Proste rpg-podobne 2+ osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SarcasticOnion
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2019, 01:58

Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: SarcasticOnion »

Marzy mi się znaleźć:
Przygodowa gra/rozwijanie postaci, z jakąkolwiek dozą immersji, takie pseudo RPG.
Na 2 osoby (ważne, dwie osoby to główny target), miło jak do 4 też będzie śmigać, ale więcej nie pogardzę.
No i zależy mi żeby nie była trudna, raczej w kierunku łatwej. Interakcja też na plus.
Losowość w żaden sposób nie boli, nawet fajnie jak jest, bo szansę sie wyrównują 😛
Spelnia to napewno talizman, ale we dwóch wydaje się być zbyt żmudne, runebound boje się że będzie za trudny (ale może ktoś mnie wyprowadzi z błędu). Descent (?).
Roll player mnie odrzuca niestety :/.
W cenie do 300 zł max, ale ucieszę się bardzo 100-200.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: Kilson »

Chyba Descent jak sam zasugerowałeś :)
Chociaż przy 2 osobach grasz albo przeciwko sobie, albo z aplikacją - gdzie mam wrażenie, że na 2 osoby jest trochę za łatwo przez "dodatkową akcję".

Podróże przez śródziemie fajnie działają na 2 osoby, są proste (mechanicznie) i przyjemne. Część starych wyjadaczy płacze mocno na tę grę, ale jak chcesz coś nieskomplikowanego i nie przeszkadza ci aplikacja to polecam.
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: trx89 »

Descent byłby najlepszą opcją ale na więcej niż 2 osoby. Na 2 graczy na pierwszym miejscu postawiłbym Mage Knight ale jeśli przeraża Cię złożoność i czas rozgrywki to idealny będzie Runebound 3+ Nierozerwalne Więzi. Ta gra wcale nie jest trudna jak pisałeś w pierwszym poście (ogarniecie w czasie pierwszej rozgrywki).
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: Cyel »

Descent to raczej taktyczny skirmish, z RPG ma niewiele wspólnego - wczuwania się w postać/odgrywania, kreowania charakteru, interakcji między postaciami czy swobody podejmowania decyzji tam nie uświadczysz.

Może w Time Stories da się zagrać tak bardziej RPGowo ? Z odgrywaniem postaci i rozmów między nimi...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: xBronsonx »

Również bym najbardziej chyba optował za Runeboundem 3 ed. Mechanika nie jest za bardzo skomplikowana, trzeba przed pierwszą rozgrywką zapamiętać kilka rzeczy plus pewnie kilka razy się do niej zerknie podczas pierwszej rozgrywki. Jest fajny klimat z poszukiwaniem przygód, przemierzaniem krainy, spotkania i kłesty na kartach to nie tylko "magiczna sadzawka, odzyskujesz punkt życia" tylko jakieś małe fabularne spotkania, które dodają lekkiego rolplejowego klimatu, no i przez nałożenie określonej ilości rund nie jest ona rozwleczona w nieskończoność jak np. Talisman, rozwój postaci przez zdobywania nowych zdolności i kupowanie w miastach przedmiotów. Interakcji co prawda tutaj za wiele nie ma, nawet z dodatkiem Nierozerwalne Więzi, ale przez wprowadzenie kooperacji pojawia się wspólne planowanie i dyskusje nad planszą.

Co do Descenta w zupełności się zgadzam z tym co napisano powyżej :)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: Kilson »

Ja w Runebounda grałem raz dawno dawno temu (nie wiem która to była edycja) i przez totalny brak jakiejkolwiek interakcji wynudziłem się strasznie i nie chciałem już tego na oczy widzieć. Każdy sobie swojego pasjansa układał. Można było grać solo każdy u siebie i wymienić się tylko wynikami, kto tam pierwszy bossa zabił.
Czy trzecia edycja zmienia coś w tym temacie, czy nadal jest to gra solo?
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: trx89 »

Kilson pisze: 06 lut 2020, 20:30 Ja w Runebounda grałem raz dawno dawno temu (nie wiem która to była edycja) i przez totalny brak jakiejkolwiek interakcji wynudziłem się strasznie i nie chciałem już tego na oczy widzieć. Każdy sobie swojego pasjansa układał. Można było grać solo każdy u siebie i wymienić się tylko wynikami, kto tam pierwszy bossa zabił.
Czy trzecia edycja zmienia coś w tym temacie, czy nadal jest to gra solo?
Dalej jest niewiele interakcji ale grając z dużym dodatkiem jest opcja coop (moim zdaniem jedyna słuszna w tej grze), więc trzeba wspólnie grać, planować i sobie podpowiadać. Dochodzą scenariusze, w których współpraca jest konieczna do wygranej bo przy założeniu "każdy sobie" polegnie się przed końcem gry.
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: uszczu »

Nie dodałeś najważniejszego. Podczas gry w Runebound3 to współgracze wcielają się w potwory. Przy grze na 2 osoby interakcja jest cały czas, bo każdy chce jak najlepiej ubić swojego rywala, aby pierwszemu zabić potwora i chwałę. Walka jest dość szybka i taktyczna. Mi się podobało bardzo.
Dodatek upadek mrocznej gwiazdy daje możliwość wojny bohaterów a końcu jednego snecariusza.

Dla dwóch osób lubię dużo bardziej niż descent 2ed który rozwija skrzydła od 4 graczy. Za apką nie przepadam.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: trx89 »

uszczu pisze: 07 lut 2020, 11:17 Nie dodałeś najważniejszego. Podczas gry w Runebound3 to współgracze wcielają się w potwory. Przy grze na 2 osoby interakcja jest cały czas, bo każdy chce jak najlepiej ubić swojego rywala, aby pierwszemu zabić potwora i chwałę. Walka jest dość szybka i taktyczna. Mi się podobało bardzo.
Dodatek upadek mrocznej gwiazdy daje możliwość wojny bohaterów a końcu jednego snecariusza.

Dla dwóch osób lubię dużo bardziej niż descent 2ed który rozwija skrzydła od 4 graczy. Za apką nie przepadam.
W Nierozerwalnych Więzach dochodzą tablice kolejności ruchów przeciwnika, więc można grać nawet solo. Ale jeśli ktoś woli to faktycznie może wykonywać ruch za wroga.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: jnowaczy »

Polecam The City of kings, prosta w zasadach z wieloma możliwościami rozwoju postaci
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Proste rpg-podobne 2+ osób

Post autor: Matek173 »

Co do Runebounda, to o ile mam tylko 2 edycję, to zasady naprawdę nie są o wiele trudniejsze od Talismana - rzucasz kostkami, ruszasz postacią, ciągniesz karty i walczysz z potworami. A 3 edycja ma podobno jeszcze bardziej uproszczoną walkę niż 2. Co do interakcji między graczami to rzeczywiście tę wprowadzają dopiero dodatki. Jeśli szukasz czegoś trochę z innej beczki niż gra PvP to może Magia i Myszy? Mechanicznie podobna do Descenta - bajkowy średniowieczny klimat, rozwój postaci, przygoda itd. Jedynie, miej na uwadze że jest to gra kooperacyjna, także negatywnej interakcji w ogóle tam nie ma (jest natomiast wspólne planowanie posunięć z partnerem i pomoc sobie nawzajem w walce - także pasjansa na pewno nie będzie).
ODPOWIEDZ