Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: BartP »

Obrazek
Gra kooperacyjna dla młodszych fanów gier. Pudełko mówi 7+, ale w gronie rodzinnym spokojnie można grać z młodszymi (gram z czterolatką). Z początku zasady są banalne, ale gra ma aspekt legacy, więc po dwóch-trzech partiach otwieramy zalakowane koperty, które wprowadzają nowe elementy zarówno komplikujące jak i utrudniające lekko grę.

Wiele osób mówi (w tym ja), że dzieciaki głównie chcą otwierać te koperty i najchętniej by powyjmowały wszystko od razu. "Tata, a możemy nawet po przegranej grze otworzyć kopertę?". Hehe, chciałabyś.
Moja czterolatka z początku bała się w to grać, ale jak zobaczyła, że zombie są niegroźne (nie mogą nas w grze skrzywdzić, to tylko my je bijemy ;]), to się przekonała i teraz co rusz chce sterować inną postacią.

Jedna rzecz mi się nie podoba z perspektywy ojca dwóch córek. Wszystkie cztery postacie bohaterów to raczej chłopcy. Aczkolwiek wygląd dwóch jest na tyle niejednoznaczny, że dla nas to dziewczyny :P. Jak dla mnie spore niedopatrzenie, ponieważ oficjalnie dziewczyny nie czują się reprezentowane przez żadną postać.

U mnie to najczęściej grana gra 2019 i 2020 roku. Są takie okresy, że dzieciaki chcą parę razy dziennie w to tłuc; i w zasadzie pod moim dachem konkuruje jedynie z Dixitem o ulubiony tytuł córek. Jeśli masz dzieciaki w wieku 4-10, szczerze polecam. W grze nie ma tekstu, reguł mało, aczkolwiek w ferworze walki dzieciaki lubią zapominać, więc warto, by dorosły uczestniczył.

https://boardgamegeek.com/boardgame/256 ... -evolution
http://foxgames.pl/zombie-kidz/
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

To i ja się podzielę, bo gra jest DOSKONAŁA! W ubiegłym miesiącu rozegraliśmy w ciągu tygodnia cała kampanię (coś około 30 rozgrywek i jeszcze nam mało, więc wydrukowałem dodatki z sieci i będziemy grali w kolejne wyzwania.

Zgadzam się ze wszystkim opiniami Barta. Gram z dziećmi w wieku prawie 10 lat i są wniebowzięte. Zresztą poprzednia wersja (czyli Straszny dwór) też była u nas często grana, więc zaskoczeniem jest tylko to, jak bardzo spodobała się wersja odświeżona z trybem legacy.

Co ciekawe, ja też się doskonale bawię, a pełna modułowość i wariantowość rozgrywki (przed każdą partią można zdecydować, jakimi postaciami i z jakimi zdolnościami oraz przeciwko jakim zombie gramy) daje niesamowitą wręcz regrywalność. I moje dzieci też nie mogły doczekać się otwierania kolejnych kopert. Jedyny zgrzyt był taki, że u nas każdy grał "swoją" postacią, a jedna z nich dostaje swoje ulepszenie dopiero pod sam koniec kampanii. I jeden z moich synów smutno patrzył, jak inni dostawali ulepszenia, a on grał postacią podstawową.

Niemniej jednak był to tylko taki malutki zgrzycik w poza tym doskonałej grze, która nie tylko ma niski próg wejścia, ale też potrafi na długo przykuć do siebie graczy. No dobra jest jeszcze jeden zgrzyt - kiedy wreszcie zrobią drugi sezon? :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: mikeyoski »

Mamy już chyba że 100 partii za sobą. Aż się wierzyć nie chce :-) Fakt faktem przy pełnych zasadach warto, żeby ktoś starszy czuwał, bo można się pogubić, co kto i gdzie może przesunąć i czy w ogóle może :-) Naprawdę fantastyczna gra dla dzieciaków :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: piton »

garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 więc wydrukowałem dodatki z sieci i będziemy grali w kolejne wyzwania.
Łoo nie wiedziałem, że są takie. Dzięki :D

Popieram przedmówców - u nas gra to hit! Ogólnie super pomysł i sprytna mechanika. Dorośli się nie nudzą. Kampanię przeszliśmy błyskawicznie, bo "koperty" ;)
5-cio latka daje sobie spokojnie radę z grą, z naprawdę mikro pomocą. Zombiaki przedstawialiśmy jako "straszydła" - nie chciałem wchodzić w zjadanie mózgu...

Jak na grę za 50-60 zeta i radochę jaką nam wszystkim dała, to chyba mój najlepszy zakup ever.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: tomuch »

garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 Jedyny zgrzyt był taki, że u nas każdy grał "swoją" postacią, a jedna z nich dostaje swoje ulepszenie dopiero pod sam koniec kampanii. I jeden z moich synów smutno patrzył, jak inni dostawali ulepszenia, a on grał postacią podstawową.
Czy mógłbyś napisać w spojlerze, której postaci się to tyczy. Gramy podobnie z córkami z przypisanymi postaciami, więc będę mógł bardzo delikatnie zasugerować zmianę postaci, jeśli będę świadom tego. Jedna z córek otrzymała już swoje wzmocnienie, więc druga z zazdrością łypie okiem.
piton pisze: 09 cze 2020, 11:48
garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 więc wydrukowałem dodatki z sieci i będziemy grali w kolejne wyzwania.
Łoo nie wiedziałem, że są takie. Dzięki
Ciekawe, czy FoxGames wie o tym ;)
BartP pisze: 09 cze 2020, 10:53 Jedna rzecz mi się nie podoba z perspektywy ojca dwóch córek. Wszystkie cztery postacie bohaterów to raczej chłopcy. Aczkolwiek wygląd dwóch jest na tyle niejednoznaczny, że dla nas to dziewczyny :P. Jak dla mnie spore niedopatrzenie, ponieważ oficjalnie dziewczyny nie czują się reprezentowane przez żadną postać.
Wg mnie i mojej dziecięcej ekipy, dwie postaci to zdecydowanie dziewczyny. Nawet oficjalnie zostały ochrzczone Alą i Martynką.

Tak czy siak, gra jest świetna. Wiek 4+ wchodzi bez problemu. Dorośli też się świetnie bawią.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: staniach21 »

Czy 9-11 latek ( dziecko u dalszej rodziny nie jestem pewny co do wieku :lol:) niegrajcy wcześniej w gry bedzie się przy tym dobrze bawił? Czy to zbyt proste, żeby przyciągnąć uwagę na dłużej
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: kurzyszpon »

staniach21 pisze: 10 cze 2020, 04:45 Czy 9-11 latek ( dziecko u dalszej rodziny nie jestem pewny co do wieku :lol:) niegrajcy wcześniej w gry bedzie się przy tym dobrze bawił? Czy to zbyt proste, żeby przyciągnąć uwagę na dłużej
U nas (dzieci 6 i 8) gra miała przede wszystkim wzięcie jak w grze były do odblokowania koperty oraz osiągnięcia ( jakieś 2-3 tygodnie intensywnego grania) , później siadło do okazjonalnych rozgrywek, aż w końcu gra wyjechała do babci jako plan 'Z' na ewentualną nudę.

Poziom trudności jest ok moim zdaniem, wraz z odkrywaniem nowych kopert mieliśmy wrażenie, że robi się łatwiej ( czasem wręcz za prosto), ale pod koniec fazy odkrywania pojawią się mechanizmy, które to wrażenie zniwelują.

Kluczowe przy tej grze, żeby dziecko miało z kim w nią grać ( nasza dwójka skutecznie się nakręcała na rozgrywkę, nawet jeżeli żadnemu z dorosłych nie chciało się grać) i faktycznie chciało mu się odblokowywać koperty zgodnie z regułami gry ( wydaje mi się, że ew. otworzenie kopert od razu zabije sporą część zabawy, nawet jeżeli po kilku pierwszych kopertach wiadomo mniej więcej czego się spodziewać w pozostałych).

Do gry solo nie wiem czy nie lepsze by były łamigłówki od smart games. Z drugiej strony, cena nie jest duża, nawet jeżeli entuzjazmu by starczyło na odblokowanie samych kopert, to i tak to będzie spoko stosunek wydanych złotówek na godzinę zabawy ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

tomuch pisze: 10 cze 2020, 02:16
garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 Jedyny zgrzyt był taki, że u nas każdy grał "swoją" postacią, a jedna z nich dostaje swoje ulepszenie dopiero pod sam koniec kampanii. I jeden z moich synów smutno patrzył, jak inni dostawali ulepszenia, a on grał postacią podstawową.
Czy mógłbyś napisać w spojlerze, której postaci się to tyczy. Gramy podobnie z córkami z przypisanymi postaciami, więc będę mógł bardzo delikatnie zasugerować zmianę postaci, jeśli będę świadom tego. Jedna z córek otrzymała już swoje wzmocnienie, więc druga z zazdrością łypie okiem.
Spoiler:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: noowy »

U nas (dzieciaki 6,5 lat) gra była mega-hitem. Cała rodzina, starzy i młodzi się świetnie bawili podczas gry i jeszcze lepiej czekając na otwieranie kolejnych kopert. Niestety po zaliczeniu wszystkiego gra poszła w odstawkę, ale przez te parędziesiąt partii zabawa była rewelacyjna. Jeden z moich najlepszych zakupów growych dla dzieci.

Jeśli nie próbowaliście, to po zaliczeniu wszystkiego polecam 2 dodatkowe Ultimate Challenge ze strony oryginalnego wydawcy:
https://www.scorpionmasque.com/en/zombie-kidz-evolution
Bardzo fajnie działają chociaż
Spoiler:
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: piechotak »

garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 Zresztą poprzednia wersja (czyli Straszny dwór) też była u nas często grana ...
Dwa dni temu kupiłem Straszny dwór i mamy już około 10 gier na koncie, w składach 2 i 3 osobowych (ja, ośmiolatka i 3,5 latek). Jak na razie przegraliśmy tylko 2 razy, więc jakie było moje zdziwienie, kiedy w dwóch recenzjach przeczytałem, że losowość jest taka, że wygrana graniczy z cudem, lub że da się wygrać dopiero w pełnym składzie. Aż sprawdziłem, czy na pewno dobrze graliśmy. Czy u was też wygrane przychodziły łatwo czy wręcz przeciwnie? Dodam, że dzieciakom gra się bardzo spodobała, zwłaszcza młodszemu, co mnie mocno zaskoczyło.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

piechotak pisze: 11 paź 2020, 21:48
garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 Zresztą poprzednia wersja (czyli Straszny dwór) też była u nas często grana ...
Dwa dni temu kupiłem Straszny dwór i mamy już około 10 gier na koncie, w składach 2 i 3 osobowych (ja, ośmiolatka i 3,5 latek). Jak na razie przegraliśmy tylko 2 razy, więc jakie było moje zdziwienie, kiedy w dwóch recenzjach przeczytałem, że losowość jest taka, że wygrana graniczy z cudem, lub że da się wygrać dopiero w pełnym składzie. Aż sprawdziłem, czy na pewno dobrze graliśmy. Czy u was też wygrane przychodziły łatwo czy wręcz przeciwnie? Dodam, że dzieciakom gra się bardzo spodobała, zwłaszcza młodszemu, co mnie mocno zaskoczyło.
Myślę, że gracie poprawnie. Przy normalnym graniu przegrać zdarzało nam się raz na cztery-pięć partii. To nie ma być Ghost Stories, tylko lekka kooperacja dla dzieci i rodziców :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Blue »

piechotak pisze: 11 paź 2020, 21:48
garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 Zresztą poprzednia wersja (czyli Straszny dwór) też była u nas często grana ...
Dwa dni temu kupiłem Straszny dwór i mamy już około 10 gier na koncie, w składach 2 i 3 osobowych (ja, ośmiolatka i 3,5 latek). Jak na razie przegraliśmy tylko 2 razy, więc jakie było moje zdziwienie, kiedy w dwóch recenzjach przeczytałem, że losowość jest taka, że wygrana graniczy z cudem, lub że da się wygrać dopiero w pełnym składzie. Aż sprawdziłem, czy na pewno dobrze graliśmy. Czy u was też wygrane przychodziły łatwo czy wręcz przeciwnie? Dodam, że dzieciakom gra się bardzo spodobała, zwłaszcza młodszemu, co mnie mocno zaskoczyło.
Naprawdę ciężko jest w to przegrać, dlatego mnie ta gra trochę nużyła, bo jest tak mała że wszystko wydaje się oczywiste ;). Ale młody lubił :).
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: piechotak »

Wspomniana przeze mnie recenzja: http://www.for2players.pl/2016/06/stras ... d.html?m=1
Ponieważ Straszny dwór przyjął się w domu bardzo dobrze, więc korzystając z dobrej ceny 27 października kupiłem Zombie Kidz. Dziś mamy 5 listopada, a do otwarcia została już tylko jedna koperta :) córka narzeka, że kopert było za mało, więc juz ostrzy zęby na Zombie Teenz, które wg BGG po polsku ma pojawić się w przyszłym roku.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Ragathol »

Mam bardzo poważne pytanie. Właśnie kończę grę z moją 5 letnią córką i teraz mam problem bo nie wiem, jaka inna gra by ją tak mocno wciągnęła jak Zombie kidz ? W co gracie po tej grze?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

Zombie poszło ostatnio w odstawkę, bo teraz właśnie kończymy kampanię w "A Tale of Pirates". WOW! :shock:

Też kooperacja, mnóstwo klimatu, ogromny obracany kartonowy statek, klepsydry, banalne reguły (choć odrobinę bardziej złożone, niż Zombie Kidz), gra na czas i aplikacja pokazująca kolejne rozdziały kampanii. Nie widziałem tej gry w Polsce, ale kupiłem miesiąc temu na wyprzedaży w jednym z niemieckich sklepów za 15 EUR. Szczerze polecam :) . Niby jest zależna językowo, ale wystarczy, że rodzic wytłumaczy reguły i działanie kart, a reszta dzieje się już nad stołem.

Z innych kooperacyjnych oczywiście polecam klasyczne Kto to był? (lub jego bardziej losową wersję - Lisek Urwisek).
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: bdm »

garg pisze: 09 cze 2020, 11:28 To i ja się podzielę, bo gra jest DOSKONAŁA! W ubiegłym miesiącu rozegraliśmy w ciągu tygodnia cała kampanię (coś około 30 rozgrywek i jeszcze nam mało, więc wydrukowałem dodatki z sieci i będziemy grali w kolejne wyzwania.

Zgadzam się ze wszystkim opiniami Barta. Gram z dziećmi w wieku prawie 10 lat i są wniebowzięte. Zresztą poprzednia wersja (czyli Straszny dwór) też była u nas często grana, więc zaskoczeniem jest tylko to, jak bardzo spodobała się wersja odświeżona z trybem legacy.

Co ciekawe, ja też się doskonale bawię, a pełna modułowość i wariantowość rozgrywki (przed każdą partią można zdecydować, jakimi postaciami i z jakimi zdolnościami oraz przeciwko jakim zombie gramy) daje niesamowitą wręcz regrywalność. I moje dzieci też nie mogły doczekać się otwierania kolejnych kopert. Jedyny zgrzyt był taki, że u nas każdy grał "swoją" postacią, a jedna z nich dostaje swoje ulepszenie dopiero pod sam koniec kampanii. I jeden z moich synów smutno patrzył, jak inni dostawali ulepszenia, a on grał postacią podstawową.

Niemniej jednak był to tylko taki malutki zgrzycik w poza tym doskonałej grze, która nie tylko ma niski próg wejścia, ale też potrafi na długo przykuć do siebie graczy. No dobra jest jeszcze jeden zgrzyt - kiedy wreszcie zrobią drugi sezon? :lol:
Ograłeś może te dodatki?
Spoiler:
Potwierdzam, że gra jest absolutnie fantastyczna! Zdobyliśmy już z córką wszystkie możliwe trofea (pozostały dwa frekwencyjne) i jesteśmy zachwyceni. :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

Nie - tego nie kojarzę. A gdzie o nim przeczytałeś?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: bdm »

garg pisze: 17 sty 2021, 21:05 Nie - tego nie kojarzę. A gdzie o nim przeczytałeś?
Na BGG są dostępne dwa wyzwania.
Spoiler:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

Tego jeszcze nie ogrywałem, ale gdybym miał grać, to traktowałbym obrazek jako bardziej wiążący. Czyli ewentualne wzmianki o postaciach nie będących na obrazku ignorowałbym :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Cynamon
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Cynamon »

Gra może być, dla bardziej ogranych dzieci, zbyt prosta. Syna lat 8,5 niestety nie kupiła. Stwierdził po kilku rozgrywkach, że jednak zbyt prosta i tu nie chodzi o łatwość wygrywania, bo ta wcale nie jest taka oczywista :D. Tylko o brak głębi i możliwości większego kombinowania. Zakupu jednak nie żałuję, bo odwiedzający syna koledzy i koleżanki kupują tę grę bezapelacyjnie i mogą ją jeść łyżkami. Jednocześnie zasady są na tyle proste, że ich wytłumaczenie zajmuje moment nawet nieogranym dzieciom i potem można je już zostawić w szkole opanowanej przez zombie ;). Dzięki temu po 1,5 miesiąca po zakupie czołgamy się już do 5 koperty.
Moje wrażenia są bardzo dobre, naklejki odznaczające postęp rozwoju gry, wyzwania, zmienność zasad wraz z kolejnymi otwieranymi kopertami, tajemnica - czyli to co dzieci uwielbiają. Grupa badawcza wynosiła 7 sztuk dzieci w wieku 8-9 lat, badanie podłużne :lol: . Jedynie mój syn się wyłamał z zachwytu.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Grzdyll »

Jakoś mi ta gra umknęła i dopiero teraz ją odkryłem, a kooperacje z rozwojem postaci nam bardzo pasują więc od razu wylądowała na radarze. Ale mam pytanie o Waszą opinię, czy dla nieco bardziej ogranych dzieci (córki 10 i 12 lat, z którymi gram np. w Magię i Myszy, Wiarusów czy też Spirit Island na najniższym poziomie trudności) jest sens ją kupować i nie będzie zbyt infantylna i prosta? Może macie przy okazji jakieś inne propozycje oparte na podobnej koncepcji gry kooperacyjnej z rozwojem postaci? Przychodzi mi do głowy tylko Gloomhaven ale to jednak straszny kloc i spory wydatek.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 132 times
Been thanked: 57 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: poooq »

Może Zombie Teenz je bardziej poruszą? W końcu jedna to już nastolatka.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: garg »

Moje dzieci są mocno zaawansowane (mają po 10 lat, ale grają już praktycznie we wszystko, z wyjątkiem gier o "dorosłej" treści, jak np. Listy z Whitechapel) i ogrywamy z chęcią Paladynów Zachodniego Królestwa, Blood Rage, El Dorado, Pandemię itp.

I mimo to Zombie Kidz baaaardzo im się podobało. Do tego stopnia, że nie przerwaliśmy grania, dopóki nie skończyliśmy kampanii. Ta gra to po prostu ładnie wykonana taktyczna łamigłówka optymalizacyjna na 15 minut, z lekkim tematem i dobrze zaprojektowanymi zmianami, pojawiającymi się w kolejnych kopertach. Podobała im się do tego stopnia, że jak pokazałem im zapowiedź kontynuacji, czyli Zombie Teenz, trzy minuty później już ją zamówiłem :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: bdm »

Ta gra jest prosta w początkowej fazie.
Spoiler:
Dodatkowe wyzwania pobrane z bgg też nie są łatwe.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Grzdyll »

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedź Zombie Teenz - tego też nie znałem. Na razie zamówiłem Kidz i zobaczymy czy się sprawdzi, jak podejdzie to Teenz z pewnością spróbujemy :)

A jakby ktoś znał inne gry kooperacyjne z rozwojem postaci (ale nie kobyły jak Gloomhaven) to chętnie obadam :)
ODPOWIEDZ