Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

Warhammer inwazje core + Szturm +Kataklizm
Na sprawdzenie :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gatherey »

Lotr lcg - 2 podstawki i Khazadum
Bo pandemia mnie meczy znowu, a nie mam dobrego LotRa do grania solo :D Tak, mam podroze, ale nie czuc tam bardzo klimatu, rownie dobrze moglbym latac po swiecie terrinotha albo czegos innego i efekt bylby taki sam.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Goldberg »

Tainted Grail bo...sie na czytałem jakie to dobre, kocham RPG i paragrafowki.... Nie zawiodłem się
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5258
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

eveni pisze: 30 paź 2020, 17:56
BOLLO pisze: 30 paź 2020, 11:08 Kompletnego Tezeusza....bo zawsze chciałem mieć go w kolekcji pomimo tego że chodzą słuchy o przedrukowaniu go w nowej szacie.
BOLLO czy Ty codziennie coś kupujesz? :O :P
Tak wypadlo akurat bo promocje i okazje ale spokojnie powoli zaczynam miec to co chcialem wiec dopamina juz nie dziala jak kiedys. Ale fakt bywaly dni ze codziennie cos wyhaczylem. Teraz jeszcze mam 6 gier w preeorderze plus czekam na dodruk Rising Sun i to chyba wszystko na ten rok.

A nie przepraszam wczoraj kupilem z Outletu troszke od Portala bo cena dobra i Trzewik na chate zbiera wiec sie dolozylem.
NHex.
Robinson z podpisem
Osadnicy z podpisem.
Podwodne miasta bo Gizmoo bardzo polecal.
My little Town.

Chcialem jeszcze cos wrzucic do koszyka ale na koncie wieje a musze 4pln zobie zostawic na maseczke bo nie mam.....
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

eveni pisze: 30 paź 2020, 17:56
BOLLO pisze: 30 paź 2020, 11:08 Kompletnego Tezeusza....bo zawsze chciałem mieć go w kolekcji pomimo tego że chodzą słuchy o przedrukowaniu go w nowej szacie.
BOLLO czy Ty codziennie coś kupujesz? :O :P
Bogatemu kto zabroni... :mrgreen:
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4109
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2563 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 31 paź 2020, 08:26 Podwodne miasta bo Gizmoo bardzo polecal.
A ja właśnie kupiłem dodatek do Podwodnych Miast! I na razie w niego nie zagram, bo... Okazało się, że w moim "koszulkowym magazynie" zabrakło koszulek w tym konkretnym rozmiarze. :cry: Ech... Problemy Pierwszego Świata. :lol:

I polecam PM jeszcze raz. To świetna gra. Aha - dodatek warto zakupić dla samych planszetek!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Pan_K »

Gizmoo pisze: 31 paź 2020, 11:22
BOLLO pisze: 31 paź 2020, 08:26 Podwodne miasta bo Gizmoo bardzo polecal.
A ja właśnie kupiłem dodatek do Podwodnych Miast! I na razie w niego nie zagram, bo... Okazało się, że w moim "koszulkowym magazynie" zabrakło koszulek w tym konkretnym rozmiarze. :cry: Ech... Problemy Pierwszego Świata. :lol:

I polecam PM jeszcze raz. To świetna gra. Aha - dodatek warto zakupić dla samych planszetek!
A ja właśnie dodatku nie kupię, bo kupowałbym głównie dla samych planszetek. I byłyby to najdroższe planszetki w kolekcji.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

płakałem jak płaciłem ale warto...bo nowo asystenci, szybki start i dodatkowe karty są fajne. dostajemy DWA RAZY więcej planszetek...i moduł muzeum (nawet jeszcze nie czytałem o co chodzi). cóż, nie żałuję ;)...bardzo.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Pan_K »

rastula pisze: 31 paź 2020, 14:43 płakałem jak płaciłem ale warto...bo nowo asystenci, szybki start i dodatkowe karty są fajne. dostajemy DWA RAZY więcej planszetek...i moduł muzeum (nawet jeszcze nie czytałem o co chodzi). cóż, nie żałuję ;)...bardzo.
Milcz Waść, bo mnie namówisz i też będę płakał...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Też się podepnę i pochwalę dodatek. Planszetki są świetne, dodatkowe karty do każdej ery, nowi asystenci, kafelki szybszego staru i moduł muzeum zwiększą regrywalność.

Żeby nie robić off-topu: Ostatnio kupiłam bo były urodziny 3Trolli i było dodatkowe 5 % rabatu :) Ale tylko dodatek do Architektów i puzzle dla córki... i koszulki :P
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Brass Birmingham. Powód? Miliony bara.../muc.../graczy nie mogą się mylić, zawierzę im w pełni. Czyli, głównie przez 3 miejsce w rankingu bgg (zwolennik twardych danych), no i przez wzgląd, że nasi jaśniepańscy wydawcy dywersyfikują ryzyko i trzeba czekać latami na dodruki hitów. No dobra, grałem raz, ale to jak gra we mgle, gdy się debiutuje w to, więc finalnie uznałem, że można sprawdzić przy jakichś bardziej dogłębnych posiadówkach.

Patchwork - bo akurat ten sam sklep co Brass, bo mój ulubiony autor, bo... żonie na pewno się spodoba (stereotyp detected), była promocja, oszczędzam na wysyłce, wreszcie, podobno... to dobra gra (drugi w historii zakup bez godzin spędzonych na reckach, gameplayach i wróżeniu ze złotej kuli) :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Elemenek »

kastration pisze: 04 lis 2020, 19:32 Brass Birmingham. Powód? Miliony bara.../muc.../graczy nie mogą się mylić, zawierzę im w pełni. Czyli, głównie przez 3 miejsce w rankingu bgg (zwolennik twardych danych), no i przez wzgląd, że nasi jaśniepańscy wydawcy dywersyfikują ryzyko i trzeba czekać latami na dodruki hitów. No dobra, grałem raz, ale to jak gra we mgle, gdy się debiutuje w to, więc finalnie uznałem, że można sprawdzić przy jakichś bardziej dogłębnych posiadówkach.

Patchwork - bo akurat ten sam sklep co Brass, bo mój ulubiony autor, bo... żonie na pewno się spodoba (stereotyp detected), była promocja, oszczędzam na wysyłce, wreszcie, podobno... to dobra gra (drugi w historii zakup bez godzin spędzonych na reckach, gameplayach i wróżeniu ze złotej kuli) :D
Brass-jescze nie dotarl a juz nie ma.
patchwork-bedzie sie podobal, to kazdej kobiecie sie podoba (bez podtekstow :D ).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Elemenek pisze: 04 lis 2020, 20:27 patchwork-bedzie sie podobal, to kazdej kobiecie sie podoba (bez podtekstow :D ).
Miała być, w odpowiedzi na prośbę, cytuję, "weź coś podobnego do 1960: Making of the President" no i wybrałem najbardziej podobną do tego dwuosobówkę na rynku. Liczę, że sam też się nie zawiodę :lol:
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trance-atlantic »

kastration pisze: 04 lis 2020, 20:31 Miała być, w odpowiedzi na prośbę, cytuję, "weź coś podobnego do 1960: Making of the President" no i wybrałem najbardziej podobną do tego dwuosobówkę na rynku. Liczę, że sam też się nie zawiodę :lol:
Powiedz jeszcze, że zakupiłeś Christmas Edition? Patchwork + wydanie świąteczne = żona powinna być wniebowzięta (nomen omen) ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

trance-atlantic pisze: 04 lis 2020, 20:38
kastration pisze: 04 lis 2020, 20:31 Miała być, w odpowiedzi na prośbę, cytuję, "weź coś podobnego do 1960: Making of the President" no i wybrałem najbardziej podobną do tego dwuosobówkę na rynku. Liczę, że sam też się nie zawiodę :lol:
Powiedz jeszcze, że zakupiłeś Christmas Edition? Patchwork + wydanie świąteczne = żona powinna być wniebowzięta (nomen omen) ;)
Nieee, jak pisałem, gdzieś tam kiedyś słyszałem, że to dobra gra jest, nie mam pojęcia, ile jest edycji (rzadko w takie fillery gramy), więc klasyka poszła w ruch, zwykła (przynajmniej tak mi się wydaje).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Elemenek »

kastration pisze: 04 lis 2020, 20:31 Miała być, w odpowiedzi na prośbę, cytuję, "weź coś podobnego do 1960: Making of the President" no i wybrałem najbardziej podobną do tego dwuosobówkę na rynku. Liczę, że sam też się nie zawiodę :lol:
Sprawdz Watergate, podobna nieco do 1960. Ogolnie patchwork rewelacyjna gra, syndrom kolejnej partii towarzyszy kazdej rozgrywce.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rdbeni0 »

Ostantio kupiłem "Cywilizacja : Poprzez Wieki 3 edycja", bo mam
1) ochotę uruchomić mózg na cięższej grze,
a także bo 2) jest jeszcze w miarę tania (kończy się nakład chyba),
no i 3) na bgg zajmuje chyba 6-7 miejsce (wysoko).
feniks_ciapek
Posty: 2296
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1602 times
Been thanked: 936 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

The King is Dead 2nd edition, bo potrzebowałem dopełnić zamówienie do darmowej przesyłki. :)

Ale gra wygląda obiecująco. Trochę mi przypomina Condottiere, a wizualnie Tournament at Camelot.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Szewa »

feniks_ciapek pisze: 05 lis 2020, 01:32 The King is Dead 2nd edition, bo potrzebowałem dopełnić zamówienie do darmowej przesyłki. :)
A grałeś w 1ed? Bo właśnie zamówiłem 1ed na sprawdzenie :D


Ostatnio kupiłem Oriflamme, bo wygląda na dość ciekawą, szybką karciankę z programowaniem akcji i blefem.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Vezyr »

Ostatnio kupiłem Watergate, bo w listopadzie nie kupiłem jeszcze żadnej gry (a, prawdę mówiąc, to miałem kupić na premierę we wrześniu, ale wtedy wpadły inne wydatki i jakoś tak przeleciało)
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5258
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Vezyr pisze: 05 lis 2020, 08:53 Ostatnio kupiłem Watergate, bo w listopadzie nie kupiłem jeszcze żadnej gry (a, prawdę mówiąc, to miałem kupić na premierę we wrześniu, ale wtedy wpadły inne wydatki i jakoś tak przeleciało)
O i to mi się podoba....tak trzymać! :mrgreen:
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: E2MD »

Ostatnio kupiłem Xia: Legends of a Drift System bo
1) znalazłem nówkę sztukę za znośne pieniądze
2) nie miałem takiego rodzaju gry w kolekcji (sandbox, kosmos)
3) sporo gadających w podcastach chwaliło
4) nikt ze znajomych nie ma
5) w czwórkę do 2,5h się wyrobimy (taką mam granicę)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Elemenek »

Ostatno kupilem:

Hellas i Elysium do Terraformacji Marsa- w zalewie dodatkow, podstawke uwazam za gre kompletna, a ze mam kilkadziesiat partii za soba to plansza zaczela sie nudzic. No kupilem jeszcze karte Pingwiny bo w sumie kto nie lubi pingwinow. Wszyscy lubia.

Mgly Bilehal i Kruczy Dwor do Descenta 2ed- jak zobaczylem nowego Descenta, czy tez 3ed jak kto woli to postanowilem ze bede gral w 2ed az do smierci wiec dokupilem to co brakowalo. Dobry zakup bo okazalo sie ze kupuje dwie ostatnie sztuki w tym sklepie, a teraz jak patrze poznikalo.

Plan na ten miesiac: nie kupic nic. Zobaczymy, bo lamie sie na cos wojennego/historycznego.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: CoLdY7 »

Przed chwilą kupiłem:
  • Mage Knight UE - bo bardzo ciekawi mnie ten tytuł i czaiłem się już parę tygodni, a że dzisiaj moneta przyszła, to szybko zamówiłem zanim to przemyślę i się rozmyślę, bo dojdę do wniosku, że mi to niepotrzebne i mam jeszcze w co grać :roll:
  • Wodny Szlak - bo była promocja i żeby Mage Knight nie podróżował samotnie
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5258
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Dziś przyszło właśnie:

NHex. Miałem ale była dobra cena
Robinson Kupiłem na prezent
Osadnicy Kupiłem na prezent
Podwodne Miasta Bo polecane przez większość
My little Town. Ignacy mnie namówił.....

Coś tam mam jeszcze w koszyku Empikowskim ale czekam na monete...
ODPOWIEDZ