Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Scout - od dawna słyszę same pozytywy o tej grze, no i promka w planszostrefie (która właściwie pokryła koszy wysyłki) przekonała do zakupu :)
No a jak już kupowałem w planszostrefie to wziąłem Bonfire, które było za dokładnie za tyle samo co Scout... Czyli w sumie obie były w śmiesznych cenach - Scout, śmiesznie wysoką jak na grę z taką liczbą komponentów, Bonfire śmiesznie niską jak za tak dużą grę ;)

Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Ład Chaosu: Kiedy tylko dowiedziałem się że Portal wydaje "Roota" w kosmosie od razu zapałałem do tego tytułu. Wiem że to nie jest lekko aby znaleźć ekipę na ten tytuł ale są chętni a i żona coś przybąkuje że chce zagrać w Root a więc poszedłem na całość i zamówiłem Ład.

Dungeon Saga: bo była dosyć dobra okazała z 2giej ręki a gra starawa i już nie bardzo dostępna, a dodatkowo planuję wejść w ameri i przygody więc wleciało do koszyka.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Dice Hospital: ER - Emergency Roll - bo była dostawa w Meplu, a ostatnio ktoś mnie ubiegł w zakupie xD Gra nam się spodobała na bga, jest to trochę takie welcome to połączone z wyścigiem w spełnianiu celów na wylosowanych kartach ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Veridiana »

Mage Knight (ultimate edition), bo na grupie solo regularnie zachwalają i kiedyś grałam i bardzo mi się podobało. Na razie "wypluskałam" wypraski i odfoliowałam część kart. Zaczęłam czytać przewodnik, ale czcionka jest taka mała, że strasznie się męczę :/ Chyba muszę przyspieszyć wizytę u optyka.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: azazelmo »

Veridiana pisze: 13 mar 2024, 09:31 Mage Knight (ultimate edition), bo na grupie solo regularnie zachwalają i kiedyś grałam i bardzo mi się podobało. Na razie "wypluskałam" wypraski i odfoliowałam część kart. Zaczęłam czytać przewodnik, ale czcionka jest taka mała, że strasznie się męczę :/ Chyba muszę przyspieszyć wizytę u optyka.
Polecam tego gości do nauki zasad (j.angielski):
https://m.youtube.com/watch?v=ofvCWbaJl5I
Zwłaszcza walkę tłumaczy dobrze.

Jest jeszcze podcast How to Play Rayana Sturma, ale nauka zasad ze słuchu to gra sama w sobie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

Veridiana pisze: 13 mar 2024, 09:31 (…) Zaczęłam czytać przewodnik, ale czcionka jest taka mała, że strasznie się męczę :/ Chyba muszę przyspieszyć wizytę u optyka.
Ja czytałem w wersji cyfrowej na tablecie, jeszcze zanim gra do mnie przyszła. Srogo się zdziwiłem jak małego fontu użyłI w tej instrukcji. Jak masz możliwość czytać cyfrowo to polecam – dużo wygodniej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Nie planowałem - bo raczej mało prawdopodobne było, że coś podobnego "trafię" - ale ostatecznie kupiłem, całkiem przyjemny set Star Wars - Imperium Atakuje. Oczywiście na Forum :)
Spoiler:
Teraz tylko pomalować, kupić pianki z Fedherra na to wszystko, zrobić skrzyneczki drewniane na ten komplet, system przechowywania kafli, podrukować dodatkowe misje fanowskie i pewnie kilka elementów z druku 3d + 4 planszetki z Radvoya. I można grać :)

p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
Ostatnio zmieniony 29 mar 2024, 11:07 przez Yuri, łącznie zmieniany 4 razy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Yuri pisze: 13 mar 2024, 21:00 p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
It is not the son you are looking for, move along.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

psia.kostka pisze: 13 mar 2024, 21:48
Spoiler:
Lata cały dzień po domu z nim i woła "Rancor, Rancor!". Wcześniej Generałem Weissem rozwalał figsy z podstawki, które musiałem ustawiać równiutko w skazanej na porażkę obronie. Moc jest w nim silna, midichlorianów mu nie brak :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Yuri pisze: 13 mar 2024, 21:00
p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
łatwiej będzie wymienić syna niż taki zestaw xD
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Yuri ty jednak jesteś belzebub. Rozwinąłem spojler. Mało mi jajek nie przytrzasnał. :lol: Niech moc będzie z Wami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

KOSHI pisze: 14 mar 2024, 00:22 Yuri ty jednak jesteś belzebub. Rozwinąłem spojler. Mało mi jajek nie przytrzasnał. :lol: Niech moc będzie z Wami. :mrgreen:
Co prawda, to prawda...
Na leniucha przelecialem wzrokiem liste blisterkow bedac w terenie, a potem mialem napisac, ze wujek psia.kostka dysponuje nadwyzkami dla "zaufanych znajomkow"...
Spoiler:
...by uzupelnic kolekcje Mlodego Padawana, ale... nie widze nic do uzupelnienia :shock:

Yuri nie bierze jencow :twisted: Sith Lord!

PS
Dzis w ramach #WawHub rozwiozlem kilka fantow, a w drodze powrotnej zakupilem dwie pozycje od weterana forum ;) niestety chwile potem poszla obręcz, opona i dętka... (strzal byl jak spod ikarusa :lol: )
Chytry dwa razy traci :cry: PlanszoWóz idzie na warsztat :roll:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ayaram »

yuri pisze:p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
to brzmi jak generalnie planszówkowa wersja memów z cyklu "no cześć kochanie, kupiłem specjalnie dla Naszego synka Lego Millenium Falcona, no... to ja pójdę go złożyć, żeby mały się nie musiał męczyć" :lol:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

psia.kostka pisze: 14 mar 2024, 00:58 Yuri nie bierze jencow :twisted: Sith Lord!
Spoiler:
Ayaram pisze: 14 mar 2024, 07:19
yuri pisze:p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
to brzmi jak generalnie planszówkowa wersja memów z cyklu "no cześć kochanie, kupiłem specjalnie dla Naszego synka Lego Millenium Falcona, no... to ja pójdę go złożyć, żeby mały się nie musiał męczyć" :lol:
Panowie....przeciez wszyscy tutaj dob...doskonale! wiemy, że te wszystkie "dla syna/córki" teksty to tylko opium dla naszych sumień/żon :twisted: Ja się całkowicie do tego przyznaje :lol:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Yuri pisze: 14 mar 2024, 09:08
psia.kostka pisze: 14 mar 2024, 00:58 Yuri nie bierze jencow :twisted: Sith Lord!
Spoiler:
Ayaram pisze: 14 mar 2024, 07:19
yuri pisze:p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
to brzmi jak generalnie planszówkowa wersja memów z cyklu "no cześć kochanie, kupiłem specjalnie dla Naszego synka Lego Millenium Falcona, no... to ja pójdę go złożyć, żeby mały się nie musiał męczyć" :lol:
Panowie....przeciez wszyscy tutaj dob...doskonale! wiemy, że te wszystkie "dla syna/córki" teksty to tylko opium dla naszych sumień/żon :twisted: Ja się całkowicie do tego przyznaje :lol:
-Cześć Kochanie kupiłem dziś dla Ciebie zgadnij co?
-Azul?
-Nie...zgaduj dalej...
-Sagrada?
-Też nie ale też są tam kości
-Wiem...wiem....Biały Zamek?
-Też nie..no dobra ostatnia podpowiedz. Lubisz to.
-Hmmmm...lubię to, są tam kostki i nie jest to Sagrada...WIEM Zombiecide :-)
-Nie, ale już dobrze nie zgadniesz.... zestaw SW Imperium Atakuje (promka była)
-Ale ja nie lubię SW :?
-No coś ty nie lubisz?
-Nie nie lubię...
-No to nic, szkoda nie pogramy sobie razem.....ale dobrze że moi koledzy lubią :mrgreen:
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mmag »

Yuri pisze: 13 mar 2024, 21:00 p.s. jaja to będą jak się synkowi gra kiedyś nie spodoba <lol>
Widzę, że ktoś tu postanowił wprowadzić w życie słynnego gwiezdnowojennego mema... :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

mmag pisze: 14 mar 2024, 20:37 Widzę, że ktoś tu postanowił wprowadzić w życie słynnego gwiezdnowojennego mema... :wink:
Spoiler:
Za późno. Na ręczniku schnie komplet SW Imperium Atakuje i Rebelii* do podkładowania na weekend :)
Spoiler:
* + "American Fortress", by być dokładnym
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Wszystko co teraz weszło to Gamefound bądź zakupy grupowe poprzez forum. Wszystkie gry muszą spełniać jeden podstawowy warunek. Tryb solo


Rogue Angels - fajny klimat w stylu ME. Skirmish których zdecydowanie zbyt mało do solo.
Figurki, ostatnio mam zajawkę na plastik który mogę pomalować.

The Hunters 1492 - W sumie chyba pierwsza gra z GF. Klimat itp.

Hunted: Kobayashi Tower (2nd Edition)
- wydaje się być ciekawy projekt, ewidentnie stricte solo a tak głównie gram, akceptowalna cena.

Nemesis Retaliation - plus jedna rasa. Klimat to raz, dwa mój pierwszy nemesis. Trzy, figurki :)

Dragon Eclipse - od dawna przymierzana za wszystko po kolei, grafika klimat, mechanika itp.

Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia - nie mam starego świata gdyż nie hulał solo. Poszedł w świat. Więc liczę tutaj na więcej.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, 06:05 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

psia.kostka pisze: 08 mar 2024, 13:33 wplacilem troche sianka obcemu czlowiekowi w Holandii (ryzyk-fizyk), ale juz mam powiadomienia od DPD o nadaniu paczek, wiec zdaje sie, ze zakupilem 30kg Heroes of Normandie :twisted:
Paczki przyszly! 8)

Teraz to co tygryski-kolekcjonerzy lubia najbardziej:
Przegląd, segregacja i policzenie kompletnosci okolo 6wiader żetonów.
Do zobaczenia za tydzien :lol:

PS
zdaje sie, ze bede mial tez (co prawda z innego zrodla) Szarika (vel Kuleczke) i Rudego, oryginalne wypraski Portalu! Brak tylko tresci kampanii Czterej Pancerni, ale jestem dobrej mysli i z nadzieja patrze w przyszlosc :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

psia.kostka pisze: 17 mar 2024, 07:36
psia.kostka pisze: 08 mar 2024, 13:33 wplacilem troche sianka obcemu czlowiekowi w Holandii (ryzyk-fizyk), ale juz mam powiadomienia od DPD o nadaniu paczek, wiec zdaje sie, ze zakupilem 30kg Heroes of Normandie :twisted:
Paczki przyszly! 8)

Teraz to co tygryski-kolekcjonerzy lubia najbardziej:
Przegląd, segregacja i policzenie kompletnosci okolo 6wiader żetonów.
Do zobaczenia za tydzien :lol:

PS
zdaje sie, ze bede mial tez (co prawda z innego zrodla) Szarika (vel Kuleczke) i Rudego, oryginalne wypraski Portalu! Brak tylko tresci kampanii Czterej Pancerni, ale jestem dobrej mysli i z nadzieja patrze w przyszlosc :D
Gdzieś powinienem mieć kampanię Czterech pancernych. Podeślij na jakiego maila mam wysłać.

Ja niedługo planuje zacząć z młodym grać w HoN. Już próbowałem z HoN Card Game która ma prostsze zasady i było dobrze. :D
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mordajeza »

Neuroshima Hex: Rok Molocha - Za 180 zł się złamałem. Lubię pimpować moje ulubione gry, więc czemu nie NH?
Haysahi
Posty: 26
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Haysahi »

mordajeza pisze: 17 mar 2024, 20:59 Neuroshima Hex: Rok Molocha - Za 180 zł się złamałem. Lubię pimpować moje ulubione gry, więc czemu nie NH?
Insert do powyższego.
Od razu poleciało w tym samym dniu 10 rozgrywek.
Wydaję mi się, że powoli kryterium - co wyciągnąć na stół, jest posiadanie insertu do konkretnej gry.
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: lucyfungus »

W tym miesiącu zebrała mi się kumulacja jeśli chodzi o zakupy. Zwykle ze względu na chroniczny brak miejsca, jeśli nie wypadnie coś z kolekcji to nie dokuję zakupów. Tym razem nie udało mi się tej zasady przestrzec, na szczęście są to dodatki i małe pudełka :)

Tawantinsuyu: The Golden Age - wydaje mi się, że jestem w mniejszości jeśli chodzi o lubienie tej gry. Po przejrzeniu zawartości dodatku można dojść do wniosku, że mamy tu przykład przycięcia gry tak aby móc jeszcze zarobić na dodatku, co chyba nie wyszło widząc, że jest na na wyprzedaży.

Biały Zamek - małe, ładne pudełko z udaną grą, idealnie wpasowuje się w mój problem z ograniczoną przestrzenią.

Grand Austria Hotel: Let's Waltz - dodatek, na który już od dawna polowałem, niestety ceny były zaporowe, a tutaj wyszedł na przeciwko mych oczekiwań Amazon, gdzie za rozsądną cenę zakupiłem ów dodatek w wersji niemieckiej, na szczęście gra jest niezależna językowo.

Hallertau - kolejna okazja znaleziona na Amazonie, jakoś mam sentyment do pana Uwe, może nie jestem fanem wszystkiego co zaprojektował, to zawsze chętnie poznam jego kolejne gry.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Od ostatniego wpisu wpadło:
Boonlake - z ciekawej promki przez ceneo
Pandemic Iberia - grupówka z Rodan77
Codex Naturalis - grupówka z Rodan77
Troyes Dice - grupówka z Rodan77
Czaszki z Sedlec - upominek od znajomego
Circadians Nowy Świt + Specjaliści
Kokopelli
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irenicus »

Eclipse second dawn
Pierwszy 4X w kolekcji.
ODPOWIEDZ