Dlaczego wspieracie recenzentów?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 31 sie 2020, 10:27 To jeszcze jedno żeby zwiększyć poziom gula:

Gambit-
101 patronów
2 131 zł miesięcznie
36 706 zł łącznie

GTTV

124 patronów
4 237 zł miesięcznie
57 830 zł łącznie

On Table
112 patronów
5 415 zł miesięcznie

Geek Factor

51 patronów
856 zł miesięcznie
16 753 zł łącznie

PoGramyTV

25 patronów
389 zł miesięcznie
11 621 zł łącznie

WojennikTV

2 patronów
42 zł miesięcznie
84 zł łącznie

Baniak Baniaka

2110 patronów
a kwota podana to ZERO :mrgreen:
Łooooo jaka kasiora Trolle to się dorobiły na naszej krwawicy :) Kurde tylko 10 lat nagrywają filmiki i już im wpadło 57k zł.... ależ im zazdroszczę!! Teraz to pewnie już pokupowali sobie wille na Bahama z Basenami i pływają jachtami wokół wysp.
----------------
10% flamberg.com.pl
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: teschen »

LordMongo pisze:W przypadku widzów gejmowego strinimigu zastanawia mnie inna kwestia... Oglądasz jak ktoś gra w Mario. Ok. Ale rozumiesz, że w tym czasie sam mógłbyś grać w Mario.
Ej, poco oglądasz mecze ligi mistrzów skoro w tym czasie mógłbyś sam iś grać w gałe? Albo kolarstwo, lekkoatletyke, szachy, basket, wybierz dowolny sport. He?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: yosz »

LordMongo pisze: 31 sie 2020, 15:19 Oglądasz jak ktoś gra w Mario. Ok. Ale rozumiesz, że w tym samym czasie sam mógłby grać w Mario?
Nie na takim poziomie na jakim oni grają :D No i oglądając znajduję ciekawe levele w Mario Maker, z którymi czasem próbuję swoich sił. I tak jak napisał @teschen - ja to trochę traktuję jak sport. Wiem że są różni streamerzy, ale takich nie wspieram ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 394
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: Fyei »

litk pisze: 30 sie 2020, 19:28 Widzę że ludzie rozumieją temat zbyt powieszchownie. Ja uważam, że jeśli ktoś chce dla kogoś robić coś dobrego, to liczy się to jedynie tylko wtedy kiedy robi to bezinteresownie, tylko wtedy jest to szczere i niesie chęć pomocy innym, forma recenzji gier myślę podchodzi pod ten temat. Proszę spojrzeć na ten aspekt poza planszówkowy. Skrajny przypadek tak zwannego dobroczyństwa to dofinansowywanie przez filantropów różnych akcji, czy innych zjawisk. Co z tego że gość wyłoży kasę na jakiś cel, ale to tak naprawdę go nic nie kosztuje, wykłada kasę którą w większości przypadków "ukradł" w taki czy inny sposób innym ludziom, oczywiśćie w świetle ówczesnego prawa "legalny", ale to nie jest żadna pomoc, że zlecił przelew księgowości na jakiś cel, jego pomoc byłaby uznana tylko wtedy gdyby sam zakasał rękawy i zrobił to czy tamto.
Czytając to, aż mnie zatkało i zmusiło do przeczytania Twojego zdania ponownie, aby utwierdzić się w przekonaniu czy na pewno dobrze to zrozumiałam (a raczej próbując zrozumieć co masz na myśli). Przecież Gambit czy inni recenzenci planszówek robią to właśnie bezinteresownie, z pasji i mają jeszcze chęć podzielić się tym z innymi. Poza tym chyba nadal nie rozumiesz jak działa Patronite. To nie jest sponsoring materiałów, tylko wspieranie bezpłatnej twórczości.

Jak dla mnie taka forma wsparcia jest po prostu formą podziękowania za poświęcony czas i włożony wysiłek. Chcesz to wesprzesz, nie chcesz, to nie musisz, przy czym recenzje i tak dalej będziesz mógł oglądać DARMOWO.
scarletmara pisze: 29 sie 2020, 21:53 A dyskusja dla mnie bardzo owocna, skłoniła mnie do przyjrzenia się sprawie patronite i zadecydowania, że warto jednak od czasu do czasu rzucić grosik temu czy owemu, co też w najbliższej przyszłości zamierzam uczynić, jak tylko rozgryzę jak to działa :D Gambit szykuj się, hajsy do Ciebie będą lecieć... juz nie bedziesz musiał sprzedawać tych wszystkich gier otrzymanych za free od recenzentów (edit: wydawców miało być). Z jedną chociaż bedziesz mógł sobie zatrzymać (tę najtańszą :wink:)
A tak już na marginesie mnie również ta dyskusja skłoniła do bliższego przyjrzenia się Patronite ;)
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5252
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wspieracie recenzentów?

Post autor: BOLLO »

Dopiero posiadając własny kanał widzę jak bardzo ważne jest wsparcie dla recenzentów. Nie chodzi jedynie o kwestie finansowe ale nawet o takie drobne sprawy jak pozytywny komentarz czy przysłowiowy SUB. Dobrze że widzowie potrafią się dzielić swoim dobrem budując wspólną więź.
ODPOWIEDZ