Gra z efektem „wow”

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
grodzek
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 00:04

Gra z efektem „wow”

Post autor: grodzek »

Cześć,

Chciałbym zainwestować pieniądze z prezentu, załóżmy Ok. 500, może tez być więcej w grę która po rozłożeniu zrobi na mnie efekt „wow”. Gra ładna wizualnie, z fajnym klimatem, bardzieJ fantasy niż science-fiction. Wybieram elfy, krasnoludy i smoki częściej niż statki kosmiczne.

Chciałbym w nią grać w dwie osoby i zakończyć w czasie Ok. 2h z setupem.

Do tej pory na stół trafiają głównie eurasy w stylu Terraformacji, everdell, czy tzolkina.

Odpadają gry LCG. Nie ma uczucia :)

Posiadam mage knight i talizman, mam tez claustrophobia i w tym kierunku moje myśli podążają.

Zastanawiam się nad zakupem Zombicide, posiadłość szaleństwa 2 ed, władca pierścieni podróż przez srodziemie, czy Death may die. Dodatki wchodzą w grę.

Zastanawiam się jak gry mogą łączyć się z e-aplikacjami. Dlatego ostrożnie podchodzę do posiadłości i władcy. Kroniki zbrodni szczerze nie podobały mi się. Za dużo zabawy telefonem.

Proszę o poradę. Może coś innego jest godne polecenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Gra z efektem „wow”

Post autor: japanczyk »

Odradzam posiadłośc i władce jeśli Kroniki Zbrodni Cię odrzuciły - nieustanne klikanie bardzo zaburza grę, szczególnie że 50% dzieje sie na telefonie/tablecie

Z ostatnich polecam Cthulhu Death May Die - zdecydowanie jedna z fajniejszych gier Ameri.
Jeśli chodzi o niefigurkowy efekt wow to na pewno Tang garden z rosnącym na planszy ogrodem wygląda ładnie i robi odpowiednie wrażenie.
czupakabra
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra z efektem „wow”

Post autor: czupakabra »

DMD pasuje do opisu. Jest efekt wow, jest ciekawa mechanika, w 2h to prawie dwie partie dasz radę rozegrać nawet. Na 2 osoby chodzi fajnie:)
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Gra z efektem „wow”

Post autor: trixon »

Ja z kolei polecę Roll Player z dodatkiem. Polecam obejrzeć kilka recenzji, czy będzie to typ gry, który Ci się spodoba.
ODPOWIEDZ