Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: bdm »

Wszystkie punkty na TAK. Na niektórych kartach są efekty, które pozwalają zakupione karty dać na rękę i też dociągać dodatkowe karty tak, że zagrywasz w turze ich więcej niż 5.
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Beerior »

W punkcie 5. karty dobierasz na koniec swojej tury, dzięki temu np peleryna niewidka Harrego zmniejsza obrażenia otrzymane w turach innych graczy.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

salut pisze: 16 mar 2024, 12:14 3. Każda która użyje też daje do odrzuconych (mogę użyć dowolną liczbę?)
Tak, ale dopiero na koniec tury. Tzn. jeśli musisz przetasować odrzucone karty w trakcie tury, nie będzie w nich kart zagranych w tej turze.

Ta zasada jest po to, by uniemożliwić sytuację, w której ktoś w nieskończoność zagrywa karty.
kamj
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2015, 11:26
Been thanked: 1 time

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: kamj »

Mam pytanie odnośnie talii gracza.
1. Przykładowo 1 scenariusz..biorę 10 kart i losuje z nich 5
2. Dodatkowo każda która kupię od razu daje do odrzuconych.(Nie mogę jej użyć do momentu aż wykorzystam wszystkie karty z talli do dociagania i przetasuje stos kart odrzuconych?)
3. Każda która użyje też daje do odrzuconych (mogę użyć dowolną liczbę?)
4. Koniec tury wszystkie moje pozostałe (nie użyte) karty i tak daje do odrzuconych
5. Na początku swojej tury dobieram że swojej tali 5 kart, albo jak brakuje to tasuje stos moich kart odrzuconych i dobieram z niego
6. Do pkt 5 jeśli dobrałem np 3 karty i brakło to tasuje stos kart odrzuconych i dobieram 2 brakujące.
ad. 1 - wyciągasz 5 z góry zakrytej talii - nie losujesz
ad. 2 - tak
ad. 3 - po zakończeniu swojej tury
ad. 4 - żeby była jasność, "nie użyte" które miałeś na ręce, te które masz zakryte pozostają do dociągnięcia w następnej turze
ad. 5 - tak, ale patrz punkt trzeci, odrzucasz dopiero po zakończeniu tury
ad. 6 - tak
ODPOWIEDZ