Pionek X - 14-15.03.2009

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Polaros »

Squirrel pisze:To na pierwszy ogień: ZDJĘCIA
Zacznij odkladac na nowy aparat bo widac ze sie marnujesz z tym czymś :) znacznie lepsza prezentacja niż poprzednia :] az strach sie bac co bedzie nastepnym razem :]
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Squirrel »

Polaros pisze: Zacznij odkladac na nowy aparat bo widac ze sie marnujesz z tym czymś :) znacznie lepsza prezentacja niż poprzednia :] az strach sie bac co bedzie nastepnym razem :]
:oops: dziękuję! odkładam już tak od roku, po czym stwierdzam, że musiałabym też sporo czasu na robienie zdjęć odłożyć i kasa znika ;)

A kiedy będą Twoje?
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Polaros »

Po tych prezentacjach to ja nie mam nic do pokazania :] poprzeczka poszła ostro w górę :)

Postaram się w tym tyg sklecić króciutką prezentację pt. Wyjazd integracyjny ekipy warszawskiej :]
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: ragozd »

Aba pisze:
adam.lakomy pisze:Costi usun zdjecia prototypow od CGE
Następnym razem proponuje zrobić zamknięty pokój z tabliczką "zakaz zdjęć" a nie teraz każdego męczyć o szukanie fotek z rąbkiem planszy prototypowej.
Dokladnie - skoro ponad 300 osob moglo obejrzec na zywo, to trzeba sie liczyc ze zdjeciami kiedy kazdy aparat nosi chocby w komorce ...
Polaros pisze:
Squirrel pisze:To na pierwszy ogień: ZDJĘCIA
Zacznij odkladac na nowy aparat bo widac ze sie marnujesz z tym czymś :) znacznie lepsza prezentacja niż poprzednia :] az strach sie bac co bedzie nastepnym razem :]
Tak rozowo to jednak nie jest - ta prezentacja na jedna powazna wade - jest co najmniej 3x za krotka :(
Rewelacyjne ujecia - wydawalo mi sie,ze ogladalem konkurs, ale to bylo jak w telewizji a na tych zdjeciach jest relacja na zywo. Swietne zdjecia.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: westwood »

W ogóle to interesujące podejście jest: pokazać coś kilkuset osobom, zakładając jednocześnie, że to tajemnica :lol: Ciekawe ilu spośród uczestników było takich, którzy zdjęcia robili, a na forum nie wchodzą (bądź nieregularnie) i w związku z tym nie wiedzą, że są szpiegami?
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: grzes19 »

Prezentacja byłaby super gdyby nie jedna wada - nigdzie siebie nie widzę ;)

Ogólnie impreza super, zbierałem się na przyjazd od VII Pionka i dopiero teraz nie odpuściłem. Oczywiście na XI pojawię się na bank! Najprawdopodobniej także w sobotę wieczorem/w nocy rozłożymy w Łabędach TI3 (tym razem już z kompletnym spolszczeniem, które właśnie się wydrukowało).

Nasza ekipa nie pojawiła się w knajpie bo graliśmy do 20 a nawet kilka minut po i jakoś tak później w pośpiechu przemieściliśmy się do hotelu, zahaczając o sklep z płynami :P.
Zaliczyliśmy niezły maraton - skończyliśmy jak już było jasno. Zrezygnowaliśmy ze snu przed śniadaniem, złapaliśmy trochę oddechu po posiłku :D
W niedzielę zagraliśmy tylko w BSG i wystarczyło.
Nie udało mi się zagrać w kilka tytułów, które chciałem poznać - głównie dlatego, że w sobotę większość czasu spędziliśmy przy czeskich prototypach (przy okazji trochę podszkoliliśmy language, obaliliśmy wspólną pizze, poznaliśmy od "drugiej" strony CGE).

Na kolejny Pionek, jeżeli zbierze się ekipa, to z chęcią przyjechałbym już w piątek.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
trzewik

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: trzewik »

Petr Murmak z CGE nie przekazywal mi informacji o zakazie fotografowania, nie prosil mnie o usuniecie zdjec, wiem mam wrazenie, ze to jakis urban legend z tym zdejmowaniem zdjec. Zreszta w relacjach z poprzednich Pionkow dumnie prezentuje sie Petr na tle prototypu Space Alerta, wiec nie wiem skad ta panika i wiesc, ale jako organizator Pionka i osoba, ktora organizuje wizyte Petra na Pionkach informuje, ze nigdy z jego strony nie doszla do mnie prosba o niepublikowanie zdjec gier, ktore przywozi.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: siepu »

Cóż, grałem w te prototypy i za każdym razem gdy ktoś podchodził zrobić zdjęcia było wyraźne "no pictures". Chodzi głównie o to, żeby się to na BGG nie pojawiło.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Squirrel »

Mnie też Petr wyraźnie prosił żebym zrobionych zdjęć z prototypami nie umieszczała, więc na razie siedzą spokojnie na dysku :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: draco »

Aba pisze:
adam.lakomy pisze:Costi usun zdjecia prototypow od CGE
Następnym razem proponuje zrobić zamknięty pokój z tabliczką "zakaz zdjęć" a nie teraz każdego męczyć o szukanie fotek z rąbkiem planszy prototypowej.
Następnym razem jak zobaczysz prototyp to go nie fotografuj albo pytaj o pozwolenie. Kreten wyraźnie mówił "please do not public on internet".
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Aba »

Ja nie zrobiłem ani jednego zdjęcia ale powtórzę jeszcze raz - jedno pomieszczenie z zakazem zdjęć nikogo by nie zbawiło i wtedy nie byłoby przeglądania każdego zdjęcia czy coś gdzieś nie wpadło w kadr.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: siepu »

Po pierwsze - dużo trudniej wtedy szukać graczy, po drugie, dodatkowych pomieszczeń po prostu nie ma :/
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Sztefan »

Jak zwykle robi się afera o nic. Jak ktoś gdzieś umieścił zdjęcie gier CGE, bo robił je gdzieś z daleka i nie usłyszał prośby Petra, to trudno. Jak ktoś umieścił i dowiedział się tutaj, że nie jest to wskazane, to naprawdę nie jest to jakiś wielki problem by usunąć takie zdjęcia. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i wszyscy będą zadowoleni.

P.S. Mam nadzieję, że wątek zdjęć CGE nie będzie się teraz ciągnął przez najbliższe 5 stron ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Don Simon »

Zachecajac do kolejnych opinii odklejam watek.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: adam.lakomy »

Umieszczajac te zdjecia, i robiac z tego afere (bo ciezko przeciez usunac jedno zdjecie) robicie na zlosc sobie... Po prostu Peter nie bedie wozil ze soba prototypow...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Don Simon »

adam.lakomy pisze:Umieszczajac te zdjecia, i robiac z tego afere (bo ciezko przeciez usunac jedno zdjecie) robicie na zlosc sobie... Po prostu Peter nie bedie wozil ze soba prototypow...
O ile calkowicie rozumiem prosby o nie wrzucanie zdjec do sieci to wydaje mi sie, ze to CGE zalezy bardziej na testowaniu ich gier, niz nam na ich poznawaniu w fazie produkcyjnej... Ale moze to tylko ja.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: grzes19 »

Don Simon pisze:O ile calkowicie rozumiem prosby o nie wrzucanie zdjec do sieci to wydaje mi sie, ze to CGE zalezy bardziej na testowaniu ich gier, niz nam na ich poznawaniu w fazie produkcyjnej... Ale moze to tylko ja.
Popieram - słuszny tok rozumowania.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Polaros »

Skleciłem prezentację
http://rapidshare.com/files/215944455/pionek.exe.html

Dla wszystkich malkontentów :) nie jest to żaden trojan itp
tak oddaje np prezenacje ślubne

Jeszcze jedno zdjęcia są baaarrdzo tendencyjne. Idę spać.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Polaros »

U mnie smiga wszystko bezproblemowo - jeżeli komuś się to powtórzy będe kombinował.

A co do par młodych dostają te same zdjęcia z prezentacji w JPG i na papierze.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: yosz »

RapidShare pisze:This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.
:(
Polaros pisze:U mnie smiga wszystko bezproblemowo - jeżeli komuś się to powtórzy będe kombinował.
u Ciebie śmiga bo używasz Windowsa - MisterC wspomniał o Wine - używa linuxa :P (jego problem ;) )
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: skanna »

Polaros pisze:Skleciłem prezentację
http://rapidshare.com/files/215944455/pionek.exe.html
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.


:( :( :(
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Athotis
Posty: 331
Rejestracja: 29 gru 2006, 17:16
Lokalizacja: Warszawa\Białystok

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Athotis »

Polaros mam to samo co skanna ;] wrzuci może w inne miejsce ;)
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: Polaros »

Dzizas :)
Nie zalogowałem się wcześniej
Wrzucę wieczorem na konto premium.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: stalker »

A co ma powiedzieć Mac OS X? :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: yosz »

że czas zmienić system? :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ