Przesyłki z USA - Stany Zjednoczone

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Przesyłki z USA - Stany Zjednoczone

Post autor: Niewodnik »

Hej :)

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na tanie i pewne przesyłanie gier planszowych z USA? Jak wiadomo przesyłka Stany Zjednoczone ----> Polska i w drugą stronę potrafi kosztować krocie, chyba że wie się co i jak.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na to, żeby nie dostać cłem? Może znajomi regularnie śmigają na tej trasie i wam przywożą w walizkach?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Przesyłki z USA - Stany Zjednoczone

Post autor: Muad'Dib »

Najlepiej prosić znajomych, najpewniejsza opcja jak mogą pomóc. Wiem też, że parę osób korzysta z usług Polamer ale nie wiem do końca jak to działa. Parę razy przeszło bez opłat celnych ale jak większa partia do też się dowalą.

Z rozrzewieniem wspominam czasy jak kupowałem boxy z boosterkami i szło z USA za 10$ wysyłka :( Teraz to za pojedyncze karty krzyczą 15-20$.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Przesyłki z USA - Stany Zjednoczone

Post autor: Radek »

Polamer działa bezproblemowo. Oczywiście cena jest akceptowalna przy transporcie morskim (2-3 miesiące). Gry kupowałem w ten sposób gdy dolar był poniżej 2,5 zł, ale nadal korzystam przy imporcie t-shirtów i przesyłka zawsze dociera bez problemów.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Przesyłki z USA - Stany Zjednoczone

Post autor: rattkin »

Niewodnik pisze: 18 lis 2020, 10:02 Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na tanie
Nie ma takich.
Niewodnik pisze: 18 lis 2020, 10:02 pewne
Takie są.
Niewodnik pisze: 18 lis 2020, 10:02 chyba że wie się co i jak.
Mamy rok 2020, nie 1990.
ODPOWIEDZ