Gugong vs Coimbra vs Newton vs Forum Trajanum

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Gugong vs Coimbra vs Newton vs Forum Trajanum

Post autor: tablis »

Hej, szukam porady w sprawie wyboru 1-2 gier z tych wymienionych w tytule. Zalezy mi na czyms dla 4 osob, co: 1) da sie w miare sprawnie wytlumaczyc (bez miliona mikrozasad), 2) posiada jakakolwiek interakcje pomiedzy graczami (a im jest jej wiecej, tym lepiej), i 3) da sie rozegrac w max 1,5 h. Z gory dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Gugong vs Coimbra vs Newton vs Forum Trajanum

Post autor: asiok »

tablis pisze: 17 lut 2020, 13:21 Hej, szukam porady w sprawie wyboru 1-2 gier z tych wymienionych w tytule. Zalezy mi na czyms dla 4 osob, co: 1) da sie w miare sprawnie wytlumaczyc (bez miliona mikrozasad), 2) posiada jakakolwiek interakcje pomiedzy graczami (a im jest jej wiecej, tym lepiej), i 3) da sie rozegrac w max 1,5 h. Z gory dzieki za pomoc.
Subiektywnie:

Gugong - dużo mikrozasad, na 4 osoby w 2 h raczej nie ma szans
Newton - Sporo lżejszy, działa w porządku ale nic odkrywwczego, może być nudno
Coimbra - chyba najlepszy wybór do Twoich założeń, ale w 4 osoby raczej 2 godziny mogą zejść; fajnie "pokręcony" wybór kości zależnie od wyniku i koloru
Forum Trajanum - za mało grałem na wypowiedzenie się.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gugong vs Coimbra vs Newton vs Forum Trajanum

Post autor: autopaga »

Możesz skreślić newtona bo to pasjans, genialny i nie zniknie w mojej kolekcji ale interacka jest na poziomie 0,00001, kto pierwsze zabierze żetony z planszy poruszając się po mapie i drzewku technologii oraz kto kupi jakie karty koniec. Gugong ma jej więcej też ma sporo zasad, ale wydaje mi się że najłatwiej jest go wytłumaczyć tylko ma na tyle dziwną mechanikę że w pierwsza partia jest na straty dla nowego gracza i zostanie zmiażdżony. Coimbra też ma sporą (euro) interakcję przez licytację, ale do tłumaczenia nie jest lekka. Forum trajanum jeszcze nie grałem, ale czytałem zasady i filmik i interakcja jest też bardzo mizerna, a czy gra fajna to ciężko powiedzieć. Proponowałbym Ci przyjeć się grze Santa Maria, grafika jest jak w grze dla dzieci ale to pełnokrwiste euro, z dużą interakcją prostymi zasadami i dobrą ikonografią, fajnie chodzi w każdym składzie osobowym. Ewentualnie tzolk'in lub pulsar 2849, ale najszybciej wytłumaczysz santa marię.
ODPOWIEDZ