Call of Cthulhu LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Call of Cthulhu LCG

Post autor: Senaszel »

Nadchodzi kolejna gra w formacie LCG
No wlasnie nadchodzi czy nadeszla?
4 December ukazal sie update do spoilera do the Call of Cthulhu LCG Core Set
tymczasem do gry mozna dokupic juz ...6+2 Chapter Packi

W ccg dlugo sobie nie pogralem...
gra naprawde trzyma klimat wiec chetnie bym sprobowal lcg...
Szkoda ze to takie zagmatwane
ale coz sprawy sie dopiero prostuja!

Zaczynam fantazjowac nad powrotem Kultu jako LCG...
To by bylo dopiero bylo "awensome" 8)

ps Jak mam byc szczery to nie radze sobie z czytaniem tej strony
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... sp?eidm=11 :mrgreen:

edit: Sam zobie odpowiem ; Wyjdzie pod koniec stycznia!
Wingmakers
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tommy »

Z tgo co widziałem, na naszej ziemi na dzień dzisiejszy do dostania są dwa decki już w "formacie" LCG

http://www.rebel.pl/category.php/1,1362 ... u-LCG.html

PS. Ja sam mam duże oczekiwania w kwestii LCG, tyle, że AGOT :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: westwood »

Tommy pisze:Z tgo co widziałem, na naszej ziemi na dzień dzisiejszy do dostania są dwa decki już w "formacie" LCG
http://www.rebel.pl/category.php/1,1362 ... u-LCG.html
Czyli rewolucja większa niż się zapowiadało: nie dość, że przejście od CCG do LCG, to jeszcze mamy do czynienia z pierwszą grą, do której dodatki ukazały się przed podstawką :lol:
Mnie też ta gra korci i mam nadzieję, że faktycznie da się grać bez obłąkanego dokupywania kart.
Senaszel pisze:Zaczynam fantazjowac nad powrotem Kultu jako LCG...
To by bylo dopiero bylo "awensome" 8)
W Kult CCG nie grałem, ale chciałbym :wink: I też pomyślałem o Kulcie, kiedy przeczytałem o wynalazku LCG. I w pewnym sensie Kult ma być reaktywowany - ze zmianą tematu :evil:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/3 ... item676659
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Senaszel »

:D Westwood zmotywowales mnie do wszczecia poszukiwan
ktorych wyniki przeszly moje wszelkie wyobrazenia, z reszta zobaczcie sami
CLIQUES: Ruthless Times at Machiavelli High - You play a student entering the most ruthless, secret and horrible battle ever fought: the battle for popularity.
:lol: Klimatem bedzie troche odbiegalo


To nie joke sami sprawdzcie http://www.mistymoongames.com/
meritum:
To smutne ze zuzyli taki fajny temat jak Gory Szalenstwa na jakis czerpak kasy
bo samego theme'tu tego chapter decka to jestem wyznawca Cthulhu f'tang!
Wingmakers
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Dzej »

Gra ktos moze w Krakowie w to albo LCG Gra o tron?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Tommy »

Dzej pisze:Gra ktos moze w Krakowie w to albo LCG Gra o tron?
Ja posiadam i zaczynam w końcu grać w AGOT LCG (kiedyś maniakalnie w CCG grałem). Jak zacznę uczęszczać na Strych to z chęcia przyniosę, nauczę, zagram :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: kruck »

Senaszel pisze:Zaczynam fantazjowac nad powrotem Kultu jako LCG...
To by bylo dopiero bylo "awensome" 8)
Popieram Cię w tym wszystkimi odnóżami - swoimi i innych.
Kult will live again some day - and hopefully someday soon. I'm currently working on a new game using the same mechanic. But this time you are vying for popularity at a satirical high school. The game is titled Clique: Ruthless Times at Machiavelli High, and it's crazy fun.
Oh, for fuck's sake :( ...
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: melee »

ogólnie jest jakieś spore zamieszanie, bo na BGG zarówno CCG jak i LCG są chyba pod jednym wpisem jako.. LCG :(
I teraz wydaje się, że gra wyszła w 2004 roku
ktoś w warszawie byłby zainteresowany Cthulhu LCG?
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Dzej »

Tommy pisze:
Dzej pisze:Gra ktos moze w Krakowie w to albo LCG Gra o tron?
Ja posiadam i zaczynam w końcu grać w AGOT LCG (kiedyś maniakalnie w CCG grałem). Jak zacznę uczęszczać na Strych to z chęcia przyniosę, nauczę, zagram :D
JA z przyjemnością pogram.Tylko musze wkońcu wybrać się na strych...
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

Żeby grać w LCG nie trzeba posiadać wcześniejszych kart z ccg, gdyż core - set, który właśnie wyszedł stanowi przedruk około 150 kart do wszytskich frakcji ( a jest ich 7 + neutrale), wielu dobrych R i U, nie jakieś tam wypociny. Do tego w formacie lcg wcześniej wyszły dwa asylum packi( po 40 kart każdy), również dostępne w tej chwili do kupienia choćby na Rebelu. Tu daje link do naszego cthultystycznego forum dotyczącego wyłącznie tej karcianki, gdzie uzyskacie wszystkie odpowiedzi, na pytania, których boicie się zadać 8) Ponadto znajdziecie kontakt z graczami z waszej okolicy.
http://www.cthulhu.yoyo.pl/index.php
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: melee »

Asylum packi mają chyba o 20 kart, czyli 40 w sumie.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

melee pisze:Asylum packi mają chyba o 20 kart, czyli 40 w sumie.
20 różnych wzorów, ale 40 kart łącznie w jednym asylum packu.
Są już zapowiedzi na następne 6 AP, podobno co miesiąc jeden.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: melee »

to nie rozumiem :)
czyli każda karta jest w 2 kopiach?
czy też jako asylum pack rozumiemy 2 zestawy (które są dostępne) i każdy ma 20 kart?
tak czy inaczej, zamówiłem sobie, choćby dla pooglądania kart, podobnie mam zresztą z podręcznikiem do wampira
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

melee pisze:to nie rozumiem :)
czyli każda karta jest w 2 kopiach?
czy też jako asylum pack rozumiemy 2 zestawy (które są dostępne) i każdy ma 20 kart?
tak czy inaczej, zamówiłem sobie, choćby dla pooglądania kart, podobnie mam zresztą z podręcznikiem do wampira
Witam wszystkich!
w asylumach sa karty "rare" (po 1 sztuce) - 10 wzorow i "common" (po 3 sztuki) - tez 10 wzorow. razem 40.
jakbys chcial pograc w Warszawie, to daj znac, staramy sie spotykac regularnie 1 w tygodniu.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

melee pisze:to nie rozumiem :)
czyli każda karta jest w 2 kopiach?
czy też jako asylum pack rozumiemy 2 zestawy (które są dostępne) i każdy ma 20 kart?
tak czy inaczej, zamówiłem sobie, choćby dla pooglądania kart, podobnie mam zresztą z podręcznikiem do wampira
Nie ma reguły, zazwyczaj są karty do wszystkich frakcji( w Ancient horrorach nie ma neutrali), ale do każdej mogą różnie sypnąć.
No co ty jak już kupujesz to muszisz do nas przystąpić 8) W Warszawie jest akurat wielu graczy w CoC lcg.

EDIT: to co napisał powyżej godpuppet to reguła dla wcześniejszych asylumów " czarno-obwódkowych"
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: westwood »

cahir pisze:Żeby grać w LCG nie trzeba posiadać wcześniejszych kart z ccg, gdyż core - set, który właśnie wyszedł stanowi przedruk około 150 kart do wszytskich frakcji ( a jest ich 7 + neutrale), wielu dobrych R i U, nie jakieś tam wypociny.
No dobrze, ale faktycznie da się tym grać? Pytam, bo mam ochotę sobie kupić, ale nie w celu kolekcjonowania (kolekcjonowanie kart przechodziłem przed laty :twisted: ) tylko coby pograć z kumplem. Innymi słowy: czy jak mam ten zestaw (kilka tali jeśli się nie mylę) to mogę w 2 osoby pograć bez problemu?
cahir pisze: Do tego w formacie lcg wcześniej wyszły dwa asylum packi( po 40 kart każdy), również dostępne w tej chwili do kupienia choćby na Rebelu.
Zapewne jeśli kupię core set to prędzej czy później zechcę nabyć jakies dodatkowe karty. Pytanie: czy do tych dodatków istnieją jakieś zasady/zalecenia co do prostego ich stosowania z core setem? Chodzi mi o to, czy istnieje jakaś prosta instrukcja typu: zamień kartę a z tali y na kartę b z dodatku? Czy też kupuję dodatkowe karty i muszę się teraz męczyć, żeby z tego co mam spłodzić 2 zbalansowane talie?
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Dzej »

Kupuj kupuj westwood to razem pogramy :) Sam tez zastanawiam sie nad kupnem.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Senaszel »

:cry: :cry: :cry: Fthang! Moje cudenko wyszlo a ja w takim dolku finansowym :cry:

Czy w core secie rzeczywiscie sa talie do kazdej z 7 frakcji?
Gdzies czytalem jakies straszne wiesci ze gra sie na przemian raz ludzmi/raz Starozytnymi czy ta herezja doszla do skutku?

Pocieszcie mnie i dajcie jakies porownanie z ccgiem
Wingmakers
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

@Westwood:
asylum packi sa niezalezne, nie ma instrukcji tworzenia zbalansowanych talii przy uzyciu core seta + asylumy, trzeba samemu kombinowac. do tego w asylumach czesc kart ma po 3 kopie a czesc po 1, a core set jest "przystosowany" do higlandera, czyli gry 1 kopia kazdej karty w talii. pewnie FFG liczy, ze kazdy kupi core set x 3, hehehe :evil:
@Senaszel:
a core secie sa karty do wszystkich 7 frakcji plus 14 (bodajze) neutrali. kart jednej frakcji jest za malo do stworzenia samodzielnej talii. tworcy gry zalecaja wybrac po 2 frakcje i ew. dodac polowe neutrali i grac takimi dwufrakcyjnymi deckami, co wg nich daje 21 roznych talii - ale dopuszcza bluznierstwa i abominacje :mrgreen:

czy da sie tym grac? nie znam gry na tyle dobrze, zeby to ocenic na podstawie samych kart, a core set doszedl wczoraj wieczorem, wiec czeka na premiere.
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

No to odpowiadam wyczerpująco:
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... fidt=26228
powyżej macie link do dyskusji na FFG, w którym podano spis wszystkich kart z core-seta.
Tak, znajdują się tam karty do wszystkich 7 frakcji + neutrale, a to czy będziesz grał Investigatorami czy Ancient - one`ami zależy tylko od ciebie i jak podzielisz sobie karty. Najlepiej myślę złożyć sobie deck, dwa( no siedmiu to już raczej nie, gdyż minimum dla decku to 50 kart) a resztę kart wymienić, gdyż:
- jednym mankamentem core- seta jest częstotliwość występowania kart po jednej sztuce. I tu jest najważniejsza różnica pomiędzy core- setem , dodatkami ccg czy asylumami. Dlatego na pewno pewne karty wydadzą ci się tak dobre, że chciałbyś je mieć po 3 sztuki, a masz w core - secie tylko jedną.
- Łatwą drogą na uzupełnienie talii są właśnie asylum decki, gdzie karty występują po 3 sztuki ( niektóre, nie wszystkie). Można też handlować na forum( link podałem dwa posty powyżej) i zdobywać karty z ccg o tej samej nazwie, które różnią się tylko obwódką, ale właściwości ma te same. Poza tym w karciance( przynajmniej w Polsce) można grać w formacie open również, z wszystkimi dostępnymi kartami z ccg i lcg ( poza banami, ale dużo ich nie ma). Z dwóch asylumów formatu lcg szcególnie polecam ten drugi "Ancient Horrory", który składa się z samych postaci( dużo Przedwiecznych!)
- nikt chyba nie oczekiwał prostej instrukcji - wymień a na b, gdyż chyba cała przyjemność, to złożenie decka z własnym pomysłem. Jak ktoś potrzebuje porad to odsyłam do odpowiedniego działu na forum karcianki.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: melee »

Wszystko jasne, tylko widzicie, ja nie chcę kupować kilku podstawek, x dodatkowych rozszerzeń. Już to przeszedłem kiedyś (Kult) :) Teraz chcę grę, którą będę mógł wyjąć z pudełka, złożyć talie dla 2 graczy i pograć. Jasne, że można by ulepszyć te talie kupując więcej kart. Ale w ten sposób poprawię talie dla obu graczy, bo wciąż zakładam, że to z mojego pudełka będzie się toczyć cała partia. To nie będzie talia do grania z innymi osobami, z własnymi deckami. Tylko wychodząc z takie założenia zainwestowałem w grę, nie chcę aby to był wyścig zbrojeń. Z drugiej strony wiem, że Polaros testował ostatnio grę o tron lcg i od razu zamówił boostery ;)
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

No to podsumowując, możesz z samego core - setu złożyć decki dla dwóch osób( jedna zapewne na Investigatorach( agencja, Miscatonic, Sydykat) a drugą na Mitach ( cthulhu, Shubi, yogi i Hastur) + neutrale co komu przypasuje.
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: melee »

gra doszła :)
karty są mocno w klimacie Kultu, za to plus - ale mogłyby być jednak lepszej jakości, no i te białe obwódki..
instrukcja klasa, plus figurki Cthulhu, Madzia mówi, że mają urocze skrzydełka :shock:
ale niestety ogromny minus za pudło, ze 3 razy za duże, nawet jeśli zakładamy dokupywanie kart, to i tak jest po prostu przeogromne, zaczyna mnie już dobijać taktyka wydawców
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: godpuppet »

oj tak, grafiki to bardzo mocna strona tej gry - sa rewelacyjne. z reszta FFG wykorzystuje je tez w serii Arkham Horror.

co do pudla, to rzeczywiscie mocno przesadzili. plansza tez jest smiechu warta. mogli zmiescic karty w pudelku wielkosci tego "Cytadeli" i darowac sobie plansze :roll:

Pomiot Cthulhu sympatyczny, ale co do praktycznego wykorzystania... lekki przerost formy nad trescia. ale skoro juz sa, to beda straszyc z moich domen :evil:
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: cahir »

Oj marudzicie, do pudła zawsze można włożyć klasery, zestaw dodatkowych protektorów, gazetkę " outsider" , tomik Lovecrafta i wiele innych przydatnych rzeczy :mrgreen:
A serio wypada zauważyć, że jedną z najcenniejszych rzeczy w pudełku jest zestaw ( trzeci już w historii gry) 10 nowych story cards.
Cóz powiedzieć na white borders :roll: jak dla mnie wymieszanie tych kart z czarnymi obwódkami ccg, ze względów estetycznych jest niemożliwe i ponad moje poczucie harmonii i symetrii :shock:
Cieszy mnie ponadto , że wraz z wydaniem CSeta do LCG pojawia się dużo nowych graczy i wracają z eonów starsi...
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
ODPOWIEDZ