The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: yarzab »

The Thing
https://boardgamegeek.com/boardgame/295 ... -boardgame
Obrazek
The Thing to gra przeznaczona dla 4-8 osób. Ma to być semi-coop z mechaniką ukrytych ról(hidden roles).
Gra startuje na KS już we wtorek, tu wątek:
viewtopic.php?f=57&t=68063
Ze względu, iż jestem tematem tej gry żywo zainteresowany (jeden z moich ulubionych filmów i jedna z moich ulubionych mechanik w planszówkach ;) ) to postanowiłem wrzucić tu to, co zostało ujawnione do tej pory w kwestii zasad.

W ramach przygotowanie do gry każdy z graczy otrzymuje: kartę postaci, figurkę, 3 żetony zarażenia, 2 karty ról, żeton podejrzenia.
Na początku rozgrywki każdy z graczy dobiera jeden żeton „psa” i w tajemnicy podgląda jego rewers. Jeśli jest tam rysunek normalnego psa, to zaczyna grę jako człowiek, w przeciwnym razie zostaje „pierwszym obcym”.
Spoiler:
Gramy w rundach, aż do osiągnięcia któregoś z warunków zwycięstwa, a każda runda składa się z 8 faz:

1. Warunki pogodowe.
Spoiler:
2. Zarządzanie bazą i postęp helikoptera ratunkowego.
Spoiler:
3. Akcje Obcego (tylko jeśli został ujawniony).
Spoiler:
4. Dobieranie kart akcji i rozpatrzenie akcji graczy.
Spoiler:
5. Pokój Rekreacyjny i oskarżenia.
Spoiler:
6. Test ( tylko jeśli gracz ma taką możliwość).
Spoiler:
7. Konsumpcja.
Spoiler:
8. Poruszanie psów i zmiana lidera.
Spoiler:
Więcej info: https://www.facebook.com/groups/623473805025581

Mam nadzieje, że tego nie zepsują i wyjdzie fajna gra :) Wiem, że było już kilka podejść do tego tematu, ale może tym razem będzie to coś zapamiętanego na dłużej ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Hardkor »

Bardzo dobra robota z tą rozpiską. Byłem zaciekawiony grą, ale dzięki twojemu opisowi teraz jestem jeszcze bardziej. To czekanko na KS, są jakieś przecieki w kwestii ceny? Albo wiemy pod względem poprzednich KS twórców?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Azel »

Zapowiada się ciekawe - wizualnie też fajniej niż komiksowy "Who Goes There?".
Z tego co widzę, to angielskiego tekstu jest bardzo mało - duży plus, jak ktoś nie lubi grać po angielsku (mam takie osoby w grupie).
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: yarzab »

Hardkor pisze: 18 wrz 2020, 12:36 To czekanko na KS, są jakieś przecieki w kwestii ceny? Albo wiemy pod względem poprzednich KS twórców?
Wiem, że to wydawnictwo na KS startowało z Last Aurora i tam cena była chyba 39 euro. Czy będzie podobnie tu? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Chudej »

Kolejna gra, o której mógłbym pomarzyć, żeby znaleźć do niej ekipę. Dodatkowo maksymalnie 8 osób? Zgaduję, że to na każdą dostępną postać, ale zastanawiam się jak to wypadłoby w praktyce. O ile The Thing to moje jakieś top 5 filmów, to myślę, że nie da się tego za bardzo przenieść "na karton". Nie mniej jednak kibicuję, żeby wyszło coś ciekawego, a nie tylko gloryfikowany partygame/plastic pusher :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: gogovsky »

Jeśli ta gra da nam chociaż połowę funu, którą daje teraz Among Us na komputer mamy hit :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Hardkor »

gogovsky pisze: 18 wrz 2020, 16:23 Jeśli ta gra da nam chociaż połowę funu, którą daje teraz Among Us na komputer mamy hit :D
Czyli nie tylko ja o tym pomyślałem :mrgreen:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Elrond »

Jeden z moich ulubionych filmów, z wybitnym klimatem. Jeżeli nie skopią tej gry to trzeba będzie zakupić :) Obawiam się tylko, że będzie potrzeba większej ilości graczy , a z tym niestety u mnie kiepsko :( Z tego też samego powodu odpuściłem sobie Twilight Imperium.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: dannte »

Hmm, w tym całym opisie brakuje jednej ważnej informacji: kto wygrywa? Być może to normalne, że taki element nie jest ustalony w tym momencie, bo kampania dopiero ruszy za parę dni. Ale póki co zachowuję dystans i jestem troszkę sceptyczny (żeby nie było, do Among Us też jestem mocno sceptyczny).

Wygląd gry i komponentów mi się podoba, mechanika też zachęca swoją prostotą, ale zupełnie nie rozumiem celu gry. Z podanego opisu wynika, że gra pozwala na zainfekowanie wszystkich (chyba, że coś mi umknęło). Kto wtedy wygrywa? Wszyscy? To bez sensu. Z kolei jeśli wygrywa tylko pacjent-zero, to też bez sensu, bo zainfekowani nie mają sensu uczestniczyć w rozgrywce (w Among Us chociaż jest opcja zaliczania tasków po odpadnięciu).

Generalnie tym jednym źle wykonanym elementem (określeniem celu gry/warunków zwycięstwa) mogą zepsuć całą grę.
Nie miałem przyjemności ogrania Who Goes There czy Outpost 31, ale mam i grałem w The Thing - karciankę PnP. Jest świetna, ale bardzo w niej kuleje finał. Jest tak słabym elementem gry, że często sprowadzało się to do tego, że cała gra nie miała sensu, bo na końcu wszystko zależało od przypadkowego trafu. Mam nadzieję, że autorzy wymyślą tutaj jakiś angażujący mechanizm/warunek, który będzie nagradzał za dobrą grę, a nie za przypadek.

Nie do końca też rozumiem co ma oznaczać opis "hidden roles" - jakie tutaj są ukryte role? Każdy ma postać i specjalną umiejętność (która jest znana), tylko niektórzy są zdrajcami i działają na niekorzyść ogółu. Raczej chodziło o mechanizm "hidden traitor" (czyli typowy semi-coop). Ale mniejsza o to, może się czepiam.

Ale ok, może jestem niecierpliwy, niedługo się większość wątpliwości wyjaśni?

Nie podoba mi się jedna rzecz (prawdopodobnie niepotrzebne uproszczenie): poziom stopnia podejrzenia każdego z graczy jest niezależny od tego co robił i z kim. Wolałbym jakiś bardziej elegancki system, np: każdy z graczy po spotkaniu z innym graczem dostaje 2 żetony tego gracza (nowy komponent) do swojej puli - jego poziom podejrzenia będzie wynosił dokładnie tyle ile ma przed sobą żetonów. Takie rozwiązanie otwiera drogę do dodatkowej możliwości dedukcji - jeśli ten drugi gracz zostanie oczyszczony (poprzez badanie krwi), to automatycznie wszyscy gracze mogą odrzucić ze swojej puli wszystkie żetony tego gracza (bo one już nie liczą się do ich stopnia podejrzenia). To ma sens, bo jeśli ktoś zostanie oczyszczony, a ty byłeś widziany tylko z nim, to z automatu też jesteś czysty. Ale podejrzewam, że na potrzeby "streamliningu" takie rozwiązanie nawet nie będzie wzięte pod uwagę.
Z drugiej strony być może w ten sposób gra chce zachęcić do tego by się częściej rozdzielać (bo jeśli jesteś człowiekiem to po co chcesz iść do tamtego pokoju z innym graczem i ryzykować zarażenie?) - ale po dostępnych informacjach i trailerze ten stopień podejrzenia raczej będzie się utrzymywać na wysokim poziomie, więc raczej nieczęsto ludzie będą osamotnieni. Ok, poczekamy, zobaczymy.

Nooo, tak czytam tego swojego posta i widzę, że mam wysokie oczekiwania co do gry :)
Ale jeśli to będzie np. szybka gierka na 0,5-1h, to myślę, że będzie warto ją pozyskać nawet mimo jakichkolwiek wad ;)
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: yarzab »

dannte pisze: 18 wrz 2020, 22:58 Hmm, w tym całym opisie brakuje jednej ważnej informacji: kto wygrywa? Być może to normalne, że taki element nie jest ustalony w tym momencie, bo kampania dopiero ruszy za parę dni. Ale póki co zachowuję dystans i jestem troszkę sceptyczny (żeby nie było, do Among Us też jestem mocno sceptyczny).
Celem Cosia/Cosiów jest zarażenie wszystkich, powstrzymanie ocalałych przed ucieczką z bazy lub próba ucieczki razem z nimi, będąc nieujawnionym.
Celem ludzi jest przetrwanie i ucieczka z bazy. Jeśli wśród uciekinierów będzie zarażony to przegrywają.
Nie wszystko jeszcze wiadomo o zasadach.
dannte pisze: 18 wrz 2020, 22:58 Wygląd gry i komponentów mi się podoba, mechanika też zachęca swoją prostotą, ale zupełnie nie rozumiem celu gry. Z podanego opisu wynika, że gra pozwala na zainfekowanie wszystkich (chyba, że coś mi umknęło). Kto wtedy wygrywa? Wszyscy? To bez sensu.
Tak, wszyscy wygrywają. Podobny motyw jest w grze Stwór notabene gra tego samego wydawnictwa ;)
dannte pisze: 18 wrz 2020, 22:58 Nie podoba mi się jedna rzecz (prawdopodobnie niepotrzebne uproszczenie): poziom stopnia podejrzenia każdego z graczy jest niezależny od tego co robił i z kim. Wolałbym jakiś bardziej elegancki system, np: każdy z graczy po spotkaniu z innym graczem dostaje 2 żetony tego gracza (nowy komponent) do swojej puli - jego poziom podejrzenia będzie wynosił dokładnie tyle ile ma przed sobą żetonów. Takie rozwiązanie otwiera drogę do dodatkowej możliwości dedukcji - jeśli ten drugi gracz zostanie oczyszczony (poprzez badanie krwi), to automatycznie wszyscy gracze mogą odrzucić ze swojej puli wszystkie żetony tego gracza (bo one już nie liczą się do ich stopnia podejrzenia). To ma sens, bo jeśli ktoś zostanie oczyszczony, a ty byłeś widziany tylko z nim, to z automatu też jesteś czysty. Ale podejrzewam, że na potrzeby "streamliningu" takie rozwiązanie nawet nie będzie wzięte pod uwagę.
Z drugiej strony być może w ten sposób gra chce zachęcić do tego by się częściej rozdzielać (bo jeśli jesteś człowiekiem to po co chcesz iść do tamtego pokoju z innym graczem i ryzykować zarażenie?) - ale po dostępnych informacjach i trailerze ten stopień podejrzenia raczej będzie się utrzymywać na wysokim poziomie, więc raczej nieczęsto ludzie będą osamotnieni. Ok, poczekamy, zobaczymy.
Ja to widzę tak: im więcej dana postać będzie odbywać Spotkań tym większe prawdopodobieństwo zarażenia. Dzięki stopniom podejrzenia na torze gracze nie muszą pamiętać kto ile razy się z kim macał, bo wystarczy że spojrzą na tor i zapewne będą starać się unikać postaci, które sa na nim wysoko i próbować je szybko przetestować ;)
dannte pisze: 18 wrz 2020, 22:58 Ale jeśli to będzie np. szybka gierka na 0,5-1h, to myślę, że będzie warto ją pozyskać nawet mimo jakichkolwiek wad ;)
Tyle trwa wspomniany przeze mnie Stwór, ogólnie polecam gierkę ale tak od min. 5 osób ;)
Tutaj gra ma trwać ok 2,5h w składzie 6-8 dla ogranego składu, więc pierwsze rozgrywki na pewno będą trwać dłużej.

Wrzucam tu link do pierwszych wrażeń po rozgrywce w prototyp. Artykuł jest po włosku, ale z pomocą wujka Googla idzie ogarnąć ;)
https://www.goblins.net/articoli/thing- ... m#commenti
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Thing: the boardgame

Post autor: Jareks1985 »

Pendragon napisał mi, ze rozmawiają z Galakta i Portal Games o wydaniu polskiej wersji. Galakta nie potwierdza, ani nie zaprzecza, analizują oplacalnosć wydania na polskim rynku. Moze warto ich przycisnąć pytaniami aby pomóc podjąć im ta decyzje?. ;)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Mixthoor »

Kilka osob z polskiego forum nie wplynie na podjecie decyzji o wydaniu gry na polskim rynku. Analogicznie, brak materialow pokroju przykladowych rozrywek, wplynie na podjecie decyzji o wsparciu.
"Thing" jestem zainteresowany i czekam na rozpoczecie kampanii, lecz podchodze do tematu z chlodna glowa.

PS.
Cod dla fanow, efety praktyczne z The Thing (2011).
https://www.youtube.com/watch?v=eMHv2Gd743s
https://www.youtube.com/watch?v=fBzpT7VmSaU
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: EVOCATVS »

Mixthoor pisze: 19 wrz 2020, 15:05 PS.
Cod dla fanow, efety praktyczne z The Thing (2011).
https://www.youtube.com/watch?v=eMHv2Gd743s
https://www.youtube.com/watch?v=fBzpT7VmSaU
Niestety, wszystko to poszło do kosza i zostało zastąpione tandetnym CGI.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

I to jest coś czego się zawsze obawiam. Wesprę grę, bo "jak nie na KS to nie dostane jej potem nigdzie". Przepłace za grę lekko, dużo dam za wysyłkę, a potem się okaże, że Polska wersja wyjdzie ;x
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Jareks1985 »

Mixthoor pisze: 19 wrz 2020, 15:05 Kilka osob z polskiego forum nie wplynie na podjecie decyzji o wydaniu gry na polskim rynku. Analogicznie, brak materialow pokroju przykladowych rozrywek, wplynie na podjecie decyzji o wsparciu.
"Thing" jestem zainteresowany i czekam na rozpoczecie kampanii, lecz podchodze do tematu z chlodna glowa.

PS.
Cod dla fanow, efety praktyczne z The Thing (2011).
https://www.youtube.com/watch?v=eMHv2Gd743s
https://www.youtube.com/watch?v=fBzpT7VmSaU
No, nie zgodze, się. Jak do tej pory gry planszowe oparte na horrorze w Polsce sprzedają się conajmniej dobrze. Nemesis, posiadlosć szaleństwa, arkham horror, cthulhu death may die, zombicide gra figurkowa z mocnym klimatem może sie sprzedać.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: ArtIO »

Na Facebook pojawiła się informacja o modelu rozgrywki dla mniejszej liczby osób (podobno ma być ujawniona dziś)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

Czy tylko mnie jakoś nie porwała? 300 zł wyjdzie za kopie z KS, a gra no nie wygląda obłędnie. Obejrzę filmy od Dice Tower i Man Vs Meeple, ale sama strona na KS nie wygląda zachecająco. Zaś EB to jakiś żart :lol:
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: yarzab »

Potwierdzone: będzie wersja PL. Twórcy dogadali się z Galaktą :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Mixthoor »

Hardkor pisze: 23 wrz 2020, 00:50 Czy tylko mnie jakoś nie porwała? 300 zł wyjdzie za kopie z KS, a gra no nie wygląda obłędnie.
Nie tylko Ciebie. Dlatego kupilem Carrion na GOGu, miast wesprzec kampanie.

***

- W zamowieniu grupowym cena jest znacznie nizsza.
- Mam obawy o mechanike zagrywania kart przez lidera. Wydaje mi sie ona na dluzsza mete irytujaca, frustrujaca, a nawet niesprawiedliwa. Choc moze miec to rowniez swoj urok, moze okazac sie sila samej gry...
- Poza tym, czy postacie sa zroznicowane? Czym dokladnie roznia sie od siebie?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Zorak »

Gra wygląda ciekawie ale to ponad 350 zł a zawartości bardzo mało. Niby nie plastikiem człowiek żyje ale ciężko uzasadnić sobie taki wydatek. Raczej pass, obstawiam że retali będzie o wiele tańszy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

Skoro galakta ma wydać to przeczekanie KS wydaje się bardzo dobrym pomysłem :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Faello
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Faello »

Hardkor pisze: 23 wrz 2020, 19:15 Skoro galakta ma wydać to przeczekanie KS wydaje się bardzo dobrym pomysłem :D
KS też ma mieć wersje polską. Retail może nie mieć wszystkich 'stretch goals' / bonusów z KS.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: RUNner »

Faello pisze: 28 wrz 2020, 07:28 Retail może nie mieć wszystkich 'stretch goals' / bonusów z KS.
I raczej nie będzie mieć. Być może coś tam w preorderze dołożą ale też nie wiadomo.

Tematyka mocno kusząca dla mnie, ale niestety liczba graczy skutecznie mnie odrzuca, bo niezbyt często mam okazję zagrać w tak licznym gronie. Prawdopodobnie optymalny skład to i tak raczej więcej niż 4 osoby.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Goddam
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2019, 08:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Goddam »

RUNner pisze: 28 wrz 2020, 09:05 Tematyka mocno kusząca dla mnie, ale niestety liczba graczy skutecznie mnie odrzuca, bo niezbyt często mam okazję zagrać w tak licznym gronie. Prawdopodobnie optymalny skład to i tak raczej więcej niż 4 osoby.
Też mnie to trochę odrzuca. Niby jest jakiś tryb na 1-3 osoby, ale cała frajda z gry będzie pewnie w większym składzie przy standardowym trybie.
I tu pytanie czy na 4 będzie już dobrze chodzić? Czy sugerowana jest jednak większa ilość graczy?
Poza tym jest tam sporo faz i zastanawiam się czy nie będzie znów zbyt wielkich przestojów podczas tur graczy :(
Chyba sprawdzi się raczej wśród geeków, fanów filmu a najlepiej jedno i drugie :)
Jako imprezówka przekombinowana i za długa, czyli nie wyciągnę jej jeśli przyjdą ludzie nie obeznani z planszówkami.
Znów jako zaawansowana gra planszowa wymaga jak dla mnie zbyt dużej liczby graczy w dodatku zaznajomionych z tematem filmu.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Elrond »

Link do przykładowej rozgrywki po polsku :)
https://www.youtube.com/watch?v=MaMIksx ... KpbL7FxEnI
ODPOWIEDZ