Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Oathsworn: Into the Deepwood - muszę w końcu obadać fenomen tych kolosów. W porównaniu do KDM czy ATO jest prostszy a nie chciałbym wertować angielskiej instrukcji za każdym razem między rozdziałami.

Pocket Landship - bo szukam takich prostszych gier solo gdy nie mam akurat z kim zagrać. Jest klimat wojenny, są kostki - me gusta.

Rogue Angels - bo uwielbiam Mass Effecta a RA zapowiada się jako Mass Effect bez autorskich do tytułu. Masa scenariuszy, elementy dungeon crawlera a nawet relacje między członkami załogi. I to przy nawet niewysokiej cenie w tych czasach.

Fantastyczne fabryki: Manufrakcje - podstawka bardzo nam podeszła więc nie ma co czekać na zakup.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: aspo »

Nie wiem czy to się liczy w oczach geeków, ale kupiłem...

5 pudełek Ekosystemu, na prezenty urodzinowe dla koleżanek córki. Gra jest urocza, ma ładne obrazki, proste zasady, a cena wręcz zachęca do zakupu.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: salaba »

Nie wiem czy fakt, że odpowiem w tym wątku jest powodem do dumy, raczej wstyd mi, że znowu się złamałam i coś kupiłam... Potraktuję to jednak jako spotkanie AA i wyznam, że wpadłam jak śliwka... Co gorsza dokupiłam półki na ścianę by się to pomieściło- niby dla kota, by miał po czym chodzić, ale nie oszukujmy się :..( Podobno pierwszy krok do wyzdrowienia jest przyznanie się do choroby xD

High Frontier 4 All - cały komplet, z Tools 1, kosteczkami fabryk, wszystkie moduły (jedynie bez maty, bo nie mam aż tak wielkiego stołu)

Będę grała solo, powolutku poznawała aż do emerytury a na nagrobku będę chciała podpis: HF4A Rocket Scientist xD A jeśli jednak znajdzie się jeszcze jakiś szaleniec co ze mną zagra, to nagrobek będzie rodzinny xD

Interstellar - to przynajmniej było tańsze od HF4A, ale jeju! koncepcja podróży międzygwiezdnych, poszukiwanie zdolnych do zamieszkania planet i dramy w postaci setek lat spędzonych na jednym statku z załogą... Nie mogłam przejść obojętnie...

Winą obarczam Stationfall zakupiony w 2023 (obecnie top1 u mnie), bo wcześniej nic o wydawnictwie ION Games nie wiedziałam. A fanką hard sci-fi jestem od zawsze... I jeszcze Arrival developują w studio... Pozwolę się chyba pochować z ich grami zamiast z mieczem i tarczą jak Boromira...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Salaba, ale shopping ma przynosic radosc, a szczegolnie zakupione produkty. Jesli bedziesz uzalezniona i nieszczesliwa, to bez sensu, musisz jedno wygumkowac :lol:

Ja mam mocne story do tego wątku, ale to raczej w weekend. Jak przyniose ładunek ze skrytki i przejdzie QA.

Dzis lajtowo, pepikowo (z plusem):
- Medieval: Jan Zizka (+kalendarz albi)
- Kutna Hora (+srebrne grosze)
- Alchemicy (+Krolewski Golem)
- Cywilizacja: Poprzez Wieki (+zakoszulkowana :P )

A dla sportu jeszcze:
- Baseball Highlights (+pionki)

A z powstańczych:
- Falling Sky
- Resist!
- Maquis
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Spoiler:
@salaba szkoda żeś z Poznania, bo we Wrocławiu szukamy trzeciego świra do ogrywania HF z kolejnymi modułami :D a jesteśmy w sumie po kilku partiach, więc łatwo byłoby doskoczyć.

Matę gorąco polecam, ale jak ma się miejsce.

Sam za to zakupiłem Exit 500 Puzzle - dwa zestawy. W sumie nie wiem czy liczyć to jako grę nawet, bo 90% zabawy to układanie puzzli, ale potem dostajemy kilka zagadek do rozwiązania. Poziom trudności niski i raczej nastawienie jest pod maniaków puzzli niż serii EXIT. Ciekawa odskocznia na rodzinne popołudnie.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kisiel365 »

Coś z tymi puzzlami jest na rzeczy, bo tak jak nigdy nie układałem puzzli i w sumie nie mam już za bardzo miejsca na planszówki w domu, tak skusiłem się na 14 puzzli 500/1000, bo dzięki dzieciom odkryłem, że układanie puzzli mnie relaksuje, a były w promce w 3trollach ładne, dixitowe po 24 PLN sztuka. Jedne 500 już ułożone.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jiloo »

A touch of Evil, bo bardzo lubię estetykę karcianki w tym samym świecie – Dark Gothic. Od dawna chodziła za mną „większa wersja” i kupiłem od znajomego komplet ze wszystkimi dodatkami.
salaba pisze: 16 lut 2024, 22:41 High Frontier 4 All - cały komplet, z Tools 1, kosteczkami fabryk, wszystkie moduły (jedynie bez maty, bo nie mam aż tak wielkiego stołu)

Interstellar - to przynajmniej było tańsze od HF4A, ale jeju! koncepcja podróży międzygwiezdnych, poszukiwanie zdolnych do zamieszkania planet i dramy w postaci setek lat spędzonych na jednym statku z załogą... Nie mogłam przejść obojętnie...
U mnie podobnie – też głownie solo, choć mam jednego znajomego, który chce zagrać i prawdopodobnie mu się spodoba. No i kupiłem wszystko poza Module #3 – Colflict. Ale nadal czekam na zrealizowanie wysyłki Tools, w poprzedniej dostawie ich nie było.
Interstellar mam na liście. To się już ukazało? Bo mnie się wydawało, że jeszcze trochę...
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: salaba »

Jiloo pisze: 17 lut 2024, 15:34 Ale nadal czekam na zrealizowanie wysyłki Tools, w poprzedniej dostawie ich nie było.
Interstellar mam na liście. To się już ukazało? Bo mnie się wydawało, że jeszcze trochę...
Moduł 4 z Interstellar i Tools 1 już dotarł do Europy, od połowy lutego rozsyłany do wspierających i liczę, że niedługo i do mnie. Z jednego sklepu już dostałam moduł 4, z drugiego czekam na całą resztę.
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 217 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

The British Way - zawsze chciałem spróbować COINa, ale nie wiedziałem od czego zacząć. Padło na ten tytuł, bo tematyką jest mi dość bliski. Rety, ale dobrze to siadło. Tak dobrze, że zakupiłem…
Liberty or Death - znowu tematyka była strzałem w dziesiątkę plus obejrzałem sobie tutorial od Harsh Rules na YT i wpadłem.
The Last Hundred Yards - ktoś zareklamował na grupie GMT na FB. Poczytałem instrukcję, zobaczyłem tutorial plus mam potencjalnego kumpla do ogrywania LHY. Jak miałem nie kupić? :)
MLEM - Mizieliński na IG pisze, że dobre, to musi być dobre. Zresztą większość gier z kolekcji mam dzięki niemu.
Micro Architects - w końcu przyszło ze wspieraczki grupowej. Bardziej mi tematyka siadła niż Micro Cosmos.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Tsukuyumi- Napaliłem się na ten tytuł ze względu na to że są tam asymetryczne frakcje i masa regrywalności. Okazaja cenowa była więc tutuł zasilił kolekcję. Zobaczymy czy umiem grać bez figurek.

Kawerna- Chciałem Agricole ale tej nie znalazłem w tak przystepnej cenie a mam wersję Rodzinną wię padło na Kawerne. Nie wiem czy to był jednak dobry pomysł bo to takie wielkie pudło wypchane po brzegi. No zobaczymy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

BOLLO pisze: 20 lut 2024, 12:07 Tsukuyumi-... Zobaczymy czy umiem grać bez figurek....
Akurat ta gra tylko że standami, bo zawierają statsy, a figsy są tego pozbawione. Jak lubię figurki, tak w tym tytule bym poszedł w taką samą stronę co Ty.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Darkstorm »

Upiększacze i inserty. Bo jakoś nie mam hajpu na nowe tytuły a coś z kasą trzeba zrobić :wink:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: walkingdead »

Horror w Arkham LCG + dwa dodatki - bo niepotrzebnie włączyłam się w dyskusję na forum :mrgreen: W rezultacie dyskusji gra jest u mnie od kilku dni i w zasadzie jest ciągle na stole. Bardzo wciągająca, klimatyczna ( a uwielbiam Lovecrafta). Satysfakcjonująca i frustrująca zarazem. :wink:
Od kilku miesięcy wszystkie nowe gry w kolekcji są jednocześnie grami, które same w sobie nowościami nie są. Interesujący czas dla mojej kolekcji.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Dodatek do TM Ares, bo... sie uparlem :mrgreen:
a zamowilem nawet nie dla siebie, tylko dla znajomkow.

Ponizej przypomnienie biegu zdarzen, ktore zajawialem w innych wątkach forum.
Moze #nikogo, a moze kogos zaciekawi, zmotywuje.

1. Okazja & "anulacja" + klamstewka
Spoiler:

2. Metoda
Spoiler:

3. Final
Spoiler:
PS
To nie jest to story zakupowe, ktore zapowiadalem wczesniej :lol:
Smacznej kawusi przy piateczku! 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

Race! Formula 90: 2nd Edition BigBox - nie jestem jakimś fanem F1, widziałem może kilka wyścigów za czasów Kubicy i gram od czasu do czasu w F1 na xBoxie, ale zawsze ciekawym wydawał mi się ten element strategiczny (planowanie pit stopów, zarządzanie oponami, paliwem itp.) Z tego, co czytałem, ta gra świetnie to oddaje, a mam też znajomych, którzy chętnie zagrają. Poza tym szukam ostatnio gier, które jakoś wyróżnią się w mojej kolekcji tematyką i mechanikami i ta zdaje się spełniać te warunki. Myślałem nad zakupem jakiś czas ze względu na cenę, zwłaszcza, że ktoś wystawiał na forum pierwszą edycję ze wszystkimi dodatkami, ale po zadaniu pytania na forum BGG czy warto brać pierwszą edycję odezwał się do mnie oficjalny sklep, oferując kupon na darmową dostawę (12 funtów), co ostatecznie mnie przekonało. :D
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Seraphic_Seal »

Pandemic Iberia w zagranicznej zbiorówce tu na forum. Miałem kiedyś okazję zagrać raz, podajże na Wrocław Game Fest. Było przyjemne, a w takiej cenie to prawie darmo (jak dobrze liczę, to z wszystkimi kosztami wysyłki może wyjść jakieś 70 zł?). Przyznam się, że nie wiem jednak czy w ogóle to otworzę - jednak bardzo rzadko mam okazję grywać w takie gry, a dodatkowo angielska wersja językowa może tak sobie podejść moim współgraczom - mimo, że język tam jest prosty i nie ma go dużo. A, no i jeszcze zafoliowany legacy sezon 0 czeka na ogranie xD gdybym miał grywać w jakiegoś nie-legacy pandemica, to chyba postawiłbym na WotLK, z sentymentu do Azeroth.

Co się teraz z grą stanie? Nie chcę bawić się w jakiegoś scalpela, poza tym szkoda na to czasu. Może będzie to pretekst, żeby wreszcie wypróbować mathandel? Może poczeka gdzieś na półce (na szczęście dość małe pudło) i zostanie kiedyś prezentem dla kogoś? W klubie po głowie chodzi czasami organizowanie jakiś turniejów czy wręcz konwentu, mogłoby wlecieć do puli nagród. A jak się do czasu wysyłki rozmyślę, to może odstąpię komuś, kto się na zbiórkę nie zdążył załapać (proszę nie wysyłać pw xD)

A poza tym Mystery Box z grami portalu od grybezprądu. Czemu? Bo najwyraźniej ze mnie trochę hazardzista, a ten hazard ma akurat bardzo małe ryzyko. Niestety, spoglądając na analizy co w tym może być jest bardzo duża szansa, że paczkę zwrócę. Nie wiem, czy znajdzie się tam chociaż jeden tytuł, który chciałbym zachować dla siebie, a niestety trzeba wszystkie. Ale wcześniej pewnie wrzucę info do mojej planszówkowej lokalnej społeczności (lekko ze 30-40 osób, więc może ktoś się znajdzie), że po cenie zakupu (bez zysku dla siebie) mogę te gry odsprzedać. Więc może nawet zostaną "w rodzinie" xD.
Czemu się skusiłem? Grybezprądu ma całkiem dobre ceny, więc szansa na serio dobre oferty była duża. Kupiłem kiedyś jeden MB, z którego byłem zadowolony. Inny odpuściłem, i potem żałowałem. No to tym razem zamówiłem.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kurdzio »

Pagan - wyczekiwana premiera

World Wonders aka Wielce Imponujące Budowle - j/w

Marabunta - Knizia + dwuosobówka + mechanika I Cut, You Choose, którą bardzo lubię - zobaczymy czy siądzie

Wild Space - bo cena poniżej 40 zł za tę grę to aż żal nie skorzystać. Grałem kilka partii i jest to naprawdę satysfakcjonujący tytuł na 30 min. Na BGG jest do ściągnięcia darmowy dodatek pnp, tak że same plusy, żadnego minusa :mrgreen:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Seraphic_Seal pisze: 24 lut 2024, 13:40 Pandemic Iberia w zagranicznej zbiorówce tu na forum.

angielska wersja językowa może tak sobie podejść moim współgraczom

A jak się do czasu wysyłki rozmyślę, to może odstąpię komuś, kto się na zbiórkę nie zdążył załapać (proszę nie wysyłać pw xD)
A wloska wersja? :mrgreen:
Tak sie zabawnie sklada, ze i ja kupilem zarowno
Race! Formula 90: 2nd Edition BigBox, jak i Pandemic Iberia

no i jesli bralismy udzial w tej samej zbiorce, w rytm "italiano disco", to raczej Pandemic nie bedzie po angielsku.
(https://www.dungeondice.it/4770-pandemic-iberia.html)
Ale to tym mniejsza strata, by go polonizowac we wlasnym zakresie. Moze nawet ktos na forum zarzuci jakies pliki, bo juz sporo tego trafilo do kraju.

A jesli to deal breaker dla Ciebie, to tak jak mowisz, juz sie zglosil chetny w waw, wiec mozna przekierowac ten egzemplarz do WawHubu.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Seraphic_Seal »

psia.kostka pisze: 24 lut 2024, 17:53
Spoiler:
A no to będzie okazja nauczyć się włoskiego, bo zupełnie mi ta informacja umknęła xD nie wiem czemu uroiłem sobie, że Iberia nie miała żadnych lokalizowanych wersji, nie tylko polskiej
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

psia.kostka pisze: 24 lut 2024, 17:53
Seraphic_Seal pisze: 24 lut 2024, 13:40 Pandemic Iberia w zagranicznej zbiorówce tu na forum.

angielska wersja językowa może tak sobie podejść moim współgraczom

A jak się do czasu wysyłki rozmyślę, to może odstąpię komuś, kto się na zbiórkę nie zdążył załapać (proszę nie wysyłać pw xD)
A wloska wersja? :mrgreen:
Tak sie zabawnie sklada, ze i ja kupilem zarowno
Race! Formula 90: 2nd Edition BigBox, jak i Pandemic Iberia

no i jesli bralismy udzial w tej samej zbiorce, w rytm "italiano disco", to raczej Pandemic nie bedzie po angielsku.
(https://www.dungeondice.it/4770-pandemic-iberia.html)
Ale to tym mniejsza strata, by go polonizowac we wlasnym zakresie. Moze nawet ktos na forum zarzuci jakies pliki, bo juz sporo tego trafilo do kraju.

A jesli to deal breaker dla Ciebie, to tak jak mowisz, juz sie zglosil chetny w waw, wiec mozna przekierowac ten egzemplarz do WawHubu.
No, smutno mi było, że się spóźniłem na ten ostatni egzemplarz F1, bo szukałem tego od jakiegoś czasu :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Kapel pisze: 25 lut 2024, 00:43 No, smutno mi było, że się spóźniłem na ten ostatni egzemplarz F1, bo szukałem tego od jakiegoś czasu :D
Tak bywa, raz na wozie...
Tu moj post (gapcio) z lista okazji, ktore sam broadcastowalem na forum, a finalnie zapomnialem je kliknac/finalizowac dla siebie :roll:

A co do RF90, to jak widziales staralem sie uskutecznic import 2 sztuk, wiedzac ze znajdzie sie jakis zazdrosny szwagier, ktorego bedzie trzeba obdarowac w PL ;) tą razą nie wyszlo... a polujesz na ten dodatek solo+nowa plansza z 2 trasami? lub jakies samorobki do solo PnP?

A w temacie: Oath PL w promce Portalu z kodem rabatowym :mrgreen: 315zl

Albo to bedzie hit i unikat, bo sparzony Portal wiecej w to nie wejdzie i na rynku bedzie tylko ten jeden print, albo za jakis czas wyjdzie poprawiona wersja z lepsza dbaloscia o szczegoly (i bez lepienia pakietami naprawczymi), a wtedy pierwszy print stanie sie tredowaty :mrgreen: Ryzyk-fizyk, tylko trzeba przebolec mate bez nadrukowanego logo :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

psia.kostka pisze: 25 lut 2024, 12:03 a polujesz na ten dodatek solo+nowa plansza z 2 trasami? lub jakies samorobki do solo PnP?
Nie, gra solo mnie zupełnie nie interesuje, a 6 tras z BigBoxa powinno nam na razie zdecydowanie wystarczyć. ;)
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kapel »

Dziś dorzuciłem jeszcze High Frontier 4 All. Jakoś wcześniej nie byłem świadomy o czym jest to gra (wydaje mi się, że gdzieś tam kiedyś odpaliłem jej stronę na BGG, ale zamknąłem ją, jak tylko zobaczyłem pierwsze lepsze zdjęcie. :P) Przy okazji dyskusji o zapowiedziach Galakty dowiedziałem się o niej trochę więcej i mocno się nakręciłem. Obejrzałem filmiki na YT, przeczytałem instrukcję (która wciągnęła mnie jak niektóre książki związane z tematyką fizyki/kosmosu) i stwierdziłem, że prędzej czy później i tak się nie powstrzymam, więc czemu nie prędzej. :D Mam dużo wątpliwości czy to sensowny zakup, bo obawiam się, że trudno będzie mi wkręcić kogoś z mojej grupy planszowej w tę grę. Nikt poza mną nie bardzo interesuje się takimi tematami, a gra wygląda, jakby aspekt symulacyjny zdecydowanie górował nad grywalnością (już słyszę te narzekania na kostkę). Jak wyżej pisałem, nie jestem fanem grania solo, więc wielce prawdopodobne, że gra będzie czekać na półce na lepsze czasy, ale przynajmniej spróbuję. Udało się z Europą Universalis, która jest chyba znacznie bardziej czasochłonna, to może uda się i z High Frontier.

W tym roku czekam już tylko na Stationfall i mam nadzieję, że dużo więcej gier na regale się nie pojawi, ale no jeszcze 2 tygodnie temu mój radar nie wyłapywał nawet najmniejszych sygnałów wysyłanych przez Race! Formula 90 czy High Frontier...
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Brazil: Świt Imperium - za 100 zł można spróbować :)
Rience
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rience »

Argue pisze: 26 lut 2024, 21:18 Brazil: Świt Imperium - za 100 zł można spróbować :)
The Edge: Dawnfall all in - bo za 1090 można spróbować :P
ODPOWIEDZ