Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

A jeszcze jedno pytanie. W tym dodruku, który jest teraz znajdują się już te poprawione figurki bohaterów?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Poprawki mają dotyczyć podstawki. Można kupić same figurki jak ma się core z KS. Czy w dodruku Rebela są już poprawione to nie wiem. Mam teraz Nemesis z Rebela, miałem z KS, ale nie zwracałem uwagi na to więc nie porównam. Chyba w Aftermath z formami do figurek było wszystko ok od początku...
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: smoo »

Mam Nemesisa z nowego "dodruku" i błędy ortograficzne, merytoryczne i dwuznaczności na kartach (i instrukcji) nie zostały poprawione... Ręce opadają na takie coś, jeszcze w takiej cenie jaką liczy sobie wydawca.

W paczce były co prawda 4 karty "poprawione" (3 karty intruza i jedna karta celu z poprawioną literówką), ale to raptem tak z połowa rzeczy, które powinny zostać skorygowane (np karta "Stary druCH" dalej masakruje gałki oczne). Wygląda jakby ten "dodruk" to były po prostu wyciągnięte z czeluści chińskiego magazynu egzemplarze, które zalegały tam od pierwszego druku. Bardzo słabo Rebel/AW.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: TuReK »

no, wiocha
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gromb »

smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku...
Trudne pytanie, ale czy figurki bohaterów są już z nowej formy / poprawione jakościowo , czy to jeszcze z pierwszego wydania rzut. Jeżeli stare, to chyba trafiła Ci się stara edycja.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

Gromb pisze: 22 paź 2020, 10:27
smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku...
Trudne pytanie, ale czy figurki bohaterów są już z nowej formy / poprawione jakościowo , czy to jeszcze z pierwszego wydania rzut. Jeżeli stare, to chyba trafiła Ci się stara edycja.
Nie widziałem figurek z 2018 więc nie jestem w stanie ocenić, jak dla mnie wykonanie jest ok, chociaż z pewnością nie jest to jakość z prototypu jak np na filmiku poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=Hfq6-DHE6M4

Ja brałem kopie z Grybezpradu, ale z tego co widziałem na grupie FB, to ludzie mają z różnych sklepów i wszędzie wygląda to tak samo, czyli błędy i wydanie po linii najmniejszego oporu.

Tak nawiasem mówiąc, gdzie można znaleźć jakieś oficjalne info że figurki mają być lepsze w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

smoo pisze: 22 paź 2020, 11:57
Gromb pisze: 22 paź 2020, 10:27
smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku...
Trudne pytanie, ale czy figurki bohaterów są już z nowej formy / poprawione jakościowo , czy to jeszcze z pierwszego wydania rzut. Jeżeli stare, to chyba trafiła Ci się stara edycja.
Nie widziałem figurek z 2018 więc nie jestem w stanie ocenić, jak dla mnie wykonanie jest ok, chociaż z pewnością nie jest to jakość z prototypu jak np na filmiku poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=Hfq6-DHE6M4

Ja brałem kopie z Grybezpradu, ale z tego co widziałem na grupie FB, to ludzie mają z różnych sklepów i wszędzie wygląda to tak samo, czyli błędy i wydanie po linii najmniejszego oporu.

Tak nawiasem mówiąc, gdzie można znaleźć jakieś oficjalne info że figurki mają być lepsze w przyszłym roku?
Na KS można dokupić poprawione figurki z Core Box, gdyż w Lockdownie oraz Aftermath są już lepszej jakości. Stad pytanie wczesniej czy dodruk ma poprawione :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku" i błędy ortograficzne, merytoryczne i dwuznaczności na kartach (i instrukcji) nie zostały poprawione... Ręce opadają na takie coś, jeszcze w takiej cenie jaką liczy sobie wydawca.

W paczce były co prawda 4 karty "poprawione" (3 karty intruza i jedna karta celu z poprawioną literówką), ale to raptem tak z połowa rzeczy, które powinny zostać skorygowane (np karta "Stary druCH" dalej masakruje gałki oczne). Wygląda jakby ten "dodruk" to były po prostu wyciągnięte z czeluści chińskiego magazynu egzemplarze, które zalegały tam od pierwszego druku. Bardzo słabo Rebel/AW.
Ja odebrałem swój egzemplarz wczoraj. Nie zauważyłem na razie żadnych błędów, nie miałem żadnych "poprawionych kart". Karta "Stary druCH", jest u mnie "Stary Druh". Wychodzi na to, że chyba otrzymałeś egzemplarz "nie poprawiony".
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku" i błędy ortograficzne, merytoryczne i dwuznaczności na kartach (i instrukcji) nie zostały poprawione... Ręce opadają na takie coś, jeszcze w takiej cenie jaką liczy sobie wydawca.

W paczce były co prawda 4 karty "poprawione" (3 karty intruza i jedna karta celu z poprawioną literówką), ale to raptem tak z połowa rzeczy, które powinny zostać skorygowane (np karta "Stary druCH" dalej masakruje gałki oczne). Wygląda jakby ten "dodruk" to były po prostu wyciągnięte z czeluści chińskiego magazynu egzemplarze, które zalegały tam od pierwszego druku. Bardzo słabo Rebel/AW.
Hej, mam dokładnie to samo. Jest gdzieś pełna lista tego co miało zostać poprawione z pierwszego druku? Będę reklamował to w rebels. Gra za 550zł, a oni odwalają takie coś... ręce opadają.
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

jediwolf pisze: 23 paź 2020, 13:09
smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku" i błędy ortograficzne, merytoryczne i dwuznaczności na kartach (i instrukcji) nie zostały poprawione... Ręce opadają na takie coś, jeszcze w takiej cenie jaką liczy sobie wydawca.

W paczce były co prawda 4 karty "poprawione" (3 karty intruza i jedna karta celu z poprawioną literówką), ale to raptem tak z połowa rzeczy, które powinny zostać skorygowane (np karta "Stary druCH" dalej masakruje gałki oczne). Wygląda jakby ten "dodruk" to były po prostu wyciągnięte z czeluści chińskiego magazynu egzemplarze, które zalegały tam od pierwszego druku. Bardzo słabo Rebel/AW.
Hej, mam dokładnie to samo. Jest gdzieś pełna lista tego co miało zostać poprawione z pierwszego druku? Będę reklamował to w rebels. Gra za 550zł, a oni odwalają takie coś... ręce opadają.
Znalazłem takie zestawienie:


Obrazek

Obrazek
Elrond pisze: 23 paź 2020, 11:48
smoo pisze: 21 paź 2020, 16:11 Mam Nemesisa z nowego "dodruku" i błędy ortograficzne, merytoryczne i dwuznaczności na kartach (i instrukcji) nie zostały poprawione... Ręce opadają na takie coś, jeszcze w takiej cenie jaką liczy sobie wydawca.

W paczce były co prawda 4 karty "poprawione" (3 karty intruza i jedna karta celu z poprawioną literówką), ale to raptem tak z połowa rzeczy, które powinny zostać skorygowane (np karta "Stary druCH" dalej masakruje gałki oczne). Wygląda jakby ten "dodruk" to były po prostu wyciągnięte z czeluści chińskiego magazynu egzemplarze, które zalegały tam od pierwszego druku. Bardzo słabo Rebel/AW.
Ja odebrałem swój egzemplarz wczoraj. Nie zauważyłem na razie żadnych błędów, nie miałem żadnych "poprawionych kart". Karta "Stary druCH", jest u mnie "Stary Druh". Wychodzi na to, że chyba otrzymałeś egzemplarz "nie poprawiony".
Czy u Ciebie wszystkie powyższe karty są w poprawionej wersji?
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

No to niezły burdel z tym wydaniem...

A brałeś bezpośrednio od Rebela czy w jakimś innym sklepie? Ciekawe, czy są jeszcze jakieś inne różnice, np w jakości figurek jak już ktoś sugerował :/
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Elrond »

smoo pisze: 23 paź 2020, 18:17 No to niezły burdel z tym wydaniem...

A brałeś bezpośrednio od Rebela czy w jakimś innym sklepie? Ciekawe, czy są jeszcze jakieś inne różnice, np w jakości figurek jak już ktoś sugerował :/
Zamówiłem w przedsprzedaży w 3 Trollach i się najpierw trochę wkurzyłem, że nie dostałem od razu jak mieli, tylko musiałem czekać na dostawę kolejnej partii. Być może właśnie, dzięki temu dostałem poprawiony dodruk 8) .
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sleyoo »

Będziecie reklamować te karty?
Bo mam to samo.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

sleyoo pisze: 23 paź 2020, 20:48 Będziecie reklamować te karty?
Bo mam to samo.
Oczywiście, że tak.
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Silmaril »

Ciekawe. Ja mam wszystkie karty OK tzn. poprawione poza przedmiotem Zastrzyk Adrenaliny. Nadal pisze na nim: Dobierz 1 kartę zamiast Dobierz jedną kartę akcji. Nie jest to jednak zbytnim problem bo wiadomo o co chodzi. Macie podobnie?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Shodan »

Silmaril pisze: 23 paź 2020, 22:33 Ciekawe. Ja mam wszystkie karty OK tzn. poprawione poza przedmiotem Zastrzyk Adrenaliny. Nadal pisze na nim: Dobierz 1 kartę zamiast Dobierz jedną kartę akcji. Nie jest to jednak zbytnim problem bo wiadomo o co chodzi. Macie podobnie?
U mnie wszystkie karty ok. Swój egzemplarz kupiłem w aleplanszówki.
Dziwne te losowo trafiające się niepoprawione komponenty w dodruku. Jak to możliwe?
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Shodan pisze: 24 paź 2020, 08:10
Silmaril pisze: 23 paź 2020, 22:33 Ciekawe. Ja mam wszystkie karty OK tzn. poprawione poza przedmiotem Zastrzyk Adrenaliny. Nadal pisze na nim: Dobierz 1 kartę zamiast Dobierz jedną kartę akcji. Nie jest to jednak zbytnim problem bo wiadomo o co chodzi. Macie podobnie?
U mnie wszystkie karty ok. Swój egzemplarz kupiłem w aleplanszówki.
Dziwne te losowo trafiające się niepoprawione komponenty w dodruku. Jak to możliwe?
Podejrzewam, że gdzieś na magazynach Rebel miał jeszcze stare wersje z pierwszego dodruku. No i idealna okazja, żeby się ich pozbyć.
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Silmaril »

Raczej zakładam że nie chodzi o stare wersje tylko błąd. Przy podmianie musieli o tej jednej karcie zapomnieć bo reszta jest prawidłowa ;)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Silmaril pisze: 24 paź 2020, 10:22 Raczej zakładam że nie chodzi o stare wersje tylko błąd. Przy podmianie musieli o tej jednej karcie zapomnieć bo reszta jest prawidłowa ;)
Nie jednej. Ja mam wszystkie karty złe i zresztą nie tylko ja. W pudełku dodane były (osobno zapakowane) poprawione karty do Niespodziewana okazja (cel korporacyjny) i 3 × Pościg (akcja gracza-intruza), reszta jest z błędami tak więc to nie był błąd, że ktoś coś zapomniał podmienić:

- 2 × Ogień zaporowy (akcja zwiadowcy i kapitana)
- 1 × Ogień osłonowy (akcja żołnierza)
- 1 × Rozkaz (akcja kapitana)
- 1 × Stary druh (akcja Pilota)
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

U mnie identycznie jak u @jediwolf

Niestety ale wygląda to tak, jakby wyciągnięto gdzieś z magazynu starą wersję gry i dorzucono ten pakiet 4 kart (nawet nie pokusili się o wyjęcie trefnych z pudełka) i prawdopodobnie zapomniano o pozostałych.
Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nie ma innych różnic w jakości całej gry między dodrukiem a tym co niektórzy otrzymali.

Pierwszy raz kupiłem planszówkę za takie pieniądze i niesmak jest bardzo duży. Czy na forum jest w ogóle przedstawiciel Rebela? Może by tak wydać jakieś oświadecznee, skoro problem jest na szeroką skalę?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

smoo pisze: 24 paź 2020, 12:46 Pierwszy raz kupiłem planszówkę za takie pieniądze i niesmak jest bardzo duży. Czy na forum jest w ogóle przedstawiciel Rebela? Może by tak wydać jakieś oświadecznee, skoro problem jest na szeroką skalę?
Jest:
REBEL.pl pisze:
macie jakiś komentarz? :P
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Zawsze myślałem, że Rebel to gwarancja dobrej jakości i pancernej paczki nie koniecznie za cenę odpowiednią dla konsumenta, ale coś za coś. Że było u nich drogo to brałem gdzie indziej i w sumie może i dobrze bo zaoszczędziłem kilkadziesiąt złotych a karty dalej sknocone mimo, ze u nich nie brałem. Sprawdziłem ogień osłonowy, druha i adrenalinę i dałem sobie z resztą siana bo po co się denerwować. Tylko w instrukcji poprawiona jest literówka i żetony silników tip top. Nemesis kupiłem w Gry bez prądu ale wydawcą jest Rebel czyli kto odpowiada za kaszanę i gdzie pisać? I czy w ogóle jest sens?
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sleyoo »

KOSHI pisze: 24 paź 2020, 14:06 Zawsze myślałem, że Rebel to gwarancja dobrej jakości i pancernej paczki nie koniecznie za cenę odpowiednią dla konsumenta, ale coś za coś. Że było u nich drogo to brałem gdzie indziej i w sumie może i dobrze bo zaoszczędziłem kilkadziesiąt złotych a karty dalej sknocone mimo, ze u nich nie brałem. Sprawdziłem ogień osłonowy, druha i adrenalinę i dałem sobie z resztą siana bo po co się denerwować. Tylko w instrukcji poprawiona jest literówka i żetony silników tip top. Nemesis kupiłem w Gry bez prądu ale wydawcą jest Rebel czyli kto odpowiada za kaszanę i gdzie pisać? I czy w ogóle jest sens?
Mam to samo, błędy na kartach i poprawiona instrukcja.
Kupiłem w Meplu, w cenie podstawki dostałem jeszcze Medyka w ramach gratisu od sklepu.
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

U mnie instrukcja z błędną ilością żetonów, silniki wyglądają na dobre.

Ja napisałem do Rebela maila na adres reklamacyjny, zobaczymy co odpiszą.

PS. fajny gratis z tą Medyczką, szkoda że nie da rady jej już kupić osobno nigdzie, dodruk niby dopiero we wrześniu. Chyba, że znowu w magazynach gdzieś leży i czeka na odkurzenie. :?
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: probbi »

Ja mam karty poprawione, ale silników nie mam :p
W zamian dostałem dodatkowego żołnierza i zwiadowcę :p
Najwyraźniej w Chinach się pomylili przy władaniu punchboardow do pudła. Ale czekam cierpliwie, to już nie wina Rebela
ODPOWIEDZ