Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
MadeleineBowie
Posty: 28
Rejestracja: 26 wrz 2019, 11:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: MadeleineBowie »

Czy moglby mi ktos łopatologicznie wyjasnic dzialanie karty Psiorozec oraz Oslepiajace swiatlo? Opis tej osyatniej jest tak kwiecisty ze bez przykladu chyba nie dam rady zrozumieć.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Marek.gdansk »

oślepiające światło - nie możesz używać zdolności specjalnych jednorożców tzn magicznych jednorożców np latający wróżkorożec jest rozliczany jako normalny jednorożec do stajni - zasadniczo cały tekst pod obrazkiem jest niewykonywany
psiorożec - jest trochę po bandzie nie da się go zabić więc jest fajny - zasadniczo przydaję się gdy naprzykład przeciwnik dostanie kartę downgrade bodajże mała stajnia czy coś w tym stylu (nie mam gry przy sobie)- niestety liczy się do limitu 7 jednorożców dla wszystkich graczy :D więc ktoś może wygrać Twoim jednorożcem
dostatecznie łopatologicznie??
MadeleineBowie
Posty: 28
Rejestracja: 26 wrz 2019, 11:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: MadeleineBowie »

Marek.gdansk pisze: 24 lut 2020, 22:52 oślepiające światło - nie możesz używać zdolności specjalnych jednorożców tzn magicznych jednorożców np latający wróżkorożec jest rozliczany jako normalny jednorożec do stajni - zasadniczo cały tekst pod obrazkiem jest niewykonywany
psiorożec - jest trochę po bandzie nie da się go zabić więc jest fajny - zasadniczo przydaję się gdy naprzykład przeciwnik dostanie kartę downgrade bodajże mała stajnia czy coś w tym stylu (nie mam gry przy sobie)- niestety liczy się do limitu 7 jednorożców dla wszystkich graczy :D więc ktoś może wygrać Twoim jednorożcem
dostatecznie łopatologicznie??
Dzięki, myślę ze tak :D
Wychodzi na to że psiorożec to jakis taki wkurzajacy kundel który lata od stajni do stajni i wszystkich wnerwia- a nagle komuś punktuje do stada- tyle ze kazdy szczęśliwy posiadacz psiorożca decyduje komu go sprzeda w nastepnej turze. Chyba tak to rozumiem. Wkurzająca karta. Poza tym mam wrazenie ze opis jest niefortunny gramatycznie- "za kazdym razem kiedy DOWOLNY z graczy rozpoczyna ture UMIEŚĆ..." - czyli za kazdym razem to gracz A decyduje komu wciska kundla, czy za kazdym razem aktualny posiadacz kundla?
Oślepiające światlo- nie jestem w stanie pojąć dlaczego nie wystarczyło napisac "Nie mozesz aktywowac efektów swoich jednorozców"- byłoby to bardziej zrozumiałe. Zapętliłam sie przy okresleniu "nie mozesz aktywowac efektów wymagających aktywowania"- takie masło maslane.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Marek.gdansk »

Niestety tłumaczenie jest gorsze bo niestety po angielsku jest lepiej/łatwiej zrozumieć treść karty. Starałem się lepiej oddać treść tych kart, polecam stronę bgg lub unstableunicorns.com jak są jakieś nieścisłości - tam jest po angielsku wytłumaczone karty.
only_me
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:08
Has thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: only_me »

To ja też się trochę gubię, i proszę o podpowiedź. Chodzi o kartę Rżenie, kiedy ja używać.
Jeśli jakiś gracz zagrywa w swojej stajni jednorozca np.
Jednorozec z piła mechaniczna (gdy ta karta trafi do twojej stajni, możesz poświęcić albo zniszczyć kartę ulepszenia albo kary) i chce mi zniszczy ulepszenie, czy mogę zagrać kartę Rżenie? Czy działa ona w momencie kiedy ktoś nam chce dać karę?
pawelradzio
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2019, 15:34
Been thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: pawelradzio »

@up
Neigh (rże-nie) możesz użyć aby zablokować kartę przeciwnika w fazie akcji albo jakakolwiek kartę instant (natychmiastową), czyli w tym przypadku musisz go za-neighować w momencie, gdy wchodzi do stajni.

Edit 20/09/20.

Swoją drogą, muszę zagrać :D tylko problem, że tych kart jest tak dużo, że ciężko je ustawić (szczególnie po zakoszulkowaniu)
tequila_91
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2020, 23:20

Odjechane Jednorożce - kilka pytań o karty

Post autor: tequila_91 »

Jesteśmy po pierwszej rozgrywce w Odjechane Jednorożce i mamy kilka pytań - może ktoś będzie miał czas i wiedzę żeby nam trochę rozjaśnić temat 😉

1. Tęczowa grzywa i Dodatkowy ogon
Te karty mogą zostać umieszczone w stajni, gdy jest w niej zwyczajny jednorożec. Jeśli zwyczajny jednorożec zniknie ze stajni w wyniku jakiegokolwiek działania to tej karty nie usuwamy ze stajni, ona zostaje, ale nie działa, aż do ponownego umieszczenia w stajni zwyczajnego jednorożca?
Ponadto Tęczowa grzywa pozwala na umieszczenie zwyczajnego jednorożca w stajni - to jest działanie które wykonujemy na początku przy aktywacji efektów, a potem wykonujemy resztę działań ze swojej tury (dobieramy kartę itp)?

2. Lasso na jednorożce
Kradnę jednorożca i w tej turze mogę stosować u siebie jego efekty specjalne, tak? Ponadto jeśli ukradziony jednorożec będzie moim siódmym to wygrałam?

3. Dwa sznury
Czy zagranie dwóch kart w fazie akcji mamy rozumieć jako wykonanie dwóch akcji - tj. po dobraniu karty na początku można jedną kartę zagrać, a jedną dodatkowo dobrać? Czy słowo zagranie należy tu rozumieć jako możliwość użycia dwóch kart z ręki, bez możliwości dobrania?

4. Laser zmniejszający jednorożce i Ciasna stajnia
Załóżmy, że użyłam lasera i mój przeciwnik ma teraz w stajni 5 małych jednorożków + 1 jednorożek z początku rozgrywki.
Następnie została użyta karta Ciasnej stajni, użyte tam słowo jednorożce odnosi się też do małych jednorożków, prawda? Czy nie? Przeciwnik nie może w tej sytuacji dołożyć żadnego jednorożca do stajni? Ponadto jednorożek, z którym zaczynamy rozgrywkę też liczy się do tej liczby 5 jednorożców, więc gdyby przeciwnik miał 5 dorosłych i jednego małego to musiałby jednego poświęcić?

5. Psiorożec
Wstawiam go do stajni. Następnie przekazuję go kolejnemu graczowi na czas jego ruchu i on zwiększa mu liczbę jednorożców potrzebnych do wygranej. Ale gdyby ten gracz miał Ciasną stajnię i z moim Psiorożcem przekroczył 5 jednorożców to musi poświęcić jednego swojego, bo Psiorożca nie można? Ponadto, po jego ruchu karta jakby wraca do mnie i znowu to ja przekazuję Psiorożca trzeciemu z kolei graczowi?

6. Jeśli w swojej turze zagrywam kartę oddziałującą na wszystkich graczy, np. każdy musi coś odrzucić - od jednego gracza dostaję Rżenie, a potem daję swoje Rżenie żeby karta jednak została w mocy. Czy wtedy jeszcze inny, trzeci gracz może również zagrać swoje Rżenie? W sensie czy możliwe są zagrania wszyscy na jednego żeby zablokować taką kartę?
Obrazek
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Marek.gdansk »

ad 1 Nadal działają nawet jak nie masz zwyczajnego jednorożca
ad 2 Kradniesz jednorożca w NASTĘPNEJ turze i rzeczywiście wygrywasz jak ukradziony jest 7/6 jednorożcem. Możesz stosować efekty ukradzionego jednorożca jeśli nie ma on zaznaczonego że na początku tury.
ad 3 Możesz zagrać 2 karty.
ad 4 Przeciwnik po użyciu karty ciasna stajnia musi odrzucić jednorożce ponad 5.
ad 5 Tak.
ad 6 Zasadniczo to tak ale nie nie pamiętam karty która działa na wszystkich graczy...
shonya
Posty: 24
Rejestracja: 17 sty 2020, 23:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: shonya »

Zastanawiam się nad kupnem Jednorożców :)
Ale nie wiem, czy wybrać wersję zwykłą czy dla dorosłych? Będę grać z ekipą pełnoletnią, ale trochę obawiam się, że być może wersja dla dorosłych, zamiast być krwista, soczysta i z czarnym humorem jest po prostu żenująca i cały 'humor' opiera tylko o skojarzenia z seksem.
Ma ktoś wersję dla dorosłych? Może coś więcej o niej powiedzieć? :) Brzydkie żarty nie są nam strasznie, ale słabe i płytkie - żenują.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Marek.gdansk »

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/odje ... 14215.html zobacz na stronie rebela - treść kart jest jak najbardziej czytelna na prawie 30 kartach. Osobiście podarowałem dla znajomych wersje podstawową jednorożców.
shonya
Posty: 24
Rejestracja: 17 sty 2020, 23:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: shonya »

zerkałam na karty i treść wydała mi się "zwyczajna", stąd też pytanie o różnice - bo, na ile mogłam się przypatrzeć, zauważyłam tylko w nagłówkach kart.
Cinek232
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2020, 19:22

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Cinek232 »

Mam pytanie odnośnie karty dwoje na jednego "poświęć kartę a następnie zniszcz dwie karty" czy mogę poświęcić kartę kary z mojej stajni? Podobnie w celowej destrukcji czy mogę zniszczyć czyjąś kartę ulepszenia lub poświęcić kartę kary z mojej stajni?
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: pantera »

shonya pisze: 10 lis 2020, 15:03 Zastanawiam się nad kupnem Jednorożców :)
Ale nie wiem, czy wybrać wersję zwykłą czy dla dorosłych? Będę grać z ekipą pełnoletnią, ale trochę obawiam się, że być może wersja dla dorosłych, zamiast być krwista, soczysta i z czarnym humorem jest po prostu żenująca i cały 'humor' opiera tylko o skojarzenia z seksem.
Ma ktoś wersję dla dorosłych? Może coś więcej o niej powiedzieć? :) Brzydkie żarty nie są nam strasznie, ale słabe i płytkie - żenują.
Ja kupiłam dla dorosłych sugerując się zdjęciami w necie i to był błąd. Te karty widoczne w necie są najlepsze. A w pudełku oprócz nich jest sporo żenujących. Bardzo szkoda, bo kilka jest super, potencjał był duży, ale kilka niszczy wszystko.
Ja żałuję i kupię teraz zwykłą wersję.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Marek.gdansk »

Cinek232 pisze: 21 lis 2020, 19:34 Mam pytanie odnośnie karty dwoje na jednego "poświęć kartę a następnie zniszcz dwie karty" czy mogę poświęcić kartę kary z mojej stajni? Podobnie w celowej destrukcji czy mogę zniszczyć czyjąś kartę ulepszenia lub poświęcić kartę kary z mojej stajni?
Poświęcić kartę możesz wyłącznie ze swojej stajni (jakąkolwiek według autorów gry )
cerbin
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2020, 08:20
Been thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: cerbin »

Hej
Proszę o pomoc w rozwikłaniu dylematu.
mam 4 jednorogi
Na początku tury używam "jeśli ta karta znajduje się..." i kradnę jednorożca, przenosząc do swojej stajni.
zapis - oddaj właścicielowi po zakończeniu swojej tury
jednorożec ma zapis: jeśli trafi do stajni to możesz podejrzeć karty 1 przeciwnika i wziąć sobie jednorożca.
biorę, zagrywam.
mam ich 6, wliczając tymczasowego. łańcuch zdarzeń zakończył się na "możesz podejrzeć karty 1 przeciwnika i wziąć sobie jednorożca."
wygrywam w fazie akcji, przed zakończeniem swojej tury, czyli odrzucaniem 7+ kart, więc 'pożyczony' jednorożec liczy się do wygranej.
tak czy nie?
karola12
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2014, 14:18
Has thanked: 5 times

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: karola12 »

pawelradzio pisze: 14 wrz 2020, 07:26 @up
Neigh (rże-nie) możesz użyć aby zablokować kartę przeciwnika w fazie akcji albo jakakolwiek kartę instant (natychmiastową), czyli w tym przypadku musisz go za-neighować w momencie, gdy wchodzi do stajni.
Info tez dla @only_me
Nie moze. Gdy ktos umieszcza karte w swojej wlasnej stajni (a o tym byla mowa jesli dobrze rozumie) to nikt nie moze na to zareagowac zagrywajac "rze-nie".
Kupadupa
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2021, 17:15

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Kupadupa »

Pandamonium - czy "gdy ta karta trafi do Twojej stajni..."
działają jeśli nie mówi ona o oddziaływaniu na pandy?
Np. "gdy ta karta... dobierz kartę"
Kupadupa
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2021, 17:15

Re: Odjechane jednorozce Unstable Unicorns

Post autor: Kupadupa »

Nie moze. Gdy ktos umieszcza karte w swojej wlasnej stajni (a o tym byla mowa jesli dobrze rozumie) to nikt nie moze na to zareagowac zagrywajac "rze-nie".


Każdy może zagrać rżenie przeciwko każdej karcie.
Chyba, że masz w stajni okrąglutkiego jednorożca
Misaachan11
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2021, 13:21

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Misaachan11 »

Ja mam pytanie jeśli jest karta z napisem "jeśli ta karta znajduje się w Twojej stanie na początku tury" to używamy jej mocy za każdym razem na początku tury czy tylko raz ?
Quaithe94
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2022, 19:23
Has thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Quaithe94 »

Cześć!

Mam pytanie co do karty "problematyczna stadnina" - wg której gracz nie może zagrywać kart ulepszeń. I teraz mamy dylemat - zagrywać, czyli rzucać kart z ręki, czy używać również efektów kart ulepszeń, które ma się już w stajni?

Dziękuje, AntBehindLeaf, za potwierdzenie :)
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 21:36 przez Quaithe94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

No a nie możesz zagrywać czy używać?
Ireneusz.K
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2022, 23:14
Has thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Ireneusz.K »

Hej mam pytanie, ponieważ dopiero zaczynam grać w jednorożce i nie do końca wszystko ogarniam.
Mianowicie czy karty ulepszeń i karty magicznych jednorożców działają cały czas gdy są w stajni, czy tylko raz po zagraniu i koniec. ?
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Marek.gdansk »

Działają cały czas jak są w stajni.
Maefjus
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2022, 21:27
Has thanked: 1 time

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: Maefjus »

Cześć, mam pytanie dotyczące jednej karty w Odjechanych jednorożcach (wersja bez cenzury).
MORDERCZY PSYCHOROŻEC
Jeśli ta karta znajduje się w Twojej stajni na początku Twojej tury, możesz odrzucić karty ze swojej ręki. Jeśli to zrobisz, ZNISZCZ wybraną kartę jednorożca.

Jak myślicie, chodzi o odrzucenie ilu kart ze swojej ręki? Minimum dwóch, albo wszystkich?
Może w wersji angielskiej karta jest dokładniej opisana jeśli o to chodzi?
Obrazek
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Odjechane jednorożce Unstable Unicorns - pytania i wątpliwości

Post autor: arashee »

Spoiler:
Odrzucasz wszystkie karty z ręki.
Polecenie z wersji eng. 2 wyd. - "If this card is in your Stable at the beginning of your turn, you may DISCARD your hand, then DESTROY a Unicorn card."

Na przyszłość polecam jednorożcowe wiki http://unstablegameswiki.com/index.php? ... e_Unicorns
ODPOWIEDZ