Nemesis - z czym to sie je?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

Witam wszystkich serdecznie

Jestem raczej niedzielnym planszówkowiczem, ale ostatnio kolega przywiózł na spotkanie Nemesis i ta gra mnie totalnie zdemolowała. Wcześniej grałem tylko w Robinsona z takich "dużych" gier. Jak dla mnie Nemesis jest mega, wow. Nawet to, że moja postac nie przezyła do końca rozgrywki jakos mi szczególnie nie przeszkodziło w rozpływaniu się nad ta grą. No i własnie chęć posiadania własnej kopii powoduje u mnie konsternację.

Czy wersja na kickstarterze jest tylko w wersji ENG?
Czy jak zamówię sobie teraz dodruk to w grudniu dostanę produkt taki jak miał mój kolega? (angielska wersja, 6 postaci do wyboru)
Czy warto teraz zamówić Nemesis, czy lepiej zaczekać na ten nowy samodzielny dodatek z akcją na marsie i dwupoziomowymi planszami?
Czy istnieją jakieś gry podobne, dające równie wiele emocji jak Nemesis, ale może ciut tańsze (żona mnie zabije jak wydam 500zł na grę :P )?
Czy ktoś mógłby przybliżyc o czym są te dodatki - aftermath, void seed, carnomorfs itd.?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hardkor »

vynn pisze: 13 sie 2020, 13:56 Witam wszystkich serdecznie

Jestem raczej niedzielnym planszówkowiczem, ale ostatnio kolega przywiózł na spotkanie Nemesis i ta gra mnie totalnie zdemolowała. Wcześniej grałem tylko w Robinsona z takich "dużych" gier. Jak dla mnie Nemesis jest mega, wow. Nawet to, że moja postac nie przezyła do końca rozgrywki jakos mi szczególnie nie przeszkodziło w rozpływaniu się nad ta grą. No i własnie chęć posiadania własnej kopii powoduje u mnie konsternację.

Czy wersja na kickstarterze jest tylko w wersji ENG?
Czy jak zamówię sobie teraz dodruk to w grudniu dostanę produkt taki jak miał mój kolega? (angielska wersja, 6 postaci do wyboru)
Czy warto teraz zamówić Nemesis, czy lepiej zaczekać na ten nowy samodzielny dodatek z akcją na marsie i dwupoziomowymi planszami?
Czy istnieją jakieś gry podobne, dające równie wiele emocji jak Nemesis, ale może ciut tańsze (żona mnie zabije jak wydam 500zł na grę :P )?
Czy ktoś mógłby przybliżyc o czym są te dodatki - aftermath, void seed, carnomorfs itd.?
1. Wersja podstawowa TAK, Lockdown-nie
2.Rozrozniaj dodruk rebela a dodruk awaken realms, to dwie rozne sprawy
3. Sam decyduj, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy
4.Nie wiem
5. Aftermath- dodają nowe postacie (5/6, nie pamietam), dodatkowy tryb epilogu, pare nowych pokoi oraz żetonów eksploracji, Voidseeders dodaja nowa rase obcych z mechanika paniki, Carnomorphs dodaja nowa rase obcych z mechanika rosniecie w sile (na poczatku obcy sa slabi, potem coraz mocniejsi).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Golfang »

1. W obecnym KS gra Nemesis (nie Lockdown) jest dostępna tylko i wyłącznie w języku ENG. Jednak zawsze możesz poszukać wersji sklepowej lub z poprzedniego KS (z drugiej ręki - były dostępne gry w języku PL. Obawiam się jednak że cena będzie wysoka a wersja KS, czyli z dodatkami to na 100% sporo więcej niż 500).
2. Nie wiem czym rożnią się wydania więc nie pomogę w tym temacie
3. W obecnej sytuacji radziłbym kupić LOCKDOWN w wersji KS (można wybrać języku PL). Po pierwsze ze względu na cenę! obecnie dużo mniej kosztuje na wspierczce Lockdown niż z drugiej ręczki wydanie KS pierwszego Nemesis (widywałem po około 1000 takie wydania). Po drugie będziecie z kolegą mieli dwie rózne gry - dzięki czemu macie większy wybór do grania (no chyba że musisz po prostu mieć własny egzemplarz Nemesisa)
4. Co do emocji - to zależy. Niektórzy czują emocje grając w Catan, a niektórzy dopiero siedząc w samych majtkach przy Strip Pokerze... To zależy od gustu i preferencji. jakbyś podał co najbardziej Cię ujęło w Nemesis może udałoby się jakoś pomóc wybrać coś podobnego.
----------------
10% flamberg.com.pl
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

4. Co do emocji - to zależy. Niektórzy czują emocje grając w Catan, a niektórzy dopiero siedząc w samych majtkach przy Strip Pokerze... To zależy od gustu i preferencji. jakbyś podał co najbardziej Cię ujęło w Nemesis może udałoby się jakoś pomóc wybrać coś podobnego.
Jak graliśmy to się nam jakoś mocno role-play wkręcił. Każdy mocno się wczuł w swoją rolę. Co mi się podobało:
- osobiste cele
- poczucie narastającego zagrożenia
- niby była współpraca, ale i tak nie do końca się wiedziało czy kolega nie wbije noża w plecy
- proces skanowania kontaminacji jest rozbrajająco fajny :)
- figurki intruzów są mega
- klimat statku kosmicznego

To po prostu była pierwsza gra z taką niesamowitą imersją ;)
2.Rozrozniaj dodruk rebela a dodruk awaken realms, to dwie rozne sprawy
Hmmm... a czym się w sumie różnią? AR jest bardziej na bogato, a Rebel skromniejszy? Słyszałem tylko, że ponoć niechlujnie przetłumaczony na PL.
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: wesolykowal »

Gdzie Lockdown można zamówić? Na KS nie widzę...
Rozumiem, że Lockdown jest samodzielną grą?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hardkor »

vynn pisze: 13 sie 2020, 20:56
4. Co do emocji - to zależy. Niektórzy czują emocje grając w Catan, a niektórzy dopiero siedząc w samych majtkach przy Strip Pokerze... To zależy od gustu i preferencji. jakbyś podał co najbardziej Cię ujęło w Nemesis może udałoby się jakoś pomóc wybrać coś podobnego.
Jak graliśmy to się nam jakoś mocno role-play wkręcił. Każdy mocno się wczuł w swoją rolę. Co mi się podobało:
- osobiste cele
- poczucie narastającego zagrożenia
- niby była współpraca, ale i tak nie do końca się wiedziało czy kolega nie wbije noża w plecy
- proces skanowania kontaminacji jest rozbrajająco fajny :)
- figurki intruzów są mega
- klimat statku kosmicznego

To po prostu była pierwsza gra z taką niesamowitą imersją ;)
2.Rozrozniaj dodruk rebela a dodruk awaken realms, to dwie rozne sprawy
Hmmm... a czym się w sumie różnią? AR jest bardziej na bogato, a Rebel skromniejszy? Słyszałem tylko, że ponoć niechlujnie przetłumaczony na PL.
AR robi dodruk na KS i JEST TYLKO PO ANG + dodatki mozna dokupić w niskich cenach (w przypadku wziecia podstawki dodatki Aftermath i Voidseeders tez sa po angielsku). Cenowo wychodzi taniej niz Rebel, ale Rebel za to wersja PL. Polecam wejśc na kampanie Lockdown i popatrzeć co oferują, a w nastepnym tygodniu będzie pledge manager, więc będzie mozna zamawiać już.
wesolykowal pisze: 13 sie 2020, 21:34 Gdzie Lockdown można zamówić? Na KS nie widzę...
Rozumiem, że Lockdown jest samodzielną grą?
Jeszcze PM nie otworzyli, będzie w nastepnym tygodniu i wtedy będzie mozna zamówic. Tak, lockdown jest samodzielna grą.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Golfang »

vynn pisze: 13 sie 2020, 20:56
4. Co do emocji - to zależy. Niektórzy czują emocje grając w Catan, a niektórzy dopiero siedząc w samych majtkach przy Strip Pokerze... To zależy od gustu i preferencji. jakbyś podał co najbardziej Cię ujęło w Nemesis może udałoby się jakoś pomóc wybrać coś podobnego.
Jak graliśmy to się nam jakoś mocno role-play wkręcił. Każdy mocno się wczuł w swoją rolę. Co mi się podobało:
- osobiste cele
- poczucie narastającego zagrożenia
- niby była współpraca, ale i tak nie do końca się wiedziało czy kolega nie wbije noża w plecy
- proces skanowania kontaminacji jest rozbrajająco fajny :)
- figurki intruzów są mega
- klimat statku kosmicznego

To po prostu była pierwsza gra z taką niesamowitą imersją ;)
2.Rozrozniaj dodruk rebela a dodruk awaken realms, to dwie rozne sprawy
Hmmm... a czym się w sumie różnią? AR jest bardziej na bogato, a Rebel skromniejszy? Słyszałem tylko, że ponoć niechlujnie przetłumaczony na PL.
To rzuć okiem na Posiadłość Szaleństwa edycja 2 - co prawda wymaga używania aplikacji na tel/tablet/komputer ale zawiera:
1. fabułę - można też się fajnie wczuć w role (klimat horror - świat Cthulhu)
2. współpraca jest pełna na początku, ale w czasie gry postacie mogą otrzymać tajne szaleństwa (które znają tylko oni) co może odpowiadać własnym celom z Nemesis (moze się okazać że ktoś jednak musi grać przeciwko drużynie).
3. piękne figurki, no i ogólnie pięknie wydana gra
4. dużo dodatków już jest - jak się podstawka znudzi
5. Cena nowej sztuki 300, za to używane za około 200 można znaleźć
ja polecam tę grę
----------------
10% flamberg.com.pl
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

Dzięki. Zapoznam się. Brzmi bardzo ciekawie.
Generalnie po trwajacej nieco ponad rok przerwie od "duzych" tytułów na korzyść małych, szybkich gierek znów mnie ciągnie do tych duzych.
Wczoraj zapoznałem się z Kickstarterem Nemesis Lockdown i w zasadzie zapowiada się powtórka z rozrywki, tylko że jest baza na marsie zamiast statku i inne postacie, ale o raczej podobnym schemacie. Niby cena wynosi 95 funtów no i termin strasznie odległy, bo wrzesień 2021.
Nie kumam tylko takiej tabelki z One Wave i Two Wave. Niby jasne, że gry będą w dwóch falach rozsyłane, że w lutym ludziska dostaną Nemesis, a we wrześniu Lockdown, ale czemu koszta transportu w Two Wave sa wyzsze? No nie skumałem.
liting101
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2020, 10:17

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: liting101 »

vynn pisze: 14 sie 2020, 09:51 Dzięki. Zapoznam się. Brzmi bardzo ciekawie.
Generalnie po trwajacej nieco ponad rok przerwie od "duzych" tytułów na korzyść małych, szybkich gierek znów mnie ciągnie do tych duzych.
Wczoraj zapoznałem się z Kickstarterem Nemesis Lockdown i w zasadzie zapowiada się powtórka z rozrywki, tylko że jest baza na marsie zamiast statku i inne postacie, ale o raczej podobnym schemacie. Niby cena wynosi 95 funtów no i termin strasznie odległy, bo wrzesień 2021.
Nie kumam tylko takiej tabelki z One Wave i Two Wave. Niby jasne, że gry będą w dwóch falach rozsyłane, że w lutym ludziska dostaną Nemesis, a we wrześniu Lockdown, ale czemu koszta transportu w Two Wave sa wyzsze? No nie skumałem.
Może po prostu dla tego, że jest wirusowy stan, być może nie. Sam nie wiem ale na pewno jakiś powód jest :roll:
Hubert84
Posty: 66
Rejestracja: 24 maja 2010, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 9 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hubert84 »

Jedna ważna uwaga. Gra jest super jeśli chodzi o klimat, ale to nie jest gra dla osób nastawionych tylko na wygrywanie. Gra ma dużo elementów losowych i bardzo niezbilansowane cele dla graczy. Nie powinno się do niej siadać z nastawieniem - "muszę wygrać". Trzeba się delektować jej klimatem. Dajmy na to, że świetnie ci idzie, pomagasz każdemu, masz kupę sprzętu, a tu nagle w połowie gry (po ok. 2 godzinach) inny gracz się zabija przez zamknięcie w śluzie (bo mam taki cel) a ty akurat nie masz odpowiedniej karty, aby otworzyć drzwi. Jeśli potrafisz docenić "filmowość" tej sytuacji i się z niej śmiać, to to gra dla ciebie a jeśli miałbyś się wkurzyć to raczej nie ;) .
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hardkor »

vynn pisze: 14 sie 2020, 09:51 Dzięki. Zapoznam się. Brzmi bardzo ciekawie.
Generalnie po trwajacej nieco ponad rok przerwie od "duzych" tytułów na korzyść małych, szybkich gierek znów mnie ciągnie do tych duzych.
Wczoraj zapoznałem się z Kickstarterem Nemesis Lockdown i w zasadzie zapowiada się powtórka z rozrywki, tylko że jest baza na marsie zamiast statku i inne postacie, ale o raczej podobnym schemacie. Niby cena wynosi 95 funtów no i termin strasznie odległy, bo wrzesień 2021.
Nie kumam tylko takiej tabelki z One Wave i Two Wave. Niby jasne, że gry będą w dwóch falach rozsyłane, że w lutym ludziska dostaną Nemesis, a we wrześniu Lockdown, ale czemu koszta transportu w Two Wave sa wyzsze? No nie skumałem.
Może dlatego, że wysyłają do Ciebie 2x paczke (old stuff, potem new stuff), a nie raz XD ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

No nie wiem. Może Wasza interpretacja jest dobra. Albo mój ponglish zastrajkował.

Obrazek
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hardkor »

Przecież wszystko jest napisane, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nawet w wrzuconej przez Ciebie grafice jest ładnie i klarownie to opisane co i kiedy dostaniesz zależnie od wybranej opcji.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Azel »

vynn pisze: 13 sie 2020, 13:56 Czy istnieją jakieś gry podobne, dające równie wiele emocji jak Nemesis, ale może ciut tańsze (żona mnie zabije jak wydam 500zł na grę :P )?
Jak interesuje cię klimat "Obcego", to rzuć okiem na "Lifeform", ale to dostaniesz tylko po ENG.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

Hardkor pisze: 14 sie 2020, 15:42 Przecież wszystko jest napisane, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nawet w wrzuconej przez Ciebie grafice jest ładnie i klarownie to opisane co i kiedy dostaniesz zależnie od wybranej opcji.
Czasami mam wrażenie że na polskich forach siedzą sami nauczyciele. Stale tylko "czytaj ze zrozumieniem i czytaj ze zrozumieniem". A to tymczasem ty nie zrozumiałeś mojego pytania. Ja się pytam co to jest One Wave i Two Wave i czemu różnią się cenami. Różnicę między first wave a second wave to mi tłumaczyć nie trzeba. Nigdy nie korzystałem z kickstartera, nie znam się na tym po prostu. Kąśliwymi uwagami raczej zniechęcasz do korzystania z tego forum.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Golfang »

vynn pisze: 16 sie 2020, 11:52
Hardkor pisze: 14 sie 2020, 15:42 Przecież wszystko jest napisane, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Nawet w wrzuconej przez Ciebie grafice jest ładnie i klarownie to opisane co i kiedy dostaniesz zależnie od wybranej opcji.
Czasami mam wrażenie że na polskich forach siedzą sami nauczyciele. Stale tylko "czytaj ze zrozumieniem i czytaj ze zrozumieniem". A to tymczasem ty nie zrozumiałeś mojego pytania. Ja się pytam co to jest One Wave i Two Wave i czemu różnią się cenami. Różnicę między first wave a second wave to mi tłumaczyć nie trzeba. Nigdy nie korzystałem z kickstartera, nie znam się na tym po prostu. Kąśliwymi uwagami raczej zniechęcasz do korzystania z tego forum.
Wiesz jak jest - ludzie są różni. Nie należy dlatego generalizować... ani się zrażać.
Ja sądzę, że chodzi o zawartość. ALL-IN jest cięższe od zwykłej wersji dlatego cena przesyłki jest wyższa. Zauważ że jeśli zamówiłeś tylko podstawową grę albo Nemesis albo Lockdown -> ceny są te same. Jadnak ceny ALL-IN są różne.
Same terminy (czyli 1st wave and 2nd wave) rozumiesz.
----------------
10% flamberg.com.pl
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

Jak dla mnie to ta grafika zawiera jakieś niejasne sformułowania.
Mamy tam dwie tabelki
Jedna się nazywa One Wave Shipping Info, a druga Two Wave Shipping Info.
I nie rozumiem właśnie o co chodzi w tych cenach.
Załóżmy, że będę chciał nabyć starego Nemesisa na luty 2021.
Będzie mnie to kosztować 9 czy 14 funtów?

Po powtórnym przeczytaniu Twojego posta Golfang zaczynam łapać. Czyli pojecie One Wave oznaczałoby zamówienie gołego Nemesisa, a Two Wave z wszystkimi dodatkami typu Carnomorphs itd. Dobrze kminię? W każdym razie moim celem nie jest zrażanie się samo w sobie (to by było strasznie głupie i dziecinne) ale zdobycie informacji. Chwała Ci za to, że się pochyliłeś nad tym problemem, natomiast wpis Hardkora, nie wniósł nic do rozmowy a do tego był zwyczajnie złośliwy. Dzięki Ci za pomoc i nie zawracam już gitary więcej z tym Nemesisem (naradziliśmy się z żoną, że zamówimy Lockdowna)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: suibeom »

one wave znaczy, że niezależnie czy weźmiesz podstawkę Nemesisa czy all-in, wszystko zostanie wysłane jedną paczką. A two wave podzielone będzie na dwie paczki. Wybierając two wave dostajesz w pierwszej paczce podstawkę a w drugiej, po czasie, SG i wszystkie dodatki jakie kupiłeś. Wybierając one wave, czekasz aż SG i inne dodatki będą wydrukowane, a dzieje się to później niż podstawka i dopiero dostajesz grę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: seki »

Forum jest miejscem wymiany wymiany wiedzy, opinii i doświadczeń. Nie ma przymusu udzielania niekulturaknych, obraźliwych odpowiedzi. Jeśli kogoś denerwuje pytanie, to omija dyskusje, bez przymusu uczestniczenia w niej. Osobiście mniej mnie denerwują powtarzające się pytania niż brak kultury wśród dyskutantów.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: fitzroy »

Cześć, co do Nemesisa mogę od siebie dodać, że jeśli chodzi o dostępność to jest w przedsprzedaży podstawka Pl z wysyłką w grudniu 2020r. cena ok 450-500zł lub z drugiej ręki lecz z racji na chwilową niedostępność gry w cenach mało atrakcyjnych. Dodatki voidseeders, aftermath, carnomorphs wszystko pl w uczciwych cenach na aleplanszówki ale wysyłka w drugiej połowie przyszłego roku lub jeśli chcesz mieć je teraz i trochę przepłacić na olx jest kilka ofert polskich dodatków z KS-a od ludzi, którzy najpewniej kupili kilka kopii dla jakiegoś tam zarobku(nie krytykuję). Ja osobiści kupiłem wersję retailową z pierwszego wypustu od rebela(w zeszłym roku w maju była dostawa). Dodatek Voidseeders i aftermath(jedno pudełko) kupiłem ostatnio od prywatnej osoby na olx za 400zl (wersja pl z KS-a) bo chciałem mieć natychmiast. Dodatek z opcjonalnymi królowymi do każdej rasy dostępny w sklepach planszówkowych za 200-250zł. Co do samodzielnego dodatku Lockdown, ja na pewno kupię mimo posiadania podstawki z dodatkami. Uważam, że Adam Kwapiński pokazał, że warto mu zaufać(Lords of Hellas jest świetny). Wiem, że ceny niektórych oburzają ale co zrobić. Popyt kształtuje cenę najwyraźniej w tym przypadku. Albo kogoś stać i dodatkowo nie widzi problemu z wydaniem 500 zł na zabawkę (jak często określają nasz obiekt kultu Ci, którzy chcą nasze hobby zdyskredytować ) albo nie. Gra jest bardzo dobrze wydana, jakość komponentów wysoka, zawartość też niczego sobie, do tego polska myśl planszowa(staram się wspierać jak tylko mogę). Klimat naprawdę odczuwalny, zasady mimo ilość dość proste i przystępne, regrywalność też jest, do tego różne tryby. Dla fanów ameri i figurek must have chyba, że ktoś nie trawi kosmosu. Ja wolę LOTR od SW a i tak Nemesis mnie urzekł. Nie korzystam z KS-a więc zawsze muszę liczyć na tych, którzy odsprzedają swoje nadmiarowe kopie dodatków na olx czy allegro. Teraz poluję na dodatki do LoH, udało mi się kupić Warlord Box-a po polsku ale reszta dodatków pojawiła się w bardzo małej liczbie po polsku w sklepach i zanim się zorientowałem sprzedała się w chyba 2 dni, więc teraz muszę polować choć jest ciężko.
Podsumowując jeśli Cię stać bierz, odpuściłbym jedynie oferty typu 800-1000zł za podstawkę bo to już trochę przegięcie, tym bardziej w perspektywie kolejnych dodruków.
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

No i klamka zapadła - dzięki wszystkim za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Kupimy Lockdowna na Late Pledge na KS. Używek za 1000zł nawet nie biorę pod rozwagę :)
Fakt, że Nemesis do tanich nie należy, ale w sumie raz kiedyś można się rzucić ;)
Moja kolekcja planszówek i tak wygląda skromnie na tle innych użytkowników tego forum.

A tak z innej beczki:
Czy ktoś z Was pomalował figurki z Nemesisa i mógłby się pochwalić jak mu wyszło? ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Hardkor »

vynn pisze: 17 sie 2020, 14:16 No i klamka zapadła - dzięki wszystkim za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Kupimy Lockdowna na Late Pledge na KS. Używek za 1000zł nawet nie biorę pod rozwagę :)
Fakt, że Nemesis do tanich nie należy, ale w sumie raz kiedyś można się rzucić ;)
Moja kolekcja planszówek i tak wygląda skromnie na tle innych użytkowników tego forum.

A tak z innej beczki:
Czy ktoś z Was pomalował figurki z Nemesisa i mógłby się pochwalić jak mu wyszło? ;)
Polecam zainteresować się zbiórkami na forum. 10/15% zniżki + zniżka na wysyłke co daje już fajną kwotę w porównaniu do brania solo. W tym tygodniu ma być PM, więc pewnie ponownie zbiórki się otworzą albo powstaną nowe. W kwestii malowania to jest temat na forum od tego (z tego co mi swita) i ludzie dyskutują i sie chwalą, a od siebie polecam grupe na FB- duzo różnych projektów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: Azel »

vynn pisze: 17 sie 2020, 14:16 A tak z innej beczki:
Czy ktoś z Was pomalował figurki z Nemesisa i mógłby się pochwalić jak mu wyszło? ;)
Tu masz temat na forum:
viewtopic.php?f=61&t=61684
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
RiciRicardo
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2020, 20:17
Has thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: RiciRicardo »

vynn pisze: 16 sie 2020, 13:23 Jak dla mnie to ta grafika zawiera jakieś niejasne sformułowania.
Mamy tam dwie tabelki
Jedna się nazywa One Wave Shipping Info, a druga Two Wave Shipping Info.
I nie rozumiem właśnie o co chodzi w tych cenach.
Załóżmy, że będę chciał nabyć starego Nemesisa na luty 2021.
Będzie mnie to kosztować 9 czy 14 funtów?

Po powtórnym przeczytaniu Twojego posta Golfang zaczynam łapać. Czyli pojecie One Wave oznaczałoby zamówienie gołego Nemesisa, a Two Wave z wszystkimi dodatkami typu Carnomorphs itd. Dobrze kminię? W każdym razie moim celem nie jest zrażanie się samo w sobie (to by było strasznie głupie i dziecinne) ale zdobycie informacji. Chwała Ci za to, że się pochyliłeś nad tym problemem, natomiast wpis Hardkora, nie wniósł nic do rozmowy a do tego był zwyczajnie złośliwy. Dzięki Ci za pomoc i nie zawracam już gitary więcej z tym Nemesisem (naradziliśmy się z żoną, że zamówimy Lockdowna)
Dla uściślenia - One wave - wysyłka w jednej transzy. I tu w zależności od wyboru produktów może to być albo luty albo wrzesień 2021.
Luty jeżeli wybierzesz rzeczy z pierwszego Nemesis (niezależnie czy dodatki, czy core + dodatki, a nawet jakieś pierdoły typu bluzy). Wysyłka wrzesień jeżeli wybierzesz Lockdown i rzeczy z nim związane. Oraz wrzesień jeżeli wybierzesz Nemesis + Lockdown i opcje one wave, wszystko będzie po prostu w jednej dostawie.
Natomiast two waves oznacza że dzielisz wysyłkę na dwa terminy. W lutym przyjdą rzeczy związane z pierwszym Nemesis a we wrześniu z Lockdown. Znaczy się że trochę dopłacisz do wysyłki ale cześć rzeczy dzięki temu będziesz mieć szybciej niż w przypadku gdyby wszystko miało być we wrześniu.
Mam nadzieję że to wyjaśniło sprawę ale jeżeli masz jakieś wątpliwości to daj znać.
vynn
Posty: 22
Rejestracja: 08 wrz 2019, 08:17
Lokalizacja: Sieradz
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - z czym to sie je?

Post autor: vynn »

Tak, tak, sprawa już się wyjaśniła. Na ten dylemat złożyły się dwie sprawy:
- po pierwsze moje nowicjuszostwo w tym temacie
- po drugie, chyba literówka, na grafice z KS - powinno byc Two Waves, a było Two Wave. - niby pierdoła, a jednak trochę mi namieszała (moje rozmyślania w stylu Two Waves, a może Second Wave???)

A teraz, żeby temat nie był taki pusty, to tym co sie inetersuja Lockdownem, a być może jeszcze nie wiedzą, to na aleplanszówki pojawiła się już możliwość składania zamówień i w sumie nie ma jakiejś tragedii jeśli chodzi o cenę - w zasadzie to jest konkurencyjna w stosunku do Pledge Managera (do takich wniosków doszliśmy z jednym z innych forumowiczów)

Pozdrawiam i dzięki za wyjaśnienia.
ODPOWIEDZ