Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azazelmo
Posty: 906
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 151 times
Been thanked: 286 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: azazelmo »

ave.crux pisze: 10 lis 2021, 12:34 Liczę na mniej kostkowego a'la Descenta 2nd ed z większymi wstawkami fabularnymi.
O, to tak jak ja. Tylko bez wstawek. Myślałem, że to taki Mage Knight tylko nie przegrzewa kalkulatora i nie rozkłada się go 8godzin. Ponieważ, to zdaje się Legacy, to staram się nie oglądać how to play, także będę miał niespodziankę.
Jak będzie po 170, a będzie, to wezmę.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1607
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 730 times
Been thanked: 1093 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: ave.crux »

azazelmo pisze: 10 lis 2021, 13:01
O, to tak jak ja. Tylko bez wstawek. Myślałem, że to taki Mage Knight tylko nie przegrzewa kalkulatora i nie rozkłada się go 8godzin. Ponieważ, to zdaje się Legacy, to staram się nie oglądać how to play, także będę miał niespodziankę.
Jak będzie po 170, a będzie, to wezmę.
Hej, mage knight nie przegrzewa kalkulatora! Toż to prosta gra, a w zasadach napisane, że MOŻNA COFAĆ RUCHY! IZI.

No tak by to wychodziło mniej, więcej. 240-250zł minus cena mapy+nalepek i za ok. 190zł używkę będzie można przytulić.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Mr_Fisq »

azazelmo pisze: 10 lis 2021, 13:01 O, to tak jak ja. Tylko bez wstawek. Myślałem, że to taki Mage Knight tylko nie przegrzewa kalkulatora i nie rozkłada się go 8godzin. Ponieważ, to zdaje się Legacy, to staram się nie oglądać how to play, także będę miał niespodziankę.
Jak będzie po 170, a będzie, to wezmę.
Angielską po rabatach można zgarnąć za 180PLN nową. Nie wymaga angielskiego na poziomie uniwersyteckim, ma lepsze standy dla potworów (a w każdym razie jeszcze do niedawna tak było), główny problem to mały rynek zbytu w Polsce jeśli będziemy chcieli się pozbyć po rozegraniu.

Ja polecam.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
azazelmo
Posty: 906
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 151 times
Been thanked: 286 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: azazelmo »

Wiem, dzięki. Ale ja kupuję z perspektywą grania z Potomkiem. Na razie jesteśmy, na etapie Liska Urwiska i Inspektor Mysz na Tropie, ale za parę lat, to ho ho! Także będę polował na wersję pl.
Sklepy zmądrzeją jak szał minie, a jak nie, to wezmę używkę z Olx’a, bo tego nie można ogrywać w nieskończoność. Właściwie, to nawet wolę używaną. Wszystko wypraśnięte i posegregowane, a karty często już w koszulkach.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

azazelmo pisze: 10 lis 2021, 13:31 Wiem, dzięki. Ale ja kupuję z perspektywą grania z Potomkiem. Na razie jesteśmy, na etapie Liska Urwiska i Inspektor Mysz na Tropie, ale za parę lat, to ho ho! Także będę polował na wersję pl.
Sklepy zmądrzeją jak szał minie, a jak nie, to wezmę używkę z Olx’a, bo tego nie można ogrywać w nieskończoność. Właściwie, to nawet wolę używaną. Wszystko wypraśnięte i posegregowane, a karty często już w koszulkach.
Rozsądne podejście. W międzyczasie szczerze polecam zainteresowanie się Zombie Kids Evolution i Pluszowymi opowieściami (jak będzie wreszcie dodruk). Ja gram w Szczęki z ograną prawie 11-latką i bawimy się świetnie ale wg mnie ten wiek to realne minimum żeby dziecko na serio ogarniało planowanie akcji i ich konsekwencje i żebyście mieli oboje przyjemność ze świadomej współpracy na planszy :)
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: wojjas »

Słuchajcie, jak to jest z tymi błędami w polskiej wersji? Jest coś grubszego od literówek i angielskich pozostałości?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

wojjas pisze: 11 lis 2021, 14:01 Słuchajcie, jak to jest z tymi błędami w polskiej wersji? Jest coś grubszego od literówek i angielskich pozostałości?
Jest kilka błędów merytorycznych, tutaj można znaleźć nieoficjalną erratę; niedoskonałości estetycznych jest całkiem sporo. Chociaż oczywiście błędy rażą, to jednak fabuła i tak nie jest szczególnie wciągająca, całe mięsko tej gry leży w mechanice walki, więc na szczęście spokojnie można grać na tym wydaniu. Natomiast jeżeli angielski nie stanowi problemu dla całej grupy, to jednak oryginalne wydanie wydaje się być lepszym wyborem - błędów jest mniej, a cena niższa.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: autopaga »

Ktoś się orientuje czy w nowym druku są poprawione babole typu pomoce gracza itd?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 809
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 127 times
Been thanked: 381 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: kurdzio »

autopaga pisze: 11 lis 2021, 23:51 Ktoś się orientuje czy w nowym druku są poprawione babole typu pomoce gracza itd?
Nie są poprawione, te nastąpią dopiero w kolejnym dodruku - o ile taki będzie. Więcej można posłuchać w wywiadzie Planszowych Newsów z Albi z tego wtorku.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

Jedyne co jest poprawione w drugim druku to "ś" na okładce, reszta bez zmian.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
żółw
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 2016, 21:13

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: żółw »

Czy Szczęki Lwa można przejść z dwiema różnymi osobami (np. pierwszą połowę gry z jedną osobą, a potem z kimś innym) czy lepiej wszystkie scenariusze zacząć i dociągnąć do końca z tą samą ekipą ze względu na powiązaną historię/wydarzenia?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

żółw pisze: 12 lis 2021, 12:55 Czy Szczęki Lwa można przejść z dwiema różnymi osobami (np. pierwszą połowę gry z jedną osobą, a potem z kimś innym) czy lepiej wszystkie scenariusze zacząć i dociągnąć do końca z tą samą ekipą ze względu na powiązaną historię/wydarzenia?
Móc mozna, ale troche bez sensu. To jednak jest historia jako calosc. Srednia historia, ale zawsze jakas.
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

żółw pisze: 12 lis 2021, 12:55 Czy Szczęki Lwa można przejść z dwiema różnymi osobami (np. pierwszą połowę gry z jedną osobą, a potem z kimś innym) czy lepiej wszystkie scenariusze zacząć i dociągnąć do końca z tą samą ekipą ze względu na powiązaną historię/wydarzenia?
Można. Drugi gracz może przejąć postać po grającym wcześniej lub stworzyć nową - nowa postać obniży poziom scenariusza, przez co lepiej będzie się on skalował dla takiej drużyny. Można też rozegrać dwie równoległe kampanie: jedna para graczy używa dwóch klas postaci, druga para - pozostałych dwóch klas.
Khonrad
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Khonrad »

Koszulkować czy nie? Jak z trwałością i wykonaniem kart? Mocno się je eksploatuje podczas gry?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

Khonrad pisze: 12 lis 2021, 13:27 Koszulkować czy nie? Jak z trwałością i wykonaniem kart? Mocno się je eksploatuje podczas gry?
Jakosc kart raczej ok. Wiekszosc z nich tasuje sie dosc czesto. Ja koszulkowalem.
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

Odebrałem dzisiaj SL, wysyłka z Czech.
Powiem tak, pierwszy raz mi się zdarzyło żebym tak się naszarpał z paczką z paczkomatu. Karton tak o 20-25% większy niż sama szuflada. Na szczęście gra ma sporo mniejsze rozmiary i pudełko w stanie nieuszkodzonym.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: emka »

dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 Jakosc kart raczej ok. Wiekszosc z nich tasuje sie dosc czesto. Ja koszulkowalem.
A czy grając w dwie osoby trzeba koszulkować wszystkie karty (371 małych + 166 standard), czy używamy tylko jakiegoś zestawu kart danych postaci, a reszta zostaje w pudełku?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

emka pisze: 13 lis 2021, 19:21
dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 Jakosc kart raczej ok. Wiekszosc z nich tasuje sie dosc czesto. Ja koszulkowalem.
A czy grając w dwie osoby trzeba koszulkować wszystkie karty (371 małych + 166 standard), czy używamy tylko jakiegoś zestawu kart danych postaci, a reszta zostaje w pudełku?
zostanie w pudelku troche kart postaci, ktorych nie bedziecie uzywac
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: emka »

dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 zostanie w pudelku troche kart postaci, ktorych nie bedziecie uzywac
To mniej więcej połowa? Chcę kupić koszulki i nie wiem czy jest sens brać 400 małych.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: eveni »

emka pisze: 13 lis 2021, 19:33
dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 zostanie w pudelku troche kart postaci, ktorych nie bedziecie uzywac
To mniej więcej połowa? Chcę kupić koszulki i nie wiem czy jest sens brać 400 małych.
Z małych kart każda z postaci ma 20 kart modyfikatorów i kilka dodatkowych kart.
aeiou871
Posty: 979
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 433 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

emka pisze: 13 lis 2021, 19:33
dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 zostanie w pudelku troche kart postaci, ktorych nie bedziecie uzywac
To mniej więcej połowa? Chcę kupić koszulki i nie wiem czy jest sens brać 400 małych.
Dużo zależy od tego, czy przeszkadza Ci gra z aplikacją. Ja używam Gloomhaven Helper i talii kart zdolności potworów w Szczękach nawet nie otwierałem (a to sporo kart). Z małych kart talie modyfikatorów tasuje się zazwyczaj kilka razy na scenariusz (początkowo to 20 kart/postać + 20 dla potworów, bodajże 40 błogosławieństw i klątw, ale nie używa się aż tylu, po zdobyciu atutów dodaje/wymienia się kolejne modyfikatory). Z dużych kart raczej nie warto koszulkowac kart wydarzeń, ale karty zdolności postaci - mimo że średnio tasuje się je 2 razy na scenariusz (przy krótkim odpoczynku), to ciągle są w użyciu, więc polecam koszulkować.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Grzdyll »

emka pisze: 13 lis 2021, 19:33
dwaduzepe pisze: 12 lis 2021, 15:10 zostanie w pudelku troche kart postaci, ktorych nie bedziecie uzywac
To mniej więcej połowa? Chcę kupić koszulki i nie wiem czy jest sens brać 400 małych.
Dużo zależy od tego czy będziesz grać z polecaną tu wcześniej aplikacją, w której można ogarniać zdrowie, statusy i karty potworów, dzięki czemu w ogóle ich nie trzeba wyciągać z pudełka - jeśli tak (co bardzo polecam, bo porządkuje i przyspiesza grę) to w zasadzie na dwie osoby od biedy wystarczy Ci nawet... 50 małych koszulek - na talie modyfikatorów postaci, kilka klątw i błogosławieństw oraz aktualnie używane przedmioty oraz ze 30-40 dużych na pulę kart graczy. Za to polecam dopłacić do koszulek w wersji premium bo znacznie przyjemniej jeśli te ciągle przekładane karty trzymane są w porządnych protektorach.

Edit: aeiou871 był szybszy, a nawet prawie identycznie zaczęliśmy odpowiedź ;)
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

Panowie mała prośba
W przysłanym mi egzemplarzu brakuje planszetki potwora Szczurok zwiadowca.
Napisałem już do Albi, ale zanim temat będzie ogarnięty to pewnie chwilę potrwa.
Byłby ktoś tak miły i dosłał mi na maila skan tej planszetki.

Edit. Sprawa nieaktualna
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021, 16:08 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Pompa85 »

Jak błędy językowe w dodruku? Zostały poprawione?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aduko »

Pompa85 pisze: 19 lis 2021, 20:12 Jak błędy językowe w dodruku? Zostały poprawione?
Albi pisało, że tylko okładkę poprawili. Druk został zlecony zaraz po dostawie pierwszego i nie wiedzieli o błędach. Trzeci dodruk zlecony z poprawkami, ma być w połowie 2022.
ODPOWIEDZ