Tytuły na powrót do normalności

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Tytuły na powrót do normalności

Post autor: animal8111 »

Hej, potrzebuję jakichś propozycji na średnio-ciężkie tytuły do spotkań przy drinku dla grupy czteroosobowej. Fajnie się u nas sprawdzają Spartacus i La cosa nostra. Lubimy też w kanastę zagrać.
Szukam:
-dobrej karcianki z negatywną interakcją i regrywalnością
-jakiegoś tytułu na granie drużynowe- 2vs2
-połączenia obydwu tych cech
-ewentualne propozycje które u Was działają dobrze a nie są ani karcianką ani drużynową, ale na luźnych spotkaniach działają bardzo dobrze-warunek konieczny-robienie krzywdy kolegom przy stole

Zakupiłem już Tichu-do ogrania po pandemicznych obostrzeniach.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: RUNner »

Godfather powinien się sprawdzić. Interakcja, rywalizacja i walka o wpływy. W takim gronie zadziała na bank.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Rikonelli »

Podbijam tylko temat - też uwielbiamy Spartakusa i La Cosa Nostrę :O!
Masz BGG? Jakie jeszcze gry u Was siadły?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Yuri »

Survival Escape from Atlantis przebije wszystkie powyzsze. A jak Was bedzie wiecej, aalbo zechcecie dolozyc nowe moduly to sa 3 mini-dodatki z delfinami, osmiornicami i na 5-6 graczy. Polecam 30th Anniversary Edition
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Uncle_Grga »

Rikonelli pisze: 10 kwie 2020, 00:55 Podbijam tylko temat - też uwielbiamy Spartakusa i La Cosa Nostrę :O!
Masz BGG? Jakie jeszcze gry u Was siadły?
Skoro działa Spartakus i Cosa Nostra wybór jest prosty.

The Godfather.. nie ma tam ojca chrzestnego za grosz. Ale jest klimat mafii i negatywna interakcja. Prosto łatwo i w sumie imprezowo.

Skoro Lang to można spróbować również Bloodrage.. negatywna przepychanka na planszy.

Obydwie dostępne na już.

Negatywną interakcję w klimacie mafijnym ma również Szmal Davida Vaccarino. Lekki fillerek przed CN albo TG.. trzeba jednak sprawdzić czy jest dostępny..
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: roadrunner »

Godfather +1, Blood Rage +1, lecz jako nr 1 do podanych kryteriów: zdecydowanie Libertalia. Wersja anglojęzyczna jest ciężko dostępna i chodzi po 50€/200 zł wzwyż, ale można dostać wersję włoską za 35-40% mniej. Tłumaczenia kart na PL/EN są na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/125 ... alia/files.

Inne propozycje: Western Legends, Shards of Infinity, Munchkin, Tyrants of the Underdark, Strozzi
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Rikonelli »

Też podbijam Blood Rage - u nas równie świetnie się sprawdził.
Western Legends też jest bardzo OK, chociaż to taka gra do pobawienia się. Mieliśmy partie, gdzie poker był rozgrywany z 15 razy :mrgreen:

Do drużynowego grania może klasyczni Tajniacy?
Imo najlepszy skład to 6 osób, ale w 4 też jest gitara.

Oprócz tego na taki skład polecam Kemet, Cyklady, Ciężarówką przez Galaktykę i Szeryfa z Nottingham - mamy podobny gust, więc myślę, że siądą równie dobrze ;)
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: animal8111 »

Super, dzięki wszystkim za odpowiedzi. O Tyrands faktycznie myślałem, ale boję się o regrywalność. Do drużynówki zastanawiałem się nad 878 Vikings i nad dodatkiem do Concordii, którą swego czasu ograliśmy niemiłosiernie i tytuł w wersji drużynowej może zyskał by nowe życie. Jeśli chodzi o gust, to lubimy też euraski-Terraformacja, Eclipse, Mombasa, Lorenzo, Podwodne Miasta, ale tutaj granie już nie jest takie luźne-do drinka zamulają stół. Jak jest przynajmniej 3 osoby to nawet fajnie się gra w Ucho króla, im więcej ludzi tym mniej losowa. Przejrzę propozycje i proszę o jeszcze :wink:
Lidia_lifestyle

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Lidia_lifestyle »

Witam, powrót do normalności... nie mogę się doczekać spotkań integracyjnych ze znajomymi. Proszę o wskazanie gier na imprezę (od 2 do 10 osób). Przekładam parapetówkę już od dwóch miesięcy, ale jeszcze korona mi z głowy nie spadła :D
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: animal8111 »

Od 5 do 10 osób jest avalon albo resistance w zależności co dostępne lub jaki klimat bardziej odpowiada, grałem w grupie mieszanej-dorośli i dzieci 9-13 lat i wszystkim się podobało. Na podobnych zasadach działa Secret Hitler-jest gdzieś w sieci print and play, albo dużo prostsza Mafia. Chwaleni są też Tajniacy, ale nie grałem, więc nie mam zdania.
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Tytuły na powrót do normalności

Post autor: Rikonelli »

Lidia_lifestyle pisze: 14 kwie 2020, 15:39 Witam, powrót do normalności... nie mogę się doczekać spotkań integracyjnych ze znajomymi. Proszę o wskazanie gier na imprezę (od 2 do 10 osób). Przekładam parapetówkę już od dwóch miesięcy, ale jeszcze korona mi z głowy nie spadła :D
Podbijam Avalona, polecam Jungle Speeda. Nie znam też nikogo, kto nie lubiłby Tajniaków (nie zgłaszać się w komentarzach xd) - świetna w swojej prostocie gra, czuć lekką telepatię pomiędzy członkami drużyny a szefem, zawsze gram z przyjemnością.
Zadziałać też może Kasa i Spluwy, choć dla mnie wygrana w tej grze to jeden wielki przypadek.
Duplik też jest bardzo dobry, generuje dużo śmiechu ;)
Oprócz tego Jak Wściekłe Psy, Dixit, Czarne Historie, Dobble, Szeryf z Nottingham (do 5 graczy) i Ciężarówką przez Galaktykę (do 4 graczy).
ODPOWIEDZ