Jaka gra Uwego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Jaka gra Uwego?

Post autor: Ambious »

Jest jakakolwiek szansa na dodruk Pola Arle? Chciałem kupić fajne euro na dwie osoby z poczuciem, że coś tworzymy, budujemy etc. i gry Uwego trafiają w moje preferencje.... Agricola - niedostępna, Kawerna - niedostępna, Pola Arle - niedostępne, Le Havre - niedostępne, Ora et Labora - niedostępne... Jak żyć? Jest coś podobnego i ciekawego dostępnego w sklepach?
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 10:37 przez Ambious, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: tomuch »

Z tych wszystkich, to jedynie Agricola pewna, ale też nie wiadomo kiedy. O Kawernie nic nie wiem. Pola Arle bez szans - polskie wydawnictwo już nie istnieje. Chyba że inne by przejęło prawa, ale wątpię. Ora chyba zbyt długo schodziła z rynku, żeby Lacerta zdecydowała się na dodruk. Le Havre też trochę leżał, ale pamiętam zamieszanie towarzyszące wydaniu w Polsce i myślę, że też już nie będzie dodruku.
Pozostają używki lub wydania angielskie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bruno »

Ambious pisze: 02 kwie 2020, 12:53 Jest jakakolwiek szansa na dodruk Pola Arle? Chciałem kupić fajne euro na dwie osoby z poczuciem, że coś tworzymy, budujemy etc. i gry Uwego trafiają w moje preferencje.... Agricola - niedostępna, Kawerna - niedostępna, Pola Arle - niedostępne, Le Havre - niedostępne, Ora et Labora - niedostępne... Jak żyć?
Na dodruk raczej nie, bo:
tomuch pisze: 02 kwie 2020, 13:04 Pola Arle bez szans - polskie wydawnictwo już nie istnieje. Chyba że inne by przejęło prawa, ale wątpię.
Natomiast w ogłoszeniach sprzedaży na forum znajdziesz oferty egzemplarzy używanych, a dodatek bywa nawet dostępny w folii.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Kin@a »

Ambious pisze: 02 kwie 2020, 12:53 Jest jakakolwiek szansa na dodruk Pola Arle? Chciałem kupić fajne euro na dwie osoby z poczuciem, że coś tworzymy, budujemy etc. i gry Uwego trafiają w moje preferencje.... Agricola - niedostępna, Kawerna - niedostępna, Pola Arle - niedostępne, Le Havre - niedostępne, Ora et Labora - niedostępne... Jak żyć?
Fajne euro na dwie osoby to tzw mała Agricola Chłopi i ich zwierzyniec. Jest chyba jeszcze dostępna, koniecznie polecam nabyć od razu z dodatkiem.

Edit: Na stronie sklepu Planszóweczka jest jeszcze dostępna Agricola, wszystkie wersje (dla 2 os., rodzinna, dla graczy) jak również Kawerna, a nawet Ora et Labora.
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Ambious »

Kin@a pisze: 02 kwie 2020, 16:48
Ambious pisze: 02 kwie 2020, 12:53 Jest jakakolwiek szansa na dodruk Pola Arle? Chciałem kupić fajne euro na dwie osoby z poczuciem, że coś tworzymy, budujemy etc. i gry Uwego trafiają w moje preferencje.... Agricola - niedostępna, Kawerna - niedostępna, Pola Arle - niedostępne, Le Havre - niedostępne, Ora et Labora - niedostępne... Jak żyć?
Fajne euro na dwie osoby to tzw mała Agricola Chłopi i ich zwierzyniec. Jest chyba jeszcze dostępna, koniecznie polecam nabyć od razu z dodatkiem.

Edit: Na stronie sklepu Planszóweczka jest jeszcze dostępna Agricola, wszystkie wersje (dla 2 os., rodzinna, dla graczy) jak również Kawerna, a nawet Ora et Labora.
Jak wchodzę w produkt, to jest info, że niedostępne. Czy jedyną dużą grą Uwego, która jest dostępna to Uczta dla odyna? :(
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Uczta jest najlepsza gra uwe wiec warto brac puki jest ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

brazylianwisnia pisze: 02 kwie 2020, 20:37 Uczta jest najlepsza gra uwe wiec warto brac puki jest ;-)
Halyna gdzie moje widły?! I Zenka wołaj, bo trza chrustu nazbierać, bo stos będziem palili! :twisted:
Otóż drogi kolego Uczta dla Odyna NIE JEST najlepszą grą Rosenberga. Ba! Jej bardzo daleko do tego miana.
Najlepszą bez wątpienia jest Le Havre.
Ha! I co teraz? 8)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Kazdy ma swoj gust ale Le Havre jest dla mnie slabe. Nawet grajac na 3 osoby za duzo czasu zajmowalo mi rozczytanie kto ma jaki budynki postawione i co one robia. Leza do gory nogami i wez tu to ogarnij. To jest mega frustrujace i trudniejsze im dalej sie siedzi. Przy duzym stole to trzeba chyba chodzic dookoła. Uczta jednak to jest poezja. Wiele drog do zwycistwa, sporo kombinowania jak tu wycisnac dodatkowy punkt lub dwa w zapelnianiu wysp, swietny tryb solo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Ryu »

bogas pisze: 03 kwie 2020, 01:54
brazylianwisnia pisze: 02 kwie 2020, 20:37 Uczta jest najlepsza gra uwe wiec warto brac puki jest ;-)
Halyna gdzie moje widły?! I Zenka wołaj, bo trza chrustu nazbierać, bo stos będziem palili! :twisted:
Kolego Bogas bardzo proszę się hamować. Kolega młody jeszcze a młodość ma prawo się mylić. Kiedyś pomylił się Ikar, dziś brazylianwisnia, jutro ktoś inny ;)
Nie palmy kolegi. Póki jest czas na przemyślenie, jest czas na przeprosiny i posypanie głowy popiołem. Poczekajamy… Najwyżej spalimy go za jakiś czas ;) :twisted:

A tak poważnie to LH, wg mnie oczywiście, to również najlepsza gra Uwe. Potem jest gdzieś Agri, Ora, Pola Arle…. I gdzieś tam Uczta ;)
Kwestia gustu oczywiście :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: cezner »

Le Havre jest słabe??! :shock: Uczta najlepsza??! :shock:
Proszę!!! Spalmy tego kolegę już teraz!! :D :lol:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: detrytusek »

Przyniese kiełbaski!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak sie rzadko gra i trzeba czytac kazdy budynek w obszarze innych graczy to zabija to dla mnie gre. Wole sandboxy Uwe. Moj ranking gier Uwe:

1.Uczta
2.Pola Alre
3.Agricola
4.Kawerna
5.Le Havre

W inne nie gralem. I ogolem moje najlepsze gry:

1.Terraformacja
2.Great Western Trail
3. Kanban
4. Uczta dla Odyna
5. Food Chain Magnate
6. Arkham Horror LCG
7. 7th Continent
8. Lisboa
9. Brass
10. Pola Arle

Jak widac glownie lubie gry oferujace duzo mozliwosci. Dlatego Le havre cenie duzo nizej. W polaczeniu z tym ze frustruja mnie budynki daje to niska pozycje w moim rankingu.

Pola Arle tez maja swoje problemy z czytelnoscia i duzo czasu jest zmarnowane z regularnym zapoznawaniem sie z ogromnym rynkiem budynkow. Jednak uwielbiamy w to grac, jest swietnie i wlasnie Pola daja troche podobne odczucia co Uczta dla Odyna. Obie gry tez sa super na solo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: ArnhemHorror »

Ryu pisze: 03 kwie 2020, 09:08 Nie palmy kolegi. Póki jest czas na przemyślenie, jest czas na przeprosiny i posypanie głowy popiołem.
O ile zostało jeszcze trochę popiołu z poprzedniego niepokornego...
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

brazylianwisnia pisze: 03 kwie 2020, 10:19 Jak sie rzadko gra i trzeba czytac kazdy budynek w obszarze innych graczy to zabija to dla mnie gre.
(...)
Jak widac glownie lubie gry oferujace duzo mozliwosci. Dlatego Le havre cenie duzo nizej. W polaczeniu z tym ze frustruja mnie budynki daje to niska pozycje w moim rankingu.
No i trochę się wyjaśniło. Faktycznie LeHavre zyskuje przy dobrym poznaniu i jak coś istotnego przegapimy to nie ma zmiłuj, będzie cieżko. Kolega widzę nie czerpie satysfakcji z czyjegoś nieszczęścia i nie lubi też jak jemu samemu pali się grunt pod nogami :twisted: więc woli gry, gdzie "jak nie to, to to, albo i tamto czy siamto". Le Havre czy Agricola takie nie są. Byłeś pierwszy i nie przygotowałeś się na zakup stalowca? Oj, jak mi przykro teraz możesz się już nie doczekac kolejnej okazji. Mogłeś brać 3 rury, ale brałeś ryby bo bałeś się wzięcia pożyczki? No sorry, teraz pływasz drewnianym szrotem z XVII wieku jak inni mają stalowce. Itd. itp. Pamiętam też partię 3 osobową w LeHavra, gdzie jeden z graczy wlazł do cegielni i kisił się tam dobrych kilka tur. No dramat. Nie dało zbudować się nic konkretnego co pozwoliłoby pójść mocno do przodu i trzeba było rzeźbić z tym co było dostępne. Masakra i jedna z najlepszych partii ever :mrgreen: Także, kto co lubi.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: brazylianwisnia »

Nie mam problemu z grami gdzie rywalizuje sie dosc ciasno. Bardzo lubie Agricole. W Kanban czy Food chain magnate tez tak potrafi byc. Poprostu w Le Havre za duzo czasu trzeba zmarnowac wybierajac akcje. Szuka sie po budynkach innych graczy a to nie jest zbyt wygodne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: kastration »

Tych stosów to jednak trzeba będzie nieco postawić, bo u mnie Uczta to... 3 gra najlepsza wszech czasów (póki co), dlatego automatycznie najlepsza gra Uwe, a grałem w większość (lubię gościa), prócz niestety LH (przynajmniej będę ginął nieświadomie). Oby inni zwolennicy Uczty nie czytali tego wątku, bo palący mogą stać się palonymi :lol: Dlatego wahającemu się autorowi na pewno bym zalecił sprawdzić Ucztę jako mało "inwazyjny" tytuł, podobno LH jest dość upierdliwe i sporo negatywnej interakcji tam. Ale co ja tam wiem, muszę kiedyś zagrać BTW.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: detrytusek »

Ok przyniese też browar bo zanosi się na grubszą imprezę!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: bogas »

detrytusek pisze: 04 kwie 2020, 00:18 Ok przyniese też browar bo zanosi się na grubszą imprezę!
I popcorn, albo lepiej kiełbaski to się upiecze przy tych płonących stosach ;)
Tetaz to przed masakrą może nas już tylko uchronić jakiś kamikadze, który weźmie wszystko na siebie stwierdzając, ze nie uczta czy LeHavre to najlepsza gra Rosebergq, ale... Hengist! :mrgreen:
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Arsen »

Agricola (obie wersje), Kawerna i Wyspa Skye będą miały dodruk w tym roku. Najprawdopodobniej w okolicach czerwca lub lipca. Sam zaopatrzę się w Kawernę, będzie to moja pierwsza gra od Uwe ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: seki »

Daj znać jak ci się Kawerna spodobała. Dla mnie to duży niewypał. Pomijając upierdliwy setup (a miałem insert ze sklejki), w grze był zbyt duży luz w wyborze strategii/budynków przy jednoczesnej ciasnocie wyboru akcji. Konieczność pamiętania dziesiątek budynków i ich akcji to dla mnie ogromną wada tej gry. Zbytnia swoboda w grze sprawia, że robisz coś na swoim ogródku i tak naprawdę trudno zgadnąć czy robisz coś lepiej czy gorzej od przeciwników bo budynki nie są wyraźnie lepsze jedne od drugich. Niestety nie znam wielu gier Uwego więc nie zabiorę głosu w polecajkach. Patchwork inna liga ale może być. Szklany szlak jest dobry, to mogę polecić. Pola Ale czekają od miesięcy na półce wstydu. Sparzony Kawerną póki co nie ciągnie mnie do poznawania kolejnych gier Rosenberga.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: detrytusek »

seki pisze: 04 kwie 2020, 10:01 Daj znać jak ci się Kawerna spodobała. Dla mnie to duży niewypał. Pomijając upierdliwy setup (a miałem insert ze sklejki), w grze był zbyt duży luz w wyborze strategii/budynków przy jednoczesnej ciasnocie wyboru akcji. Konieczność pamiętania dziesiątek budynków i ich akcji to dla mnie ogromną wada tej gry. Zbytnia swoboda w grze sprawia, że robisz coś na swoim ogródku i tak naprawdę trudno zgadnąć czy robisz coś lepiej czy gorzej od przeciwników bo budynki nie są wyraźnie lepsze jedne od drugich. Niestety nie znam wielu gier Uwego więc nie zabiorę głosu w polecajkach. Patchwork inna liga ale może być. Szklany szlak jest dobry, to mogę polecić. Pola Ale czekają od miesięcy na półce wstydu. Sparzony Kawerną póki co nie ciągnie mnie do poznawania kolejnych gier Rosenberga.
Z wszystkimi wadami K. się zgadzam, a jednak w dalszym ciągu stoi u mnie wyżej niż Agricola. A. jest ciasna, za ciasna i nie ma w niej często dróg obejścia problemu, a za to cenię K. W A. sytuacja często wygląda tak...
- dzień dobry, poproszę deski
- nie ma, krowy są
- ale ja nie chcę krów! Na co mi krowy? Deski chcę!
- NIE MA! DAĆ deski KROWY?
- 3 poproszę...
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 13:48 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Lothrain »

detrytusek pisze: 04 kwie 2020, 10:10 - dzień dobry, poproszę deski
- nie ma, krowy są
- ale ja nie chcę krów! Na co mi krowy? Deski chcę!
- NIE MA! DAĆ DESKI?
- 3 poproszę...
Ten dialog świadczyłby o dużej otwartości gry i morzu materiałów, które można dostać, nawet jakich nie ma. :lol:
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Arsen »

seki pisze: 04 kwie 2020, 10:01Daj znać jak ci się Kawerna spodobała. Dla mnie to duży niewypał.
Gra się ma spodobać też mojemu synowi :). U ex gra w Agricolę i ciupie nawet solo, a nie ma nawet 6 lat. Do tego nie lubi bawić się sam więc Agri musiała mu wyjątkowo podejść, że jest w stanie się na niej skoncentrować. Mnie ten typowo rolniczy klimat trochę odrzuca i liczę, że Kawerna przypasuje nam obojgu, a ja też będę mógł w nią grać z przyjemnością z przyjaciółmi i znajomymi. Podoba mi się dodatek wprowadzający asymetrię i ogólne wykonanie Kawerny wydaje się lepsze. Może nie są to jakieś szczególnie gamerskie kryteria decydujące o zakupie, ale z recenzjami porównującymi obie gry również się zapoznałem więc liczę, że trafię dobrze z wyborem ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: brazylianwisnia »

Mam nowa wersje Agricoli i mialem Kawerne. Ta druga jest duzo slabsza. Nie ma kart ktore powoduja zmienny setup i duzo ciekawsza rozgrywke i ten sam problem co w Le Havre - kiespko widac budynki, jest ich tak duzo ze co runde trzeba sobie przypominac co dawaly a bez nich jest pewna porazka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Jaka gra Uwego?

Post autor: Kin@a »

Kawerna dużo zyskuje z dodatkiem Dokąd sięgają korzenie.
ODPOWIEDZ