Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/223953/kitchen-rush

Zapraszam was na film przedstawiający zasady gry Kuchenna Gorączka nowości od wydawnictwa Galakta. Jest to kooperacyjna gra planszowa przeznaczona dla 2-4 osób. Wraz ze swoimi przyjaciółmi poprowadźcie restaurację do sukcesu. Będziecie obsługiwać gości, dbać o świeże składniki, gotować dania oraz pilnować aby nie zabrakło czystych talerzy. To od was będzie zależał sukces tej restauracji ale musicie uważać, gdyż wymagający goście skrytykują każdy wasz błąd.

https://www.youtube.com/watch?v=7k3fLjsRuiw
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: shuji »

Grał ktoś ? Jako fan overcoocked na PS4 mam to na radarze ale jestem ciekaw wrażeń planszowkowcow :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Curiosity »

Co zabawne, oryginalna okładka jest inna, gruby spocony kucharz, czyli tak jak wszyscy sobie wyobrażają. A w polskiej wersji jakieś chudzielce :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

W angielskojęzycznej też jest chudzielec :) gra została odnowiona w zeszłym roku ze zmienioną okładką :)

A co do samej gry jak dla mnie jest świetna. Czuć presję czasu bo mamy tylko 4 lub 5 minut (w zależności jak ustalimy przed grą) aby przyjąc zamówienia, przyrządzić i ugotować dania, kupić produkty i umyć talerze. Tak więc presja czasu sprawia, że mamy czasem problem drcyzyjny i powstaje mały chaos :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: shuji »

A każda gra jest taka sama z różną kolejnością kart czy są tam jakieś scenariusze i różne mapy ?
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

Restaurację układasz z kafli zależnie od scenariusza. Każdy scenariusz wnosi nowe elementy do gry więc powoli poznaje się grę. Jak rozegra się wszystkie scenariusze to korzysta się z kart, które określać będa cel gry.

Każda gra jest inna ze względy na różnorodność gości.

Grając w 4 osoby możebyć sytuacja że będzie tr,eba wypraszać gości aby zrobić miejsce dla takich, którzy lepiej nam zapłacą:)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Zorak »

Pograłem trochę w 4 osoby (2 dorosłych i 2ka dzieci) i jest naprawdę fajnie.
Tutorial rozbity na 8 scenariuszy bardzo pomaga wejść w grę. Na pełnych zasadach gra jest fajna i daje dużo emocji.
Trzeba dobrze rozdzielać pracę, planować i podejmować szybkie decyzje.
Trudność można fajnie dostosowywać w zależności z kim gramy i na jak ostrą rozgrywkę mamy ochotę.
Co najważniejsze czuć tu klimat pracy w restauracji :)
Osobiście bardzo polecam jako fajną rodzinną grę.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

Jeżeli jeszcze się wahacie czy kupić grę kuchenna gorączka zapraszam na film ukazujący przykładową rozgrywkę.

https://youtu.be/TkLgq9sYYfE
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 115
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: sinbad78 »

Ten film na YT to dramat. Pokazaliście bez omówienia jaki to haotyczny tytuł. Bez omówienia, nawet najkrótszego takie filmy nie przyniosą ani wam jako kanałowi, ani wydawcy, ani temu hobby nic pożytecznego.

Edit: po tym filmie można się tylko bardziej wachać przed kupnem. Tak jest w moim przypadku
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: mikeyoski »

Mendaks pisze: 28 wrz 2020, 16:22 Jeżeli jeszcze się wahacie czy kupić grę kuchenna gorączka zapraszam na film ukazujący przykładową rozgrywkę.

https://youtu.be/TkLgq9sYYfE
Za tak ułożone zdanie moja polonistka dałaby mi po głowie. Film niestety na poziomie tegoż zdania. Zniechęca mnie skutecznie do tej gry :-(
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

sinbad78 pisze: 01 paź 2020, 15:40 Ten film na YT to dramat. Pokazaliście bez omówienia jaki to haotyczny tytuł. Bez omówienia, nawet najkrótszego takie filmy nie przyniosą ani wam jako kanałowi, ani wydawcy, ani temu hobby nic pożytecznego.

Edit: po tym filmie można się tylko bardziej wachać przed kupnem. Tak jest w moim przypadku
Jeżeli odniosłeś wrażenie, że tytuł jest chaotyczny to masz zupełną rację bo taki jest i tak właśnie trzeba było to odebrać. Na każdą zmianę są 4 minuty. W te 4 minuty trzeba przyjąć gości zebrać zamówienia przyrządzić i ugotować dania zadbać o to aby mieć składniki na dania dla kolejnych gości oraz umyć talerze, żeby ich nie zabrakło.

Nie mamy tutaj czasu na długie zastanawianie się przed podjęciem decyzji. Musimy reagować bardzo szybko i przez to właśnie pojawia się chaos.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: gogovsky »

sinbad78 pisze: 01 paź 2020, 15:40 Ten film na YT to dramat. Pokazaliście bez omówienia jaki to haotyczny tytuł. Bez omówienia, nawet najkrótszego takie filmy nie przyniosą ani wam jako kanałowi, ani wydawcy, ani temu hobby nic pożytecznego.

Edit: po tym filmie można się tylko bardziej wachać przed kupnem. Tak jest w moim przypadku
Chaotyczny i wahać, bo kłuje w oczy bardziej, niż ten filmik.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Uncle_Grga »

gogovsky pisze: 02 paź 2020, 07:36
sinbad78 pisze: 01 paź 2020, 15:40 Ten film na YT to dramat. Pokazaliście bez omówienia jaki to haotyczny tytuł. Bez omówienia, nawet najkrótszego takie filmy nie przyniosą ani wam jako kanałowi, ani wydawcy, ani temu hobby nic pożytecznego.

Edit: po tym filmie można się tylko bardziej wachać przed kupnem. Tak jest w moim przypadku
Chaotyczny i wahać, bo kłuje w oczy bardziej, niż ten filmik.
Otóż to.. :mrgreen:
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was dzisiaj na recenzję tej świetnej hry kooperacyjnej.

https://www.youtube.com/watch?v=5_gtdYDNr_I
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: Chizu »

W końcu pojawiły się jakieś recenzje (nowej edycji), które da się oglądać. Dzisiaj ukazał się film od Geek Factora, do tego natknęłam się na dobrą anglojęzyczną recenzję z przykładową rozgrywką (mały spoiler alert, bo gameplay zawiera zasady ze wszystkich scenariuszy).

Ponieważ bardzo lubię Overcooked i coopy czasu rzeczywistego, to te recenzje w pełni mnie przekonały, że Kuchenna Gorączka powinna mi przypaść do gustu.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: swiroff »

Zamówiłem z pewnymi oporami, bo do tej pory miałem raczej średnie doświadczenia z grami typu "real-time", ale z uwagi na to, że z żoną uwielbiamy gotować i czasem lubimy pograć w mniej zobowiązujące gry to postanowiłem zaryzykować. Jesteśmy po trzech pierwszych scenariuszach - rozgrywka i tłumaczenie zasad jest błyskawiczne (w ciągu godziny z rozkładaniem i grą zagraliśmy 4 razy). Dobry pomysł ze stopniowym wprowadzaniem zasad (choć problemem może być wprowadzanie nowych graczy - zaczynanie od początku będzie dla nas nudne, z kolei kolejne scenariusze dla początkujących na pewno będą przytłaczające i chaotyczne). Póki co z tego względu jest dość prosto - wszystkie ukończyliśmy ze "sporym" zapasem, ale traktować je trzeba przede wszystkim jako tutorial. To ta z kategorii gier, które cierpią na syndrom kolejnej partii :) Na pewno pierwsze wrażenie jest pozytywne - sporo emocji, wpatrywanie się z niecierpliwością na przesypujący piasek, i już w 3 scenariuszu pojawiają się zalążki "decyzyjności". O dziwo jest też klimat :) Taki planszowy "Overcooked".
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: tomg »

Daj znać jak było dalej po przejściu wszystkich scenariuszy edukacyjnych ? Generalnie w gronie rodzinnym my lubimy realtimy (chociaż np. Magic Maze mnie rozczarował) ale nie do końca jestem przekonany właśnie na ile jest "decyzyjności" oraz "regrywalności" w tej grze.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: KQuest »

Na kartach pomocy dotyczących robienia zakupów jest błąd. Jest tam informacja, że można kupić 5 składników jednego rodzaju, 3 tanie przyprawy jednego rodzaju albo 2 drogie przyprawy jednego rodzaju. Dwie ostatnie informacje nie są zgodne z prawdą - o ile składniki muszą być tego samego rodzaju, to w przypadku przypraw można wziąć dowolną kombinację 3 tanich albo dowolną kombinację 2 drogich.
pawlik
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2015, 15:54
Been thanked: 2 times

Re: Kitchen Rush/Kuchenna Gorączka (Vangelis Bagiartakis, Dávid Turczi)

Post autor: pawlik »

Zrobiłem ścieżkę dźwiękową do gierki, na bazie muzyczki z overcoocked, wydaję mi się, że troszkę lepsza od wersji z bgg :) pozdro
https://soundcloud.com/pavliko-wa/kitch ... al_sharing
ODPOWIEDZ