Neuroshima Last Aurora - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Piotr Komorowski »

Być może gdzieś mi to umknęło, jednak czy jest gdzieś w instrukcji opisany powód dlaczego Aurora miała by dopłynąć do tych czerwonych pół 4,5,6?

W instrukcji jest napisane: jeśli przynajmniej jeden z graczy osiągnął (lub przekroczył) pole, na którym zacumowała Aurora, lub jeśli Aurora znajduje się na polu oznaczonym białą lub czerwoną szóstką, gra kończy się i ustalajcie zwycięzcę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: RUNner »

Jest karta wydarzenia III, która przesuwa Aurorę dalej i po prostu żeby ją dogonić trzeba pokonać więcej pól.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Piotr Komorowski »

Kolejne pytanie, tym razem faza 4 ostrzał. Konkretnie zasadzka.
W instrukcji jest napisane: Jeśli w strefie eksploracji znajduje się przynajmniej jedna karta Wroga, następuje zasadzka. Przesuń wroga nad region.....itd.
Czy dobrze rozumiem, że zasadzka dla danego wroga następuje tylko i wyłącznie raz, po tym jak przesuniemy go ze strefy eksploracji nad planszę nad region trasy?
Załóżmy, że wróg ten nie zostanie pokonany w turze gdy wylądował u góry. Następuje następna tura, natomiast w tym regionie jest cały czas ten sam gracz, lub do regionu wjechał nowy gracz. Czy ten leżący na górze wróg wykonuje zasadzkę i trzeba ją rozpatrzyć, czy też dokonał zasadzki raz, wtedy gdy pojawił się nad tym regionem?

I druga sprawa, jak umieszczacie żetony Specjalnego Postoju? Umieszczacie je odkryte, tak aby można było rozplanować sobie, do którego momentu chcecie dojechać, czy układacie je zakryte, tak aby sprawdzić co się znajduje w danej lokacji, dopiero po najechaniu, zakończeniu swojego ruchu na danym żetonie?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: RUNner »

Zasadzka jest jednorazowa dla każdego wroga. Rozpatruje się ją tylko wtedy gdy wróg leży w strefie eksploracji. Wrogowie którzy są już w sektorze, nie podpadają pod zasadzkę. Tak więc dobrze rozumujesz:
Piotr Komorowski pisze: 23 lis 2020, 19:26 Czy dobrze rozumiem, że zasadzka dla danego wroga następuje tylko i wyłącznie raz, po tym jak przesuniemy go ze strefy eksploracji nad planszę nad region trasy?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: RUNner »

Piotr Komorowski pisze: 23 lis 2020, 19:26 I druga sprawa, jak umieszczacie żetony Specjalnego Postoju? Umieszczacie je odkryte, tak aby można było rozplanować sobie, do którego momentu chcecie dojechać, czy układacie je zakryte, tak aby sprawdzić co się znajduje w danej lokacji, dopiero po najechaniu, zakończeniu swojego ruchu na danym żetonie?
Instrukcja podaje, że awersem do góry, więc należy przyjąć, że leżą odkryte.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Piotr Komorowski »

Ha, czyli z zasadzką jednak dobrze myślałem :)

Co do tych znaczników, to w zasadzie idąc za instrukcją, fabularnie powiedzmy, że mamy mapę na której są oznaczone konkretne punkty, z drugiej strony, patrząc fabularnie to te żetony mogły by być zakryte.
W końcu jedziemy i eksplorujemy, jeśli decydujemy się gdzieś zatrzymać, to wtedy nastąpi odkrycie żetonu i albo dostajemy bonusik :) albo.... No cóż, miejscówka zdecydowanie zaskoczyła i to nie pozytywnie....
KaczoreQ
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: KaczoreQ »

Ja mam inny problem.
Według instrukcji powinno być 54 kart eksploracji, a ja posiadam ich 60.
Liczę coś czego nie powinienem czy może mam ich za dużo, czy opcja trzecia w instrukcji jest błąd ( :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Grzess0 »

KaczoreQ pisze: 28 lis 2020, 19:24 Ja mam inny problem.
Według instrukcji powinno być 54 kart eksploracji, a ja posiadam ich 60.
Liczę coś czego nie powinienem czy może mam ich za dużo, czy opcja trzecia w instrukcji jest błąd ( :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )
6 wrogów
ZUBRZYCKI Maciej
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: ZUBRZYCKI Maciej »

Witam.
Proszę o wyjaśnienie kilku zasad.
1. W fazie eksploracji przy zapełnionych bagażnikach lub wolnym tylko jednym miejscu można:
a. odrzucić surowce, żeby dobrać w to miejsce nowe ?
b. przy wolnym tylko jednym miejscu dobrać tylko jeden, a resztę odrzucić ?
2. W fazie ostrzału jeżeli pierwszy strzelający zabije wroga, to od razu otrzymuje tą kartę. Czy odbywa się to jak przy kilku strzelających - czyli losowanie ?
3. W faza ostrzału jeżeli wcześniej trafiłem we wroga z którego strefy już wyjechałem, ale został na nim mój znacznik. Czy w razie zabicia go przez innego gracza biorę też udział w losowaniu karty ?
4. Czy zagranie karty przedmiotu traktowane jest już jako akcja, czy mogę od razu np. eksplorować ? Przykładem jest tutaj brak miejsca w konwoju i karta przedmiotu naprawiająca uszkodzenia.
5. Czy dogonienie Aurory to miejsce w którym aktualnie się znajduje, czy miejsce w którym rozpoczynała grę ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2021, 18:38 przez ZUBRZYCKI Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Grzess0 »

ZUBRZYCKI Maciej pisze: 31 sty 2021, 17:05 Witam.
Proszę o wyjaśnienie kilku zasad.
1. W fazie eksploracji przy zapełnionych bagażnikach lub wolnym tylko jednym miejscu można:
a. odrzucić surowce, żeby dobrać w to miejsce nowe ?
b. przy wolnym tylko jednym miejscu dobrać tylko jeden, a resztę odrzucić ?
2. W fazie ostrzału jeżeli pierwszy strzelający zabije wroga, to od razu otrzymuje tą kartę. Czy odbywa się to jak przy kilku strzelających - czyli losowanie ?
3. W faza ostrzału jeżeli wcześniej trafiłem we wroga z ktòrego strefy już wyjechałem, ale został na nim mòj znacznik. Czy w razie zabicia go przez innego gracza biorę też udział w losowaniu karty ?
4. Czy zagranie karty przedmiotu traktowane jest już jako akcja, czy mogę od razu np. eksplorować ? Przykładem jest tutaj brak miejsca w konwoju i karta przedmiotu naprawiająca uszkodzenia.
5. Czy dogonienie Aurory to miejsce w którym aktualnie się znajduje, czy miejsce w którym rozpoczynała grę ?

Z gòry dziękuję za pomoc.
1. Surowce można odrzucać
2. Zawsze jest losowanie
3. Tak i zawsze masz jakąś nagrodę (łup lub przedmiot(y))
4. Nie jest to akcja, możesz użyć przedmiotu i eksplorować
5. W którym sie znajduje - inaczej czerwone pola nie miałyby sensu
ZUBRZYCKI Maciej
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: ZUBRZYCKI Maciej »

Kolejne pytanie.
Czy jest jakieś ograniczenie (po za miejscem w konwoju) liczby ocalałych jakich możemy zwerbować?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Grzess0 »

ZUBRZYCKI Maciej pisze: 10 lut 2021, 14:11 Kolejne pytanie.
Czy jest jakieś ograniczenie (po za miejscem w konwoju) liczby ocalałych jakich możemy zwerbować?
Ich ilość w talii ;)
A tak poważnie to nie ma ograniczenia
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Matti_C »

Grzess0 pisze: 31 sty 2021, 18:02
ZUBRZYCKI Maciej pisze: 31 sty 2021, 17:05 2. W fazie ostrzału jeżeli pierwszy strzelający zabije wroga, to od razu otrzymuje tą kartę. Czy odbywa się to jak przy kilku strzelających - czyli losowanie ?
2. Zawsze jest losowanie
Jaki sens ma losowanie w którym bierze udział tylko 1 osoba? Na pewno ona dostanie nagrodę a nikt inny nie dostanie nic skoro nawet nie strzelali.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Grzess0 »

Matti_C pisze: 10 lut 2021, 21:55
Grzess0 pisze: 31 sty 2021, 18:02
ZUBRZYCKI Maciej pisze: 31 sty 2021, 17:05 2. W fazie ostrzału jeżeli pierwszy strzelający zabije wroga, to od razu otrzymuje tą kartę. Czy odbywa się to jak przy kilku strzelających - czyli losowanie ?
2. Zawsze jest losowanie
Jaki sens ma losowanie w którym bierze udział tylko 1 osoba? Na pewno ona dostanie nagrodę a nikt inny nie dostanie nic skoro nawet nie strzelali.
Nie na każdej karcie są wszystkie litery, więc w teorii możesz dostać przedmiot(y) a nie łup
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Matti_C »

Grzess0 pisze: 11 lut 2021, 00:13 Nie na każdej karcie są wszystkie litery, więc w teorii możesz dostać przedmiot(y) a nie łup
Jeśli strzelam pierwszy i jedyny to dostaję literę A. Litera A jest na każdej mojej karcie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Ardel12 »

Jak działają karty Wydarzeń(jak wspomniana wcześniej karta wydarzenia z przesunięciem Aurory na czerwony numerki), gdy odkrywamy je w fazie eksploracji? Następujący przebieg:
- wykonuję eksplorację jednej z dostępnych kart, co kończy się jej usunięciem,
- zsuwam karty w lewo i dobieram nową z talii,
- odkrywam kartę wydarzenia

I teraz:
- od razu ją wprowadzam w życie, odrzucam i dociągam kolejną w celu uzupełnienia,
- odpala się na koniec fazy eksploracji, blokując tym samym pole do jej końca,
- odpala się od razu, ale zostaje aż spadnie dzięki czyszczeniu kart na koniec rundy.

W sumie możliwości mogę mnożyć, ale w instrukcji nie znalazłem nic na temat kart wydarzeń.
Lasqa
Posty: 7
Rejestracja: 03 mar 2021, 20:58

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Lasqa »

Mam pytanie dotyczące specjalnej zdolności mechanika:
Po fazie eksploracji mechanik znajduje się w strefie odpoczynku. W fazie odpoczynku przenoszę go do strefy aktywnej. Czy mogę skorzystać z jego umiejętności jeszcze w tej turze. Jego umiejętność naprawy dziala w fazie odpoczynku. Ale pytanie czy koniec tej fazy też się liczy.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: kiniol1 »

Lasqa pisze: 03 mar 2021, 21:03 Mam pytanie dotyczące specjalnej zdolności mechanika:
Po fazie eksploracji mechanik znajduje się w strefie odpoczynku. W fazie odpoczynku przenoszę go do strefy aktywnej. Czy mogę skorzystać z jego umiejętności jeszcze w tej turze. Jego umiejętność naprawy dziala w fazie odpoczynku. Ale pytanie czy koniec tej fazy też się liczy.
Moim zdaniem tak, ponieważ w innym przypadku ta zdolność byłaby bez sensu. Zawsze jak pasujesz to musisz przesunąć jednego ocalałego do strefy odpoczynku i wtedy naprawiasz tyle uszkodzeń ile ma punktów ten ocalały. Jeżeli miałbyś nie eksplorować mechanikiem tylko po to żeby został w strefie aktywnej i skorzystał ze zdolności naprawy to równie dobrze może to być każdy inny ocalały z liczbą 2, który po spasowaniu też naprawia konwój o 2. Nie wiem czy to co napisałem jest jasne ale mam nadzieję że pomogłem.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: kiniol1 »

Ardel12 pisze: 18 lut 2021, 18:26 Jak działają karty Wydarzeń(jak wspomniana wcześniej karta wydarzenia z przesunięciem Aurory na czerwony numerki), gdy odkrywamy je w fazie eksploracji? Następujący przebieg:
- wykonuję eksplorację jednej z dostępnych kart, co kończy się jej usunięciem,
- zsuwam karty w lewo i dobieram nową z talii,
- odkrywam kartę wydarzenia

I teraz:
- od razu ją wprowadzam w życie, odrzucam i dociągam kolejną w celu uzupełnienia,
- odpala się na koniec fazy eksploracji, blokując tym samym pole do jej końca,
- odpala się od razu, ale zostaje aż spadnie dzięki czyszczeniu kart na koniec rundy.

W sumie możliwości mogę mnożyć, ale w instrukcji nie znalazłem nic na temat kart wydarzeń.
Według instrukcji ta karta jest rozpatrywana natychmiast i spada z "rynku".
thamiar
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2020, 23:21

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: thamiar »

Podczas ostatniej gry w Last Aurore mieliśmy zagwostkę dotyczącą jednego tematu.

Wedlug instrukcji, jeśli gracz który osiągnął (lub przekroczył) pole, na którym zacumowała Aurora, lub jeśli znajduje się na polu oznaczonym białą, lub czerwoną szóstką, gra się kończy... (Strona 11 instrukcji.)
Pod koniec gry gracz dostaje punkt sławy za każde pole o które jego konwój wyprzedza ten, który znajduej się na ostatniej pozycji (Instrukcja strona 12)

I teraz następująca kwestia: Jeśli nie wyszła karta wczesnego wypłynięcia i Aurora nie wchodzi na czerwone pola -> To czy gracz jeśli ma wystarczająco dużo ruchu, może wejść na czerwone pola, żeby jeszcze mocniej zwiększyć dystans między sobą a ostatnim konwojem?
Na moje rozumowanie - nie. Pola są aktywowane tylko wtedy, kiedy wyjdzie ta karta, ale nigdzie nie mogę znaleźć wytłumaczenia tego w jakichś FAQ.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: kiniol1 »

thamiar pisze: 07 maja 2021, 09:43 Podczas ostatniej gry w Last Aurore mieliśmy zagwostkę dotyczącą jednego tematu.

Wedlug instrukcji, jeśli gracz który osiągnął (lub przekroczył) pole, na którym zacumowała Aurora, lub jeśli znajduje się na polu oznaczonym białą, lub czerwoną szóstką, gra się kończy... (Strona 11 instrukcji.)
Pod koniec gry gracz dostaje punkt sławy za każde pole o które jego konwój wyprzedza ten, który znajduej się na ostatniej pozycji (Instrukcja strona 12)

I teraz następująca kwestia: Jeśli nie wyszła karta wczesnego wypłynięcia i Aurora nie wchodzi na czerwone pola -> To czy gracz jeśli ma wystarczająco dużo ruchu, może wejść na czerwone pola, żeby jeszcze mocniej zwiększyć dystans między sobą a ostatnim konwojem?
Na moje rozumowanie - nie. Pola są aktywowane tylko wtedy, kiedy wyjdzie ta karta, ale nigdzie nie mogę znaleźć wytłumaczenia tego w jakichś FAQ.
Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale z punktu widzenia tła fabularnego w grze, to naszym celem jest dotarcie do Aurory, więc bez sensu byłoby ominięcie Aurory i pojechanie sobie dalej. Myślę, że po dotarciu do pola z Aurorą konwoje powinny się zatrzymać.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: Ragathol »

Witam, ma dwa pytania:

1. Grając solo na mapie beta, czy AUTOMA zawsze porusza się po niebezpiecznych skrótach? Zgodnie z instrukcją AUTOMA porusza się zawsze najkrótszą drogą.
2. Dodatek LODOWA STAL: moduł 4- karty fabuły. Czy muszę rozpatrzyć Kartę Fabyły jeśli spełniam jej warunek, czy mogę tego nie robić? Jeśli jeszcze w tej rundzie nie rozpatrywałem żadnej Karty Fabuły.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Neuroshima Last Aurora - zasady

Post autor: ave.crux »

Kilka pytań:
Faza ostrzału:
- Jeżeli wykorzystuje 2 bronie do strzału i 2 znaczniki amunicji, trafiam obiema to wówczas kładę na karcie moje 2 znaczniki celu czy 1 czy wybieram ile znaczników chcę do tego użyć?
- Jeżeli mam 2 znaczniki celu na innej postaci to mogę jeden z nich przesunąć na nowy cel?

Eksploracja:
Jeżeli pobiorę zasoby z karty to mogę je umieścić na specjalnym polu konwoju np.: Koniec tury (otrzymaj przedmiot/żywność) / Koniec gry (otrzymaj pkt)?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ