Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: cactusse »

W sympatycznym podcaście Board Game Barrage zaproponowano niedawno ciekawe wyzwanie odbudowania swojej kolekcji po katastrofie za nędzne 100 dolarów.

Spróbujmy podobnego wyzwania tutaj ;-)

Przyjmijmy, iż wasza kolekcja rozpuściła się niedawno w niespodziewanej powodzi. Ubezpieczyciel znalazł sprytny kruczek na obejście problemu utraconych bezcennych białych kruków - ot przekonwertował wszystko wagowo na karton, drewno oraz plastik, i wedle cen materiałowych wyliczył wartość straty na 333 PLN. By było trudniej, zwrot realizowany jest bezgotówkowo z udziałem renomowanych sklepów planszówkowych (nie ma więc kupowania na allegro czy forum ;-) ) .

Oto więc wyzwanie - jak "odbudować" kolekcję za 333 PLN.
Wzorem BGB przyjmijmy drobne ograniczenia :
- korzystamy tylko z aktualnej oferty sklepów planszówkowych
- można korzystać z rabatów
- nie bawimy się w opcje kupowanie gier, by za ich pomocą zrobić "proxy" innych gier ;-)


Moje wybory (moją strategię jest wybrać po tytule na różne kategorie czasowe i osobowe, tzn. długie euro, średnie euro, krótkie euro, na dwie osoby i prawie party game, z naciskiem na regrywalność) :

Hansa Teutonica - 67 PLN (wyprzedaż Egmontowych resztek).
Hansa nadal wydaje mi się niezrównana, jeśli chodzi różnorodność. Można się przepychać po akcje, biegać za bonusami, robić blitz-zamknięcie akcją przesunięcia, zabunkrować Coellen, wymaksować klucze, lub ssać punkty jak pijawa z biur w intratnych lokacjach (nadal mnie ciekawi, czy wskoczenie do biura w Gottingen nie da nam masy punktów za wszystkich chętnych na bonusowe akcje).
Dodatki nie są zbyt potrzebne, z samej podstawowej mapy można wycisnąć masę partii a nowe zasady dla dwóch graczy podobno dają radę.

La Granja - 93 PLN (już nie ma słodkiej wyprzedaży, gdzie kosztowała 50-60 PLN, buuu...)
Unikalne karty pomocników robią robotę. Zawsze gdy gram w La Granje staram się wykorzystać co dziwniejszych pomocników, jeszcze mi ponad pół talii zostało do przetestowania, więc zabawy na lata. Jak na spielworxx, zasady są tutaj niesamowicie wygładzone - nawet po bardzo długiej przerwie wystarczy rzut oka na niewielką pomoc gracza i pamieta się już prawie wszystko.

Pulsar 2849 - 80 PLN
W miarę losowy setup daje radę, jest dużo kombinowania, różne drogi do zwycięstwa i kilka zagadek, których nadal nie rozstrzygnąłem (np. czy jest sens zapychać w pełni swoją planszetkę). Gra się naprawdę przyjemnie i nadal trudno mi zrozumieć jakim cudem ta gra trafia na wyprzedaże ;-) .

Zaginione Miasta - 55 PLN
Jedyna gra jaka podtopiła póki co planszówkowy lód w sercu żony, więc musi być ;-) . A oprócz tego jest to doskonały tytuł, gdzie zasady są banalne a decyzje wyjątkowo trudne, gdzie geniusz Knizii bije po oczach, a po setkach rozegranych partii (głównie na Happy Meeple) nadal mam ochotę po ZM sięgać.

Fantastyczne Światy - 37 PLN
Chyba najlepsze ratio kombinowania do ceny. Zasady są na tyle proste, że można sprzedać FSia jako party game a doskonała aplikacja do punktowania powoduje, że nie ma się co martwić o wyczerpanie bloczka punktacji z pudełka.


Kilka uwag :
- 333 PLN jest wybrane specjalnie, by można było zmieścić w tym Food Chain Magnate i paczkę miętusów ;-)
- Gdzie te wszystkie słodkie promocje na cięższe eurosy ? Kiepski teraz okres na topienie kolekcji...
- W dziwnych czasach żyjemy, gdzie w sklepach nie można kupić evergreenów takich jak Dominion, Race for the Galaxy lub Innowacje :-/. Trudno uwierzyć, by te gry został zastąpione przez coś nowszego...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: japanczyk »

Znajdz mi FCM za 333 zl ;)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: lotheg »

Kanban, Vinhos...oh, wait...
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: kisiel365 »

cactusse pisze: 28 paź 2020, 06:01 Ubezpieczyciel znalazł sprytny kruczek na obejście problemu utraconych bezcennych białych kruków - ot przekonwertował wszystko wagowo na karton, drewno oraz plastik, i wedle cen materiałowych wyliczył wartość straty na 333 PLN.
Zaryzykowałbym spotkanie z "ubezpieczycielem" w sądzie. Oryginał deklaracji niepodległości stanów to też w sumie kilka kartek i to zniszczonych, więc wyceniłbym na 50 gr.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: Neysmeey »

Bardzo mi się podoba ten temat! :)
Moja propozycja:

Artefakty obcych z dodatkiem -79zł
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/6 ... rycia.html
-karcianka, draft, budowa silniczka

Neuroshima Hex 3.0 -81zł
https://am76.pl/produkt,neuroshima-hex-30:1439
-dwuosobowa, kafelkowa, konfrontacyjna

Imperializm: Droga ku dominacji -37zł
https://www.empik.com/g3-gra-strategicz ... aign=nobid
-cywilizacyjna, zarządzanie kartami, niedoceniana

Pandemia: Lekarstwo -50zł
https://dragoneye.pl/pandemic-pandemia- ... p-499.html
-kościana, kooperacyjna, rodzinna

Zamki Burgundii -95zł (oszustwo, ale to gra, której nie może zabraknąć, trzeba jedno piwko odpuścić)
https://shopgracz.pl/gry-planszowe/2821 ... -burgundii
-kafelkowa, sałatka punktowa

Suma: 342zł :oops:
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: BOLLO »

GryNaPlanszy Star Realms (edycja polska) Star Realms (edycja polska) 37.95 -jako deckbuilding
DragonEye Terraformacja Marsa (edycja gra roku) Terraformacja Marsa (edycja gra roku) 114.90 -jako cięższe euro
Nasza Księgarnia Draftozaur Nasza Księgarnia Draftozaur 48.39 -jako gra rodzinna
ALEplanszowki Kingdomino Kingdomino 45.00 -jako zamiennik Carcasona
Empik Gra Planszowa Ostatnie chwile. burzliwe życie Billego Kerra 25.99 - jako gra Legacy
GryPlanszowe Imperializm - Droga ku dominacji 22.99 -jako średnie Euro
3Trolle Tajniacy (Codenames) Tajniacy (Codenames) 47.23 -Jako imprezówka

=342,45 - rabaty forumowe wyjdzie ok 332,1765 :-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: BOLLO »

p_olo86 pisze: 28 paź 2020, 07:30
Sztuka wojny https://shopgracz.pl/gry-planszowe/3465 ... tuka-wojny 45zł
nie ma i nie kupisz już w sklepach....raczej biały kruk
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: p_olo86 »

BOLLO pisze: 28 paź 2020, 10:12
p_olo86 pisze: 28 paź 2020, 07:30
Sztuka wojny https://shopgracz.pl/gry-planszowe/3465 ... tuka-wojny 45zł
nie ma i nie kupisz już w sklepach....raczej biały kruk
Faktycznie nie zwróciłem uwagi że niedostępna ale bez przesady że biały kruk. Tutaj za 60zł https://ksiegralnia.pl/pl/p/Sztuka-Wojn ... m=referral
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: tomb »

Terraformacja Marsa 114 zł
Neuroshima Hex 81 zł
Zamki Burgundii 95 zł
Apacze i Komancze 20 zł
Filary ziemi 15 zł

Razem 325 zł

Filary są świetną karcianką na 3 -4 osoby.
Reszta gier działa w każdym składzie, w tym doskonale na dwójkę i jednocześnie oferuje odmienny rodzaj rozgrywki. Regrywalność każdego z tytułów potężna.

Za pozostałe 8 zł kupuję zwykłą talię kart i przepraszam się z klasykami.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: bogas »

Problemem jest oczywiście koszt wysyłki (zwłaszcza jak się w 7 różnych sklepach kupuje), ale zakłdam, że po tej powodzi i tak jesteśmy bezdomni, mamy w cholerę czasu i możemy wybrać się pieszo w Polskę żeby poodbierać zamówione gry osobiście :mrgreen:
Moja propozycja:
1. do grania z rodziną (w tym z dziećmi): Pędzące Żółwie 38zł (korob.pl)
2. do grania w 2 osoby: 7 cudów świata pojedynek 73,78zł (gryizabawki.pl)
3. do grani ze znajomymi: Tajniacy 46,94zł (gryizabawki.pl)
4. po prostu do grania ;) : Agricola dla graczy 149 zł (3kropki.pl)
5. wszystkie powyższe "kategorie": 2 talie kart (porządnych Bicycle) 22,06 zł (nieprzeczytane.pl) od wojny i kuku, przez tysiąca, planowanie, 3-5-8, remika aż do skata i brydża
RAZEM: 329,78 zł
czyli jeszcze zostanie na 5 kości k6 po 0,42 zł jedna (aleplanszówki.pl) 8)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: donmakaron »

Neuroshima Hex 81,00 zł - nieskończone replayability dla dwójki.

Charterstone + recharge pack (używany z aleplanszówek) 79,95 - mamy do rozegrania dwie kampanie legacy na 1 do 6 graczy, po których zostaje nam przyzwoity eurasek do grania bez kampanii. Jeśli nie chcemy używki, to 89,95 za jedną kampanię, po której zostaje regularna gra.

Bang! 45,49 - karcianka na wieczór ze znajomymi jak i wyjazd na wakacje. Ukryte role, rywalizacja z podziałem na drużyny dla 2-7 graczy. Dobra pozycja do wszechstronnej kolekcji.

Colt Express 98,95 - średniej wagi programowanie ruchów, które stoi w rozkroku pomiędzy imprezówką a poważną grą dla 3-6 osób.
Colt Express wymieniam* na Pulsar 80 zł - coś ciężkiego do pomyślenia i potrzaskania punktów w nieco dłuższej rozgrywce.

*dzięki temu starczy nam na Star Realms 37,95 zł - kolejna gra z nieskończonym replayability dla dwójki i nie tylko, a również solo.

Mamy lekkiego i ciężkiego sucharka, jest legacy, mamy coś co ujdzie solo, coś na dwie osoby, ale też coś na 6 i nawet 7. Mamy kilka zróżnicowanych mechanik, mamy coś do zabrania w podróż. Brakuje koopa, ale powiedzmy, że w Bang gramy drużynowo, ewentualnie w Hexy 2 vs 2, więc można się obejść. Jak sobie wydrukujemy automy do SR, można grać w koopie przeciwko nim.

Razem 324,39. Zostaje 8,61, za które można kupić najtańszy dodatek do Star Realms albo wrzucić do skarbonki. Jak uzbiera się 15-20 zł kupujemy solidny dodatek do Star Realms albo nową Armię do NS: Hex.

Honorable mentions:
- Upolowałbym też Zestaw Startowy do X-Winga, w odpowiednim momencie ze zniżkami można go było urwać za jakieś 35,96. Wchodzi skomplikowana gra dla dwojga ze składaniem eskadry i talii przed grą.
- Jak zależy nam na koopie koniecznie, można kupić teraz Ostatnie Chwile za bodajże 26 zł.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: ko2a »

Każdy wrzuca opcje tanich planszowek, a ja pójdę raczej w sprawdzone w które od paru lat mocno ogrywamy a na tablicy już conajmniej +150 rozgrywek na każdym tytule.

Zamki Burgundii - 95
51 ms - 105
Azul - 128

Suma 328 zł
Za piątkę można kupić czarnego Piotrusia dla dzieci.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: warlock »

Niestety, cała masa gier, które chciałbym wrzucić (a które miały znakomity stosunek grywalności do ceny) jest niedostępna, ale coś wyrzeźbię :D. Propozycja kolekcji raczej z kategorii "light":

1. Neuroshima Hex (80,90 zł)
https://am76.pl/produkt,neuroshima-hex-30:1439

2. Żelazna Kurtyna (31,99 zł)
https://aleplanszowki.pl/towarzyskie/62 ... a-kurtyna-

3. Rzuć na Tacę (38,90 zł)
https://am76.pl/produkt,rzuc-na-tace:5448

4. Tajniacy (47,23 zł)
https://3trolle.pl/5107-tajniacy-codena ... -codenames

5. Zamki Burgundii (99,90 zł)
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... jskie.html

6. Na Sprzedaż (35,90 zł)
https://am76.pl/produkt,na-sprzedaz:2843

Łącznie 334,82 zł - przekroczyłem o 1,82 zł, ALE TRUDNO :D.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: Ardel12 »

Ciekawy temat, czyli moja kolekcja licząca tysiące zł, poszła w piach... nie wiem czy po takim czymś podniósłbym się psychicznie i chciał jeszcze w ogóle egzystować :O no ale załóżmy, że przeżyję depresję i wrócę do hobby z 333zł:
- Rzuć na tacę - 39zł
- 7CŚ:P - 74zł
- Patchwork - 53zł
- Res Arcana 91zł
- Paladyni - 99

Wychdzi 356zł. Kupując przy różnych okazacjach lub z rabatami od forumowej społeczności to wymienione tytuły zakupiłbym o te 23zł taniej na spokojnie, więc darujdzie człowiekowi :D

Wybrałem te tytuły, bo świetnie chodza na 2os, a że grywam w 95% w 2os to na te 5% Res Arcana czy Rzuć na tacę i Paladyni muszą wystarczyć.
lotheg pisze: 28 paź 2020, 08:30 Kanban, Vinhos...oh, wait...
Jak jak Cię teraz rozumiem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: Trolliszcze »

Dopóki Terra Mystica jest niedostępna, to ja do tematu nawet nie podchodzę ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: tomb »

Trolliszcze pisze: 28 paź 2020, 13:37 Dopóki Terra Mystica jest niedostępna, to ja do tematu nawet nie podchodzę ;)
Ej, nie ma tak. Każdy coś odpuszcza. Ja darowałem sobie Rejsika, bo z dodatkami rozsadził mi budżet. (Zresztą można pograć w sieci za darmo, więc na głodzie bym nie był).

Pomogę Ci:
1.Zamki Burgundii 95 zł...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: feniks_ciapek »

A ja bym kupił jedną większą pozycję, w zależności od upodobań, np. Concordia Venus, Projekt Gaja (jeszcze widziałem w kilku sklepach), podstawkę do X-Winga, Podstawkę Imperium Atakuje (mieści się w limicie :), Scythe, jakiegoś COINa, Empires of the Void II.

Albo dwie po 150-160 zł: Carcassone Big Box, Kakao z dodatkami, Pracownia snów, Troyes.

Jakby mi zostało kasy, to dokupiłbym Tash-Kalar albo Kartografów :D

Wolę pójść w jakość, a nie w taniość :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: BOLLO »

Honorable mentions:
- Upolowałbym też Zestaw Startowy do X-Winga, w odpowiednim momencie ze zniżkami można go było urwać za jakieś 35,96. Wchodzi skomplikowana gra dla dwojga ze składaniem eskadry i talii przed grą.
No tak przecież to jest idealana pozycja na taką akcje.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: Trolliszcze »

tomb pisze: 28 paź 2020, 13:54Ej, nie ma tak. Każdy coś odpuszcza. Ja darowałem sobie Rejsika, bo z dodatkami rozsadził mi budżet. (Zresztą można pograć w sieci za darmo, więc na głodzie bym nie był).
Moja lista zaczynałaby się od Terry, nawet gdyby kosztowała 333 złote ;) Poczekam na dodruk!
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: cactusse »

japanczyk pisze: 28 paź 2020, 07:27 Znakdz mi FCM za 333 zl ;)
Przedsprzedaż w planszostrefie ? (z rabatem wyjdzie jakieś 320 PLN ;-) )
Trolliszcze pisze: 28 paź 2020, 14:19 Moja lista zaczynałaby się od Terry, nawet gdyby kosztowała 333 złote ;) Poczekam na dodruk!
W czeskim sklepie można zgarnąć TM za bodajże 240 PLN (wliczając wysyłkę). To co upchniesz w pozostałym limicie ? ;-)
lotheg pisze: 28 paź 2020, 08:30 Kanban, Vinhos...oh, wait...
Heh, boli czyż nie ? I stawia ceny niektórych gier w zabawnej perspektywie.

Części tytułów spodziewałem się zobaczyć ale kilka mnie zaskoczyło. Sądziłem dotąd, że Artefakty Obcych, Życie Billiego i Imperalizm to gry, które szanujący się planszówkowicz szturcha tylko za pomocą kija i unika jak może ;-) . No i bardzo podoba mi się pomysł z Charterstone, rzeczywiście za w miarę umiarkowaną cenę dostajemy dwie kampanie legacy i działajacego Worker Placementa po fakcie ;-)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: Trolliszcze »

cactusse pisze: 28 paź 2020, 15:03W czeskim sklepie można zgarnąć TM za bodajże 240 PLN (wliczając wysyłkę). To co upchniesz w pozostałym limicie ? ;-)
Jakiś fajny insercik? xD
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: donmakaron »

Życie Billiego znalazło się obok listy tylko dlatego, że z aktualną jego ceną i z założonymi 333 zł można złożyć kolekcję z 12 sztuk tejże gry i zostanie jeszcze na 7 piw, żeby zapić żal tak wydanych pieniędzy.

Sam siebie zaliczam do szanujących się planszówkowiczy i grę kupiłem (jakiś czas temu w cenie, w której teraz miałbym 2 sztuki i 3 piwa), bo szanuję odważny temat i formułę (nie mylić z mechaniką). Jeszcze nie grałem, więc gra wisi w limbo "może wszyscy inni są w błędzie".



W ogóle na przestrzeni czasu były fajne promki. Jak się zastanowię po ile kupowałem niektóre gry, to byłaby całkiem przyzwoita kolekcja. Od ręki wymienię:
- Terraformacja Marsa 65 zł
- Charterstone jakoś 68-72 zł
- X-wing 36 zł, w stówie zmieściłem całkiem sensowny zestaw na 2-4 osoby
- Hattari 17 zł
- Pulsar jakoś 72 zł
- Wiertła Skały Minerały 40 zł
Może wcisnąłby w to jeszcze Unlocka czy Tash-Kalar, które dało się też kupić za śmieszne pieniądze. Ale to oczywiście gry nie dostępne obecnie w takich cenach i zbierane na przestrzeni kilku lat, więc się nie liczy.
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: m_marple »

Przeczytałam pierwszy post i pomyślałam sobie: O, ale super zabawa! A potem zaczęłam sprawdzać obecną cenę / dostępność gier, które faktycznie chciałabym jak najszybciej odzyskać i bardzo się zasmuciłam. Po za tym uświadomiłam sobie, że w niektóre gry nie chciałabym już grać bez dodatków, a to znowu podbija cenę.

Tak więc na drodze kompromisu pomiędzy tym co naprawdę bym chciała szybko mieć w swojej kolekcji a budżetem:
1) 7 cudów Pojedynek (79 zł)
2) 7 cudów Pojedynek Panteon (55 zł)
3) Tzolkin Kalendarz Majów (113 zł)
4) Karmaka (50 zł)
5) Gejsze (32 zł)

W sumie 329 zł.

Za dokładnie 333 zł kupiłam na przedsprzedaży Barrage z dodatkiem, kto wie czy godzinowo nie zapewniłby mi więcej rozrywki niż powyższe gry razem wzięte :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dobra kolekcja za 333 PLN ? Czy to możliwe ? ;-)

Post autor: tomb »

Ja zdecydowanie stawiam na różnorodność, bo nawet najlepsza gra nie zawsze podpasuje (dlatego opis skali na BGG jest chybiony, bo nie da się wycenić żadnej gry na 10).
Początkowo dałem Zamki Big Box za 140, ale minidodatki nie równoważą dwóch osobnych super gierek za grosze, więc wolę podstawkę Zamków i dwa sprawdzone tytuły, obecnie przecenione.
Ale kupować taniznę, bo tanio? Nie, już nie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ