Gra dla 4-latki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Gra dla 4-latki?

Post autor: MsbS »

Szukamy czegoś na prezent dla bratanicy (która za 3 m-ce kończy cztery lata). Pewnie krótki czas rozgrywki (co oczywiste przy takim wieku), najlepiej żeby dało się grać w 2-4 osoby (tylko z jednym z rodziców, ewentualnie z dziadkami i mamą).

Wyszukiwarka BGG nie jest idealna do takich tytułow, choć wyskoczyły mi dwie całkiem sensowne opcje: Zwierzak na Zwierzaku i Skubane Kurczaki. CO sądzicie? Polecicie coś innego?


EDIT: Aha, oczywiście zapoznałem się z przypiętym wątkiem 'gra dla x-latki', ale w wieku 4 lat nie za bardzo ma sprecyzowane gusta czy ulubioną tematykę. Doświadczenie growe też niewielkie, choć puzzle i memory już było grane z tego co wiem.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 4-latki?

Post autor: kdsz »

W wieku 4 lat moja córka najchętniej grała w Nogi stonogi i Ami. Z gier dobrych dla czterolatków polecę też Potwory do szafy.
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 4-latki?

Post autor: Marcinus »

MsbS pisze: 20 maja 2020, 13:39 wyskoczyły mi dwie całkiem sensowne opcje: Zwierzak na Zwierzaku i Skubane Kurczaki. CO sądzicie? Polecicie coś innego?
Zwierzak na zwierzaku u mnie cieszył się dużym wzięciem jako gra rodzinna na trzy osoby. I co ważne ta gra ma bardzo wysoki poziom regrywalności. Wymienione Potwory do szafy i nogi stonogi to bardzo popularne tytuły. Ja dorzucę jeszcze Dzieci z Carcassonne bardzo fajne kafelki dostosowane do wieku czterolatka. Ale Kamelot Smart Games wiem nie planszówka bije na głowę wszystkie wymienione tytuły. Takiej zabawki rozwijającej wszechstronnie dziecko w tym wieku chyba drugiej nie ma.

Stety czy niestety każde dziecko jest inne. Więc najlepiej kup od razu dwie gry. :lol:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Gra dla 4-latki?

Post autor: eveni »

Polecam Lotti karotti - ścigamy się królikami po górce na szczyt do marchewki. Zagrywamy losowo karty z talii i co jakiś czas wypada przekrecenie marchewki - nasze króliczki mogą wpaść do dołków.
Polecam również serię Egmont dla dzieci: Wyprawa do babci, Mali detektywi, Kotek psotek i Park dinozaurów.
Wszystkie gry fajnie działają już od 2 osób, moja 4-latka bardzo je lubi.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 4-latki?

Post autor: anna26 »

Pszczółki od G 3 bardzo lubi do tej pory a sporo gier mieliśmy.Zwierzak na zwierzaku dopiero teraz cieszy się powodzeniem wcześniej miała za małą koordynację ruchową ( za 3 miesiące córka będzie miała 6,)
Zamek kamelot fajny i obie córy czasem grają ale czerwony kapturek smart games cieszy się większą popularnością.
Fajna jeszcze jest zaklęta wieża też od G3 a potwory do szafy szybko się znudziły.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra dla 4-latki?

Post autor: MsbS »

Dzięki wszystkim za sugestie. Ostatecznie stanęło na Małych Detektywach oraz Nogach Stonogi. Potwory do Szafy śliczne, choć może się ich jeszcze bać, Zwierzak na Zwierzaku - nie jestem przekonany, czy sobie poradzi manualnie (może za pół roku, np na gwiazdkę).
ODPOWIEDZ