Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Majkel89 »

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sklepy stosują złą praktykę zwiększając cenę gry, której kończy się nakład?

Co na ten temat sądzicie? Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
Hubert84
Posty: 66
Rejestracja: 24 maja 2010, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 9 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Hubert84 »

Nie nie widzę w tym nic złego. Posiadanie sklepu to nie tylko hobby, ale ile źródło utrzymania dla właściciela. Jeżeli cena na rynku wzrasta to sensowym jest skorzystanie z tego faktu.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Szewa »

A ja ich rozumiem. Kończy się nakład, produkt jest rozchwytywany to czemu nie? Przecież sklep prowadzą ludzie, którzy także chcą zarobić, mają kredyty, chcą sobie coś kupić itp.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: rastula »

Majkel89 pisze: 17 wrz 2020, 10:47 Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sklepy stosują złą praktykę zwiększając cenę gry, której kończy się nakład?

Co na ten temat sądzicie? Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
bez urazy :)

https://www.youtube.com/watch?v=YFIW_mnTfRE
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: AnimusAleonis »

Majkel89 pisze: 17 wrz 2020, 10:47 ... Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
Jaka jest ta "określona cena" i kto niby ją określa? :P

A że mechanizm podaży i popytu, i ogólnie za nim idący kapitalizm, jest “złą praktyką” której nie powinno być… hmmmm… jakbym gdzieś o tym już czytał w podręczniku od historii :lol:
rastula pisze: 17 wrz 2020, 10:53 bez urazy :)

https://www.youtube.com/watch?v=YFIW_mnTfRE
:lol: :lol: :lol: :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: MichalStajszczak »

Majkel89 pisze: 17 wrz 2020, 10:47 Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sklepy stosują złą praktykę zwiększając cenę gry, której kończy się nakład?

Co na ten temat sądzicie? Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
Zaczynają sprzedawać po "cenie sugerowanej" a nie 30% poniżej tej ceny?
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: karp »

Majkel89 pisze: 17 wrz 2020, 10:47 Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sklepy stosują złą praktykę zwiększając cenę gry, której kończy się nakład?

Co na ten temat sądzicie? Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
Bo to jedyny czas, kiedy mogą zrobić na tych grach marze wyższa niż 10%. ;)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: tomp »

Majkel89 pisze: 17 wrz 2020, 10:47 Zastanawialiście się kiedyś dlaczego sklepy stosują złą praktykę zwiększając cenę gry, której kończy się nakład?

Co na ten temat sądzicie? Ja uważam że tak nie powinno być, jeżeli cena jest określona to niezależnie czy nakład się kończy czy nie to nie powinna wzrastać.
Pewnie zaczynają działać prawa podaży i popytu. Raczej normalna rzecz. Nie szukałbym nic zadziwiającego w fakcie, gdy jest mało towaru na rynku to cena wzrasta.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Mr_Fisq »

Mimo, że zdarzyło mi się ponieść konsekwencje takiej polityki cenowej, to rozumiem sklepy.

Zwłaszcza, że jeśli sklep nie podwyższy ceny, to pozostaje duża szansa, że gry kupią osoby fizyczne, tylko po to, żeby sprzedać je zaraz z przebitką.
Osobiście wolę, żeby zarobił na mnie sklep (który ma pewien wkład w popularyzację hobby, dzięki niemu pewne gry są w ogóle dostępne na polskim rynku, etc.) niż pośrednik szukający szybkiego i łatwego zysku.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Cyel »

Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: BOLLO »

Kiedyś tez odbierałem to za złe...ale patrząc na samego siebie jak czasem "kisze" jakieś tyt tylko po to bo wiem że za jakiś czas pójdą w górę i sprzedam z zyskiem za co będę mógł kupić inne tytuły , to całkowicie rozumiem sklepy. Zwróć uwagę na to że jeżeli jest popyt na gry które nie mają dodruku to ceny idą w górę a jeżeli nie ma dodruku i nie ma popytu to ceny idą max w dół aby tyko się wyprzedały. Więc jest to w jakimś sensie równowaga w "przyrodzie".
Dlatego (jest to chore zgadzam się) mam na regale 60 w foli w które nie zagrałem tylko dlatego że była "dobra cena" i aktualnie każdy posiadany tytuł jest już droższy o 10-15%. I nie trzymam ich tylko dlatego żeby je sprzedać ale po prostu w przyszłości nie byłoby mnie po prostu na nie stać. Więc są już i czekają na lepsze czasy aż się nimi zajmę:-) Ot taka moja filozofia...a gdyby jednak coś się omsknęło to myślę że nawet je sprzedając nie stracę. Taka moja ładnie wyglądająca "skarpeta" do której wkładam oszczedności.
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: weejet »

a ja uważam że Ankh Morpork na rynku wtórnym nie powinno kosztować więcej niż 150zł
ZŁODZIEJE! :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: BOLLO »

weejet pisze: 17 wrz 2020, 12:07 a ja uważam że Ankh Morpork na rynku wtórnym nie powinno kosztować więcej niż 150zł
ZŁODZIEJE! :D
Spokojnie pracuję nad tym żeby ceny nieco się zmieniły :-)
viewtopic.php?f=5&t=52852&start=100#p1264694
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Atk »

weejet pisze: 17 wrz 2020, 12:07 a ja uważam że Ankh Morpork na rynku wtórnym nie powinno kosztować więcej niż 150zł
ZŁODZIEJE! :D
Też tak twierdzę Koło 200 można już kupić dużo ciekawsze i przede wszystkim warte tej ceny gry Dla pasjonata i fana Pratchett można dać 250-300 że wzgwdlu że to unikat Później to już strzał w stopę

Do autora Powiedz to ludziom którzy ŚD w folii sprzedają za 700+ a i tak szybko schodzi

Z resztą jak wyżej ludzie pisali Sklepy to firma/interes a nie fundacja charytatywna
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 20 wrz 2020, 09:52
weejet pisze: 17 wrz 2020, 12:07 a ja uważam że Ankh Morpork na rynku wtórnym nie powinno kosztować więcej niż 150zł
ZŁODZIEJE! :D
Też tak twierdzę Koło 200 można już kupić dużo ciekawsze i przede wszystkim warte tej ceny gry Dla pasjonata i fana Pratchett można dać 250-300 że wzgwdlu że to unikat Później to już strzał w stopę

Do autora Powiedz to ludziom którzy ŚD w folii sprzedają za 700+ a i tak szybko schodzi

Z resztą jak wyżej ludzie pisali Sklepy to firma/interes a nie fundacja charytatywna
Jestem w trakcie rozmowz z Phalanx i wyglada na to ze bede mogl wykonac dodruk z pewnymi obostrzeniami wiec za niedlugo zapewne na forum pojawi sie info w tej kwestii.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gry z wyczerpanym nakładem a sklepy

Post autor: Atk »

Czekamy
ODPOWIEDZ