Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
FullMetalHero
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 19:59
Has thanked: 9 times

Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: FullMetalHero »

Szukam karcianki pojedynkowej dla 2 osób, która spełniała by poniższe warunki:
1. Tytuł do grania rekreacyjnego, nie w turniejach.
2. Gotowe grywalne talie, bez konieczności dokupowania uzupełnień żeby gra miała sens.
3. Dodatki w postaci samodzielnych talii mile widziane.
4. Mechanika nie za prosta, pozwalającą na kombinowanie podczas gry.
5. Gra w języku Polskim.

Z góry dziękuję za każdą propozycje :wink:
Ostatnio zmieniony 22 lip 2020, 11:38 przez FullMetalHero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: garg »

Pierwszy wybór - Summoner Wars.

Drugi wybór - Legendy Blue Moon.

Obydwie gry to klasyki i spełniają wszystkie Twoje warunki.

Ewentualnie są jeszcze Ashes: Rise of the Phoenixborn i Mage Wars, ale moim zdaniem słabsze.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
FullMetalHero
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 19:59
Has thanked: 9 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: FullMetalHero »

A Warhammer Inwazja lub Podbój w wersjach podstawowych spełniają te kryteria? Czy jednak trzeba w tych tytułach zaopatrzyć się w jakieś dodatki żeby gra miała sens?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: j_g »

Najemnicy.
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: Neysmeey »

Gry z serii Unmatched (polecam zacząć od Battle of Legends, Volume 1 lub poczekać na Cobble & Fog), a także Star Realms (gra trochę inna niż wspomniane wyżej), Blue Moon Legends (tutaj problemem może być dostępność), Android: Netrunner (według mnie najlepszy LCG), Dice Throne (ślicznie wykonana z możliwością rozbudowy o dodatkowe packi z konkretnymi postaciami).
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: rebuzus »

Może jakiś deck building np. Hero Realms - tu ode mnie kilka słów o tej grze - https://www.youtube.com/watch?v=oSkp1Dvy1t8

Ew. Summoner Wars: Master Set i nie potrzebujesz dodatkowych talii :)
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: MsbS »

Opis brzmi jak Keyforge.
FullMetalHero
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 19:59
Has thanked: 9 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: FullMetalHero »

Neysmeey pisze: 22 lip 2020, 07:48 Gry z serii Unmatched (polecam zacząć od Battle of Legends, Volume 1 lub poczekać na Cobble & Fog), a także Star Realms (gra trochę inna niż wspomniane wyżej), Blue Moon Legends (tutaj problemem może być dostępność), Android: Netrunner (według mnie najlepszy LCG), Dice Throne (ślicznie wykonana z możliwością rozbudowy o dodatkowe packi z konkretnymi postaciami).
Właśnie myślałem nad Androidem ale jest bardzo ciężko dostępny :|
Ostatnio zmieniony 22 lip 2020, 11:45 przez FullMetalHero, łącznie zmieniany 1 raz.
FullMetalHero
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 19:59
Has thanked: 9 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: FullMetalHero »

MsbS pisze: 22 lip 2020, 10:08 Opis brzmi jak Keyforge.
Ale z tego co wiem w KeyForge te talie są losowo generowane i właśnie jak to jest? To są talie kart złożone z losowych bez żadnego pomysłu na deck, synergię itp. i trzeba np. kupić kilka talii żeby złożyć coś sensownego? Czy te talie są w pełni grywalne i zrobione z głową?
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: MsbS »

FullMetalHero pisze: 22 lip 2020, 11:42
MsbS pisze: 22 lip 2020, 10:08 Opis brzmi jak Keyforge.
Ale z tego co wiem w KeyForge te talie są losowo generowane i właśnie jak to jest? To są talie kart złożone z losowych bez żadnego pomysłu na deck, synergię itp. i trzeba np. kupić kilka talii żeby złożyć coś sensownego? Czy te talie są w pełni grywalne i zrobione z głową?
W tej grze nie ma składania, kupujesz gotową talię, otwierasz i grasz nią. Generowana losowo, ale w jakiś sparametryzowany sposób (agorytm ma eliminować anty-synergie). Oczywiście, nie ma tu miejsca na 'pomysł na talię', te pomysły raczej wynikają z doboru frakcji (Brobnar - silne stwory, Cienie - patenty na podkradanie zasobów).

Talie generalnie są grywalne, oczywiście może trafić się 'kasztan'. Kiedy talie Ci się ograją, kupujesz 1 czy 2 nowe i ogrywasz dalej. Przez ten brak budowania talii, nie masz netdeckingu. A jak jedna wydaje się przegięta, możecie zawsze zamienić się taliami i sprawdzić, czy to faktycznie talia, czy może danemu graczowi bardziej taki styl gry podpasował.

Jest w języku polskim, wydawana w zasadzie bez opóźnień w stosunku do wersji angielskiej. Nie jest to jakiś niesamowity mózgożer, natomiast dostrzeżenie i wykonanie combosów daje sporą satysfakcję.

Możesz spróbować online na stronie thecrucible.online - jest też dostępna po polsku. Można tam grać zarówno swoim deckiem, jak i losowym ('sealed'), więc nie musisz nic kupować żeby przetestować.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: duulamon »

FullMetalHero pisze: 22 lip 2020, 01:31 A Warhammer Inwazja lub Podbój w wersjach podstawowych spełniają te kryteria? Czy jednak trzeba w tych tytułach zaopatrzyć się w jakieś dodatki żeby gra miała sens?
Mam Inwazję i do rekreacyjnego grania spokojnie wystarczy podstawka. Jeszcze jakiś czas temu w sieci krążyły skany dodatków z których można było proxy porobić, ale nie wiem czy jeszcze są dostępne.
FullMetalHero
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 19:59
Has thanked: 9 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: FullMetalHero »

Rozumiem. Jeszcze mógłby ktoś podpowiedzieć co do Warhammera Podbój? Tam podstawka jest grywalna i dodatki to tak jakby samowystarczalne armie? Czy podstawkę trzeba wzbogacać o jakieś zestawy uzupełniające żeby to miało ręce i nogi?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: mat_eyo »

Rzuć okiem na Lumerię, to może być to, czego szukasz, jednak dopiero się funduje na zagramw.to.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: Grzdyll »

Jest jeszcze coś takiego jak Lords of War - nie wiem jak z dostępnością ale kiedyś było to do dostania za grosze. Całkiem dobra taktyczna, szybka karcianka z frakcyjnymi taliami. Tylko przypadkiem nie kupuj tej talii z Templariuszami bo to chyba jakiś mało śmieszny żart autorów - jest kompletnie przegięta i w zasadzie niegrywalna.
carloz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:16
Has thanked: 13 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: carloz »

Android: Netrunner ale obecnie juz cieżko o dostęność
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Karcianka pojedynkowa dla 2 osób

Post autor: warlock »

garg pisze: 21 lip 2020, 23:42 Pierwszy wybór - Summoner Wars.

Drugi wybór - Legendy Blue Moon.

Obydwie gry to klasyki i spełniają wszystkie Twoje warunki.
+ milion, tak bardzo tak ;).
ODPOWIEDZ