2 osoby coop z klimatem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bigredpl
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2020, 22:47

2 osoby coop z klimatem

Post autor: bigredpl »

Cześć,
szukam czegoś dla dwóch osób najlepiej coop z klimatem, do tej pory z tego typu gier był Aeons End i Aeons End Wieczna Wojna i bardzo nam się podobały, jednak tym razem szukamy czegoś na dłużej niż godzinę. Jeśli chodzi o klimat to może być średniowiecze, smoki, krasnale itp. , ewentualnie coś realistycznego, natomiast żadnych statków kosmicznych i sci-fi :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1146 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: Bruno »

- Robinson Crusoe
- Posiadłość Szaleństwa
- dungeon crawlery typu: Gloomhaven (ta jedna gra wystarczy Wam na cały okres pandemii do wyborów prezydenckich, niezależnie kiedy się odbędą :wink: ), Descent, Sword & Sorcery, Sanctum
- Mage Knight (jeśli lubicie ciężkie rozkminy w anturażu fantasy)

Edit:
- i oczywiście wszelkie Zombicides
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Sawczan
Posty: 45
Rejestracja: 13 lut 2019, 11:52

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: Sawczan »

Też szukałem długo tego typu gry na solo/2 osoby i zamówiłem Mage knighta Ultimate Edition, Euro w klimacie fantasy. Chciałem zamówić przygodówkę - Władcę Pierścieni podróże przez śródziemie, bo grałem kiedyś pierwszy scenariusz i bardzo mi się podobało. Jednak po recenzjach Gambita, stwierdziłem, że może coś z tego być, że po kilku grach staje się nudne, a Mage knight jak się przebrnie przez zasady i nauczy grać, to ta gra ponoć wynagradza. Z tym, że to na max 3 osoby, raczej 1-2 a rozgrywka potrafi być długa. 3h+ ale to jak w prawie każdej cięższej przygodówce jeden scenariusz to jakieś +/- 2,5h.
Ponoć jeszcze bardzo dobre jest Sword & Sorcerry, wielu recenzentów bardzo chwali, ale też masa zasad. Jeśli to nie problem to skłaniałbym się między Mage Knight a Sword & Sorcerry, klimaty fantasy, na 2 osoby dobrze działa, tylko jedno to raczej Euro, gdzie więcej trzeba liczyć i więcej od nas zależy co się dzieje na planszy a drugie to typowy dungeon crawler/przygodówka, losowe wydarzenia itp.
Sprzedam: Warhammer Inwazja, Gateway Driver.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: shuji »

This war of mine
Time stories
Detektyw
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: Yuri »

Znak Starszych Bogów
Eldritch Horror
Posiadłość Szaleństwa
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: Cyel »

Gloomhaven zaspokoi Was na dłuuuugie godziny. Wydaje się drogo, ale jak pomyślę ile w to graliśmy zanim ukończyliśmy i ile różnorodnych rzeczy spotkaliśmy po drodze, to jest to naprawdę świetny deal.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
genia_lna
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: genia_lna »

Nam dobrze w 2 osoby gra się w:

Posiadłość szaleństwa 2 edycja

Robinson Crusoe Sherlock

Holmes detektyw doradczy

Ognisty podmuch też daje rade ale po kilku partiach jest taki niedosyt zagrania w większym gronie.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: dawid »

shuji pisze: 29 mar 2020, 21:25 This war of mine
Ja bym powiedział, że to jest gra solo. W dwie osoby gra się w to tragicznie.
Jeśli chodzi o kooperacje to my zdecydowanie najczęściej siadamy do Robinsona. Jedna z niewielu gier gdzie faktycznie czuję klimat.
Poza tym polecam też Eldritch Horror.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: shuji »

My w twom gramy we dwoje. Ale trzeba się nastawic że gra się nie tyle razem co wspolnie
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: jrz8888 »

Ja mam od paru miesięcy chęć na Eldritch Horror, ale gra trwa zbyt długo (jak dla mnie). Ciężko mi znaleźć tyle czasu wolnego na partię.
Gustuję w grach od 1 do 2 godzin max.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: p_olo86 »

Robinson crusoe
This war of mine
Detektyw
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: Piaskoryb »

Ostatnio szukałem czegoś o podobnych kryteriach. Rozważałem robisnony, posiadłości szaleństwa, zombiecide, gloomhaveny i wiesz co? Zawsze coś mi w tych grach nie pasowało, bo żadna nie była tym czego szukałem. Długie instrukcje, tony komponentów, wszechobecna losowość, płytka rozgrywka (zombicide wszelkie), długie czasy rozgrywki np eldritch horrory, ale znalazłem coś idealnego.

Proste zasady, wiele mechanik ciekawych, coop z klimatem, eksploracją, walką i wypełnianiem zadań. W naszym przypadku strzał w dziesiątkę! Wiele trybów gry, poziomów trudności i możliwość tworzenia własnych scenariuszy. Gra dająca dużo zabawy z grania, dająca emocji, akurat kombinowania, wymagająca optymalizowania ruchów, wspierania się nawzajem.

Polecam Ci spróbować gre pod tytułem Maximum Apocalypse. Mało znana, niedoceniona gra od 1-6 graczy. W stylu roguelike, postapo klimatem, w podstawce 6 różnych postaci do wyboru (każdą gra się zupełnie inaczej), super grafikami na kartach, 4 apokalipsy do wyboru: zombie, mutanty, obcy i roboty. Albo jak w falloutach wszystko naraz :D Gramy w dwie osoby i gra sie bardzo dobrze i przyjemnie. Tona dobrej zabawy. Łatwo podnosić poziom trudności. Trzeba przeszukiwać lokacje za jedzeniem i przedmiotami (tak można umrzec z głodu!!) można zapolować za jedzeniem (!), Przyjemna walka, bossowie (po 2 na każdą "nacje" wrogów) Rozgrywka zamyka się od 40-1,5h i losowość nie jest czynnikiem decydującym o wygranej bądź przegranej :) Polecam Serdecznie! Dla mnie to Biały kruk w kolekcji i bije rozgrywką na głową 90% polecanych Ci gier. Pozdrawiam
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: 2 osoby coop z klimatem

Post autor: imssah »

MA wygląda fajnie tylko brak w sklepach
ODPOWIEDZ