Uzupełnienie kolekcji gier...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: Mortinista »

Witam,

Poszukuję ciekawych tytułów o które mógłbym uzupełnić swoją kolekcję gier planszowych https://boardgamegeek.com/user/Mortinista
Nie mam określonych preferencji do do mechanik czy kategorii, jeżeli gra jest dobra to chętnie do niej usiądę.

Gry, których poszukuję powinno cechować kilka rzeczy :

- powinny być to gry 2-3 osobowe (lub dobrze skalować się do tej ilości osób)
- średni czas gry nie powinien trwać dłużej niż 3h (lub 1h na osobę)
- powinny wykazywać się dużą imersją (wciągające z pasującą mechaniką)
- nie powinny być związane z żadną marką ( czasami robię wyjątki jeżeli gra mnie zaintryguje np. This War of Mine, Spartakus, Metro 2033, Pan lodowego ogrodu czy Gwint)
- nie powinny być "superciężkie", które przytłoczą mnie masą zasad
- powinna być "w miarę" nowa (wydana po 2000 r.)
- powinny być wydane po Polsku (ewentualnie niezależne językowo)

Gry, które posiadam/nad kupnem których się zastanawiam/odrzuciłem pomysł kupna po zagraniu zamieszczam poniżej z podziałem na kategorie :

1. Gry z Kontrolą Terytorium (Area Control/Dudes on Map/Area Majority) :

a) Posiadam :
- Projekt Gaja,Scythe,Root,Eclipse,Kemet,Inis,Chaos w Starym Świecie,On Mars,Lords of Hellas,Gejsze,Imperial 2030,Small World,Misja Czerwona Planeta,Tikal,Impuls,Metallum,Metro 2033,Rattus,Sztuka Wojny.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Zakazane Gwiazdy, SW Rebelia, Zimna Wojna, Blood Rage, Spirit Island, Gra o tron 2ed., Cyklady, Alien Frontiers, Tiny Epic Galaxies, Godfather, Belfort, Stronghold 2ed., Blackout, Cry Havoc, Mare Nostrum.
c) Nie chcę :
- Twilight Imperium (za duża/długa/ciężka), Wojna o Pierścień (za długa), Rising Sun (nieinteresujący mnie temat), Lisboa (za ciężka/długa), Shogun (nieinteresujący mnie temat), Imperial (mam nowszy 2030).

2. Gry Kooperacyjne (Co-op Games) :

a) Posiadam :
- Mage Knight,Nemesis,Robinson,Eldritch,Aeon's End,Sherlock,Pandemia,Pandemia Cthulhu,Time Stories,Tajniacy Duet,This War of Mine,Magia i Myszy,Ognisty Podmuch,The Mind,Deam Man Tell No Tales.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Spirit Island, Arkham Horror LCG, Posiadłość Szaleństwa 2ed., Martwa Zima, Kroniki Zbrodni, Detektyw, Harry Potter, Sword&Sorcery, Hanabi, Warhammer Quest LCG, Gears of War, Cthulhu DMD, XCOM.
c) Nie chcę :
- Gloomheaven (za duża/długa/ciężka), Pandemi Legacy (Grałem), 7th Continent (nie ma PL), Mechs vs Minions (nie podeszła), Gry z serii Władca Pierścieni (nie przepadam), Gry z serii Zombicide (nie przepadam).

3. Gry Abstrakcyjne :

a) Posiadam :
- Azul, Sagrada, Minerały, Zamek Smoków, Santorini, Fits.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Patchwork, GO, Onitama, Rój, Miasteczka, Fotosynteza, Warchest, Tash-Kalar, Mexica.
c) Nie chcę :
- Reef (nie podeszła), Mahjong (mam Zamek Smoków).

4. Gry z budowaniem Talii, Woreczka, Puli Kości etc. (Deck/Bag/Pool building game) :

a) Posiadam :
- Great Western Trail,Concordia,Brzdęk,Brzdęk w Kosmosie,Dominion,Roll for the Galaxy,Szarlatani z Pasikurowic,Star Realms,Hero Realms,Cthulhu Realms,Century Korzenny Szlak,Poledynek DC,Dice Settlers,Not Alone.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Orlean, Mombasa, Górą i Dołem, Harry Potter, Altiplano, Newton, Runebound 3ed., Wiertła skały minerały, Undaunted Normandy, Studium w Szmaragdzie.
c) Nie chcę :
- Food Chain Magnet (nie podeszło), Gry z serii Władca Pierścieni (nie przepadam), Tainted Grail (za duża/długa/ciężka), Obession (nie podeszło).

5. Gry z umieszczaniem robotników na planszy (Worker Placement) :

a) Posiadam :
- Tzolk'in, Robinson Crusoe, Everdell, Architekci/Paladyni z Zachodniego Królestwa, On Mars, Lewis&Clark, Władcy Podziemi, Osadnicy Narodziny Imperium, Klany Kaledonii, Wyspa Skye.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Viticulture, Orlean, Agricola, Le havre, Anachrony, Keyflower, Pola Arle, Lords of the Waterdeep, Mombasa, Troyes, Epoka Kamienia, Najeźdźcy z Północy, Wojownicy Midgardu, Targi, Alchemicy, Ganges.
c) Nie chcę :
- Uczta dla Odyna (za duża/długa/ciężka), Caverna (za duża/długa/ciężka), Caulus (za duża/długa/ciężka), Teotihuacan (nie podszedł).

6. Gry przygodowe/Gry z eksploracją mapy (Adventure Games/Map exploration) :

a) Posiadam :
- Mage Knight, Nemesis, This War of mine, Time Stories, Descent 2ed. , Claustrophobia, Western Legends, Ognisty Podmuch, ZONA.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Posiadłość Szaleństwa 2ed., Cthulhu DMD, El Dorado, Horror w Arkham 2ed., Runebound 3 ed., Ucieczka : Świątynia Zagłady, Gears of War.
c) Nie chcę :
- Gloomheaven (za duża/długa/ciężka), Gry z serii Władca Pierścieni (nie przepadam), Gry z serii Zombicide (nie przepadam), Gry z serii Star Wars (Zewnętrzne Rubieże, Imperium atakuje etc.)

7. Gry będące typowymi nawalankami z masą negatywnej interakcji (Take That/Fighting/Negative Interaction) :

a) Posiadam :
- Terraformacja Marsa, Android Netrunner, Dominion, Star/Hero/Cthulhu/Fantasy Realms, Summoner Wars, Mage Wars, Valhalla, Warhammer Inwazja, Spartakus, Neuroshima Hex 3.0/Monolith Arena.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Kosmiczne Spotkania, Arcadia Quest, Seasons, Res Arcana, Manhattan Project, Keyforge, Raptor, Colt Express, Świat Dysku Ankh-Morpork, Coup, Dolina Kupców, Bang!, Dice City, Nanty Narking.
c) Nie chcę :
- Rising sun ( nie lubię tematyki), Magic the Gathering (pay to win), Veto (mam Magnatów i wystarczy) Nexus Ops (nie podeszła), Gry z tematyką baseballu i footballu amerykańskiego (nie lubię tej tematyki).

8. Gry z zarządzaniem ręką (Hand Management) :

a) Posiadam :
- Terraformacja Marsa, Brass Birminghan/Lancashire, Great Western Trail, Mage Knight, Root, 7 Cudów Świata/7CŚ Pojedynek, Android Netrunner, Everdell, Dominion, Aeon's end, Pandemia, Kemet, Inis,
Wsiąść do Posciągu, Star/Hero/Cthulhu/Fantasy Realms, Chaos w Starym Świecie, On Mars, Na chwałę rzymu, Lewis&Clark, Summoner Wars, Lords of hellas, Shotten Totten, Gejsze, Władcy Podziemi,
Century Korzenny Szlak, Misja Czerwona Planeta, Western Legends, 51 Stan/Osadnicy NI, Zaginione Miasta, Quadropolis, Suburbia, Spartakus, Boss Monster, Innowacje, Super Hot, Gloom, Alhambra, 5 Tribes.
b) Zastanawiam się nad kupnem :
- Zakazane Gwiazdy, SW Rebelia, Zimna Wojna, Blood Rage, Spirit Island, Gra o tron 2ed., Na Skrzydłach, Viticultures, Race for the Galaxy, Arkham Horror LCG, Mombasa, Tygrys i Eufrat, Trajan, Głębia,
Grand Austria Hotel, Martwa Zima, Alchemicy, Memoir 44, Tichu, Seasons, Space Alert, Maracaibo.
c) Nie chcę :
- Gloomheaven (za duża/długa/ciężka), Gry z serii Władca Pierścieni (nie przepadam), Gry z serii Zombicide (nie przepadam), Gry z serii Star Wars (Zewnętrzne Rubieże, Imperium atakuje etc.).

Będę wdzięczny za pomoc w wybraniu gier do kupna (np. po jednej Waszym zdaniem najlepszej z każdej, z wymienionych przeze mnie kategorii).
Oczywiście kategorii jest więcej, więc będę wdzięczny za inne propozycje.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: miszczu666 »

Takie parę moich przemyśleń.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 ...
1. Gry z Kontrolą Terytorium (Area Control/Dudes on Map/Area Majority) :
Spoiler:
Zastanawiasz się nad SW Rebelia - zastanów się też na Wojną o Pierścień. Nie jest wcale dłuższa od Rebelii. Obie polecam z całego serca, ale nie wypowiem się jak się w nie gra na więcej niż 2 osoby, bo nie grałem.
Zakazane Gwiazdy świetne, ale obecnie dostępne tylko z drugiej ręki w kosmicznych cenach.
Godfather warto rozpatrzyć, bo zarówno posiada area control, jak i worker placement.

Widzę też, że w 8 kategorii zastanawiasz się nad Grą o Tron. Nie skreślaj w takim razie Twilight Imperium 4.
Sprawia wrażenie dużej i ciężkiej, ale jest łatwiejsze od GoT'a. Zarówno w GoT'a, jak i w TI gra może trwać koło 8 godzin, ale z tych dwóch osobiście wybieram TI4. Daje mi więcej frajdy, a tymczasowe sojusze dzięki mechanice weksli, mimo że nadal tymczasowe, dają jednak czas na reakcję. Jak dla mnie, jedyny minus tej gry to to, że trzeba to traktować jak wydarzenie, zaplanować ze sporym wyprzedzeniem i zebrać odpowiednio liczną ekipę - sensownie jest przy 4 graczach, ale przy 6 najlepiej.
Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 2. Gry Kooperacyjne (Co-op Games) :
Spoiler:
Z powyższych, nad którymi się zastanawiasz, miałem styczność tylko z Detektywem, ale polecam. Coś zupełnie innego niż posiadane przez Ciebie tytuły.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 3. Gry Abstrakcyjne :
Spoiler:
Tutaj nie pomogę, bo abstrakty w ogóle do mnie nie przemawiają. żaden.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 4. Gry z budowaniem Talii, Woreczka, Puli Kości etc. (Deck/Bag/Pool building game) :
Spoiler:
Czytam co tu ciekawego masz i nad czym się zastanawiasz. Odradzam Runebound - zero budowy talii, woreczka, puli kości. Jedyne co, to mogą dojść żetony ataku/obrony do wykorzystania po zakupie sprzętu dla bohatera. Poza tym, bez dodatków gra nudna jak flaki z olejem (przynajmniej dla mnie). Sprzedałem po 3 partiach.
Ale z całego serca mogę polecić Legendary Encounter - Alien. Lub inną z tej serii. Deck Builder pełną gębą.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 5. Gry z umieszczaniem robotników na planszy (Worker Placement) :
Spoiler:
Jak pisałem wyżej, rozważ Godfather też w tej kategorii.
Epoka Kamienia jak na lekkiego worker placementa może zawieść losowością - ilość zebranych zasobów jest zależna od rzutu kośćmi za robotników.
Lords of Wartedeep - jeden z moich ulubionych, ale grałem z dodatkami, więc nie wiem jak by się grało bez nich. A dają sporo ciekawych rzeczy (akcje dające większe korzyści, ale również korupcję, która na koniec gry jest warta punkty ujemne, których ilość jest zależna od tego, ile korupcji mają wszyscy gracze).
Najeźdźcy z Północy dostępni z drugiej ręki z ceną sporo wyższą niż pierwotna cena rynkowa. Ale ostatnio dodatki były na wyprzedażach po 35zł za sztukę, więc łatwiej będzie dorwać cały komplet, co jednak tanie nie będzie.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 6. Gry przygodowe/Gry z eksploracją mapy (Adventure Games/Map exploration) :
Spoiler:
Tutaj wypowiem się tylko tyle, że ze swojej strony nie polecam Runebound.
Reszta wyborów wygląda ciekawie, ale nie pomogę, bo nie grałem.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 7. Gry będące typowymi nawalankami z masą negatywnej interakcji (Take That/Fighting/Negative Interaction) :
Spoiler:
Może pomyśl nad Dune. Nie została wydana po polsku (może ktoś się tego podejmie), ale łączy w sobie i nawalankę, i dyplomację, i area controll. Tylko trochę tych zasad ma...
Sprawdź też Scythe. Nie jest to co prawda gra o typowej naparzance, tylko bardziej świetnie wydany eurasek z area controll, ale walka też występuje. Nie zawsze się opłaca, ale też nie zawsze jej negatywne efekty są aż tak odczuwalne.

Mortinista pisze: 03 mar 2020, 14:17 8. Gry z zarządzaniem ręką (Hand Management) :
Spoiler:
Większość z Twoich typów już się przewinęła wyżej, więc tylko dopiszę małe co nieco do tych, do których nic nie napisałem wcześniej, a według mnie są ciekawe.
Zimna Wojna - jeśli lubisz ten temat, to śmiało. Gra tylko i wyłącznie dwuosobowa i długością rozgrywki odpowiada SW Rebelii i Wojnie o Pierścień.
Blood Rage - pierwsze parę rozgrywek jest świetne. Ekstra figurki, ciekawa mechanika kart różnych na każdą epokę, potwory, Ragnarok!!!. Ale po jakimś czasie robi się powtarzalne. I okupowanie przez jednego gracza przez całą grę rejonu niszczonego na koniec rozgrywki - niefajne.
Gra o Tron - świetna, tematyczna, dłuuuuga i męcząca. W piątej godzinie gry jestem bardziej zmęczony niż po 8 godzinach z Twilight Imperium.

I to tyle ode mnie, wypowiedziałem się w temacie gier, w które grałem.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Dauda
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2012, 10:55
Has thanked: 58 times
Been thanked: 25 times

Re: Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: Dauda »

Dune jest świetny, jedna z moich ulubionych planszówek na 5-6 osób. Ale jeżeli masz grać tylko na 2-3 osoby to absolutnie nie warto.
Scythe również na 2-3 osoby jest nudny jak flaki z olejem, odpuściłbym.
Co do Blood Rage to jest początkowo fajny, jednak po paru partiach nuda. Inis wymiótł BR z mojej kolekcji.
Z gier typu dudes on map spróbuj dorwać Clockwork Wars (chyba na forum ktoś miał na sprzedaż) - świetnie działa w każdym składzie, we 4 osoby potrzeba max 2h na partyjkę i ma masę fajnego planowania (z ukrytymi rozkazami rozmieszczania oddziałów - miodzio).
Z lżejszych to faktycznie Godfather może się okazać całkiem w porządku, fajnie działa już od 3 osób, ale im więcej tym lepiej:) Poza tym to ulubiona gra mojej Żony:)
Z abstraktów zdecydowanie polecam GO, ale to nie jest gra dla każdego i wymaga poświęcenia. Mam za sobą dopiero około 30 partii i nadal nie mam pojęcia jak grać dobrze:)
No i chyba nigdzie nie wymieniłeś Cywilizacji Poprzez Wieki. Na 2 i 3 osoby działa rewelacyjnie, przy ograniu powinno się zmieścić we 3 osoby do 4h. Zdecydowanie polecam.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: shuji »

<r>Hej, poniżej odnoszę się do kategorii, o których coś mogę powiedzieć:<br/>

<QUOTE><s>
</s>1. Gry z Kontrolą Terytorium (Area Control/Dudes on Map/Area Majority) :<br/>
<br/>
a) Posiadam :<br/>
- Projekt Gaja,Scythe,Root,Eclipse,Kemet,Inis,Chaos w Starym Świecie,On Mars,Lords of Hellas,Gejsze,Imperial 2030,Small World,Misja Czerwona Planeta,Tikal,Impuls,Metallum,Metro 2033,Rattus,Sztuka Wojny.<br/>
b) Zastanawiam się nad kupnem :<br/>
- Zakazane Gwiazdy, SW Rebelia, Zimna Wojna, Blood Rage, Spirit Island, Gra o tron 2ed., Cyklady, Alien Frontiers, Tiny Epic Galaxies, Godfather, Belfort, Stronghold 2ed., Blackout, Cry Havoc, Mare Nostrum.<br/>
c) Nie chcę :<br/>
- Twilight Imperium (za duża/długa/ciężka), Wojna o Pierścień (za długa), Rising Sun (nieinteresujący mnie temat), Lisboa (za ciężka/długa), Shogun (nieinteresujący mnie temat), Imperial (mam nowszy 2030).<e>
</e></QUOTE>

Na pewno nie bierz Gry o Tron. Ona nie tylko nie działa na 2-3 osoby, ale działa tylko i wyłącznie na 6 osób, jeśli chcesz sensownie grać. Na inną liczbę osób można tylko popykać, żeby się nauczyć zasad. Ktoś wyżej napisał, że 8 godzin - tutaj się nie zgodzę. Jeśli wszyscy znają zasady i są chociaż trochę ograni to około 4 godzin powinno wystarczyć. Jak bardzo dużo rozkmin i licytacji wyjdzie to 5 - absolutnie max 6. Chyba, że ktoś myśli godzinę nad jednym ruchem - na takich gigantów niestety gra jest wrażliwa. <br/>
Zimna wojna jest świetna i tylko na 2 osoby. Trochę do mnie nie przemawia instrukcja, miałem problemy, żeby się dobrze tej gry nauczyć, ale warto było (możliwość wystrzelenia papieża w kosmos bezcenna)<br/>
Stronghold też tylko na dwie osoby i podobnie jak Zimna Wojna powinieneś grać ze stałym partnerem. Gra jest wrażliwa na różny poziom graczy. Jeśli lubisz nowości to można pomyśleć o Strongholdzie Undead (jeśli by tak było, to odezwij się na PW, bo zastanawiam się nad odstąpieniem KS, który zamówiłem)<br/>

<QUOTE><s>
</s>2. Gry Kooperacyjne (Co-op Games) :<br/>
<br/>
a) Posiadam :<br/>
- Mage Knight,Nemesis,Robinson,Eldritch,Aeon's End,Sherlock,Pandemia,Pandemia Cthulhu,Time Stories,Tajniacy Duet,This War of Mine,Magia i Myszy,Ognisty Podmuch,The Mind,Deam Man Tell No Tales.<br/>
b) Zastanawiam się nad kupnem :<br/>
- Spirit Island, Arkham Horror LCG, Posiadłość Szaleństwa 2ed., Martwa Zima, Kroniki Zbrodni, Detektyw, Harry Potter, Sword&Sorcery, Hanabi, Warhammer Quest LCG, Gears of War, Cthulhu DMD, XCOM.<br/>
c) Nie chcę :<br/>
- Gloomheaven (za duża/długa/ciężka), Pandemi Legacy (Grałem), 7th Continent (nie ma PL), Mechs vs Minions (nie podeszła), Gry z serii Władca Pierścieni (nie przepadam), Gry z serii Zombicide (nie przepadam).<e>
</e></QUOTE>

W coopy się dopiero wkręcam więc chętnie poobserwuję temat. Na pewno bardzo polecam Detektywa - jest świetny. Myślałem też o xcomie, ale nie zachęcił mnie gameplay, który obejrzałem na youtube. Zastanawiałem się też nad kronikami zbrodni, szczególnie w kontekście obecnego kickstartera, ale podobno ta podstawka ma parę błędów. Chociaż pewnie ją kupię, ale na razie mam w co grać. <br/>

<QUOTE><s>
</s>5. Gry z umieszczaniem robotników na planszy (Worker Placement) :<br/>
<br/>
a) Posiadam :<br/>
- Tzolk'in, Robinson Crusoe, Everdell, Architekci/Paladyni z Zachodniego Królestwa, On Mars, Lewis&Clark, Władcy Podziemi, Osadnicy Narodziny Imperium, Klany Kaledonii, Wyspa Skye.<br/>
b) Zastanawiam się nad kupnem :<br/>
- Viticulture, Orlean, Agricola, Le havre, Anachrony, Keyflower, Pola Arle, Lords of the Waterdeep, Mombasa, Troyes, Epoka Kamienia, Najeźdźcy z Północy, Wojownicy Midgardu, Targi, Alchemicy, Ganges.<br/>
c) Nie chcę : <br/>
- Uczta dla Odyna (za duża/długa/ciężka), Caverna (za duża/długa/ciężka), Caulus (za duża/długa/ciężka), Teotihuacan (nie podszedł).<e>
</e></QUOTE>

Wszyscy chwalą bardzo agricole, ale ta tematyka w ogóle mi nie podeszła - zastanów się czy chcesz hodować zwierzątka. Wszystko w zerowej interakcji z innymi, każdy gra swoje. <br/>
Lords of Waterdeep jest super, ale trzeba być mentalnym gimnazjalistą chociaż na czas gry (ja jestem zawsze gotowy:) ). Oczywiście żartuję, ale tak mi się kojarzy tematyka i estetyka tej gry. Bardzo prosty, ale przyjemny workerplacement - świetny do pogrania z osobami, które nie są biegłe w planszówki, na każdym poziomie itd.</r>
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 187 times
Been thanked: 29 times

Re: Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: Mankoslaw »

shuji pisze: 04 mar 2020, 12:37 Stronghold też tylko na dwie osoby i podobnie jak Zimna Wojna powinieneś grać ze stałym partnerem. Gra jest wrażliwa na różny poziom graczy
Potwierdzam - Zimna Wojna dobrze działa gdy gracze są na tym samym poziomie... najlepiej jeśli naraz zaczynają się uczyć i następnie zgłębiać treść kart w grze i je zapamiętywać i przyswajać... w pewnym momencie zacząłem grać solo na appce i następnie zauważyłem że w normalnej grze miałem przewagę nad stałym kompanem do tej gry - więc porzuciłem aplikację żeby w pełni czerpać z gry na planszy z przyjacielem :)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Uzupełnienie kolekcji gier...

Post autor: NestorZolo »

Jeśli masz gwt i zastanawiasz się nad mombasą, to śmiało możesz też się zastanawiać nad Blackout Hongkong. Zarządzanie ręką, budowanie talii, w pewnym sensie kontrola terytoriów, zbieranie kolekcji. Plus kilka innych ciekawych rzeczy.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
ODPOWIEDZ