Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
aqua_marcia
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2020, 14:10

Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: aqua_marcia »

Cześć. Szukamy nowej gry do naszej kolekcji, która ma okazjonalnie (lub nie) zastąpić nam Terraformację Marsa. Wymagania:

- pewna dawka negatywnej interakcji - nie musi być to warunek zwycięstwa (zniszcz przeciwników), ale tego chyba najbardziej brakuje nam w TM. Mamy po prostu ochotę na coś mniej pasjansowatego, gdzie będzie można komuś dać pstryczka (albo nawet fangę :wink:) w nos.
- ciężar i czas rozgrywki zbliżony do TM (średniociężka, 2-4h)
- musi dobrze działać przede wszystkim na 3 i 4 osoby, byłoby super gdyby gra chodziła też na 2 graczy
- wskazana wysoka regrywalność
- plusem będzie poczucie rozbudowy (znów analogia do TM, gdzie w końcowych pokoleniach kosimy naprawdę dużo zasobów i możemy zagrywać mocne karty)
- setting dowolny
- cena nie ma znaczenia, ale bez absurdów :wink:

Gdzieś przewinęły mi się takie tytuły, jak: Scythe, Projekt Gaja, Cywilizacja. Będę wdzięczny za wszystkie propozycje.
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: xCronoxPL »

- Cywilizacja Poprzez wieki może dać wrażenie rozszerzonej terraformacji i ma negatywną interakcję, pytanie czy się zmieścicie w 4h 8)
- Kemet, jeśli naparzanie stałoby się kluczowe.
- Heroes of Land, Air and Dwa wygląda ciekawie, aczkolwiek nie miałem okazji sam zagrać.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: rebuzus »

Też powiedziałbym, że Kemet - bardzo dużo (!) negatywnej interakcji, duża regrywalność, poczucie rozbudowy i dobrze działa na 3-4 osób. Po więcej mogę odesłać do własnej recenzji https://www.youtube.com/watch?v=CHDBT_qC9Rc
Ciekawym wyborem mogłaby być jeszcze Cywilizacja, ale nie Poprzez Wieki (tej nie znam więc się nie wypowiem) tylko Sid Meier's Civilization: Gra Planszowa - jest rozwój, jest negatywna interakcja.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2020, 14:33 przez rebuzus, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: chiranjiv »

Lords od Hellas. Jest kilka dróg do zwycięstwa, dzięki czemu szybko się nie znudzi, jednak zawsze będzie walka. Najlepiej działa na 3-4 graczy, ale już od 2 można grać.
Kemet również jest bardzo fajna gra, ale to gra od 3 graczy.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: karmazynowy »

Nie rozumiem dlaczego polecacie Kemet, ale moim zdaniem w ogóle nie podpada pod to czego szuka autor.
Kemet to proste area control, gdzie liczy się tylko bitka, w dodatku średnio działa na 3 osoby a na 2 wcale.
Nie daje też żadnego poczucia rozbudowy, bo tam nic takiego po prostu nie ma.

Najbliżej do TM pewnie będzie Podwodnym Miastom (ale podobnie niska interakcja), z mniejszym naciskiem na rozbudowę a większym na wyścig - GWT (tu interakcja jest większa). Takiego poczucia rozpędzania się silnika jakie daje TM nie znalazłem nigdzie indziej jak dotąd.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: konradstpn »

Szogun z wyłączeniem oczywiście opcji 2 osobowej. Daje poczucie rozbudowy i zapewnia sporą dawkę interakcji.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: Chudej »

Eclipse, ale powodzenia ze znalezieniem kopii :)
aqua_marcia
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2020, 14:10

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: aqua_marcia »

Dzięki za propozycje.

Kemet - jak to jest z tymi trzema graczami? BGG pokazuje best with 4-5, dla nas konieczne jest by gra dobrze działała na 3 osoby
Lords of Hellas - kiedyś oglądałem, muszę dodać do listy
Szogun - grywamy u znajomych, dobra gra, ale brakuje jej tego "czegoś"
Eclipse - grywalne w 3 osoby?

Resztę tytułów sprawdzę na spokojnie.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: itsthisguyagain »

Dziwne, że nikt nie proponuje Blood Rage bo spełnia wszystkie wymogi autora.

Poza tym jak kupiłeś bitcoiny 10 lat temu to Zakazane Gwiazdy i Chaos w Starym Świecie
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: zsuedama »

karmazynowy pisze: 13 lip 2020, 13:14 Nie rozumiem dlaczego polecacie Kemet, ale moim zdaniem w ogóle nie podpada pod to czego szuka autor.
Kemet to proste area control, gdzie liczy się tylko bitka, w dodatku średnio działa na 3 osoby a na 2 wcale.
Nie daje też żadnego poczucia rozbudowy, bo tam nic takiego po prostu nie ma.

Najbliżej do TM pewnie będzie Podwodnym Miastom (ale podobnie niska interakcja), z mniejszym naciskiem na rozbudowę a większym na wyścig - GWT (tu interakcja jest większa). Takiego poczucia rozpędzania się silnika jakie daje TM nie znalazłem nigdzie indziej jak dotąd.
Grałem tylko na 4 i 5 osób, gra jest bardzo konfrontacyjna ale nie jest to sama bitka. Występuje poczucie rozbudowy - armia jest coraz silniejsza - bonusy, potwory itp. Jest też rozwój "ekonomiczny" (białe płytki). Pomijając grę na 2 lub 3 osoby, co do których których się nie wypowiem, imo spełnia wymagania autora wątku :)

Oczywiście + 1 również dla Blood Rage - mam za sobą wiele partii 3,4,5 osobowych i na 3 osoby gra się również bardzo fajnie.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Konfrontacyjna na 3-4 osoby

Post autor: Zet »

Clash of Cultures :) tylko jeśli nie dorwiecie z dodatkiem, to lepiej poczekać na nowe wydanie. Za to pięknie chodzi na 3 i 4 osoby. Na 2 nie próbowałem, ale powinno być ok.
ODPOWIEDZ