Projekt wskrzeszania starych planszówek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia projektu konwersji graficznej starych polskich planszówek. Jakieś zainteresowanie ze strony planszówkowiczów jest, zatem zdecydowałem się założyć oficjalny temat, w którym będę mógł wrzucać postępy działań, linki i aktualne potrzeby odnośnie skanów. O tym ostatnim później.

Plan jest taki, żeby w miarę możliwości konwertować elementy gry na grafikę wektorową, z jednoczesnym możliwie jak największym zachowaniem wierności oryginałowi. Czasem ciężko osiągnąć równowagę. Napisałem "w miarę możliwości", bo gier opartych o zaawansowane, wielokolorowe grafiki nie wezmę na warsztat. Za długo to zajmie, plus rysuję jak pięciolatek. Z góry też mówię - robię to w wolnym czasie i non-profit. ;)

EDIT 07.06.20. Podjąłem decyzję, że będę konwertował tylko elementy rozgrywki, natomiast pudełek przerabiać nie będę, niezależnie od stylu grafiki.

Teraz od kuchni. O ile to możliwe, to planuję to zrobić dobrze, a do tego często potrzebne mi są dobrej jakości skany. Sporo jest dostępne online, ale nie wszystko się nada. Dlatego w tym momencie też apeluję do tych, którzy posiadają skaner i gry, do których skanów potrzebuję, o pomoc. Wystarczy mi skan w JPGu, 600dpi, kompresja też może być tak do 70%, zależy mi tylko na dużym zbliżeniu i widoczności konturów tego, co będę przerysowywał. Uprzejmie proszę też o układanie elementów równolegle z krawędzią szyby skanera. Potrwa to sporo szybciej niżbym musiał obracać każdy element cyfrowo. ;) Jeśli np. żeton ma awers i rewers, to proszę o takie skany, bym mógł się domyślić który awers pasuje do którego rewersu. Z góry mówię, że zdjęcia zamiast skanu nie nadadzą się. Dostałem już kilka i żadne mi się nie przydało.
Tutaj przykład dobrego skanu 13mm żetonu.

Jeśli ktoś może zaoferować pomoc pod kątem ułożenia grafik pod druk, to chętnie przyjmę pw na ten temat.

Na sam koniec:
umieszczając tutaj linki do moich retuszów udostępniam je za darmo wszystkim zainteresowanym do użytku własnego i nie wyrażam zgody na modyfikację ich bez mojej zgody (lub zgody autora oryginalnej pracy, na której się oparłem), ani drukowanie ich w celu sprzedaży osobom trzecim.

Z góry dzięki za wsparcie i pomoc.

Lista:
EDIT: 14.06.202. Zmieniłem trochę układ, żeby był czytelniejszy. Linki są dostępne "pod spoilerem".

Bruce Lee (Fano) - 100% skończony
Spoiler:
-------------------------------

Aerotech
Spoiler:
-------------------------------

TransSolar
Spoiler:
-------------------------------

Odkrywcy Nowych Światów
Spoiler:
Potrzebne rzeczy:
- jeśli ktoś może zrobić skany żetonów wersji zeszytowej, to z chęcią przyjmę. Są różnice między grafikami na żetonach (plansza jest ta sama), a chciałbym ogarnąć obie wersje. Tutaj porównanie
- potrzebowałbym czyjejś pomocy (najlepiej kogoś kto sporo grał), żeby porównać polskie paragrafy z angielskimi, bo podobno są miejscami problemy i źle przetłumaczony tekst w paru punktach scenariusza.

Inne: plansza ma poprawione pole 1318 według erraty angielskiej wersji gry.
Podziękowania dla michaldz1 za skany żetonów. :)

-------------------------------

Gwiezdny Kupiec
Spoiler:
Potrzebne rzeczy:
- wymiary planszy i żetonów

-------------------------------

Labirynt Śmierci
Spoiler:
Potrzebne rzeczy:
ktoś, kto na tyle dobrze zna grę, że mogłaby pomóc w wyłapaniu innych różnic między instrukcjami pl i ang, bardziej merytorycznych niż tłumaczeniowych

Dzięki dla najata za skany żetonów. :)

-------------------------------

Wojna o Pierścień
Spoiler:
Potrzebne rzeczy:
- ktoś, kto zna angielski na tyle, żeby porównać oryginalną instrukcję z polską wyłapać ew. błędy w tłumaczeniu

Inne: Plansza ma dodaną górę na polu 3329 i 3330 zgodnie z planszą z 2 edycji oryginału, jako że polska plansza ma inne poprawki z tej edycji, a tej jednej brakło. Dodatkowo, usunąłem bagno z pola 3624, które ewidentnie nie powinno tam być, co zresztą potwierdzają plansze angielskie.
Dzięki dla Ensui za skany i dla Olaf olaf za korektę i uwagi :)

-------------------------------
Bitwa na polach Pelennoru
Spoiler:
Potrzebne rzeczy:
- krój pisma użyty w numeracji heksów oryginalnej planszy - tak wygląda w przybliżeniu

Inne: Plansza ma poprawioną różę wiatrów, by była zgodna z planszą angielską i geografią Śródziemia.
Dzięki dla Olaf olaf za korektę i uwagi. :)

-----------------------------------------------------------------------------

Przygotowania pod warsztat:
Bruce Lee[/b]

Potrzebne materiały:
Yggdrasill (1990)
Potrzebne rzeczy:
wszystkie elementy gry + instrukcja + wymiary wszystkich elementów

Ratuj Swoje Miasto
Potrzebne rzeczy:
wymiary planszy + żetonów
skan żetonów
skan instrukcji


W najbliższych planach:
- Szaleńczy Wyścig
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 08:21 przez Auriga, łącznie zmieniany 112 razy.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: najata »

Mam gdzieś nierozcięty Labirynt Śmierci, poszukam jutro i mogę spróbować zeskanować, jak znajdę.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: najata »

Auriga pisze: 30 kwie 2020, 17:20 Labirynt Śmierci
Żetony: 50%
Potrzebne rzeczy:
- skany żetonów potworów i postaci
Zeskanowałam obie strony wkładki z żetonami - więc masz tu i potwory z bohaterami, i żetony labiryntu. Możesz zweryfikować, czy masz wszystkie :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: alpha »

najata pisze: 01 maja 2020, 12:02 .
Widziałem już, że są w sprzedaży takie wersje tej gry. Wydawało mi się, że ktoś to wydrukował na papierze i sprzedaje jako stary "oryginał".
Moja styczność z "Labiryntem śmierci" to lata 90-te, ale to były grube żetony.
To powyższe wygląda jak żetony wydrukowane na zwykłej kartce papieru, do wycięcia nożyczkami (zamiast wypchnięcia ich z tektury).
Czy to tylko tak wygląda, czy to rzeczywiście zwykła kartka?

Były w obiegu 2 wersje? Czy to podróbka? Wiesz coś więcej na ten temat?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: najata »

alpha pisze: 01 maja 2020, 12:13 Widziałem już, że są w sprzedaży takie wersje tej gry. Wydawało mi się, że ktoś to wydrukował na papierze i sprzedaje jako stary "oryginał".
Moja styczność z "Labiryntem śmierci" to lata 90-te, ale to były grube żetony.
To powyższe wygląda jak żetony wydrukowane na zwykłej kartce papieru, do wycięcia nożyczkami (zamiast wypchnięcia ich z tektury).
Czy to tylko tak wygląda, czy to rzeczywiście zwykła kartka?

Były w obiegu 2 wersje? Czy to podróbka? Wiesz coś więcej na ten temat?
Egzemplarz, którego zeskanowałam, to oryginalne wydanie zeszytowe z 1984r., było u mnie w domu od kiedy pamiętam, tata kiedyś kupił, ale nigdy nawet nie rozfoliował (dopiero ja to zrobiłam na prośbę kolegi z 15 lat temu, żeby mu skserować zawartość - tak, tak, wiem, taka strata i poświęcenie :P). Od nowości ma "skazę" - linię zagięcia, jak widać na skanie. Według informacji na okładce, nakład wynosił 20000 egz.
To jest wkładka na papierze dość cienkim, ale sztywniejszym niż "zwykła kartka", lekko błyszczącym, takim samym, jak okładka, w którą spięty jest cały zeszyt. Taki rodzaj papieru, jak okładki starych magazynów czy komiksów. Według instrukcji na tej wkładce, należy rozciąć na pół i skleić razem, albo nakleić na dwie strony kartonu, żeby było trwalsze, a potem porozcinać żetony.
Jeżeli było wydanie żetonowe/pudełkowe - ja nic o tym nie wiem, miałam styczność tylko z tym jednym.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 12:39 przez najata, łącznie zmieniany 1 raz.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Też tak sądziłem, właśnie miałem pisać. ;) Tak czy inaczej, wielkie dzięki, skan jest ok. Na szczęście żetony bardzo się nie różnią między wersjami (tak jak w Odkrywcach) i nie czuję potrzeby ogarniania dwóch zestawów. ;)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: alpha »

najata pisze: 01 maja 2020, 12:36 .
Osobiście nie miałem wtedy tej gry, ale chodziłem do kumpla i graliśmy w to często.
To była instrukcja z grubymi okładkami (jak w komiksach) oraz dosyć grube żetony) ale nie pamiętam czy one były do sklejenia, czy od razu dwustronne.
Całość była tylko w folii. Nie wiem czy były wersje w pudełku, ale chyba nie, bo ta gra była zbyt prosta na pudełko, ale kto wie? :)

Za to osobiście miałem "Gwiezdnego kupca" i ten też był w takim samym wydaniu jak opisałem wyżej.
Widziałem też jego wersję w pudełku.
Gdzieś mi przepadł ten GK i teraz żałuję bardzo :cry:

Fajnie, że autor tego wątku próbuje odtworzyć te gry.
Wrócę sobie do czasów mojego dzieciństwa.
Ciekawe na ile mnie to znowu porwie :D
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Tranqueray
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2015, 16:02
Been thanked: 7 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Tranqueray »

Cześć

Mam tu niewielką kolekcję zeskanowanych klasyków, zdobytych z przeróżnych źródeł. Może przydadzą się do dźwignięcia tego projektu.
Gdyby tak udało się odtworzyć całą kolekcję firmy Encore czy też gry Sfery to mieli byśmy tutaj kawał historii z możliwością dobrej zabawy :)

Szaleńczy Wyścig
https://ulozto.net/file/Lgp8XolbRo7M/sz ... ig-pnp-zip

Foki szatana
https://ulozto.net/file/cvFkPbhi9PF4/fo ... stered-zip

Wampir
https://ulozto.net/file/Kt0d48EKbNJ4/wa ... stered-zip

Labirynt Śmierci
https://ulozto.net/file/sYxcSSTP3/labirynt-smierci-zip

Troll Futboll
https://ulozto.net/file/zLKVij0CmWtf/tr ... stered-zip

Odkrywcy nowych światów
https://ulozto.net/file/lec8k3OqSyJ0/od ... stered-zip
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Możesz wrzucić je gdzieś indziej? Niestety u mnie ich nie ściągnę. Proponuję dropbox.

Zwłaszcza te Foki mnie interesują. ;)
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Mały raport z postępów.

Obrazek
Tranqueray
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2015, 16:02
Been thanked: 7 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Tranqueray »

Wrzuciłem pliki na dropboxa i dodałem jeszcze parę gier, w poniższym folderze można obecnie znaleźć:
-Foki Szatana (MiM)
-Labirynt śmierci (Encore)
-Odkrywcy nowych światów (Encore)
-Robin Hood (Sfera)
-Wampir (Sfera)
-Sim Wiocha (Portal)
-Szaleńczy wyścig (Novina)
-Troll Football (Sfera)
-Zbuduj swój Kaczogród (Kaczor Donald)

https://www.dropbox.com/sh/dscvhqcbwyml ... J7Vha?dl=0
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Żetony do Labiryntu Śmierci (czyli faktycznie cała gra) gotowe, pozostało tylko ułożenie pod druk. Niewykluczone, że skontaktuję się niedługo z jedną znaną planszówkową drukarnią w sprawie wzorów układania żetonów itp. Potem wrzucę linki do PDFów.
Zsamot
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2020, 14:07
Has thanked: 2 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Zsamot »

Jak pisałem Tobie na FB, mam żetony do paru gier, skanera brak, ale jak mogę, to chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Zaberish »

Zwłaszcza te Foki mnie interesują. ;)
To gra z "Magii i Miecza", była w jednym z numerów jako wkładka. Oryginał nie jest polski - to tłumaczenie z anglojęzycznej wersji. Na BGG jest na pewno trochę materiałów oryginalnych (żetony są na pewno), może też jakieś z polskiej wersji się znajdą.
Próbowałem kupić tę "Magię i Miecz", ale natykałem się wyłącznie na numery bez wkładki...
Egzemplarz, którego zeskanowałam, to oryginalne wydanie zeszytowe z 1984r., było u mnie w domu od kiedy pamiętam, tata kiedyś kupił, ale nigdy nawet nie rozfoliował (dopiero ja to zrobiłam na prośbę kolegi z 15 lat temu, żeby mu skserować zawartość - tak, tak, wiem, taka strata i poświęcenie :P). Od nowości ma "skazę" - linię zagięcia, jak widać na skanie. Według informacji na okładce, nakład wynosił 20000 egz.
To jest wkładka na papierze dość cienkim, ale sztywniejszym niż "zwykła kartka", lekko błyszczącym, takim samym, jak okładka, w którą spięty jest cały zeszyt. Taki rodzaj papieru, jak okładki starych magazynów czy komiksów. Według instrukcji na tej wkładce, należy rozciąć na pół i skleić razem, albo nakleić na dwie strony kartonu, żeby było trwalsze, a potem porozcinać żetony.
Jeżeli było wydanie żetonowe/pudełkowe - ja nic o tym nie wiem, miałam styczność tylko z tym jednym.
Jeśli chodzi o wydanie pudełkowe "Labiryntu śmierci", to oryginalnie go nie było, gra była wydana tylko w formie zeszytu. Ale były dwie wersje - jedna to ta, którą zeskanowała najata, z żetonami do wycinania samodzielnie i na dość cienkim papierze kredowym. Druga wersja miała żetony na tekturce (grubości standardowej Encore'owej tekturki z żetonami :D) i one były sztancowane, więc przy wypychaniu ich czasem się naddzierały, miewały pourywane rogi i nader często były krzywo "nacięte". Taką wersję mam ja, kupiłem ją wysyłkowo gdzieś mniej więcej w połowie lat 90., wtedy po prostu wydanie było już nieco solidniejsze.

Zasadnicza różnica między nimi polega na tym, że w wersji "tekturowej", tej późniejszej, nie było ani słowa na arkuszu z żetonami postaci i potworów o tym, żeby go z czymkolwiek sklejać. To samo dotyczy segmentów labiryntu. To jedyna poważna różnica (poza samym papierem, rzecz jasna) między tymi wydaniami.
Widziałem już, że są w sprzedaży takie wersje tej gry. Wydawało mi się, że ktoś to wydrukował na papierze i sprzedaje jako stary "oryginał".
Na skanie zrobionym przez najatę widać wyraźnie strukturę i fakturę starego papieru, na tych sprzedawanych na Allegro nie uświadczysz tego z reguły, bo to faktycznie w większości podróbki i to za kosmiczną cenę.
Za to osobiście miałem "Gwiezdnego kupca" i ten też był w takim samym wydaniu jak opisałem wyżej.
Widziałem też jego wersję w pudełku.
Tak, "Gwiezdny kupiec" miał dwie wersje - pudełkową i broszurową.
Graficznie okładka i pudełko były takie same, żetony też się między sobą jakoś drastycznie nie różniły wyglądem poza kolorem - w wersji pudełkowej kolory są jakby mniej nasycone, mniej intensywne.
Mam oba wydania jak coś, przy czym pudełkową z niewypchniętymi żetonami (bo oryginalnie są w wyprasce, a nie na arkuszu do wycinania), więc skan nie będzie tu problemem.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Zaberish pisze: 15 maja 2020, 02:39
To gra z "Magii i Miecza", była w jednym z numerów jako wkładka. Oryginał nie jest polski - to tłumaczenie z anglojęzycznej wersji. Na BGG jest na pewno trochę materiałów oryginalnych (żetony są na pewno), może też jakieś z polskiej wersji się znajdą.
Próbowałem kupić tę "Magię i Miecz", ale natykałem się wyłącznie na numery bez wkładki..
No właśnie nie ma wystarczająco dobrej wersji. Zostaje mi wysyłanie privów na BGG licząc, że ktoś ma skaner i chwilę czasu.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: malpka »

Auriga pisze: 15 maja 2020, 09:07
Zaberish pisze: 15 maja 2020, 02:39
To gra z "Magii i Miecza", była w jednym z numerów jako wkładka. Oryginał nie jest polski - to tłumaczenie z anglojęzycznej wersji. Na BGG jest na pewno trochę materiałów oryginalnych (żetony są na pewno), może też jakieś z polskiej wersji się znajdą.
Próbowałem kupić tę "Magię i Miecz", ale natykałem się wyłącznie na numery bez wkładki..
No właśnie nie ma wystarczająco dobrej wersji. Zostaje mi wysyłanie privów na BGG licząc, że ktoś ma skaner i chwilę czasu.
Który numer MiM?
A już widzę, 4/97
Spoiler:
Czym to najlepiej przetworzyć? Albo inaczej - jakie środki techniczne trzeba wziąć pod uwagę żeby rezultat był zadawalający ;)
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Łooooooooo.

Masz może skaner? ;) Zdjęciem za bardzo się nie da, muszę to mieć w dostatecznej jakości, ostrości i zbliżeniu. W pierwszym poście na górze masz przykład jak wygląda dobrze zeskanowany żeton. :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: alpha »

Auriga pisze: 15 maja 2020, 15:54 ...
Mam wrażenie, że gdzieś kiedyś widziałem w internecie skany wszystkich numerów MiM.
Jeżeli gdzieś to znajdę, to dam link, aczkolwiek nie wiem na ile te skany były wyraźne i nieporuszone.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Zaberish »

alpha pisze: 16 maja 2020, 10:36
Mam wrażenie, że gdzieś kiedyś widziałem w internecie skany wszystkich numerów MiM.
Jeżeli gdzieś to znajdę, to dam link, aczkolwiek nie wiem na ile te skany były wyraźne i nieporuszone.
Skan tego numeru "Magii i Miecza" krąży po sieci i jest dostępny bez większych problemów, tyle tylko, że z gry są zeskanowane wyłącznie zasady a i to w nieszczególnie dobrej jakości. Żetonów i plansz brak, więc ten skan nie na wiele się przyda, niestety... Wiem, bo ściągnąłem ten skan już kilkanaście razy pod różnymi nazwami, ale zawartość zawsze była taka sama.
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Ok, kto ma ochotę rzucić okiem na mapkę do Wojny o Pierścień, żeby sprawdzić czy niczego nie pominąłem? ;) Uwagi mile widziane.

link w pierwszym poście

EDIT: Plik zaktualizowany
1. Heksy i liczby są ciemniejsze.
2. Kilka mniejszych gór jest tam gdzie trzeba
3. Kolejność warstw/przezroczystość powinna być ok.

Nadal bym był wdzięczny gdybyście mogli rzucić okiem, ja sam jeszcze raz sprawdzę później.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020, 12:23 przez Auriga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Zaberish »

Podrzucam tymczasem linka do "Magii i Miecza" nr 4/97, który został sfotografowany (tak, wiem, fotografie Ci się nie przydadzą najpewniej), ale przynajmniej jest tu kompletny numer - z planszami, żetonami i instrukcją.
Zawsze coś :)

https://www.dropbox.com/sh/pj8i3zsyhugy ... 04+040.pdf

Fizyczny egzemplarz kombinuję, póki co wygląda to dobrze i sprawa jest perspektywiczna :)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Niestety, za bardzo rozmyte, żebym mógł cokolwiek z tym zrobić, ale dzięki mimo wszystko. :)
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Plansza do Wojny o Pierścień sprawdzona, zaktualizowana i powinna być bez błędów, co nie znaczy że ich nie ma, dlatego drukujcie na własną odpowiedzialność. ;)
Awatar użytkownika
Zaberish
Posty: 60
Rejestracja: 26 cze 2015, 13:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Zaberish »

Auriga pisze: 21 maja 2020, 12:23 Plansza do Wojny o Pierścień sprawdzona, zaktualizowana i powinna być bez błędów, co nie znaczy że ich nie ma, dlatego drukujcie na własną odpowiedzialność. ;)
Na dniach będę miał więcej czasu na spokojnie, to wyciągnę oryginał, porównam i się tu odezwę, jeśli coś wyłapię (choć po pobieżnym rzucie okiem nie sądzę, żeby faktycznie były jakieś przekłamania) :)
Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Auriga
Posty: 68
Rejestracja: 01 paź 2014, 10:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Projekt wskrzeszania starych planszówek

Post autor: Auriga »

Po walce z planszą musiałem na chwilę odpocząć od Wojny o Pierścień, niemniej jednak mam dla was dziś coś innego - planszę do Bitwy na polach Pelennoru.

Nie dałem niestety rady zlokalizować kroju pisma, którego użyto do numeracji heksów, więc nie mogłem planszy odwzorować w 100%. Jeśli ktoś zupełnym przypadkiem ma namiary na ten krój, to poproszę. ;)

Link w pierwszym poście.
ODPOWIEDZ