Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: warlock »

https://boardgamegeek.com/boardgame/304 ... lding-game

Obrazek
Obrazek
Ascension Tactics is a revolutionary new game, pioneering a brand-new genre by combining the best of tactical miniatures games with the fast-paced strategy of deck-building games. Ascension Tactics brings the most iconic characters from the award-winning deck-building game to life as highly-detailed paintable 3D miniatures.
- Many ways to play! Battle through the campaign mode or try the various PvP, Cooperative, and Solo Scenarios.
- PvP drafting mode allows players to build their armies before a battle.
- Players acquire cards from the ever-changing center row to power up their forces.
- Even the smallest miniature can take down mighty beasts by gaining command points and equipping magical constructs.
- No dice rolling required!
JARAM SIĘ przeokrutnie i czekam z niecierpliwością na dalsze informacje ;).
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (2021) (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Rafal75 »

Także jestem zainteresowany dość poważnie tytułem :) wygląda naświetną karciankę a tak jakoś bez echa ...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (2021) (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Jiloo »

Rafal75 pisze: 08 sty 2021, 15:06 Także jestem zainteresowany dość poważnie tytułem :) wygląda naświetną karciankę a tak jakoś bez echa ...
Nie wiem jakiego echa oczekujesz. Zbiórka na KS się zakończyła chyba w sierpniu 2020, teraz gra jest w produkcji.
Z tego co pisali na KS to dostawa jakoś we wrześniu 2021.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (2021) (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Rafal75 »

bardziej chodziło mi o to czy może ktos miał mozliwośc zagrania na Tabletob Simulator i podzielenie sie wrażeniami?
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Bohr »

Odkurzę temat z niebytu.

Wczoraj rozegrałem dwa razy pierwszy scenariusz i pierwsze odczucia są mega pozytywne. Mam wrażenie, że te taktyczne potyczki są jakby rozszerzeniem bitwy rozgrywającej się na mapie Tyranów Underdarku:) (tam wystawiamy tylko karty o odpowiedniej siłę i spada żeton.....ale moja wyobraźnia idzie dalej i teraz zawsze będę widział to jako potyczką z ascension).

Niby standardowy deck building.... dobieramy 5 kart w których mamy na początku tylko walutę i punkty do aktywacji swoich 4 championów i za to możemy kupić nowe silniejsze karty z rynku(taki jak hero relams/tyrani underdarku) oraz aktywować do ruchu/ataku(wprowadzić na planszę) swoich championów. Aby wygrać należy zdobyć odpowiednią ilość punktów, które uzyskuję się poprzez przyleganie do kluczowych punktów na mapie (punkty zdobywa ten kto ma więcej przylegających championów). I to cała filozofia....

Gra jest emocjonującą i szybka, trup ścielę się gęsto, i co chwilę pojawiają się kolejne wcielenia chsmpionow.....deck building przypomina mi troszkę też ten z diuny imperium - kupione karty nie wyjdą aż tak często więc trzeba pamiętać, że podstawowym celem jest zdobywanie punktów a nie budowanie idealnego decku, bo możemy nie zdążyć go odpalić...(ale to wrażenie po pierwszym najprostszym scenariuszu i prostej mapie więc później pewnie będzie dłużej i trudniej.


Szkoda że początkowy deck jest zawsze taki sam dla wszystkich (analogicznie jak w podstawce hero relams czy tyranach) - wprowadzenie innych kart związanych z kontrolowanymi championami byłoby świetnym rozwiązaniem.

Grę w wersji z figurkami przyniósł kolega ale stwierdziłem, że jest to gra must buy w wersji retail że standami tylko po to żeby ją miec w swojej kolekcji.(i cena retail jest naprawdę fajna.....sama gra kosztuję 50-60$, kwestią ogarnięcia jest przesyłka, mi wyszło 70 $ z przesyłką z USA poprzez amazona(chyba że coś źle ogarnąłem:))

Aż dziwnę, że prawię nic o tej grze nie ma na forum....
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: musicer »

O tak, w miarę szybka rozgrywka, łatwo wprowadzić nową osobę, fajne moce bohaterów. U mnie doczekała się nawet pomalowania, rzadko kurzy się i stoi daleko od półki wstydu. :)
Czytałem gdzieś BGG, że autor już pracuje nad dodatkiem...

Obrazek
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: allagainstyou »

Wczoraj dowiedziałem się o tym tytule bo jest na 22 miejscu w top100 Toma Vasela. Wygląda interesująco, gdyby było po polsku to byłby bardzo silny kandydat do zakupu, a tak to niestety będę musiał zadowolić się zwykłym deckbuilderem jak Bohaterowie Tenefyru lub Aeon's end.
musicer
Posty: 220
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:28
Has thanked: 190 times
Been thanked: 23 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: musicer »

Druga część również standalone nadchodzi:
Ascension Tactics Inferno, via Kickstarter. https://www.kickstarter.com/projects/st ... ject_share
Cena powala, mimo, że VAT, wliczony w "shipping".
Z ciekawostek: podmiana figurki na mocniejszą wersję w trakcie gry. Ogólnie więcej różnorodności.
Bohr
Posty: 160
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Bohr »

Hey,

Cena bez figurek czyli 60$ + 30$ shiping jest ceną znośną za to co oferuję gra...oczywiście jest to opinia subiektywna. Standy w zupełności wystarczą(dla mnie).....grałem w poprzednią część i po dwóch grach zrezygnowaliśmy z figurek bo po prostu przeszkadzały (chodzi mi też o to że, lepiej kupić grę bez figurek niż nie kupić z figurkami bo jest za droga). Świetna gra!!
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 78
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: Abaddon1991 »

Ktoś ma może pledge na KSie dodatku? Wziąłbym chyba same figurki do podstawki, ale widzę, że nie da się tego zrobić w late pledge bez kupowania dodatku. Dlatego może mógłbym podpiąć się pod czyjś pledge i podzielilibyśmy się kosztami przesyłki :)
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: AnlAir »

Udało mi się rozegrać ponad 10 pojedynków na różnych scenariuszach.
Gra ma bardzo dobry deck building.
Bije na głowę Shards of Infinity (ten sam twórca i wydawca).
Jest mapa więc i dodatkowa mechanika, kontrola terenu.

Deck building.
Zaczynamy z tą samą startową ręką ale posiadamy różnych bohaterów więc na starcie jest już asymetria.
Dwie waluty w grze - jak zazwyczaj ;)
Siła i Runy.
Za siłę uruchamiamy naszych bohaterów, którzy mogą poruszyć się o 3 pola (lub więcej), zaatakować, aktywować specjalne pola lub zebrać skarby.
Również za siłe możemy kupić na rynku specjalnych bohaterów (dwóch w całej grze).
Za runy kupujemy karty z rynku, w tym również dodatkowych bohaterów.

Karty nie mają skomplikowanego tekstu, polecenia są łatwe w zrozumieniu.
Koszt kart nie jest przesadzony i rynek dość szybko się odświeża.
Kart jest dość sporo i to różnych. W czasie rozgrywki zazwyczaj 1/3 pojawia się na rynku lub mniej.
W grze występują comba poprzez łączenie niektórych kart tej samej frakcji.
Uruchamia to również specjalne zdolności niektórych bohaterów.
Wiele kart posiada funkcję Zasadzka, wywołuje to specjalne wydarzenie przy zakupie karty i jest bardzo ważnym elementem gry. (np, usuwa artefakty z bohatera/ów przeciwnika, zadaje obrażenia natychmiastowe).

Bohaterowie
Bohaterów dobieramy wg scenariusza bądź w drafcie po lepszym poznaniu gry.
Bohaterowie są różni, posiadają siłe ataku, obrony i jakąś swoją cechę specjalną.
Koszt uruchomienia jest różny w zależności od siły bohatera i jego zdolności. Jest to dość dobrze zbalansowane.
W czasie gry możemy modyfikować atrybuty naszych bohaterów poprzez zakup i dodawanie artefaktów z rynku.
Przy większej ilości siły (niewykorzystanej na ruch bohaterów lub wg własnego widzi mim się) możemy wprowadzić na planszę kultystów (max 4). Nie można ich wzmacniać kartami ale często przydają się do różnych zadań.

Kontrola terenu
Grę rozgrywa się na heksagonowej planszy, modyfikowanej poprzez scenariusze.
Celem gry jest zdobycie określonej liczy PZ poprzez wypełnianie celów scenariusza, zazwyczaj kontrola Źródeł ale nie tylko.
Walka i eliminacja jest podstawowym elementem gry.
Zazwyczaj trwa kilka sekund. Porównanie swojej siły ataku i obrony przeciwnika.
Elementem niewiadomym w walce są żetony skarbu, które mogą podnieść siłę ataku, obronę (nasz atak może okazać się daremny) i wykonać jakże słodki niejednokrotnie kontratak :)
Pokonany bohater traci swoje artefakty (discard) i nie może być użyty w kolejnej turze.

Same scenariusze są dość szybko rozgrywane, 45 do 90min.
W sumie jest ich 12, z czego 9 dwuosobowych i pozostałe, 3-4osobowe.
Można również rozegrać kampanię na dodatkowych 12tu mapach.
Ja grałem tylko w dwie osoby i kampani nie zaczynałem. Rozegrałem większość scenariuszy 2 osobowych co najmniej dwa razy z różnymi składami bohaterów.
Polecam scenariusz The Stone Circle i Cultlossus!

Regrywalność jest spora ze względu na ilość kart, różnorodność bohaterów startowych (24) i różne scenariusze. W grze używamy jednorazowo 8 bohaterów.

Grałem w wersję ze standami i grało mi się wyśmienicie.

Plusy
- Ilość i różnorodność bohaterów;
(Bohater Psyche Askara-kierujesz dwoma postaciami jednocześnie (bliźniaczki) przy eliminacji jednej druga również ginie)
- Karty artefaktów;
- Mechanika Zasadzki;
- Modularne mapy, scenariusze;
- Dość szybka rozgrywka;
- Mam wrażenie, że gra jest dobrze zbalansowana (bohaterowie).

Minusy
- walka/pojedynek zazwyczaj sprowadza się do udanego ataku, czasem chciałoby się coś więcej ale byłaby to już pewnie inna gra.

Ogólnie gra warta rozegrania i to nie jednej parti, polecam.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: warlock »

Bije na głowę Shards of Infinity (ten sam twórca i wydawca).
Ile kosztuje Ascension Tactics?
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: AnlAir »

warlock pisze: 01 gru 2023, 10:08
Bije na głowę Shards of Infinity (ten sam twórca i wydawca).
Ile kosztuje Ascension Tactics?
Cena w Europie to na dzień dzisiejszy 55funtów bez zniżek, bez kosztów wysyłki i podatku.
Można było to zamówić w przedsprzedaży za 45funtów jakiś czas temu.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: kolosm »

Ktoś w to jeszcze grywa? Jak obecne wrażenia?
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Ascension Tactics: Miniatures Deckbuilding Game (Justin Gary, Ryan Sutherland)

Post autor: AnlAir »

Ja grywam i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Z tego co rozumiem jest problem z dostępnością i dla niektórych cena też jest zapewne problemem.
Niektórzy wolą pewnie tańszą grę Shards of Infinity niż wchodzić w ten system.
Nie wiem jednak czy powinno się to jakoś porównywać jeśli nie zagrało się w obie gry.
Wrażenia są zupełnie odmienne.
Dla mnie Shards to słaby deckbuilding o czym wspomniałem tutaj i w temacie gry.
ODPOWIEDZ