Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: hipcio_stg »

miker pisze: 09 maja 2021, 15:30
Bruno pisze: 09 maja 2021, 12:21 Temat - bumerang...
Przyczyny, dla których Phalanxi postąpili jak postąpili, są już dawno znane (i dla mnie zrozumiałe). Niemniej, wszelkie obawy wydawcy, że mając PDF przetłumaczonej instrukcji, gracze nie kupią polskiej edycji gry, tylko angielską, można obecnie uznać za unieważnione olbrzymią rozchwytywalnością "polskiego" Brassa.
A zatem dziś wydawnictwo mogłoby chyba ten plik "uwolnić" bez obaw o swój wynik handlowy?
Spoiler:
Temat bumerang, bo nadal czekam na poprawioną wersję poprawionej mapy do Toskanii. Sposób w jaki Phalanx prowadzi komunikację z klientami jest rodem z 1989 roku. Rebel, mimo gier głównie dla rodzin i dzieci lub gier pasjansów, potrafi to robić. Phalanx nie. Do tego ten PDF... Śmieszno-smutne :) Najwidoczniej ludzie wolą uczyć się na błędach swoich, niż cudzych. Brass Birmingham miałem już w koszyku 4h temu. Wyjąłem z koszyka. Powodzenia Phalanx :)
Najgorsze jest to, że Ty wyjąłeś go z koszyka, a ktoś inny i tak włożył do koszyka. Cały nakład zostanie sprzedany, a ceny poszybują. Ot taka walka z systemem.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Lolas »

miker pisze: 09 maja 2021, 15:30 Brass Birmingham miałem już w koszyku 4h temu. Wyjąłem z koszyka. Powodzenia Phalanx :)
I to jest konkretna decyzja, którą szanuję: nie akceptujesz polityki wydawnictwa = nie kupujesz ich produktów. Nie rozumiem za to wylewania żalu na forum, na którym temat był wałkowany wielokrotnie. Jest to już męczące i niepotrzebne. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy nie zaczniesz tu rwać szat nad dostępnością i ceną Brassa, gdy nakład zostanie wyprzedany a Ty zapragniesz włożyć go jednak do koszyka w przystępnej cenie ;-)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: playerator »

Lolas pisze: 10 maja 2021, 01:00 (...) Nie rozumiem za to wylewania żalu na forum, na którym temat był wałkowany wielokrotnie (...)
Czy problem zniknął? O ile wiem, to nie. A jeśli nie zniknął, cóż dziwnego w tym, że jest zauważany przez kolejne osoby?

Lolas pisze: 10 maja 2021, 01:00 (...) Jest to już męczące i niepotrzebne (...)
Ale przecież to jest temat poświęcony dyskusji o braku instrukcji elektronicznej do BB. Dokładnie temu. Może wystarczy go ignorować?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Najlepsze jest to, ze cala ta dyskusja mniej wiecej od roku nie ma sensu. Kto chcial i pomyslal ma wersje instrukcji pdf pl. Wystarczylo kogos poprosic i nie udostepniac dalej. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 701
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 548 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: miker »

Lolas pisze: 10 maja 2021, 01:00
miker pisze: 09 maja 2021, 15:30 Brass Birmingham miałem już w koszyku 4h temu. Wyjąłem z koszyka. Powodzenia Phalanx :)
I to jest konkretna decyzja, którą szanuję: nie akceptujesz polityki wydawnictwa = nie kupujesz ich produktów. Nie rozumiem za to wylewania żalu na forum, na którym temat był wałkowany wielokrotnie. Jest to już męczące i niepotrzebne. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy nie zaczniesz tu rwać szat nad dostępnością i ceną Brassa, gdy nakład zostanie wyprzedany a Ty zapragniesz włożyć go jednak do koszyka w przystępnej cenie ;-)
Wylewanie żali na forum? Po to jest forum, żeby dzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami, pomysłami, czyż nie? Bo jeśli forum jest tylko dla wydawnictw i pochwalnych postów dla nich, za cudowną możliwość wydania gry w Polsce, to zacznę kupować wersje angielskie i pozbędę się problemu. W Polsce w niektórych momentach zapominamy, że my, klienci, płacimy pensje wydawcom. Może nam się nie podobać to w jaki sposób postępują, począwszy od używania plastyku, a skończywszy na wycinaniu drzew czy obsłudze klienta. Ja w odpowiedzi na moim zdaniem dziwną decyzję wydawnictwa o nieudostępnianiu polskiej instrukcji w PDF napisałem co myślę. Nie jest dla mnie problemem język angielski, bo używam go w pracy praktycznie przez 8h dziennie od 2004 roku. Ale mając możliwość kupienia polskiej gry, ściągnięcia instrukcji na iPada, którego używam do szybkiego przeszukania słuch kluczowych (tzw. CTRL-F) ma dla mnie dużą wartość dodaną i skraca znacząco czas rozgrywki, jeśli nie jestem czegoś pewien. Nigdy nie pomyślałem o kupnie wersji obcojęzycznej i ściąganiu polskiej instrukcji. Dla mnie to się nie spina i nie ma sensu. Stąd moja opinia na temat Phalanx, a dodatkowo poparta ich obsługą w przypadku wadliwej jakości planszy do Toskanii, gdzie wszyscy czekamy na poprawkę poprawki planszy... Kuriozum.
omas pisze: 10 maja 2021, 08:56 Najlepsze jest to, ze cala ta dyskusja mniej wiecej od roku nie ma sensu. Kto chcial i pomyslal ma wersje instrukcji pdf pl. Wystarczylo kogos poprosic i nie udostepniac dalej. Tyle w temacie.
Tym bardziej martwi mnie, że nie ma tej wersji tu na forum. Jak rozumiem preferujemy planszówkowe podziemie, podobnie do ulotek Solidarności w latach 80-tych...
Jaki jest sekretny kod żeby dostać instrukcję? :lol:
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: kdsz »

Ale wiesz, że gra jest całkowicie niezależna językowo i możesz grać na bazie angielskiej instrukcji? Ta jest dostępna online:
http://files.roxley.com/Brass-Birmingha ... lights.pdf
miker pisze: 10 maja 2021, 09:57 Wylewanie żali na forum? Po to jest forum, żeby dzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami, pomysłami, czyż nie?
Dokładnie tak jest. Tylko że ta dyskusja już się przetoczyła przez forum dawno temu. Gdyby uczestnicy dorzucali nowe argumenty, to rozumiem i popieram sens takie rozmowy, ale nie ctrl+c i ctrl+v tez sprzed wielu miesięcy...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1498 times
Been thanked: 1151 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Bruno »

kdsz pisze: 10 maja 2021, 10:12 (...) Tylko że ta dyskusja już się przetoczyła przez forum dawno temu. Gdyby uczestnicy dorzucali nowe argumenty, to rozumiem i popieram sens takie rozmowy, ale nie ctrl+c i ctrl+v tez sprzed wielu miesięcy...
Hm, no chyba pojawił się nowy 'argument' - przytoczę go ponownie:
- każdy kolejny nakład polskiego Brassa wyprzedaje się na pniu. Zatem argument o zabezpieczeniu wyników sprzedaży polskiej wersji upada, isn't it? :wink:

Piszę to jako adwokat diabła, bo mi brak tego pdfa nie doskwiera, a ÓWCZESNĄ decyzję wydawnictwa rozumiem.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

omas pisze: 10 maja 2021, 08:56 Najlepsze jest to, ze cala ta dyskusja mniej wiecej od roku nie ma sensu. Kto chcial i pomyslal ma wersje instrukcji pdf pl. Wystarczylo kogos poprosic i nie udostepniac dalej. Tyle w temacie.
Tym bardziej martwi mnie, że nie ma tej wersji tu na forum. Jak rozumiem preferujemy planszówkowe podziemie, podobnie do ulotek Solidarności w latach 80-tych...
Jaki jest sekretny kod żeby dostać instrukcję? :lol:
[/quote]

Zabawny nie jestes ani troche :) czytaj ze zrozumieniem prosze. Poprosic i nie puszczac dalej w net. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: hipcio_stg »

omas pisze: 10 maja 2021, 14:20
omas pisze: 10 maja 2021, 08:56 Najlepsze jest to, ze cala ta dyskusja mniej wiecej od roku nie ma sensu. Kto chcial i pomyslal ma wersje instrukcji pdf pl. Wystarczylo kogos poprosic i nie udostepniac dalej. Tyle w temacie.
Tym bardziej martwi mnie, że nie ma tej wersji tu na forum. Jak rozumiem preferujemy planszówkowe podziemie, podobnie do ulotek Solidarności w latach 80-tych...
Jaki jest sekretny kod żeby dostać instrukcję? :lol:
Zabawny nie jestes ani troche :) czytaj ze zrozumieniem prosze. Poprosic i nie puszczac dalej w net. Pozdrawiam.
[/quote]

Ja uważam podobnie jak @miker, że takie rzeczy mogłyby być dostępne tutaj. Nie na zasadzie podklejenia linku na forum FB, tylko np. instrukcja pdf info priv z adresem mailowym i już. Tak dostałem przecież dodatek TTR Polska dzięki podobnej życzliwości. Oczywiście jeżeli ktoś mnie o niego tutaj poprosi to poszukam pliki na poczcie i prześlę zainteresowanym, ale nie wrzucę go/ich w żadne miejsce do pobrania.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Ale wydawca sobie tego nie zyczy i inaczej nie bedzie. Naprawde tak trudno Wam to zrozumiec ?
Zachowujecie sie dziwnie. Kup gre jeden z drugim i zeskanuj sobie. Unioslem sie ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

Kupiłem grę w polskiej wersji i wciąż chcę polską instrukcję w formie elektronicznej. Skan nie załatwia sprawy - brak wyszukiwania. Korzystam z angielskiej ale wolę polską. Zresztą teraz publikowanie instrukcji - nawet przed premierą - to standard.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: hipcio_stg »

omas pisze: 11 maja 2021, 09:28 Ale wydawca sobie tego nie zyczy i inaczej nie bedzie. Naprawde tak trudno Wam to zrozumiec ?
Zachowujecie sie dziwnie. Kup gre jeden z drugim i zeskanuj sobie. Unioslem sie ;)
Również mam swoją kopię BB. Mi osobiście nie brakuje tej instrukcji w pdf, ale wziąłem mały udział w pobocznej dyskusji. EOO
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Lolas »

Zastanawiam się, do czego potrzebne to mityczne "wyszukiwanie w pdfie"? Czy komuś zdarzyło się, aby po rozegraniu pierwszej partii mieć jakieś wątpliwości co do zasad w Brassie? Przecież ta gra ma bardzo przejrzyste i klarowne reguły (tak często opisywane jako "eleganckie" :))
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 557 times
Been thanked: 272 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Markus »

Chowanie przez wydawcę tego pdf z polską instrukcją to zwykła dzecinada.
Patrząc na ilość postów o tej grze jaką wygenerowała ta sprawa, można uznać to za "świadomą strategię marketingową" :D :D :D produktu.
Panowie szkoda nerwów na niereformowalne wydawnictwo, zagłosujcie pieniędzmi i tyle.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dwaduzepe »

Lolas pisze: 11 maja 2021, 12:03 Zastanawiam się, do czego potrzebne to mityczne "wyszukiwanie w pdfie"? Czy komuś zdarzyło się, aby po rozegraniu pierwszej partii mieć jakieś wątpliwości co do zasad w Brassie? Przecież ta gra ma bardzo przejrzyste i klarowne reguły (tak często opisywane jako "eleganckie" :))
to jest tylko bicie piany dla samego bicia piany. Zasady Brassa sa tak proste, ze nikomu pdf niepotrzebny, ale awanturnicy musza sie awanturowac o wszystko
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

Chodzi o zasadę a nie awanturowanie się.

Edycja:
dwaduzepe pisze: 11 maja 2021, 12:22 to jest tylko bicie piany dla samego bicia piany. Zasady Brassa sa tak proste, ze nikomu pdf niepotrzebny, ale awanturnicy musza sie awanturowac o wszystko
Generalizujesz - Tobie i wielu innym nie jest potrzebne ale to nie znaczy, że nikomu. Mnie jest potrzebny pdf choćby po to aby kolega mógł instrukcję przed grą przeczytać.
A wyszukiwanie potrzebne jest po to aby szybko w tekście coś znaleźć - taka podpowiedź. Na przykład wyszukać "piwo", którego wykorzystanie jest mało eleganckie w Brassie.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 701
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 548 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: miker »

Bicie piany, ale działa :)
Oficjalny profil FB Phalanx chyba coś zrozumiał. Być może to zbieg okoliczności z narzekaniem, a może narzekanie pomaga?

Info o poprawionej poprawionej planszy do Toskanii oraz post czy dwa wyżej instrukcja w PDF do Red Raising.

https://www.facebook.com/20244989661175 ... 95230/?d=n
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dwaduzepe »

Losiek pisze: 11 maja 2021, 12:55 Chodzi o zasadę a nie awanturowanie się.

Edycja:
dwaduzepe pisze: 11 maja 2021, 12:22 to jest tylko bicie piany dla samego bicia piany. Zasady Brassa sa tak proste, ze nikomu pdf niepotrzebny, ale awanturnicy musza sie awanturowac o wszystko
Generalizujesz - Tobie i wielu innym nie jest potrzebne ale to nie znaczy, że nikomu. Mnie jest potrzebny pdf choćby po to aby kolega mógł instrukcję przed grą przeczytać.
A wyszukiwanie potrzebne jest po to aby szybko w tekście coś znaleźć - taka podpowiedź. Na przykład wyszukać "piwo", którego wykorzystanie jest mało eleganckie w Brassie.
zrob koledze zdjecia - to jest kilka stron
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: addekk »

dwaduzepe pisze: 11 maja 2021, 15:03 zrob koledze zdjecia - to jest kilka stron
Teraz ty bijesz pianę nie wiadomo o co :)
Jest kilka stron, ale tracisz na to niepotrzebnie czas, żeby to miało ręce i nogi musisz się bawic w obróbkę zdjęć. Naprawdę wydawcy by się krzywda nie stała jakby była instrukcja i nie ma co pisać więcej i tyle :)
Wiesz równie dobrze w pudełku nie musi być instrukcji bo przecież jest po angielsku w internecie :)
Weźże chodźże grać BGG
Probe9
Posty: 2456
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Probe9 »

W momencie premiery gry, decyzja o nieudostępnianiu polskiej instrukcji była dla mnie w 100% usprawiedliwiona biznesowo. Ale teraz przy kolejnym dodruku kiedy już wiadomo, że decyzja o wydaniu gry w Polsce się opłaciła, to stanąłbym na stanowisku, że udostępnienie tej instrukcji to byłby dobry pomysł.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dwaduzepe »

obrobke zdjec haha dobra znikam, bo pieniacze szaleja
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

Szczerze mówiąc to tylko Ty tutaj bijesz pianę, pozostali kulturalnie przedstawiają argumenty.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: dominGeS »

Czy naprawdę trzeba tyle o tym gadać? No w takim szoku jestem, że rok czasu temat jest wałkowany i wałkowany. Mam angielsķą wersję i poradziłem sobie z zasadami dzięki BGG. Myślę, że jak ja dałem radę przyswoić zasady, to każdy jest w stanie i nie potrzebna jest do tego instrukcja pl w sieci.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: omas »

Rozdac znajomym mozna planszetki pomocy pana WRS'a. Swietne sa.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - instrukcja (dyskusje).

Post autor: Losiek »

Świetne są ale z nich nikt nie nauczy się grać.
ODPOWIEDZ