7th continent - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

The 7th Citadel (zasady)

Post autor: wirusman »

Mam pytanie do pierwszej klątwy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Citadel (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie ten watek. Poszukaj do 7th Continent. No ale:
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Guzjel
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2020, 08:53

7th continent - pytania o zasady

Post autor: Guzjel »

Jeśli temat tej gry już się pojawił,to przepraszam - nie znalazłem w lupce...

Po pierwszym podejściu mam kilka wątpliwości.
1) czy postać może posiadać 2 takie same karty character skill (np. Dwie karty OBEY, o różnych efektach)?
2) czy podczas rozpatrywania testu, mogę użyć więcej niż jednej karty skill (np. Otrzymać z automatu jedna gwiazdkę przy akcji 'myślenia' na jakiejś karcie character skill, a następnie użyć karty FOREWARNED IS FOREARMED, podczas fazy result, by otrzymać kolejny sukces)?
3) czy przed wykonaniem testu mogę spojrzec jakie są rezultaty w zależności od powodzenia/niepowodzenia akcji, czy muszę powstrzymać się przed zerkaniem (co było by logiczne)?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Widzę że skoro temat taki ubogi to zasady sa mega proste - tak ?? Nikt nie ma żadnych wątpliwości? No to ja głupi jestem i tyle :)

Zabrałem się dzisiaj za pierwszą rozgrywkę. Od razu prawie na początku pojawiają mi się pytania.

1. Po każdym teście umiejętności mogę zostawić sobie jedną z kart na ręce nie więcej niż 5 kart w sumie mogę mieć (gram solo). Mam przedmiot - CLUB. Chcę go wytworzyć. Jestem na lokacji gdzie jest jeden z potrzebnych zasobów - czyli dociągam 2 karty akcji - nie potrzebuje żadnych sukcesów.
I teraz pytanie - czy mając w sumie 5 kart na ręce (łącznie z tą maczugą) - dociągając 2 karty mogę jedną kartę zostawić na ręce? Chodzi o sekwencje tworzenia przedmiotu... Czy najpierw go tworzę, a potem jest dopiero opcja zostawiania kart, a potem discard?

2. Mając karty na ręce mogę z nich korzystać przy testach jak przedmioty nie są wytworzone? Wydaje mi się że nie - ale wolę spytać (bo wtedy tworzenie byłoby bez sensu) :)

3. Opcja łączenia przedmiotów - jak to działa? Czy Mając przedmiot FISH który ma 1 kosteczkę powiedzmy jestem w stanie ulepszyć tą maczugą CLUB która ma 3 punkciki wytrzymałości? I wtedy FISH będzie miało 4 punkciki? ale za to maczuga nie będzie działać? czy może po prostu OBA przedmioty mają wtedy 4 punkciki i używając Fish lub CLUB zdejmuję 1 punkcik z wytrzymałości tych przedmiotów. (To łączenie jest strasznie badziewnie opisane w zasadach... nic nie wyjaśnia)
----------------
10% flamberg.com.pl
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Golfang pisze: 09 cze 2020, 12:25 Widzę że skoro temat taki ubogi to zasady sa mega proste - tak ?? Nikt nie ma żadnych wątpliwości? No to ja głupi jestem i tyle :)

Zabrałem się dzisiaj za pierwszą rozgrywkę. Od razu prawie na początku pojawiają mi się pytania.

1. Po każdym teście umiejętności mogę zostawić sobie jedną z kart na ręce nie więcej niż 5 kart w sumie mogę mieć (gram solo). Mam przedmiot - CLUB. Chcę go wytworzyć. Jestem na lokacji gdzie jest jeden z potrzebnych zasobów - czyli dociągam 2 karty akcji - nie potrzebuje żadnych sukcesów.
I teraz pytanie - czy mając w sumie 5 kart na ręce (łącznie z tą maczugą) - dociągając 2 karty mogę jedną kartę zostawić na ręce? Chodzi o sekwencje tworzenia przedmiotu... Czy najpierw go tworzę, a potem jest dopiero opcja zostawiania kart, a potem discard?

2. Mając karty na ręce mogę z nich korzystać przy testach jak przedmioty nie są wytworzone? Wydaje mi się że nie - ale wolę spytać (bo wtedy tworzenie byłoby bez sensu) :)

3. Opcja łączenia przedmiotów - jak to działa? Czy Mając przedmiot FISH który ma 1 kosteczkę powiedzmy jestem w stanie ulepszyć tą maczugą CLUB która ma 3 punkciki wytrzymałości? I wtedy FISH będzie miało 4 punkciki? ale za to maczuga nie będzie działać? czy może po prostu OBA przedmioty mają wtedy 4 punkciki i używając Fish lub CLUB zdejmuję 1 punkcik z wytrzymałości tych przedmiotów. (To łączenie jest strasznie badziewnie opisane w zasadach... nic nie wyjaśnia)
Dopiero zaczynam przygodę z tą grą, odpowiem na miarę swojej wiedzy, więc jeśli się mylę, to proszę bardziej doświadczonych o korektę.

Ad. 1. Wydaje mi się, że kiedy tworzysz przedmiot, od razu trafia on do Twojego 'inventory', a jedną z dociągniętych kart akcji możesz pozostawić na ręce. Dopiero na końcu sprawdzasz, czy nie przekraczasz limitu kart na ręce.

Ad. 2. Z przedmiotów na ręce nie da się skorzystać, jedynie z innych kart, które pozwalają np. dodać jakieś gwiazdki czy szczęśliwe siódemki.

Ad. 3. Możesz łączyć ze sobą dowolne przedmioty, ale wytrzymałość przedmiotów sumuje się do maksymalnie 6 tylko wtedy, gdy łączone przedmioty mają co najmniej jedno słowo kluczowe (na dole karty, np. "vigilance", "stealth"). Jeżeli łączysz przedmioty bez wspólnych słów kluczowych, to wytrzymałość po prostu zostaje bez zmian. Wszystkie przedmioty w pełni działają, bo ustawiasz je tak, żeby ramka z działaniem każdego przedmiotu była widoczna.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: vikingowa »

Golfang pisze: 09 cze 2020, 12:25 Widzę że skoro temat taki ubogi to zasady sa mega proste - tak ?? Nikt nie ma żadnych wątpliwości? No to ja głupi jestem i tyle :)

Zabrałem się dzisiaj za pierwszą rozgrywkę. Od razu prawie na początku pojawiają mi się pytania.

1. Po każdym teście umiejętności mogę zostawić sobie jedną z kart na ręce nie więcej niż 5 kart w sumie mogę mieć (gram solo). Mam przedmiot - CLUB. Chcę go wytworzyć. Jestem na lokacji gdzie jest jeden z potrzebnych zasobów - czyli dociągam 2 karty akcji - nie potrzebuje żadnych sukcesów.
I teraz pytanie - czy mając w sumie 5 kart na ręce (łącznie z tą maczugą) - dociągając 2 karty mogę jedną kartę zostawić na ręce? Chodzi o sekwencje tworzenia przedmiotu... Czy najpierw go tworzę, a potem jest dopiero opcja zostawiania kart, a potem discard?

2. Mając karty na ręce mogę z nich korzystać przy testach jak przedmioty nie są wytworzone? Wydaje mi się że nie - ale wolę spytać (bo wtedy tworzenie byłoby bez sensu) :)

3. Opcja łączenia przedmiotów - jak to działa? Czy Mając przedmiot FISH który ma 1 kosteczkę powiedzmy jestem w stanie ulepszyć tą maczugą CLUB która ma 3 punkciki wytrzymałości? I wtedy FISH będzie miało 4 punkciki? ale za to maczuga nie będzie działać? czy może po prostu OBA przedmioty mają wtedy 4 punkciki i używając Fish lub CLUB zdejmuję 1 punkcik z wytrzymałości tych przedmiotów. (To łączenie jest strasznie badziewnie opisane w zasadach... nic nie wyjaśnia)
1. Tworzysz przedmiot, kładziesz go obok (w torbie) i bierzesz jedną kartę z tych dwóch wylosowanych. Ja tak gram.

2. Tylko z umiejętności postaci i innych dających bonusy. Przedmioty trzeba wytworzyć żeby ich używać.

3. Fish ma u dołu słowa "food" i "stamina" i możesz tę kartę połączyć z inną posiadającą te same słowa - tylko wtedy oczka na kostkach się łączy. Przykład: Fish (1 oczko) + Meat (1 oczko) = Fish + Meat (2 oczka)
Club ma słowo "aggressiveness" więc po połączeniu z Fish nie zmienia to ilości oczek czyli pozostaje 1 oczko mimo, że Club ma 3.

To prawda... zasady są strasznie napisane i dużo trzeba się domyślać lub grzebać w innych forach :roll: Sama nie jestem pewna tego co napisałam :lol:
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: ted »

Guzjel pisze: 11 kwie 2020, 19:38 Jeśli temat tej gry już się pojawił,to przepraszam - nie znalazłem w lupce...
1) czy postać może posiadać 2 takie same karty character skill (np. Dwie karty OBEY, o różnych efektach)?
Możesz. To nie są takie same karty, skoro mają różne efekty. Mają tą samą nazwę, ale robią zupełnie co innego. Jedna daje sukcesy, druga zmniejsza koszt.
2) czy podczas rozpatrywania testu, mogę użyć więcej niż jednej karty skill (np. Otrzymać z automatu jedna gwiazdkę przy akcji 'myślenia' na jakiejś karcie character skill, a następnie użyć karty FOREWARNED IS FOREARMED, podczas fazy result, by otrzymać kolejny sukces)?
Tak. Możesz dodać milion sukcesów.
3) czy przed wykonaniem testu mogę spojrzec jakie są rezultaty w zależności od powodzenia/niepowodzenia akcji, czy muszę powstrzymać się przed zerkaniem (co było by logiczne)?
Nie wiem. Ja patrzę. Czasem bardziej opłaca się przegrać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Widze ze wiekszosc juz zostala wyjasniona ale nie można zerkac na wynik testu jesli musisz do tego odkryć karte. Czescia zabawy jest rozpoznac wskazowki ktora akcja moze sie zle skonczyc(jak np z rekinem na pierwszej mini wyspie). Jesli chodzi o to co jest w ramce wyniku testu to sama ramka jest informacja jawna i w ten sposob czasem jest odwrocony test gdzie musimy dobrac x lart i miec jak najmniej gwiazdek.

Tak jak bylo powiedziane i jak jest w instrukcji - sprawdzenie ilosci kart na rece odbywa sie po rozpatrzeniu calego testu czyli po stworzeniu przedmiotu bo proces dodania go do inventory jest efektem testu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Dobra kolej ne pytanie :) aktalnie gra lezy na stole i w nią gram.
Różne tereny mają rożne koszty poruszania. I teraz jak stoję na terenie gdzie mam koszt 2/ sukcesów 0 muszę dobrać 2 karty z talii akcji żeby poruszyć się do lokacji sąsiedniej (nieodkrytej). To jest jasne.
1. Jednak da się poruszać przez kilka terenów już odkrytych - jest nawet taki przykład w instrukcji. Tylko zapomnieli wspomnieć ile kart akcji trzeba dobrać żeby przemieścić się o dwa tereny odkryte już (wrócić)? Czy sumę kosztów nóżek? Czy może tylko koszt początkowy?
2. No i jeszcze jedno czy mogę "wrócić" 2 lokacje i od razu iść na kolejny nie odkryty teren? czy muśzę się zatrzymać na ostatnim odkrytym terenie?
----------------
10% flamberg.com.pl
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Golfang pisze: 09 cze 2020, 13:20 Dobra kolej ne pytanie :) aktalnie gra lezy na stole i w nią gram.
Różne tereny mają rożne koszty poruszania. I teraz jak stoję na terenie gdzie mam koszt 2/ sukcesów 0 muszę dobrać 2 karty z talii akcji żeby poruszyć się do lokacji sąsiedniej (nieodkrytej). To jest jasne.
1. Jednak da się poruszać przez kilka terenów już odkrytych - jest nawet taki przykład w instrukcji. Tylko zapomnieli wspomnieć ile kart akcji trzeba dobrać żeby przemieścić się o dwa tereny odkryte już (wrócić)? Czy sumę kosztów nóżek? Czy może tylko koszt początkowy?
2. No i jeszcze jedno czy mogę "wrócić" 2 lokacje i od razu iść na kolejny nie odkryty teren? czy muśzę się zatrzymać na ostatnim odkrytym terenie?
Ad. 1. Tylko koszt początkowy
Ad. 2. Musisz zatrzymać sie na ostatnim odkrytym terenie i z niego rozpatrywać efekty kart znajdujących się wokół
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Ravn »

Czy jedzenie jest przedmiotem? W sensie zajmuje limit przedmiotow z kostkami w plecaku? I czy jak z wydarzenia otrzymalem 3 karty miesa, kazde z nich z kostką 1, to moge z nich zrobic jedno mieso z kostka 3?
I czy jak np zdobede 1 mieso i dodam je do przedmiotu z kostka 5 bez slowa kluczowego, to to mieso nagle tez bedzie miec 5 uzyc (za kazdym razem z przedmiotem do ktorego je dolaczylem)? Jesli tak to jest to niezle bez sensu :wink:
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Ravn pisze: 09 cze 2020, 13:49 Czy jedzenie jest przedmiotem? W sensie zajmuje limit przedmiotow z kostkami w plecaku? I czy jak z wydarzenia otrzymalem 3 karty miesa, kazde z nich z kostką 1, to moge z nich zrobic jedno mieso z kostka 3?
I czy jak np zdobede 1 mieso i dodam je do przedmiotu z kostka 5 bez slowa kluczowego, to to mieso nagle tez bedzie miec 5 uzyc (za kazdym razem z przedmiotem do ktorego je dolaczylem)? Jesli tak to jest to niezle bez sensu :wink:
Jeżeli jest na nim kostka, to jest przedmiotem. Znalezione jedzenie trafia do Twojego 'inventory', więc możesz je połączyć z innym przedmiotem - ale pamiętaj, że są też limity stosów, np. 3 przedmioty w stosie na 2 graczy. Wydaje mi się jednak, że przy użyciu akcji jedzenia, masz na końcu frazę "Return this", czyli możesz go użyć i tak tylko raz (tak jak np. Bolas).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Ok ciąg dalszy pytań o łączenie przedmiotów...
Chcę dodać 3 przedmiot połączony o słowach kluczowych Stamina - Stelath. Mam przedmioty o słowach kluczowych:
1. Aggressivness
2. Aggressivness, Stealth
czy mogę go dodać? czy nie? Dzieli z jednym słowo kluczowe z drugim nie... Wydaje mi się że pewnie nie - ale warto zapytać.
----------------
10% flamberg.com.pl
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: aeiou871 »

Golfang pisze: 09 cze 2020, 14:11 Ok ciąg dalszy pytań o łączenie przedmiotów...
Chcę dodać 3 przedmiot połączony o słowach kluczowych Stamina - Stelath. Mam przedmioty o słowach kluczowych:
1. Aggressivness
2. Aggressivness, Stealth
czy mogę go dodać? czy nie? Dzieli z jednym słowo kluczowe z drugim nie... Wydaje mi się że pewnie nie - ale warto zapytać.
Z instrukcji:
If the newly combined Item card shares at least one keyword
with the Item card the die is resting on (at the top of the
column), its durability value is added to the value of that die
(to a maximum of 6).
Porównujesz słowa kluczowe karty dokładanej do karty na górze stosu - tej, na której leży kostka, W tym przypadku, jeśli karta na górze ma wyłacznie "aggressiveness", nie możesz dodać wytrzymałości, dodając do stosu karty z cechą "stealth".
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

aeiou871 pisze: 09 cze 2020, 14:16
Golfang pisze: 09 cze 2020, 14:11 Ok ciąg dalszy pytań o łączenie przedmiotów...
Chcę dodać 3 przedmiot połączony o słowach kluczowych Stamina - Stelath. Mam przedmioty o słowach kluczowych:
1. Aggressivness
2. Aggressivness, Stealth
czy mogę go dodać? czy nie? Dzieli z jednym słowo kluczowe z drugim nie... Wydaje mi się że pewnie nie - ale warto zapytać.
Z instrukcji:
If the newly combined Item card shares at least one keyword
with the Item card the die is resting on (at the top of the
column), its durability value is added to the value of that die
(to a maximum of 6).
Porównujesz słowa kluczowe karty dokładanej do karty na górze stosu - tej, na której leży kostka, W tym przypadku, jeśli karta na górze ma wyłacznie "aggressiveness", nie możesz dodać wytrzymałości, dodając do stosu karty z cechą "stealth".
A widzisz - to ma znaczenie tylko ta na górze... dobrze wiedzieć - oznacza to ze ich nie można też przekładać.
dzięki

Tylko powstaje kolejne pytanie
Co z przedmiotami które leżą pod np rybą? która ma w treści opis że trzeba ją zwrócić? Niby zwiększyłem jej kostkę do 6 ale i tak ją muszę zwrócić przy akcji... Co stanie się z przedmiotami pod spodem?
PS...
już wiem - w instrukcji jest powiedziane że te spod spodu są usuwane także... tak że kiepsko
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Golfang pisze: 09 cze 2020, 14:41
aeiou871 pisze: 09 cze 2020, 14:16
Golfang pisze: 09 cze 2020, 14:11 Ok ciąg dalszy pytań o łączenie przedmiotów...
Chcę dodać 3 przedmiot połączony o słowach kluczowych Stamina - Stelath. Mam przedmioty o słowach kluczowych:
1. Aggressivness
2. Aggressivness, Stealth
czy mogę go dodać? czy nie? Dzieli z jednym słowo kluczowe z drugim nie... Wydaje mi się że pewnie nie - ale warto zapytać.
Z instrukcji:
If the newly combined Item card shares at least one keyword
with the Item card the die is resting on (at the top of the
column), its durability value is added to the value of that die
(to a maximum of 6).
Porównujesz słowa kluczowe karty dokładanej do karty na górze stosu - tej, na której leży kostka, W tym przypadku, jeśli karta na górze ma wyłacznie "aggressiveness", nie możesz dodać wytrzymałości, dodając do stosu karty z cechą "stealth".
A widzisz - to ma znaczenie tylko ta na górze... dobrze wiedzieć - oznacza to ze ich nie można też przekładać.
dzięki

Tylko powstaje kolejne pytanie
Co z przedmiotami które leżą pod np rybą? która ma w treści opis że trzeba ją zwrócić? Niby zwiększyłem jej kostkę do 6 ale i tak ją muszę zwrócić przy akcji... Co stanie się z przedmiotami pod spodem?
PS...
już wiem - w instrukcji jest powiedziane że te spod spodu są usuwane także... tak że kiepsko
Nie sa usuwane. Druga karta z kolejki zostaje glowna karta stosu. Najlepiej i tak laczyc jedzenie w jeden stos.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Co oznacza CZERWONY romb z cyferką? Np karta NET ma taki znaczek?
Przeglądam instrukcję, kartę pomocy i nie ma tego nigdzie...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: sin »

To mechanika z dodatku (rulebook): jeżeli pomyślnie wykonasz akcje ciągnąc z action decka nie więcej kart niż wskazuje liczba w rombie to możesz pociągnięte karty (wszystkie lub część) zwrócić do action decka.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

Chyba coś źle opisujecie łączenie przedmiotów.
Jeśli połączymy np trzy przedmioty, które razem możemy użyć dwa razy. To po użyciu ich dwa razy to usuwany wszystkie trzy karty. Czy jednak źle grałem?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Tak, usuwamy wszystkie. Jesli jednak uzyjemy jakiegos przedmiotu ze stosu i ma on napisane zeby zdiscardowac po uzyciu to wypada on ze stosu ale reszta stotsu zostaje o ile kostka nie spadla do 0.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: wirusman »

brazylianwisnia pisze: 12 cze 2020, 16:21 Tak, usuwamy wszystkie. Jesli jednak uzyjemy jakiegos przedmiotu ze stosu i ma on napisane zeby zdiscardowac po uzyciu to wypada on ze stosu ale reszta stotsu zostaje o ile kostka nie spadla do 0.
A to tego nie wiedzialem.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Gram już trochę jestem na drugiej wyspie - jednak nachodzi mnie pewna wątpliwość. Aktualnie gra mi się dość prostu ciągle zabieram karty z discarda do action deck - korzystając z karty THINK.
Czy jak mam kartę Think na ręcę - mogę wykonać akcje pomyślenia na dowolnym terenie ? (tak teraz gram i jakoś tak mi się łatwo to wydaje) czy może jednak muszę szukać miejsca na terenie gdzie ta akcja pomyślenia (główki) jest dostępna? (wtedy byłoby znacznie trudniej)

Jeszczejedno - znalazłem przedmioty (ale nie z action deck - tylko z explore decka), które mają 1 kosteczkę, ale nie mają żadnego typu? Czy je można podpiąć do dowolnego przedmiotu? (na nich jest napisane że użycie ich nie zmniejsza wytrzymałośći przedmiotu - to jest jakiś robal oraz jakieś liście)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: sin »

Golfang pisze: 14 cze 2020, 14:13 Gram już trochę jestem na drugiej wyspie - jednak nachodzi mnie pewna wątpliwość. Aktualnie gra mi się dość prostu ciągle zabieram karty z discarda do action deck - korzystając z karty THINK.
Czy jak mam kartę Think na ręcę - mogę wykonać akcje pomyślenia na dowolnym terenie ? (tak teraz gram i jakoś tak mi się łatwo to wydaje) czy może jednak muszę szukać miejsca na terenie gdzie ta akcja pomyślenia (główki) jest dostępna? (wtedy byłoby znacznie trudniej)
Tak, możesz wykonać tę akcję dowolnie - ikony na białym tle umożliwiają podjęcie akcji, ikony na brązowym je modyfikują (czyli te drugie nie są akcją). Polecam jednak na spokojnie jeszcze raz przeczytać na co ta karta pozwala, podpowiem tylko, że na pewno nie na dociąg kart z discard pile'a. ;-)
Golfang pisze: 14 cze 2020, 14:13 Jeszczejedno - znalazłem przedmioty (ale nie z action deck - tylko z explore decka), które mają 1 kosteczkę, ale nie mają żadnego typu? Czy je można podpiąć do dowolnego przedmiotu? (na nich jest napisane że użycie ich nie zmniejsza wytrzymałośći przedmiotu - to jest jakiś robal oraz jakieś liście)
Tak, przedmioty możesz łączyć dowolnie, niezależnie od słów kluczowych. Ich zgodność (dokładanej karty przedmiotu z kartą na górze stacka) powoduje, że możesz wytrzymałość całego stacka zwiększyć o wytrzymałość wynikająca z dokładanej karty. Zauważ jednak, że zazwyczaj karty, które pozwalają na użycie przedmiotu bez utraty wytrzymałości stacka same w sobie są jednorazowe (discard po użyciu).

Polecam ten topic na BGG.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

sin pisze: 14 cze 2020, 16:16
Golfang pisze: 14 cze 2020, 14:13 Gram już trochę jestem na drugiej wyspie - jednak nachodzi mnie pewna wątpliwość. Aktualnie gra mi się dość prostu ciągle zabieram karty z discarda do action deck - korzystając z karty THINK.
Czy jak mam kartę Think na ręcę - mogę wykonać akcje pomyślenia na dowolnym terenie ? (tak teraz gram i jakoś tak mi się łatwo to wydaje) czy może jednak muszę szukać miejsca na terenie gdzie ta akcja pomyślenia (główki) jest dostępna? (wtedy byłoby znacznie trudniej)
Tak, możesz wykonać tę akcję dowolnie - ikony na białym tle umożliwiają podjęcie akcji, ikony na brązowym je modyfikują (czyli te drugie nie są akcją). Polecam jednak na spokojnie jeszcze raz przeczytać na co ta karta pozwala, podpowiem tylko, że na pewno nie na dociąg kart z discard pile'a. ;-)
Think pozwala losowo wyciągnąć 7 kart z discarda ,wybrać jedną z nich i dobrać na rękę. Pozostałe 6 można dołożyć dowolnie do action decka lub do discarda (oczywiście później action deck tasujemy). Czy coś źle rozumiałem?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: 7th continent - pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Golfang pisze: 14 cze 2020, 20:10
sin pisze: 14 cze 2020, 16:16
Golfang pisze: 14 cze 2020, 14:13 Gram już trochę jestem na drugiej wyspie - jednak nachodzi mnie pewna wątpliwość. Aktualnie gra mi się dość prostu ciągle zabieram karty z discarda do action deck - korzystając z karty THINK.
Czy jak mam kartę Think na ręcę - mogę wykonać akcje pomyślenia na dowolnym terenie ? (tak teraz gram i jakoś tak mi się łatwo to wydaje) czy może jednak muszę szukać miejsca na terenie gdzie ta akcja pomyślenia (główki) jest dostępna? (wtedy byłoby znacznie trudniej)
Tak, możesz wykonać tę akcję dowolnie - ikony na białym tle umożliwiają podjęcie akcji, ikony na brązowym je modyfikują (czyli te drugie nie są akcją). Polecam jednak na spokojnie jeszcze raz przeczytać na co ta karta pozwala, podpowiem tylko, że na pewno nie na dociąg kart z discard pile'a. ;-)
Think pozwala losowo wyciągnąć 7 kart z discarda ,wybrać jedną z nich i dobrać na rękę. Pozostałe 6 można dołożyć dowolnie do action decka lub do discarda (oczywiście później action deck tasujemy). Czy coś źle rozumiałem?
Bierzesz 7 z action deck, 1 mozesz wziac do reki a pozostale odkladasz spowrotem do action deck lub discard(glownie klatwy)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ