Arkwright: The Card Game (Stefan Risthaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 7 times

Arkwright: The Card Game (Stefan Risthaus)

Post autor: DziejopisWawel »

Obrazek
Tłumaczenie opisu (bardzo na szybko więc są błędy)
Spoiler:
3. BGG https://boardgamegeek.com/boardgame/300 ... -card-game
Kickstarter https://www.kickstarter.com/projects/ga ... -card-game 29 dolców plus przesyłka 18 niezależnie od liczby (chyba).

Mam pytanie jako grali w oryginalną grę i czytali instrukcję do tego, czy ta gra oddaje ducha pierwowzoru? Przyznam iż nie grałem w oryginalną grę mimo iż chciałbym lecz słyszałem iż potrafiła być długa, niemniej karcianka może zlikwidować ten problem choć obawiam się zbytniego uproszczenia.
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Niedzwiedz
Posty: 50
Rejestracja: 29 mar 2016, 15:57
Been thanked: 1 time

Re: Arkwright: The Card Game (Stefan Risthaus)

Post autor: Niedzwiedz »

Co prawda nie gralem, ale ogladalem kiedys 5cio godzinne tlumaczenie + gameplay od Heavy Cardboard. Generalnie karciana wersja wydaje sie wygladac super, ale po zobaczeniu po jednym gameplay'u obu gier, mam tylko obawe, o ktorej wspominalem tutaj - tzn wspolny popyt, o ktory trzeba konkurowac w "oryginalnym" vs uproszczone sprawdzanie appeal vs demand w karcianym. Moze sie myle, ale mam wrazenie, ze to moze zabrac dosyc ciekawy aspekt ostrej konkurencji i walki o rynek. Mam tylko nadzieje, ze po prostu gameplay z karcianej wersji tego nie pokazuje i jednak modyfikowanie naszego appealu i proby wplywania na popyt maja wieksze znaczenie.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Arkwright: The Card Game (Stefan Risthaus)

Post autor: orzeh »

Jestem po 3 rozgrywkach, z gry na grę coraz bardziej nam się podoba (2os rozgrywki), świetnie wyważona interakcjia + ciężkośc + zasady. Nie za wysoki próg wejścia ale gra się dośc trudno (w senie rozkminy). Ciężkość raczej bardziej niż mniej. Ani ja ani moja współgraczka nie graliśmy w oryginał.
Polecam serdecznie :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Arkwright: The Card Game (Stefan Risthaus)

Post autor: orzeh »

Jak przetłumaczyć tory demand i appeal i jak wyjasnić różnicę sprzedaży appeal - demand? Po chłopsku, jakie to są mechanizmy rynkowe/finansowe ?
ODPOWIEDZ