Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: wronek_87 »

Obrazek

Na marzec 2020 roku została zapowiedziana przez Board&Dice kampania na KS gry pt. Dark Ages. Autorami są Adam Kwapiński (Lords of Hellas, Nemesis) oraz Andrei Novac.
Moim zdaniem gra zapowiada się świetnie. Więcej o grze w wywiadzie z Adamem Kwapińskim na OnTable (od 30'18): https://www.youtube.com/watch?v=azbq7Ip ... .be&t=1821
Przykładowe zdjęcia z gry można zobaczyć na profilu fb: https://www.facebook.com/groups/580334409414166/
Gra ma powstać w języku angielskim, ale prowadzone są obecnie rozmowy z wieloma wydawnictwami nad innymi wersjami językowymi (również polską wersją). Myślę, że wykazując duże zainteresowanie grą możemy mieć wpływ na wydanie tej gry w ojczystym języku. Z tego powodu też założyłem ten wątek.
https://boardgamegeek.com/boardgame/295535/dark-ages
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: Curiosity »

Liczę na jakiś ciekawy twist, bo typowo cywilizacyjne gry to jednak nie moja bajka. Niemniej nazwisko autora robi swoje, dlatego spoglądam z zainteresowaniem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: EVOCATVS »

To są dwie osobne gry, czy gra i dodatek?
Co do wizualnej strony, to figurki z fantasy psują trochę efekt.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: Hardkor »

EVOCATVS pisze: 25 sty 2020, 16:25 To są dwie osobne gry, czy gra i dodatek?
Co do wizualnej strony, to figurki z fantasy psują trochę efekt.
Dwie gry, ale bardzo podobne chyba czy coś takiego. Zrozumiałem, że coś w stylu Paladyni Zachodniego Królewska, Architekci etc Ogółem czekam na więcej info :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: EVOCATVS »

Jak na razie, zapowiada się całkiem ciekawie, więc będę obserwował. Jeśli będzie to duża i długa strategia, która będzie mogła konkurować z Twilight Imperium, Eclipse czy Runewars to może będzie mi potrzebna :D Temat trochę poza moimi zainteresowaniami, ale akurat moim współgraczom powinien podejść, więc nie powinno być problemu z zebraniem ekipy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: Curiosity »

EVOCATVS pisze: 25 sty 2020, 16:25 To są dwie osobne gry, czy gra i dodatek?
Co do wizualnej strony, to figurki z fantasy psują trochę efekt.
Z tego co kojarzę, to są delikatne różnice między rozgrywką, zależnie od pudełka. No i mając oba, można grać w 8 osób.
EDIT:
jedna gra przedstawia mapę wschodniej Europy, druga zachodniej. Każda gra ma jedną unikatową mechanikę (relikwie i wasali) + są różne talie technologii (ale część się powtarza).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: Lomik »

Jestem bardzo ciekaw czy zrobią jak Awaken i od razu rożne wersje językowe czy smuteczek CMON z eng only
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: ath3na »

Lomik pisze: 25 sty 2020, 20:15 Jestem bardzo ciekaw czy zrobią jak Awaken i od razu rożne wersje językowe czy smuteczek CMON z eng only
Board and Dice teraz są raczej nastawieni na angielskie wersje językowe swoich gier. Może we współpracy z Lacertą lub Portal Games zaproponują polską wersję przy okazji KS-a.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: polwac »

EVOCATVS pisze: 25 sty 2020, 16:41 Jeśli będzie to duża i długa strategia, która będzie mogła konkurować z Twilight Imperium, Eclipse czy Runewars to może będzie mi potrzebna :D
Ja już zaczynam mieć zupełnie odwrotnie jeśli chodzi o czas rozgrywki, więc raczej:
Jeśli będzie to dość szybka strategia, która zamknie się w 90-120 minut to może będzie mi potrzebna :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: BartoszK »

Wszystko fajnie tylko te okładki takie jakieś...
Mam nadzieję, że będzie PL wersja.
Zapytałem B&D, czy Lucrum Games (ich oficjalny partner na Polskę) będzie robił PL wersję i czy będzie można ją nabyć/wesprzeć podczas kampanii na KS.

Otrzymałem odpowiedź, że na chwilę obecną nie są w stanie potwierdzić,
czy Lucrum będą wydawali ten tytuł.

Niemniej jednak gra na radarze.
Temat spoko, autor świetny, założenia ciekawe.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: Lomik »

oj jakby Lucrum było partnerem na KSie to bym zrobił all-in
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: wronek_87 »

Lomik pisze: 29 sty 2020, 09:38 oj jakby Lucrum było partnerem na KSie to bym zrobił all-in
Ja również wziąłbym obydwa pudełka. Jedna samodzielna wersja jest na 4 graczy i druga samodzielna wersja jest na 4 graczy. Do tego można je połączyć i uzyskać unikalne mechaniki, które są w tych dwóch wersjach gry. Mnie przekonuje stwierdzenie Adama Kwapińskiego, że chciał, aby tury poszczególnych graczy nie trwały zbyt długo. Dodatkowo dochodzą budynki, które można rozwijać - tego mi brakowało w wielu strategiach. W kolekcji mam kilka gier, w których pojawiają się budynki, ale są one traktowane w rozgrywce trochę marginalnie, bo trzon rozgrywki skupiony jest raczej na figurkach jednostek. Wyjątkiem jest może Clash of Cultures - w niej budynki faktycznie mają spore znaczenie.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Ages od Board&Dice

Post autor: wronek_87 »

Na grupie FB Dark Ages (link w pierwszym poście) pojawiły się zdjęcia komponentów gry oraz całej planszy. Warto zobaczyć.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: wronek_87 »

Pojawiła się już wstępna strona projektu na KS:
https://www.kickstarter.com/projects/bo ... 3MK4GBkNNA
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: mat_eyo »

Kampania rusza już za tydzień, więc warto podzielić się wrażeniami z rozgrywki. W minioną sobotę miałem okazję zagrać w prototyp.

Na początek przyznam, żebyście mogli złapać odpowiednią optykę, że jestem fanem twórczości Adama, a nie bardzo przepadam za grami typu area control.

Grałem we wschodnią podstawkę, w czteroosobowym składzie. Tłumaczenie i rozkładanie gry zajęło około 40 minut, ale trzeba wziąć poprawkę na warunki konwentowe (było dosyć głośno i często ktoś podchodził obejrzeć, spytać o coś). Na pewno można to wytłumaczyć szybciej. Sama rozgrywka to około 2.5h, choć końcówka trochę nam się przedłużyła (nikt nie chciał uruchomić końca gry) i chłopaki z B&D stwierdzili, że być może będą tę końcówkę jeszcze przycinać. Jednak nawet jeśli tego nie zrobią, to myślę, że spokojnie 20-30 minut z tego czasu można zrzucić na fakt, że cała czwórka dopiero uczyła się gry.

Nie chcę zbytnio się rozpisywać, więc postaram się wypunktować minusy i plusy naszej rozgrywki.

Na plus:
- System wyboru akcji akcji jest świetny. Mamy do dyspozycji cztery dyski, które układamy na jednym z sześciu pól akcji. Jeśli po wykonaniu akcji na danym polu leżą trzy znaczniki, to ten najniżej położony wypada i jego właściciel ma prawo wykonać jedną z dwóch przypisanych do tej akcji reakcji. Cały czas jesteśmy więc w grze, bo nawet poza swoją turą możemy mieć coś do zrobienia. Jeśli nie mam na początku ruchu dysków, to muszę spasować i zabrać dyski z pól akcji. Wynika z tego ciekawa interakcja, gdzie i kiedy pójść, czy mogę wstrzymać się z wykonaniem tej akcji, żeby nie dawać komuś możliwości reakcji. Co ważne, akcje główne przedstawione są na kartach, które rozkłada się na planszy w losowej kolejności. Dzięki temu przyporządkowane do nich reakcje mają szansę w każdej partii układać się trochę inaczej.
- Rozwój technologiczny. Nie nazwałbym tego grą cywilizacyjną, ale bardzo podoba mi się możliwość innego rozwoju w każdej rozgrywce. Mamy 4 sloty na technologie cywilne i 3 na jednostki militarne. Karty te dobieramy ze wspólnej wystawki. Karty cywilne mają na sobie trzy poziomy i rozwijamy je w trakcie gry. Karty militarne to jednostki określonego poziomu, ale również musimy zagrywać je z kolejnością, więc jazdę trzeciego poziomu zagrywamy tylko na jazdę drugiego poziomu. Wyższe poziomy kart są bardzo silne i już jedna technologia rozwinięta na maksa daje kopa. Karty za każdym razem będą wychodziły w innej kolejności, więc co grę złożymy sobie inne kombo. Frakcje co prawda naprowadzają na jakieś style gry (każda ma swoje dwie, unikalne karty na start), jednak możemy ten kierunek mocno korygować rozwojem technologicznym. Ja wczoraj wylosowałem defensywną frakcję, na koniec byłem jedynym graczem, który najechał cudzą stolicę ;)
- Sałatka punktowa. Bałem się, że jak to w area control, najwięcej punktów przychodzi z walki i kontroli obszarów. Walka między graczami nie daje punktów wprost (chyba, że najedziemy cudzą stolicę), te dostajemy eliminując neutralnych barbarzyńców. Za obszary jest faktycznie sporo punktów, ale musimy je odpowiednio rozbudować, goła prowincja warta jest okrągłe zero. Sprawia to, że walka jest jedną z równoważnych mechanizmów, a nie główną składową partii. Masę punktów może przynieść budowanie kościołów, rozwijanie technologii, kontrolowanie danej krainy czy rozwój na torze kultury. Żadne z tych źródeł nie dominuje rozgrywki, co mi osobiście bardzo odpowiada.
- Walka. Dla mnie jest świetna. Prosta, ale nie prostacka. Z jednej strony to tylko rzuty kostkami, sprawdzenie trafienia i przydzielanie ran, więc losowość może zaboleć. Jednak jest tutaj kilka fajnych pomysłów. Bitwa składa się z trzech faz - ostrzał, szarża i walka wręcz. Piechota bierze udział tylko w tej ostatniej, ale trafia w niej lepiej niż strzelcy i konni. Ci mają za to "swoje" fazy bitwy, więc zaatakują dwa razy, ale w walce wręcz są słabsi. Dodatkowo dochodzą poziomy jednostek, bo trzeciopoziomowy kusznik będzie siał terror z dystansu, a w walce wręcz będzie nadal lepszy od bazowego piechociarza. Bitwy są też ciekawie rozstrzygane , po wspomnianych wcześniej trzech fazach zliczamy poziomy pozostałych nam jednostek i zwycięża ten, kto ma ich więcej - coś jak morale w Zakazanych Gwiazdach. Do tego wszystkiego dochodzą technologie, które mogą mieć wpływ na walkę. Nagle może się okazać, że moi strzelcy rozgrywają swój ostrzał przed przeciwnikiem, więc są w dużej liczbie są w stanie wygrać bitwę, zanim na dobre się rozpocznie. Jak dla mnie idealny punkt na wykresie złożoności zasad do możliwości w walce.
- Wykonanie, ale to nikogo nie zaskoczy, bo zdjęcia już krążą po sieci. Jednostki bardzo fajne, miasta i budowane w nich wieże też. Jedynie budynki produkcyjne były mało widoczne na planszy, ale w finalnej wersji będą dużo bardziej wyraziste.

Minusy:
- w zasadzie nic mi do głowy nie przychodzi. Na siłę można powiedzieć, że mogą zdarzyć się jakieś aberracje w talii kart i prze kilka rund wyjdzie jedna technologia militarna, co da przewagę komuś, kto ją kupi. Jednak to bardzo naciągane, jest masa gier, w których karty "jeżdżą" na wystawce i wchodzą na nią losowo (TTA!) i nie wydaje mi się, żeby wszystkie cierpiały na taką przypadłość.

Podsumowując gra siadła mi okrutnie. Od soboty jestem już nie na etapie rozważania wsparcia kampanii, ale zastanawiania się które pudełko wybrać, a może oba? ;)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020, 23:14 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: Casiliasplp »

Jak gra nie będzie po polsku to nie wspieram... może kiedyś kupię w retailu jak ktoś wyda z naszych wydawnictw.
Podoba mi się ale nie po angielsku musiałbym grać w to sam ze sobą :D
Hala Madrid
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: Haemophilus »

Dokładnie, w 100% mam to samo podejście.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: Hardkor »

mat_eyo pisze: 09 mar 2020, 20:06 Kampania rusza już za tydzień, więc warto podzielić się wrażeniami z rozgrywki. W minioną sobotę miałem okazję zagrać w prototyp.
Jak bardzo zależna językowo jest gra? Bardzo dużo tekstu?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: mat_eyo »

Sporo, zwłaszcza na kartach. Z drugiej strony nie ma tutaj tajnych informacji, może poza dwiema startowymi kartami. Jednak nie siadałbym do tej gry bez znajomości języka.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: addekk »

Może przy odpowiedniej ilości wsparć z Polski będzie wersja PL? Ktoś ma jakieś informacje ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: japanczyk »

addekk pisze: 09 mar 2020, 22:05 Może przy odpowiedniej ilości wsparć z Polski będzie wersja PL? Ktoś ma jakieś informacje ?
Lucrum ma sie przyglądać @Leser @Lucrum Games
Ale szczerze watpie czy do jakichs ogłoszeń dojdzie przed KSem
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: Hardkor »

Kurde słabo. O ile angielski nie jest dla mnie problemem w mowie czy piśmie to jednak muszę przyznać, że czuję pewien dyskomfort grająć w grę w innym niż ojczysty język. No liczę na lucrum, a jak nie to może bardzo dobra cena na grupówki mnie przekona
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: sasquach »

mat_eyo pisze: 09 mar 2020, 20:06 - Walka. Dla mnie jest świetna. Prosta, ale nie prostacka. Z jednej strony to tylko rzuty kostkami, sprawdzenie trafienia i przydzielanie ran, więc losowość może zaboleć. Jednak jest tutaj kilka fajnych pomysłów. Bitwa składa się z trzech faz - ostrzał, szarża i walka wręcz. Piechota bierze udział tylko w tej ostatniej, ale trafia w niej lepiej niż strzelcy i konni. Ci mają za to "swoje" fazy bitwy, więc zaatakują dwa razy, ale w walce wręcz są słabsi. Dodatkowo dochodzą poziomy jednostek, bo trzeciopoziomowy kusznik będzie siał terror z dystansu, a w walce wręcz będzie nadal lepszy od bazowego piechociarza. Bitwy są też ciekawie rozstrzygane , po wspomnianych wcześniej trzech fazach zliczamy poziomy pozostałych nam jednostek i zwycięża ten, kto ma ich więcej - coś jak morale w Zakazanych Gwiazdach. Do tego wszystkiego dochodzą technologie, które mogą mieć wpływ na walkę. Nagle może się okazać, że moi strzelcy rozgrywają swój ostrzał przed przeciwnikiem, więc są w dużej liczbie są w stanie wygrać bitwę, zanim na dobre się rozpocznie. Jak dla mnie idealny punkt na wykresie złożoności zasad do możliwości w walce.
A jak z czasochłonnością walk? Bo to co opisujesz bardzo mi się kojarz z Zakazanymi Gwiazdami, a tam czasami można było sobie herbatę zaparzyć gdy inni się bili.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: BartoszK »

Casiliasplp pisze: 09 mar 2020, 20:18 Jak gra nie będzie po polsku to nie wspieram... może kiedyś kupię w retailu jak ktoś wyda z naszych wydawnictw.
Podoba mi się ale nie po angielsku musiałbym grać w to sam ze sobą :D
To samo... Mam nieanglojęzycznych graczy w ekipie niestety :(
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Ages (Adam Kwapiński, Andrei Novac)

Post autor: wronek_87 »

Już kilka razy pisałem do B&D w sprawie języka gry. Dostawałem odpowiedzi, że nie będzie po polsku, później, że prowadzone są rozmowy, a ostatnio w ogóle nie dostałem już odpowiedzi. Przypuszczam, że jednak nie będzie po polsku, a szkoda. System akcji i rekacji bardzo mi się spodobał, ponieważ faktycznie angażuje gracza nawet w turach innych graczy.
Ja tylko mam nadzieję, że po wydaniu gry znajdzie się kilku fanów z Polski i uda się zrobić na własny użytek jakieś domowe spolszczenie. Można byłoby wydrukować wcześniej przygotowane karty i powkładać je w zakoszulkowane oryginalne karty. Patrząc na stronę kampanii widzę, że oprócz kart (czyli ok. 100 szt. na jedno pudło) to nie ma zbyt wielu elementów zależnych językowo - myślę że plansza akcji i plansza gracza moga pozostać w języku angielskim.
ODPOWIEDZ