Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Warto podliczyć zeby sobie zdać sprawe ile sie ma.
Gry, w które zagraliście na cudzym egzemplarzu po tym jak ją kupiliście się nie liczą - moglibyście przecież grać na Twoim jakby tamtego nie było. Natomiast tytuly, w które graliście przed zakupem swojego egzemplarza a potem kupiliście i od tego czasu nie graliście już się liczą. Można tez doliczyć zamówione tytuły(przedsprzedaz etc.), w które wiecie, że nie zagracie przez przynajmniej pare miesiecy od daty otrzymania.

Ja mam takich ani razu nie zagranych 5. Najdłużej leżący półtora roku.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: piechotak »

4 - Tichu, Pan tu nie stał, Trucizna i Zbuduj swoje miasto
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: kwiatosz »

Akurat dzisiaj mam zaplanowaną aktualizację kolekcji to będę wiedział. Ale sporo.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: jnowaczy »

Zero
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Ardel12 »

A co z dodatkami? Liczymy tylko podstawki?

U mnie są 2 nietknięte podstawki, z których jedna leży z 2 miesiące. Z oczekujących na dowóz z KS dodałbym kolejne 3, które też pewnie chwilę poleżą.
Dodatków nie zliczę, do samego AH mam kupione 3 cykle i nietknięte. Dochodzą jeszcze dodatki do LM oraz TM. Tutaj bym rzucił, że z 50 to spokojnie, ale w końcu każdy trafi na stół jak podstawka się przeje.

Obecnie sytuacja się utrzymuje przez ogrywanie gier z kampanią. GH, wcześniej City of Kings z dodatkami. Reszta czeka aż je przejdziemy i estymaty wychodzą, że do końca wakacji poczekają :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: japanczyk »

28, ale tylko dlatego, że w 2020 kupiłem już 14 gier, a 3 to gry wygrane w konkursach
Z 2019 mam nieograne 17 gier z czego - 2 z wymiany, 1 była gratisem, 1 wygrana w konkursie
Najdłużej nieograna gra leży od października
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: rastula »

to pytanie jest bardzo osobiste i intymne ...chyba zgłoszę do administracji :mrgreen:


a tak serio - gry doskonale nadają się do kolekcjonowania - nie widzę nic złego w posiadaniu gry nawet nie zagranej...
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Golfang »

Gry otwarte (to te które sam otwarłem i czytałem instrukcję lub kupione używane)- Gloomhaven, Sword & Sorcery, Imperializm, Kroniki Zbrodni, SW Imperium Atakuje, 7th Continent, Star War Gra Karciana, Gra o Tron 2 ed., Bright Future, Heroes of Land Air and Sea, Harry Potter Miniature Game, Sherlok Holmes Detektyw Doradczy, Terra Mistica, X-Com
Gry nowe w folii - Adrenalina, Gildie Londynu, Artefakty Obcych, Ocaleni, Escape Room Skok w Wenecji

Czyli w sumie 19 - dużo, chociaż przy mojej ilości gier to tylko około 20% czyli już nie tak wiele. Aktualnie zdałem sobie sprawę z choroby i z nią walczę. Próbuję sprzedać nie używane gry i staram się ograniczać zakupy.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: tomb »

Około 20 (jedna gra w nowej edycji, graliśmy tylko w starą oraz jedna zagrana tylko w necie), większość to grzmoty kupione w przeciągu ostatniego półrocza, które nie było dla nas planszówkowo łaskawe.

Na swoje usprawiedliwienie dodam, że gry są otwarte, przeliczone, a instrukcje najczęściej przeczytane, czasem kilka razy - ja byłem gotowy grać, niestety nie mam zacięcia misjonarskiego i jak nie ma chętnych to gra półkuje.

Nie zagranych dodatków cała masa, przede wszystkim Władek LCG oraz promoski wrzucane przy okazji do koszyka. Ale przyznaję, że jest to kolekcjonerskie uzależnienie - mam nawet na tę okoliczność stosowną odznakę na bgg.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: mat_eyo »

7 gier i 21 dodatków.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: donmakaron »

Na jaieś sto tytułów w kolekcji nie grałem w 5, z czego 4 z nich zakupiłem w przeciągu ostatniego miesiąca albo dwóch (i raczej zagram wkrótce), a ostatnia pozostała nie jest raczej warta gry.

Charterstone - posiadam od około miesiąca, przymierzam się do gry.
Holding On - posiadam od paru miesięcy, czekam na dobry moment, żeby zacząć i szybko skończyć kampanię.
KULT CCG - kupiony jako ciekawostka jakiś miesiąc temu, jeszcze nie udało się spotkać i zagrać z karciankowymi kolesiami.
Wiochmen: Wesele - nietrafiony prezent sprzed lat, nie ma komu opchnąć, z zasady żal wyrzucić ;)
X-Wing 2.0 - kupiłem niedawno zestaw do gry na 4 osoby, jeszcze się nie udało zagrać.

Było jeszcze Myrmes, które zdążyłem wymienić w mathandlu zanim zagrałem, a przynajmniej jedną grę grałem tylko raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Coen »

Na około setkę gier w kolekcji - zero, wszystkie ograne :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: EsperanzaDMV »

Gry (6):
- Mage Wars (folia)
- Mage Wars: Akademia
- Ashes (folia)
- Najemnicy (zakoszulkowane, nigdy nie grane)
- CV (folia)
- Star Wars: Przeznaczenie (6 starterów)

Dodatki (19):
- Rebelia: Imperium u władzy (folia)
- Star Wars LCG: Pośród Cieni (folia)
- Star Wars LCG: Krawędź Ciemności
- Star Wars LCG: Równowaga Mocy
- Tash-Kalar: Eatherwave
- Tash-Kalar: Otchłań
- Tash-Kalar: Wieczny Mróz
- CV: Plotki (folia)
+ 11 dodatków nieogranych do X-Winga 1.0

Więcej grzechów nie pamiętam. Kurde, ta lista wygląda jakby była w dziale "Na sprzedaż" :D
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: kastration »

Polska 1939, Alexander the Great, Field Commander, Mage Knight, Friedrich, Krótka Historia Cywilizacji - czyli zaledwie 6 w licznej kolekcji. Jest dobrze.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: probbi »

Mage Wars, Sherlock Holmes Detektyw Doradczy i Pandemia Legacy sezon 2. Gloomhaven nie wiem czy liczyć, bo nawet nie mam zamiaru w nią grać, czeka na kupca tylko. To stali bywalcy, czyli 3/4 pozycje.
Z ostatniego Mathandlu natomiast została mi jeszcze La Granja i Nowe Pokolenia
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BartP »

A u mnie to trudno policzyć, nie chce mi się dociekać, ale sporo zapewne.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Babik »

Bitwy Westeros (w wypraskach od ok. 2 lat), Dreadfleet (od ok. 4) oraz ostatni dodatek do Posiadłości Szaleństwa II ed. Każde podejście do regału z grami wieńczy solenna obietnica, że "w ten weekend, to już napewno". :D
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BartP pisze: 26 lut 2020, 12:45 A u mnie to trudno policzyć, nie chce mi się dociekać, ale sporo zapewne.
Nie musi byc dokladnie co do sztuki przeciez. Ja tez sie obawialem i szkoda mi bylo czasu policzyc ile ksiazek kupilem w ostatnich kilku latach, ktorych nie czytalem.
W grach ciezko nabic jakas spektakularna liczbe kupionych z zamiarem zagrania a nigdy nie zagranych. Ale ze 20 bedzie mialo mysle calkiem sporo forumowiczow.

Dodatki to mozna liczyc jako 1 nierozegrana gra jezeli sa to dodatki do 1 gry. No chyba, ze sa calkowicie niekompatybilne ze soba w sensie zadnych elementow nie da sie wlaczyc na raz.
Coen pisze: 26 lut 2020, 11:28 Na około setkę gier w kolekcji - zero, wszystkie ograne :)
Praktycznie niemożliwe. NO CHYBA, ze sie pozbywalo gier niegranych ostatnio.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: toblakai »

Halloween pisze: 26 lut 2020, 12:59
Coen pisze: 26 lut 2020, 11:28 Na około setkę gier w kolekcji - zero, wszystkie ograne :)
Praktycznie niemożliwe. NO CHYBA, ze sie pozbywalo gier niegranych ostatnio.
Co jest takiego niemożliwego w zagraniu w wszystkie z tych gier?
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: azz »

Nudy w pracy, czyli zliczanie pozycji w widoku gier na BGG, przy założeniu, że macie wpisane rozgrywki.

W konsoli (F12 w przeglądarkach pod Windowsem, testowane na FF):

Kod: Zaznacz cały

console.log(
  Array.from(document.getElementsByClassName('collection_plays')).slice(1).map(e => e.firstElementChild.firstElementChild).filter(o => !!o).length,
  '/',
  (document.getElementById("collectionitems").rows.length - 1)
);
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: kelvar »

rastula pisze: 26 lut 2020, 09:46 to pytanie jest bardzo osobiste i intymne ...chyba zgłoszę do administracji :mrgreen:

a tak serio - gry doskonale nadają się do kolekcjonowania - nie widzę nic złego w posiadaniu gry nawet nie zagranej...
Dokładnie!
Mnie kolekcjonowanie wielu rzeczy nie razi. Człowiek lubi coś mieć :D

Ale u mnie są 4 typy gier w które nie grałem, a mam w kolekcji:
- gry czekające w kolejce (część znałem i mi się spodobały więc jak była promocja kupiłem, a część nie znałem poza reckami) - leżą na oddzielnej półce w salonie (na wierzchu) w folii lub nie i czekają ;) Czemu czekają?
Bo to raczej proste gry (Kakao, Ciężarówką przez Galaktykę, Adrenalina...), ale w tej kategorii zazwyczaj mam co innego i na szybko wchodzi na stół coś już znanego (...bo dzieci i jest szybciej niż z instrukcją siedzieć:D), a na spotkaniach raczej wchodzi coś co choć jedna osoba dobrze ogrania (choć są wyjątki i czasami siedzimy z instrukcją:)). Efekt? Musi mi się bardzo nudzić, żebym przeczytał instrukcję, obejrzał film z gry, obczaił, zobaczył i zaczął grać, ale zdarza się - zależnie od czasu - i kolejne tytuły wchodzą na stół. Czemu takie gry się pojawiają? Bo były w "turbo promocjach", czasami tak kupuje też prezenty (ale o tym później). Pamiętam taki okres, że chyba z pół roku praktycznie nie grałem, a półka pełna była :D

- Kickstartery i duże gry - tutaj to złożona sprawa... bo czasami na coś czekając mi się "odmieni" (bo się rozmyśliłem i chcę opchnąć... bo grać nie będę, albo kasa by się na coś innego przydała - tak Batmana z bólem serca sprzedałem... jako fan do tej pory żałuję tego Batmana, nie żałuje za to nowego zakupu jego kosztem - coś za coś:D). Czasami to też odkupiona pozycja, którą chciałem - bo to też się zdarza.
Z KS mam już "tylko" 2 gry w kolejce (The Faceless - czeka na przebrnięcie przez instrukcję i swój czas... podoba mi się klimat, ale boje się jak sama gra "zaskoczy" - zwłaszcza, że ostatnio jakoś mniej coopowy się zrobiłem, a drugą pozycją jest Lord of Hellas - i ten już był nawet rozłożony, zasady objaśnione, ale dzieci nie pozwoliły zagrać :P - miałem ochotę się już pozbywać tego tytułu, ale po obejrzeniu filmów, rozłożeniu gry, ogarnięciu - zostaje i czeka lepszych dni :D). W kolejce 4 kolejne KS (jeden już wiem, że nie zostanie w kolekcji - chociaż może mi się odwidzi i dam mu szansę... ale wiem, że na pewno tego co ma dojść do mnie ogranie potrwa "wieki" :D). Pamiętajcie: KS to "zło" jeśli lubicie kolekcjonować i macie mało czasu... Bo człowiek chce więcej i więcej... :twisted:

- Gry dla dzieci - nie tylko dla dzieci, ale też łatwe pozycje z myślą o młodych graczach... ogrywamy je często, ale czasami coś umknie i czeka. Są one dla mnie wykorzystywane w wielu działalnościach - więc jak widzę okazję to kupuję... moje dzieci jeszcze za małe (...ale rosną więc mam nadzieję, że będą kiedyś grały "ze starymi" 8) ). Podejrzewam, że są tytuły które rok leżą, są też takie które odpaliłem dzień po kupieniu. Kwestia czasu i tego co podchodzi. Po prosty - kolekcja dla dzieci rośnie i nie zawsze jest czas na coś nowego (...a z drugiej strony - czasami jakaś nowość wnosi super świeżość i staje się szybko hitem...). Czasami coś używanego też w pakiecie wchodzi (...bo samego tytułu bym nie kupił, ale skoro biorę od kogoś z 2-3 tytuły to i ten kolejny dobiorę w pakiecie w dobrej cenie :D)

- prezenty - zazwyczaj kupuje też sobie wtedy sztukę takiej gry, ale fakt zdarza mi się coś chwytliwego przygarnąć po promocjach (np. Świat Dysku: Sekary) - z myślą o prezentach. Leżą sobie w szafie i jak trzeba lądują w torbę i "pyk" jest prezent dla siostrzeńca czy siostrzenicy :D Staram się szukać tytułów, które ograłem, ale zdarza się też coś tylko po recenzjach kupić (...albo ograłem, ale nie mam u siebie w kolekcji). A prawda jest, że na siłę do kolekcji nie chcę czegoś doczepiać - więc skoro mam coś "podobnego" i nie koniecznie mam potrzebę mieć kolejny klon - to paczka leży aż ktoś ją dostanie. Ale fakt - to też u mnie gry które nie zawsze są grane (ale też nie koniecznie można uznać, że są "w kolekcji").

Ile tego mam łącznie?? Pewnie z 10 tytułów. Ale to się regularnie zmienia.
Cóż... Nie jest źle i nie uważam tego za zło (...jakby ktoś miał i 500 nie granych pozycji to też nie uważam za zło - rozumiem ludzi, którzy kupują np. dwa komiksy, jeden trzymają w folii, a drugi czytają... :D).
Sam półce mam za to pewnie z 30-40 książek w kolejce do czytania (podróżnicze, historyczne, pedagogika, teologia itp.) które też czekają i czekają... Bo cały czas coś ważniejszego wpada pod rękę i nie ma kiedy i może bym się pozbył ich, (ALE TWIERDZĘ, ŻE KIEDYŚ przeczytam... najstarsze mam od ok. 5 lat :D Ważne by nie żałować i czerpać radość z tego co się ma ;))


toblakai pisze: 26 lut 2020, 13:21
Halloween pisze: 26 lut 2020, 12:59
Coen pisze: 26 lut 2020, 11:28 Na około setkę gier w kolekcji - zero, wszystkie ograne :)
Praktycznie niemożliwe. NO CHYBA, ze sie pozbywalo gier niegranych ostatnio.
Co jest takiego niemożliwego w zagraniu w wszystkie z tych gier?
Hmmm... 100 pozycji - zakładając nawet że gramy jedną nową pozycję w tygodniu to w dwa lata mamy ograne wszystko i co więcej gry (przynajmniej jakaś znaczna część...) wracają na stół - bo gramy często w więcej pozycji choćby przez jeden wieczór. Jak ktoś gra intensywnie to wtedy można to dużo, dużo szybciej ograć. Myślę, że w ostatnim roku sam (...a dokładniej ze znajomymi:D) ograłem dużo ponad 50 nowości (...mowa tutaj o grach nie tylko moich, ale ogólnie o nowościach u znajomych itp. - nie prowadzę statystyk, więc nie mam szczegółów :)). I to przy dzieciach, licznych wyjazdach i innych obowiązkach... Więc nie widzę w tym nic niezwykłego.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, 13:55 przez kelvar, łącznie zmieniany 1 raz.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: mordajeza »

toblakai pisze: 26 lut 2020, 13:21
Halloween pisze: 26 lut 2020, 12:59
Coen pisze: 26 lut 2020, 11:28 Na około setkę gier w kolekcji - zero, wszystkie ograne :)
Praktycznie niemożliwe. NO CHYBA, ze sie pozbywalo gier niegranych ostatnio.
Co jest takiego niemożliwego w zagraniu w wszystkie z tych gier?
Właśnie, co jest takiego niemożliwe w zagraniu we wszystkie posiadane gry? Ja z 70 gier, jakie mam obecnie w kolekcji, zagrałem w każdą. A z gier, które miałem, ale sprzedałem, nie zagrałem tylko we dwie:
- Teomachia (1 ed.) - Najpierw nie mogłem zagrać, bo w pudełku dostałem wybrakowaną instrukcję. A po dosłaniu przez wydawcę poprawnej instrukcji, siadłem, obejrzałem wszystkie komponenty i stwierdziłem, że jednak nie mam ochoty w to grać. Dla mnie wydanie było po prostu odpychające. Sprzedałem przed zagraniem.
- Cywilizacja - Dłuuuugo leżała na półce. W końcu udało się rozłożyć, ale po dosłownie 15min wpadły do mieszkania dzieciaki. No i z gry wyszły nici. Przeleżała się kolejne pół roku na półce. Sprzedałem, uznając, że skoro nie zagrałem przez rok, to nie zagram nigdy.
Kajmak
Posty: 48
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Kajmak »

Ehh, chyba nie powiniennem się wypowiadać w tym temacie, bo wyjdę na osobę skrajnie nieracjonalną. No, ale dobra: 59. Ej, ale będę niedługo wyprzedawał, no to chyba jest ok? :p
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: cactusse »

Wedle oszczędnych szacunków 130.
Najdłużej leżące na półce to "Wilkołaki" (osiem lat), kupione na wyprzedaży, dla komponentów.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

Na posiadanych ponad 100 tytułów w kolekcji bez rozgrywki są jedynie dwa. Zafoliowanych i niezakoszulkowanych - zero, ale jeden właśnie jest w drodze. :lol:

Za to z dodatkami jest tragedia o astronomicznych rozmiarach. Na około 100 dodatków (licząc mini-dodatki i promki) zagrałem może w 20-30. Zatem blisko 70 jest bez partii. To jest masakra i niestety - problem bardzo trudny do przeskoczenia. Po prostu zawsze kogoś wprowadzam w jakiś tytuł i zawsze partia wprowadzająca odbywa się bez dodatków. Oby kiedyś udało się we wszystkie zagrać! :wink:
ODPOWIEDZ