Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arni761
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2019, 16:42
Been thanked: 1 time

Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: arni761 »

Witam, od tygodnia zastanawiam się którą karcianke z dwóch wybrać : pojedynek superbohaterow dc czy może Hero Realms. Myślałem że będzie łatwo jak obejrzę parę poradników, recenzji, na YouTube. Jednak tak się nie stało 🙈 Która z tych gier ma Waszym zdaniem ciekawszą mechanikę?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: EVOCATVS »

Do 1v1 Hero/Star Realms. Na więcej graczy DC Pojedynek.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: rebuzus »

Na 2 moim zdaniem Hero/Star Realms są lepiej zbalansowane.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Jak grasz z facetami to bierz Hero Realms - pojedynek DC to niewypał.Hero Realms z dodatkami można grać spokojnie w 4 osoby, pojedynki lub kooperację.

Jak grasz z dziewczynami to zapomnij o jakiejkolwiek z tych gier. Moim zdaniem statystycznie dziewczynom bardziej podchodzą gry Euro/gry proste, a facetom Ameri czy ciężkie tytuły. Zamiast Hero Realms/Pojedynku DC lepiej kupić tańsze Red7/Schotten Totten. Na przykładzie dużej grupy dziewczyn, z którymi grałem w planszówki w życiu (ponad 50) tylko 1-2 chciały grać w "coś cięższego" i długiego. Reszta wolała fillery/azule/sagrady/sushi go party. Jak kupisz HR/DC to chwile pogracie, znudzi się i będziesz musiał grać z kimś innym. Tak działa statystyka.

Pozdrawiam
dziku
Posty: 68
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:50
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: dziku »

Nie zgodzę się, że pojedynek DC to niewypał, w swojej ekipie lubimy w niego zagrać, a nawet spodobał się młodszej siostrze narzeczonej. Jednak w DC w dwie osoby to tylko z dodatkiem kryzys, bo rzeczywiście w standardowym trybie można odlecieć z punktami szczególnie jeśli gra się z niedoświadczonym graczem. Może w grze klimat nie wylewa się brzegami, ale dla fanów super bohaterów polecam, bo rysunki na kartach są bardzo ładnie wykonane.

Zależy też w jakie gry lubi grać twoja dziewczyna, bo tak statystycznie to rzeczywiście dziewczyny wolą coś więcej niż typowe karcianki. Jeśli nie lubi filmów z super bohaterami to odradzam.

U mnie ostatnio sprawdza się Fallout Shelter, połączenie karcianki i worker placement.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: Losiek »

Mortinista pisze: 23 wrz 2020, 10:01 Jak grasz z dziewczynami to zapomnij o jakiejkolwiek z tych gier. Moim zdaniem statystycznie dziewczynom bardziej podchodzą gry Euro/gry proste, a facetom Ameri czy ciężkie tytuły. Zamiast Hero Realms/Pojedynku DC lepiej kupić tańsze Red7/Schotten Totten. Na przykładzie dużej grupy dziewczyn, z którymi grałem w planszówki w życiu (ponad 50) tylko 1-2 chciały grać w "coś cięższego" i długiego. Reszta wolała fillery/azule/sagrady/sushi go party. Jak kupisz HR/DC to chwile pogracie, znudzi się i będziesz musiał grać z kimś innym. Tak działa statystyka.
Moja żona nie cierpi Red7 za to sama proponuje grę w Star Realms - woli od Hero Realms. Schotten Totten również lubi. I faktycznie nie przepada za cięższymi grami.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: Zefireq »

Hero Realms to jedna z ulubionych gier mojej dziewczyny, więc też uważam, że warto spróbować.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: Giermek »

U mnie też jak wyżej - moja żona zachwycona jest Star Realms i sama proponuje by grać, a taki Schotten Totten słabo jej podchodził.

Z drugiej strony bardzo lubi Sentient - to też karcianka, tylko trochę większe karty niż zazwyczaj. Świetnie chodzi na dwie osoby, a i w większym składzie można pograć.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: dawid »

A i u mnie jak wyżej. Żona nie przepada za cięższymi tytułami, ale w Star Realmsa lubi i co chwilę proponowała. W sumie najczęściej mnie łoiła, więc nawet ja byłem zmęczony kiedy w ciągu miesiąca graliśmy ponad 100 razy a ona cały czas chciała więcej :-)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: Szewa »

Mortinista pisze: 23 wrz 2020, 10:01 Jak grasz z facetami to bierz Hero Realms - pojedynek DC to niewypał.
Nie moge sie zgodzic. Szybka, prosta ze swietnymi grafikami komiksowymi.
Hero/Star realms to przerost formy nad trescia, który koniec końców jest męczący i przekombinowany.

A co do teamtu polecam Doline kupców 1 jak i 2. Do pogrania z dziewczyna, a i przy kumplach mozna wyciagnac (krokodyle sa swietne)!
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Która karcianka do pogrania z dziewczyną ..

Post autor: poxi »

Polecam zwrócić uwagę na Res Arcanę. Mojej żonie bardzo siadła ta gra.
ODPOWIEDZ