź 2018, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 120 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: 2lip »

Sprzedam: SKULL • 7 samurajów • ICECOOL • Paperback PL • Paryż: Miasto świateł • Ostatnie chwile... i inne
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Marcinus »

Grzdyll pisze: 10 sty 2020, 20:41 Potwierdzam w całej rozciągłości - nie wiem z czego wynika taka popularność Super Farmera ale to prymitywna i bezmyślna gra, w której testuje się wyłącznie szczęście. Odradzam.
Super Farmer to nie jest zła gra. Tylko w roku 2020 mamy juz lepsze gry niż gra powstała w okupowanej Waszawie 70 lat temu.
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Marcinus »

Do usunięcia.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2020, 12:58 przez Marcinus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: MichalStajszczak »

Grzdyll pisze: 10 sty 2020, 20:41 Potwierdzam w całej rozciągłości - nie wiem z czego wynika taka popularność Super Farmera ale to prymitywna i bezmyślna gra, w której testuje się wyłącznie szczęście.
Można w Super Farmera grać bezmyślnie, ale to nie jest bezmyślna gra. Oczywiście jest to gra w dużym stopniu losowa i może się zdarzyć tak, że ktoś wygra grając bezmyślnie, ale po rozegraniu większej liczby partii można zauważyć, że większe szanse na zwycięstwo daje umiejętne wykorzystanie rachunku prawdopodobieństwa. Przykładowo: gracz ma dwie owce. Przed rzutem kostkami może dokonać jednej wymiany. Czy powinien wymienić te dwie owce na jedną świnię, czy "rozmienić" jedną owcę na sześć królików czy zostać z dwiema owcami? Która z tych możliwości daje statystycznie największe szanse na przyrost stada?
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra ze zwierzętami w roli głównej

Post autor: Marcinus »

Bruno pisze: 11 sty 2020, 14:21 Wśród recenzji Młodego Giercownika widziałem kilka gier ze zwierzętami (w tym co najmniej dwie z ptakami w roli głównej), które nie były chyba wymienione w tym wątku. Warto przejrzeć jego blog!
Recenzje z tego bloga mają jeden feler. Nie są to recenzje krytyczne. O wadach recenzowanych gier się z niego nie dowiesz.
ODPOWIEDZ