Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Linkus
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Has thanked: 3 times

Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: Linkus »

Witam Graczy !
Pytanko do tytulu w temacie:
- Jakie dodatki warto kupic i ewentualna kolejnosc ?
- Czy np kupujac jakis dodatek, nie bedzie mozna wykorzystac go nie posiadajac jakiegos innego ?
- Wiem ze jakies dodatki pozwalaja grac w wiekszosc ilosc osob, z kolei niektore dodaja nowych bohaterow, bez hoplitow itd
- Jaka jest maksymalna ilosc graczy mogacych brac udzial w rozgrywce z dodatkami ?
Pytam bo nie wiem na ktore dodatki (z drugiej reki niestety :( ) mam sie decydowac ;)

Dzieki, zdrowka !! 💪💪
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: Hardkor »

Linkus pisze: 17 cze 2020, 10:56 Witam Graczy !
Pytanko do tytulu w temacie:
- Jakie dodatki warto kupic i ewentualna kolejnosc ?
- Czy np kupujac jakis dodatek, nie bedzie mozna wykorzystac go nie posiadajac jakiegos innego ?
- Wiem ze jakies dodatki pozwalaja grac w wiekszosc ilosc osob, z kolei niektore dodaja nowych bohaterow, bez hoplitow itd
- Jaka jest maksymalna ilosc graczy mogacych brac udzial w rozgrywce z dodatkami ?
Pytam bo nie wiem na ktore dodatki (z drugiej reki niestety :( ) mam sie decydowac ;)

Dzieki, zdrowka !! 💪💪
Kolejnosc moim zdaniem:
1. Terrain Expansion - najtanszy i must have, mega niewygodnie sie bez niego gra, gdy nie widac konkretnie miast i swiatyn
2. Warlord Box - najdrozszy i najwiecej dodaje, najlepszy stosunek cena/ilosc, dodaje 5 gracza, nowe monumenty (2 chyba, gdzie Atlas i LotS po 1 ), nowe potwory i mechaniki
3. Atlas/Lord of The Sun - dwa podobne dodatki, zmienia gre, ale nie jakos diametralnie, jak sie jest fanem to warto wziac, jak nie to mozna odpuscic
4. City of Steel - dodatek dajacy ulepszenia armii oraz dodajacy 6 gracza. Wedlug instrukcji wymagane jest, zeby go uzywac miec Warlord Box ale moze da sie go uzyc jako 5 gracza (NIE WIEM). Osobiscie polecam na koncu, bo gra w 6 osob jest dluga, ale jednoczesnie najbardziej epicka. Zalezy od twojej grupy, jak nie grasz w tyle osob to mozesz odpuscic.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, 12:44 przez Hardkor, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: BartoszK »

Hardkor pisze: 17 cze 2020, 12:35
Linkus pisze: 17 cze 2020, 10:56
Spoiler:
Kolejnosc moim zdaniem:
1. Terrain Expansion - najtanszy i must have, mega niewygodnie sie bez niego gra, gdy nie widac konkretnie miast i swiatyn
2. Warlord Box - najdrozszy i najwiecej dodaje, najlepszy stosunek cena/ilosc, dodaje 5 gracza
3. Atlas/Lord of The Sun - dwa podobne dodatki, zmienia gre, ale nie jakos diametralnie, jak sie jest fanem to warto wziac, jak nie to mozna odpuscic
4. City of Steel - dodatek dajacy ulepszenia armii oraz dodajacy 6 gracza. Wedlug instrukcji wymagane jest, zeby go uzywac miec Warlord Box ale moze da sie go uzyc jako 5 gracza (NIE WIEM). Osobiscie polecam na koncu, bo gra w 6 osob jest dluga, ale jednoczesnie najbardziej epicka. Zalezy od twojej grupy, jak nie grasz w tyle osob to mozesz odpuscic.
Zgadzam się w 100% z tą kolejnością.
Ja odpuściłem City of Steel bo na 6 graczy wolę TI4.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: dawid »

A ja się nie zgadzam totalnie. Wszystko zależy jakim graczem jesteś.

Jak dla mnie plastik jest zbędny. Nie maluję, nie jaram się figurkami, nie podoba mi się dużo plastiku.
Jak dla mnie Terrain Expansion jest najbardziej zbędnym dodatkiem, który nic nie wnosi do gry.

Gdyby to jeszcze kosztowało kilkadziesiąt PLN to jestem w stanie się zgodzić, że może troszkę ułatwia grę.
Teraz ceny używek są absurdalne. Kupiłem swojego Core Boxa za 150 PLN, gdybym miał wydać dodatkowo 300 PLN za kilka figurek, które nie zmieniają nic w gameplayu, uwżałbym że to zmarnowane pieniądze.

Z mojej strony, zastanawiałbym się tylko nad Warlord Box.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: Hardkor »

No to juz akurat rynek dyktuje. Ceny dodatków poza Warlordem są ogromne, ale chociażby ostatnio robił ktoś zamówienie z UK i można było wyrwać Terrain za 90 zł. Wiele osób drukuje sobie na drukarce 3D i wychodzi niska cena (50 zł?). Na forum widziałem już 2/3 oferty jak ktoś sprzedaje pledge all in w cenie 1000 lub taniej, więc po sprzedaży podstawki wychodzi naprawdę dobra cena.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Lords of Hellas - kolejnosc, zaleznosc dodatkow

Post autor: dawid »

Na Zatu też już wyszło ze stocku, więc też ciężko ściągnąć z UK.
Fakt drukowanie jest opcją. Na allegro widziałem za 100 pln gotowe modele.

Reasumując. Jeśli uda Ci się dorwać w dobrej cenie to faktycznie ułatwia to troszkę gre. Jeśli masz wydać 300 PLN to wg mnie nie warto.
ODPOWIEDZ