Fort (Grant Rodiek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

Kolejna gra od Leder Games w oprawie graficznej od Kyla Ferrina (czyli Root, Oath - Leder Games style :D )

Karcianka dla 2-4 graczy, wcielamy się w dzieciaki budujące "fort" czy bardziej swojsko z rodzimego podwóka "bazę". Po Leder games spodziewałem się czegoś asymetrycznego, ale w sumie to nie gra Patricka :D Na BGG opatrzone tagami deckbuilder, hand management i oznaczone jako reimplementacja SPQF - ja osobieście nie znam.

Oprawa graficznie wygląda zacnie, ze zdjęć na BGG jakość komponentów również. Jestem monotonny bo powininen powiedzieć "o Boże, znowu te rysunki" ale znając życie i tak kupię. Cieszy oko a po LG można sie też spodziewać dobrego gejmpleju.

Więcej na stronie Leder - m.in. zasady oraz zapowiedziany na 28 lipca mod do TTS.

Portal Games szykuje wersję PL już? :D

Obrazek
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: piwko »

Mam trochę kłopot z tą grą. W teorii bardzo mi się spodobała, bo podchodzi mi wszystko od Ledera, ale jak obejrzałem gameplay i poczytałem to nie jestem aż tak przekonany. Ot, takie wykładanie kart.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

piwo08 pisze: 21 lip 2020, 20:53 Mam trochę kłopot z tą grą. W teorii bardzo mi się spodobała, bo podchodzi mi wszystko od Ledera, ale jak obejrzałem gameplay i poczytałem to nie jestem aż tak przekonany. Ot, takie wykładanie kart.
Ja również od Ledera łykam wszystko i w tym przypadku przeczytałem instrukcję co nie zdarza mi się w przypadku gier niewydanych (nawet przy tych wydanych instruckję czytam jako jeden z ostatnich kroków przed podjęciem decyzji o zakupie, i to nie zawsze). Nie widziałem gejmpleju, natomiast po samej lekturze wydała mi się ciekawa ale ewidetnie zadziałał efekt halo Ledera :D Mechanicznie to rzeczywiście wykładanie kart, jest kilka ciekawych obszarów decyzjnych - możliwość zagrania tylko jednej karty, dopalanie, to co mogą nam podebrać przeciwnicy, do tego strefy gry i ich rozwój jak plecak, zasoby czy karty wsuwane pod planszetkę dla samego symbolu. Może to rzeczywiście takie zagrywanie kart, ale podobnie można powiedzieć o Res Arcana którą może trochę na wyrost przywołuje, bo tam też właściwie zagrywamy karty (to że niektóre z nich mają formę dużych albo małych kafli to inna sprawa :wink: ) i miąchamy zasobami.

Zaciekawili mnie i z chęcią zagram, ale zdecydowanie nie będę przepłacał za ściągane teraz wydanie EN, ot niezbowowiązująco poczekam, aż Portal wyda po polsku. Ładne, lekkie ale nie banalne gry są u mine w cenie teraz z braku czasu. Taka waga średnia, coś co można rozegrać do godziny ale jednocześnie ma tyle głębi, że nie czuje się marnowania czasu na jakiś familjny filerek. Do tego dobra, sprawdzona oprawa graficzna i jestem kupiony.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mała, tania, ładna, sprytna gierka?
Biorę! :D
Unboxing: https://youtu.be/JcaxNP0wAZc
Rozgrywka i wrażenia: https://youtu.be/5QSvVsLbaUY
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Dziami »

Dr. Nikczemniuk pisze: 21 lip 2020, 22:20 Mała, tania, ładna, sprytna gierka?
Biorę! :D
Unboxing: https://youtu.be/JcaxNP0wAZc
Rozgrywka i wrażenia: https://youtu.be/5QSvVsLbaUY
Gameplay fajny. W ogóle ta para ma imho najfajniesze chyba gameplaye po Ant Lab Games.

Unboxing przerażający :?

Też mocno zastanawiam się nad zakupem, chociaż ciekawy jestem czy i kto i dlaczego Portal wyda po polsku ;)

Genialny w swojej prostocie i logice system podbierania kart kumpli innym graczom. Nie bawisz się z gościem to szuka kumpli w innej brygadzie :)
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: feniks_ciapek »

Po polsku ta gra powinna się nazywać „Baza” :)

I tę pizzę mogliby na coś innego zamienić, ale w sumie nie wiem na co :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: japanczyk »

feniks_ciapek pisze: 22 lip 2020, 08:29 Po polsku ta gra powinna się nazywać „Baza” :)

I tę pizzę mogliby na coś innego zamienić, ale w sumie nie wiem na co :)
Gumy Turbo :P
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

feniks_ciapek pisze: 22 lip 2020, 08:29 Po polsku ta gra powinna się nazywać „Baza” :)

I tę pizzę mogliby na coś innego zamienić, ale w sumie nie wiem na co :)
To samo napisałem w pierwszy poście. A zamiast pizzy nie wiem - czitosy keczupowe? Maczugi? Saszetki wibowitu albo oranżada w proszku? :D
Dr. Nikczemniuk pisze: 21 lip 2020, 22:20 Unboxing przerażający :?
Ufff, nie jestem jednak takim stetryczałym dziadem w takim razie. Również było dla mnie bolesnym doświadczeniem oglądanie tego.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Babik »

To może pojedźmy po bandzie, zamiast pizzy -PIEROGI... :mrgreen:
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

Babik pisze: 22 lip 2020, 09:35 To może pojedźmy po bandzie, zamiast pizzy -PIEROGI... :mrgreen:
Oczami wyobrazni zobaczyłem Trzewika namawiającego Patricka Ledera do tego, żeby ilustrator wykonał dodatkową okładkę z literami BAZA oraz tłumaczącego dlaczego zamiast pizzy w polskim wydaniu mają być jakieś polskie cziperki :lol:
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

tapczanik420 pisze: 22 lip 2020, 09:48
Babik pisze: 22 lip 2020, 09:35 To może pojedźmy po bandzie, zamiast pizzy -PIEROGI... :mrgreen:
Oczami wyobrazni zobaczyłem Trzewika namawiającego Patricka Ledera do tego, żeby ilustrator wykonał dodatkową okładkę z literami BAZA oraz tłumaczącego dlaczego zamiast pizzy w polskim wydaniu mają być jakieś polskie cziperki :lol:
Te weź przestań, nawet tak nie myśl, Przecież On jest do tego zdolny! Znowu będziemy czekać na premierę gry nie wiadomo ile tak jak na Rejsa... :evil:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: feniks_ciapek »

Guma Turbo przebija pierogi tak 1000:1.

I jeszcze grafiki powinno dać takie z lat 80.

Gra w uniwersum „Kolejki”.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: VivoBrezo »

Babik pisze: 22 lip 2020, 09:35 To może pojedźmy po bandzie, zamiast pizzy -PIEROGI... :mrgreen:
Panie, tylko Star Foods i te żetony w środku z flagami, albo zwierzętami. Nostalgia mode on.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: polwac »

Dr. Nikczemniuk pisze: 21 lip 2020, 22:20 Rozgrywka i wrażenia: https://youtu.be/5QSvVsLbaUY
Świetny gameplay. Po tym co zobaczyłem CHCE TO MIEĆ!
Portal Games czekam z niecierpliwością na premierę! :mrgreen:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

W dzisiejszym PGE info, że Fort jeśli po polsku to za długo długo czasu ze względu na cykl wydawniczy Leder. Ale można to przyjąć za dobrą monetę, że będzie :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Dziami »

Są jakieś wieści kiedy to ma się ukazać w Europie? Mam na myśli wersję od Leder Games.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

Dziami pisze: 14 wrz 2020, 11:32 Są jakieś wieści kiedy to ma się ukazać w Europie? Mam na myśli wersję od Leder Games.
Przecież jest dostępne w polskich sklepach wydanie angielskie anglojęzyczne.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: Dziami »

tapczanik420 pisze: 14 wrz 2020, 11:33 Przecież jest dostępne w polskich sklepach wydanie angielskie anglojęzyczne.
W przedsprzedaży... ;)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

Dziami pisze: 14 wrz 2020, 11:58
tapczanik420 pisze: 14 wrz 2020, 11:33 Przecież jest dostępne w polskich sklepach wydanie angielskie anglojęzyczne.
W przedsprzedaży... ;)
Hmmm a kolega japanczyk już chyba ma :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: japanczyk »

Musze powiedzieć, że zawiodłem się na tej grze.
Tak... mocno. Jest to prosta, pomimo wielu akcji obecnych w grze, karcianka która sprowadza się do wymiany dwóch rodzajów kosteczek na punkty zwycięstwa.
Koniec...

Serio, gra kupiła mnie tematem. Po przeczytaniu instrukcji stwierdziłem - hmmm, ciekawe, zobaczymy. Bo wiecie - akcje pod które się podpinasz, akcje dostępne tylko dla Ciebie, rozbudowa fortu, trochę set collection... wszystko z założenia brzmi ciekawie.
W praktyce nie - gra jest miałka i nieciekawa.

EDIT: Jeszcze jedno - jakby kosztowała 50 zł to stwierdziłbym spoko, ale kosztuje 30$ (115zł?), ma kompletnie niepotrzebne dual-layer planszetki, jakiś coating czy co to tam jest na elementach i ogólnie poczucie overproduced :P
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: piwko »

Dzięki, wahałem się i czułem, że to nie to czego oczekuję. Twoja opinia mnie przekonała. Szkoda, że recenzenci niczego takiego nie powiedzieli. Widać jak są obiektywni.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: tapczanik420 »

japanczyk pisze: 24 wrz 2020, 23:58 EDIT: Jeszcze jedno - jakby kosztowała 50 zł to stwierdziłbym spoko, ale kosztuje 30$ (115zł?), ma kompletnie niepotrzebne dual-layer planszetki, jakiś coating czy co to tam jest na elementach i ogólnie poczucie overproduced :P
O ile podoba mi się wykonanie to karty powinny być matowe, żeby lepiej pasować do planszetek :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: polwac »

piwo08 pisze: 25 wrz 2020, 10:39 Dzięki, wahałem się i czułem, że to nie to czego oczekuję. Twoja opinia mnie przekonała. Szkoda, że recenzenci niczego takiego nie powiedzieli. Widać jak są obiektywni.
Znowu ten "obiektywizm". Recenzenci zawsze są SUBIEKTYWNI.

Ja tam dalej czekam na tę grę, żeby sam przetestować.
Mam nadzieję, że to będzie prosta i szybka rozgrywka za pomocą ładnie wykonanych elementów :)

Co do ceny to faktycznie mam nadzieję, że polska wersja będzie poniżej 100zł.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Fort (Grant Rodiek)

Post autor: piwko »

A powinni być bardziej OBIEKTYWNI. I jeśli gra jest średnia to mowić to wprost.
ODPOWIEDZ