Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: xilk »

Czeka mnie niedługo wyjazd i tym samym podróż pociągiem przez prawie 3 godziny.

W związku z tym szukam małych gier, dobrych do grania w pociągu na dwie osoby, jak też potencjalną alternatywę, jakby pogoda nie dopisała i trzeba było siedzieć w pomieszczeniu. W pociągu wiadomo, wszystko trzeba będzie trzymać w rękach lub jeśli uda się usiąść przy oknie, to może coś na stoliczku.

Jasne widziałem ten temat, ale w ciągu trzech lat niektórych gier już nie ma, a inne się pojawiły.

Zatem proszę o Wasze propozycje. Osobiście do pociągu myślałem zabrać Sushi Go! A już na miejsce, na wypadek niepogody książkę fabularną z zagadkami. Jednak jestem otwarty na propozycje.
pauleana
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2020, 22:13
Has thanked: 5 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: pauleana »

Monopoly Deal - nie jest tak losowe jak klasyczny Monopol. Przyjemna karcianka :-)
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: ThunderFantastic »

Jak jest dostęp do stolika to Wizard: Gra Przepowiedni - od G3 jest idealna. Gra już leciwa i sam się długo do niej przekonywał.
Większą wada to instrukcja, która nie do końca jest poprawnie złożona bo w różnych miejscach są kluczowe informacje. Ale jak się ją ogarnie (mi udało się dopiero po 4 rozgrywce, gdy coś nie pasowało gdy graliśmy 8)) to zabawa przednia. Z rodzinką w pociągu graliśmy wiele partii. A rozmiar to tylko podwójna talia kart.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Cyel »

Niecałe 3h w pociągu to krótko, zagapisz się na krajobrazy i sam nie zauważysz jak minie ;)

Jaipur powinien zajmować niewiele miejsca i w transporcie i po rozłożeniu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: m_marple »

Oprócz wspomnianego już Jaipura, na stoliczku powinny się zmieścić też Gejsze i Poprzez Wieki - przyjemne ale jednocześnie wymagające trochę pokombinowania.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: rebuzus »

Ja bym tu polecił wykreślanki np. Winnicę - miejsca dużo nie trzeba. Wizard to dobry pomysł i fajna gra, ale tu już konieczny jest stoliczek. Jeśli ten będzie to klasycznie List Miłosny i nieco mniej klasycznie Światowy Konflikt.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Babik »

Kolejne kompaktowe - do pociągu: Dobble, Czarne historie; mniej kompaktowe ale wciąż nie zajmujące wiele miejsca w bagażu: Zombiaki, Bzz, plask!, Cytadela (dla mnie na 2 os. jest nadal OK), Patchwork, 7 cudów świata - pojedynek, Neuroshima Hex duel, Shotten-totten.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: ThunderFantastic »

Babik pisze: 27 lip 2020, 17:20 , 7 cudów świata - pojedynek,
Wow to taki już lewel hard dla mnie. Trzeba by mieć spory ten stolik. Chyba, że ja słabo optymalizowałem rozłożenie bo zawsze dużo miejsca zajmowała.
To i Zdobywcy Kosmosu czy też bardziej Gremlin Inc. by można tak polecać a w to raczej bym nie chciał i tak grać w pociągu, chyba że miałbym podręczny stolik turystyczny :)
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Babik »

Wow to taki już lewel hard dla mnie. Trzeba by mieć spory ten stolik.
Do pociągu wymienilem dwie. Kolejne - mniej kompaktowe ale wciąż nie zajmujące wiele miejsca w bagażu czyt. do pogrania jako
potencjalną alternatywę, jakby pogoda nie dopisała i trzeba było siedzieć w pomieszczeniu
wymieniłem jako kolejne. Teraz bardziej zrozumiale? :wink:
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Kin@a »

Cyel pisze: 27 lip 2020, 11:22 Niecałe 3h w pociągu to krótko, zagapisz się na krajobrazy i sam nie zauważysz jak minie ;)

Jaipur powinien zajmować niewiele miejsca i w transporcie i po rozłożeniu.
Zgadzam się z powyższym. 3 godziny w pociągu to strasznie krótko.
No ale ja jestem przyzwyczajona do 12 godzinnych wyjazdów z Gdyni o piątej rano do Zakopanego...
A coś więcej o wyjeździe? Czy jest tylko dla dwóch osób czy później ktoś dołączy?
Ja mam tak, że często taszczę ze sobą klimatyczne planszówki w zależności od miejsca dokąd się udaje. Inne w góry zimą (np K2) inne latem (np Roll & Wall: Wspinaczka) inne do domku (np. Letnisko) inne na biwak (np. kościane Bears!, Rój, Na grzyby). Inne na zagraniczną wycieczkę, inne gdzie w Polskę. Wybór planszówek jest tak ogromny, że zawsze coś klimatycznego się znajdzie. :D
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: SmallFighter »

Ze swojej strony mogę polecić: Lato z komarami, Punto czy List miłosny. Małe, szybkie, fajne gierki idealne na wyjazdy. Zwłaszcza Punto, bo jest w mega kompaktowej wersji ;)
Awatar użytkownika
VoytWGM
Posty: 38
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: VoytWGM »

Nasza gra na wszystkie wyjazdy to Sen. Mało miejsca potrzeba, ma kilka wariantów. Szybka karciana rozgrywka przez kilka partii aż ktoś zbierze 100 punktów i przegra. Może też sprawdzić się Boarding. Niezłe kombinowanie w upychanie pasażerów w samolocie, zobacz filmy na YT. Ma dobry tryb solo. Znaczniki pasazerów mogą być w pudełku więc nie ma problemu z miejscem.
Fajne jest też Pentago w układanie kulek w rząd, ale na obrotowej planszy. Dodam też Abalone w wersji travel.

Pozdrawiam.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: xilk »

Dziękuję za wpisy, postawię najpewniej na List Miłosny i Sushi go! ;) Jednak najpierw popatrzę na resztę ostatnich propozycji. Książka, czy muzyka też będzie na podorędziu, ale jednak wolę się nie odcinać od dziewczyny w czasie wyjazdu :)
Kin@a pisze: 27 lip 2020, 21:45 Zgadzam się z powyższym. 3 godziny w pociągu to strasznie krótko.
Nie mówiłem, że to jakoś bardzo długo. Choć w sumie rozumiem, że stwierdzenie "prawie 3 godziny" mogło tak zabrzmieć ;)
Kin@a pisze: 27 lip 2020, 21:45 No ale ja jestem przyzwyczajona do 12 godzinnych wyjazdów z Gdyni o piątej rano do Zakopanego...
Ja dostawałem bzika, jak przez 5 godzin musiałem jechać do Warszawy pociągiem...
Kin@a pisze: 27 lip 2020, 21:45 A coś więcej o wyjeździe? Czy jest tylko dla dwóch osób czy później ktoś dołączy?
Pisałem o dwóch osobach nie bez przyczyny :P Tak, dwie osoby, nie mniej, nie więcej ;) Przyczepek nam nie potrzeba :D
Kin@a pisze: 27 lip 2020, 21:45 Wybór planszówek jest tak ogromny, że zawsze coś klimatycznego się znajdzie. :D
Ja tak do tego nie podchodzę. Dla mnie gry planszowe z klimatem, to te fabularne, zwykle kooperacje, gdzie rozwijamy drużynę ;) A temat gry planszowej zwykle to rzecz drugorzędna dla mnie :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Kin@a »

xilk pisze: 28 lip 2020, 17:34 Pisałem o dwóch osobach nie bez przyczyny :P Tak, dwie osoby, nie mniej, nie więcej ;) Przyczepek nam nie potrzeba :D
Skoro tak to celuj w typowe gry dwuosobowe, które są najlepiej dostosowane dla takiej liczby osób.
Popatrz na nowość Paryż Miasto Świateł. Gra ma pudełko w charakterze planszy.
Herbatka dla dwojga
Kawerna: Jaskinia kontra jaskinia
Jairpur
Mandala
Patchwork
7 cudów: Pojedynek
Mr. Jack
Sen lub Kruki
Rój
Abalone

I skonsultuj wybór gry z dziewczyną. Jej może tematyka nie pasować lub będzie chciała coś bardziej klimatycznego.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: Kin@a »

VoytWGM pisze: 28 lip 2020, 13:22 Może też sprawdzić się Boarding. Niezłe kombinowanie w upychanie pasażerów w samolocie, zobacz filmy na YT. Ma dobry tryb solo. Znaczniki pasazerów mogą być w pudełku więc nie ma problemu z miejscem.
Ja miałam Boarding w samolocie i najlepiej jak plansza jest w pudełku :wink: co nie jest najwygodniejsze. Niestety nie ma ona wgłębień i znaczniki się potrafią przesuwać. Ale potwierdzam, że to świetna gra jest.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra do pociągu i na wakacje dla dwóch osób

Post autor: agt »

A Escape Roomy?
ODPOWIEDZ